Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
28. črc 2010

víš, přijde mi, že se v tom fakt strašně plácáš, přeci mi neříkej že když se nepovede tenhle měsíc , nebo půlrok nebo rok že pro tebe život končí? vždyť i přes to všechno jsi zdravá ( namáš leukemii, rakovinu, nemoc se kterou by musela ležet v nemocnici) máš určitě milujícího partmera který tě má rád a ty jeho, to přeci není tak málo ne?

doufám, že tě tím nějak nenaštvu 😅

svoba
28. črc 2010

nenaštvu se. jsem velká holka. plácám. máš pravdu. páč jsem se k tomu upnula. několik let jsme dělali vše pro to, aby mohlo přijít miminko. vim, že se dá žít kvalitní život i bez dítěte, ale já zatim nic mimo to nenašla. mám skvěllýho manžela, na vztahu se musí neustále pracovat. ale nejsme "kompletní". ani nevim, jak to popsat.

alienka24
28. črc 2010

já ti rozumím, jenže ono tohle tvoje upnutí a to že máš pocit že nejste kompletní ti taky zrovna nepomůže, ona je ta lidská hlavička makovička zvláštní věc, čím víc člověk něco chce tak to nejde, neříkám smířit se s tím že budete bez dítěte, to ne, navíc u vás je dobrý to že se vám to už povedlo a je vidět že počít můžete a příště to holt dotáhnete do vítězného konce, jen nesmíš ztrácet naději, navíc ted víš že se snažit nemůžete, tak upřímně moc nevím proč se tím každý den trápíš když to stejně nezměníš, na trápení budeš mít dost času potom až se snažit budete a ono se nepovede, takhle zbytečně plácáš energií na něco co je vlastně zbytečný, a tu energii by sis měla šetřit na později 😉

svoba
28. črc 2010

trápim se taky proto, že to nechápu a proto se cítim bezmocná. jsme zdraví, mladí ... každý den se netrápím. mám jen horší a lepší dny. jsou dny, kdy na miminko vůbec nemyslim. dokonce hlídám kamárádce kluka (jeden rok) a jsem ok, jindy probulim celou noc. hlavě ani srdci neporučíš. já to prostě nedokážu. nedokážu "na to nemyslet". jsem ted v určitym mezičase. takže tak 🙂

alienka24
28. črc 2010

nojo no, na to je asi fakt dobrej jen čas nebo se zaměřit na něco jinýho, ono každej máme nějakou povahu 😉

já vím, že tti to není útěchou,ale prostě zázraky se stávají, a bohužel se dějí i špatné věci, umírají děti, lidi při nehodách a tragediích a bohužel tohle všechno patří k životu, každej sám musí najít způsob jak se s tím srovnat

svoba
28. črc 2010

právě díky tomuhle všemu jsem v sobě našla velkou sílu. potrat jsem zvládla se vztyčenou hlavou, ustála to. nehroutim se. občas si popláču, ale to je běžné, bych řekla. cíle jsem si dala - dodělat si vzdělání, s manželem trénujeme na jarní půlmaraton (ale právě dnes polehávám s teplotou a proto si zoufám a je mi smutno), chceme si konečně udělat ofiko papíry na potápění, atd. jakoby se snažim s miminkem nepočítat a zároven doufám, že to vlastně vyjde. ale ta bezmoc je děsná ☹

alienka24
28. črc 2010

náhodou rostu, už mám špek 😀

svoba
28. črc 2010

tim pádem jsem já taky těhotná, ale aspon ve 4.měsíci 😝

alienka24
28. črc 2010

nojo no, za to nemůžu že nevypadám hned jako vorvaň 😉 😝

svoba
28. črc 2010

zato já můžu za to, že vypadám jako vorvaň ☹

svoba
28. črc 2010

ne, máš malinkatý bříško. to je super. 🙂

alienka24
28. črc 2010

no dočasný stav 😉 a ty určitě přeháníš a do vorvaně máš taky daleko 😉

svoba
28. črc 2010

ne, vorvaň nejsem. běhám obden okolo 10kilásků. tohle přibírání je přeci nádherný. závidim 😉

alienka24
28. črc 2010

no tak já zatím ještě nepřibrala 🙂 ale prsa se mi pěkně zvětšily tak z nich mám radost 🙂 no a pupisko už taky poleze 😉

svoba
28. črc 2010

a bolí tě prsa? mě všechny kamarádky říkaly, že je hned bolely prsa a mě ve 3.měsíci nic. hm! tak možná v tom byl problém. zítra musim před prací na dva odběry, přes celou Prahu. to abych vstala v pět. to je na mě ale brzo.

alienka24
28. črc 2010

no já podle těch prsou poznala že asi budu těhotná, boleli mě děsně, hlavně v noci když musím vstát, a ted taky ještě ale už to není tak strašný a můžu s ejich já i Matěj v klidu dotýkat, sice opatrně ale jde to 😉

svoba
28. črc 2010

hm. to mi právě říkaly všechny kámošky a já nic. třeba to bude v hormonech. vidíš, zase hledám chyby a selhání 😒 😒

alienka24
28. črc 2010

svoba... zbytečně, tohle se prostě stává a není to ničí chyba

svoba
28. črc 2010

jojo. nemůžu se tím bytečně trápit.

alienka24
28. črc 2010

no sláva 😉 😉 😎 si uhodila hřebíček na hlavičku 😉

svoba
28. črc 2010

jojo. to beru 🙂

alienka24
28. črc 2010

a jestli se mi bude kamarádka vracet na island, tak jí tam za tebe pošlu korunku do vánočního domečku, kde je kašna pro nenarozené děti 😉 kde vlstně každá hvězda na nebi představuje nenarozené mimi a když spadne z nebe tak se miminko narodí 😉

jsem tam dávala minci za nás a za ještě holčinz z druhé diskuze, takže ty jsi zvláštní případ takže to takhle posichrujem 😉 😉

svoba
28. črc 2010

jé, to bych byla ráda. moc! prosím pěkně!

alienka24
28. črc 2010

no jestli se tam vrátí tak jí to řeknu ju? slibuju 😉

svoba
28. črc 2010

ony si nás ty naše budoucí děti jednou najdou...

svoba
28. črc 2010

@alienka24 - jsi hodná! děkuju moc!

alienka24
28. črc 2010

no však o tom tady celou tu dobu mluvím 😉 😉 že to jednou přijde, akorát holt nevíme kdy

svoba
28. črc 2010

jasně. hodní prťouskové 🙂

daida
29. črc 2010

@svoba: docela chápu tvoje stýskání kvůli mimču. Prošla jsem si tím taky. Bez toho to asi už ani nejde. Nemůžeme mít všechno a nemůžeme to mít v tu dobu, kdy po tom zrovna prahneme. Alienka 24 má, bohužel, pravdu. A pokud opravdu doktoři řekli, že otěhotnět můžeš, tak to je jen otázka času, kdy se to skutečně podaří. Ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud na to myslíš, nestane se to. Je fakt pravda, že je třeba vypustit to z hlavy s tím, že jednou někdy to příjde a nechtít to hned. Když se upínáš k dítěti, tak nežiješ život dopředu a dítě se do takového prostředí zpravidla nenarodí, protože pro něj nemáš nachystanou "budoucnost"...a na psychice záleží především.

svoba
29. črc 2010

@daida - děkuju! vážím si rad od těch, kteří si prošli tím samým. dám na vás, děvčata, a budu se snažit neupínat se na miminko. tim, že to nevyšlo, jak jsem chtěla, budu si muset na podzim hledat asi novou práci a na jaře dodělat školu. taky žádný jistoty.
na lékaře nedám. v CARu nás hned chtěli upsat do ivf. bez diskuze. můj gynekolog nic netestovala a po té, co jsem si alepson něco vydupala, je na mě nepříjemnej. ještě máme čas. tak musíme mít už jen štěstí a trpělivost 🙂