Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

marcajda
17. led 2010

vyborne, tak nam pak podej same dobre zpravicky 😀
fajn, že vam snazeni tak dobre vyslo na vikend 😉

ladus77
17. led 2010

Ahoj holky, tak ja jsem v patek taky absolvovala mobilizaci, chodim k te stejne terapeutce jako Beruska, timto ji zdravim 🙂 Byla moc mila, prokrupala me, rikala, ze docela dobry, jenom musim jeste zlepsit dychani pri cviceni.Snazit se muzeme a mam prijit zase za mesic pred ovulaci. Tak uvidime no, jeste jsem s ni probirala tak nejak proc se vlastne nedari, kdyz je to v podstate ok a doporucila mi jednu psycholozku nebo psychiatricku, no nevim a ze ji zavola ze se ji ozvu. Tak nevim, nejsem si moc jista co s ni budu probirat. Uz jste nekdy takhle nekde byly? No, jdu cvicit...

alienka24
17. led 2010

tak jdu do hajan, zacvičila jsem si po sexíku a doufám že ráno mi dr. řekne že mi folíky už praskli 😉 😀

alienka24
18. led 2010

ahoj holky, tak jsem přijela od dr. a mám teda 4folikuly o velikosti 25mm, prej už jsou na prasknutí takže mi byl projistotu píchnut pregnyl aby opravdu praskli, do 24hodin tak snad prasknou a jestli budu mít čtyřčata tak mě klepne 😀 😀 😝

marcajda
18. led 2010

alienko, nebudeš, ale i dvojčátka by byla docela sranda 😀 ..je to muj sen..
ty toho svého miláčka tento vikend umiluješ 😀
jejda, držím pěstičky!!!

len
18. led 2010

Alienko, manžel včera bodal Pregnyl na tři folikuly 😉 Ale u mě by byl zázrak i jediný 😒

alienka24
18. led 2010

no je fakt že víkend byl snaživý tak doufám že se nějaký ty mršky dopracovali až tam kam mají a čekají na vajco 🙂 😀 no a dneska se to asi posichruje asi ještě

len
18. led 2010

My měli instrukce - neděle Pregnyl, 36 hodin po něm nastává ovulace, takže snažení pondělí a úterý. Ale chlap si nedal říct, takže to snažení probíhá od včerejška taky permanentně 😀

alienka24
18. led 2010

🙂 no ten můj je celej štastnej z toho snažení 🙂 😀 😀 prej klidně celej měsíc, no mě akorát vadí jak mě to břicho bolí a mám ho nafouklý, no mě dneska řekal že by měli prasknout už dneska když jsou 25mm a kdyby mě to břicho furt bolelo tak mám ve středu přijet na kontrolu projistotu

len
18. led 2010

Mně ten Pregnyl píchaj už na 18 mm, do týhle velikosti mi nikdy nedorostly (ani bez Pregnylu) 😉

alienka24
18. led 2010

no já se bojím aby praskli, ale snad jo ne? naposled jsem je měla 24mm a taky cysty nevznikly tak to snad bude i tedka

len
18. led 2010

Snad jo, ten Pregnyl je celkem jistota 🙂 Akorát pak moc brzo netestuj... V albu mám bezva čárku Pregnylovku, 11 dní po injekci (a těhu to stopro být nemohlo). Měla jsem sice vyšší dávku, ale stejně 😒

alienka24
18. led 2010

len...jo to vím že se pregnyl drží v těle 😒 ale testík si asi udělám at aspon vidím jak maj ty // vypadat 😀 😀

len
18. led 2010

No, ony se tak neukážou každému, někdo je tam za dva dny nemá 😉 To jenom já jsem takovej exot, 11 dní by se to fakt držet nemělo 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

Holky tak doufám,že vám to vyjde.Já stejně nechápu,že dr.naplánuje snaženíčko na dva dny a přitom nám říkal,že než se vytvoří další kvalitní spermijky,tak to trvá dva dny.

alienka24
18. led 2010

berusko...no ono se tohle říká hlavně u těch párů kde je spermio špatný, nebo horší, za předpokladu že je spermio v cajku tak bz chlap měl mít nějaký zdravý spermoně furt 🙂 😉

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

aha,no my máme spermio ok a stejně nám to říkal.
A kdy budete testovat,kdy se těšit na dobré zprávičky?
Holky a ten clostík je na podporu,aby se vytvořilo víc vajíček?Nebo máte nějaký jiný problém?Já přemýšlím,že až nám rehabka povolí snaženíčko,že bych se taky šla domluvit s dr.zda by mi ho nenasadil.

alienka24
18. led 2010

beru...no tak mě se folíky nějak sami moc nechtěli tvořit no jeden čas takže kvůli tomu, aby se fakt nějaký udělali 🙂
no a testoovat no nevim, až když budu mít zpoždění

len
18. led 2010

Berusko, to je blbost, spermie se tvoří asi 70 dní a dozrávají postupně a průběžně 😉 Jesně, pokud se pomilujete 2-x za sebou, tak podruhé už je koncentrace o něco nižší, ale z vlastní zkušenosti (a taky jsem na to četla nějakou studii) - o co jich bylo míň, o to byly živější, hezčí a pohyblivější 😀
Jasně, pokud je to spermio hodně tristní, doporučují pár dní abstinenci a pak to s pomocí doktorů načasovat pomalu na hodiny (nebo ještě lépe IUI), ale v domácích podmínkách kolem ovulace čím častěji, tím lépe 😉 Protože tam dopravím ty spermie nejen po nějaké abstinenci, ale ještě třeba další tři dávky, sice ve slabší koncentraci, ale souhrnně jich tam bude určitě víc než jen z jednoho sexu 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

A to musí být Ali!!!!!!!!!!!!! 🙂
No zkusím se potom domluvit,myslím že s clostíkem je větší šance.
Jináč teď si čtu zprávy a je mi smutno z té maminky jak zabila svoji měsíční dceru,prý laktační psychoza.Co my bychom za mimi dali,že?

alienka24
18. led 2010

len....jojo prostě se tam furt posílají nový bojovníčci a obnovují řady padlých 🙂 😀 😀

len
18. led 2010

Jinak já neberu Clostil, ale Tamoxifen. To je teda lék na rakovinu prsu, ale jeho vedlejším účinkem je právě dozrávání více folikulů. S ovulací jsem nikdy problém neměla, takže jsem tyhle léky roky odmítala, jenomže teď jsem ve fázi čekání na dárkyni nebo zázrak, tak když bude víc folikulů, snad bude i větší šance na jedno jediný dobrý vajíčko 😒
Jo, testovala bych, až kdyby byla MS pár dní zpožděná, tak nejdřív 14-16 dní od ovulace (kterou mám dnes), ale to ještě nikdy nenastalo, takže prakticky na testech šetřím ve velkým 😀

alienka24
18. led 2010

len...moc bych ti ten zázrak přála 😉 a s tou dárkyní už jste se teda rozhodli definitivně že do toho jdete?

len
18. led 2010

No, jsme zapsaný v tom seznamu, kde se čeká 2-3 roky, takže zatím času dost 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

Len díky za vysvětlení,já jsem jenom psala co mi řekl doktor.Nechápu,myslela jsem že o tom něco ví. 🙂
A můžu se teda ještě na něco zeptat,když sexujeme,tak ze mně vždy nějaké sperma vyteče,jen doufám,že tam něco zůstane.Dá se něco proti tomu dělat?

len
18. led 2010

Berus, neboj, s tímhle názorem se setkávám pořád, i od doktorů 😉 Ale u nás v CARu se opravdu razí, že čím častěji, tím líp, dokonce jsme dělali spermiogram asi po 4 dnech, kdy jsme se milovali denně, no a jak jsem psala - bylo jich míň, ale hezčí a živější 😀 Dokonce jsem jednou měla prováděný PKT při IUI, což vyžadovalo ráno se pomilovat a hned poté odevzdat vzorek na to IUI, no a i ten vzorek byl OK 😉

len
18. led 2010

Tááák, zpět k tématu diskuze 😀

Volala jsem Mojžíšce, jak na tom jsem a co dál se cvičením. V podstatě mi řekla, že cvičení je fajn, že v tom můžu i nadále pokračovat, abych si udržela figuru, ale že si nebudeme nic namlouvat, v mém případě mi prostě k otěhotnění dedopomůže. Ale že můžu cvičit dál a kdybych kdykoliv cokoliv potřebovala, bolela mě záda nebo tak, mám se k ní objednat a ráda mi pomůže 🙂

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

Holky moc díky za vysvětlení,to my když jsme snažilkovali,tak jsme se snažili obden,kvůli těm spermijkám,ale teď vím,že můžeme i denně,takže až nám to povolí,tak na to najedeme a to by v tom byl čert,aby to nevyšlo.

len
18. led 2010

Berusko, čistě dle chuti 😉 Pokud teda chuť není dvakrát do měsíce 😀