Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

pepi84
9. srp 2010

@svoba - 🙂 ...díky za info

daida
9. srp 2010

ahoj holky. Ptáte se, kdo a kdy otěhotněl po Mojžíšovce, já těhotněla po 2 měsících Mojžíšky. Fyzioterapeutka mi říkala, že by se mělo nejdřív po 4 měsících cvičení a mobilizace, že tělo během této doby začíná být zpevněný a plod by mohlo udržet. Ale o udržení plodu rozhodují i hladiny hormonů, které mohou klesnout, nejenom zpevněný tělo. Byla jsem po neúspěšném umělém oplodnění a skoro po 2 letech spontánního snažení, takže aspoň já si říkala, že 2 nebo 4 měsíce neotěhotnět-to se mě netýká, páč budu ráda, když vůbec otěhotním. A ejhle, najednou jsem spadla do kategorie neposlušných pacientek...ale ráda 😉

jajkaz
9. srp 2010

Daida, tak já jsem na 3. cvíčo šla taky už jako těhule. A stopro věřím, že mi pomohla právě Mojžíška, protože před tím 2 zamlklé potraty (i když spontánní otěhu) a od posledního rok aktivního snažení - plodné dny, bylinky, vitamínky jsem cpala i do manžílka... nic (od posledního platíčka HA bylo snažení něco přes 4 roky). Pak jedno snaženíčko po 2 měsících cvičení.... 😵 Moc bych to přála i ostatním holkám nejen na této diskuzi 😉
Ať se daří

svoba
9. srp 2010

@pepi84 - snad to pomůže! tfuj tfuj! hodně štěstí! 🙂

svoba
9. srp 2010

@daida - hihi. občas by se poslouchat nemělo 😝
gratuluju všem těhulkám a přeju hezké těhotenství a zdravé děti! 🙂 moc na vás myslim.

jajkaz
9. srp 2010

Svoba, díky moc. Taky moc držím palečky!!! 😉

tesy
9. srp 2010

Ahojte babulky . Vedeli by ste mi poradit nejakeho dobreho fyzioterapeuta, ktory naprava kostrc, prip. aj cvici Mojzisovu? Mate skusenosti s niekym dobrym aj na Slovensku? Vdaka za vsetky rady..

aja75
9. srp 2010

Ahoj holky.pepi nám také genetik doporučil ten vit.C s dlouhodobým učinkem + vit.E a zinek,že to má opravdu vynikající učinky .Tak uvidíme.každopádně jsme objednaní na září do caru na 2 ivf až budou výsledky z imuna a genetiky.Teda mě bolí ty záda čím dál víc po té rehabce.Jsem zvědavá jak to dlouho vydržím.Jé a to asi nebudu moct chodit teda na rehabko když pak půjdu na Ivf.

kajka39
9. srp 2010

@tesy a vsetkym ostatnym - nasla som jeden kontakt na fyzioterapeutku , a jej e-mail, myslim ze je z Bratislavy, skuste sa informovat a napisat
skopirovane z netu:
Ahojte, som magisterka fyzioterapie zaoberajuca sa touto metodou. Robim ju uplne komplexne. Konzultacia, vysetrenie, mobilizacie, nacvik cviceni a opakovana kontrola. Studovala som tuto metodu v Cechach a zatial mam uspesnost 50 percent, co je super! Ak chcete vediet o tejto metode viac alebo ju chcete absolvovat napiste mi na metodamojzisovej@gmail.com. Rada vam odpoviem na akekolvek otazky a vopred sa uz na vas tesim.
Z.W.

jajkaz
9. srp 2010

Holky, na 119 stánce této diskuze tu napsala nějaká Cappy1 - ahoj holky som cert odbornik v metode mojzisovej a vysokoskolsy fyziot. kludne sa pytajte co chcete viera
Ale nevím, jak moc aktivní je. Má přidané jen 4 příspěvky. Ale za zkoušku nedáte nic a můžete tu přes koníka ji zkusit kontaktovat..... Jen takový typ.

tesy
9. srp 2010

@kajka39 super, dakujem. urcite jej napisem. Mozem sa spytat, kde si to nasla?

tesy
9. srp 2010

@jajkaz dakujem za radu. Skoda len, ze s nimi nikto nema skusenost. Tu pomoze uz asi iba intuicia. 🙂 Ako dlho uz cvicite? Zvladate kazdy den?

kajka39
9. srp 2010

@tesy - ten kontakt som nasla niekde v diskusii na konikovi , aj som jej pisala a obratom mi aj odpovedala, ale kedze je z BA zdalo sa mi to dost daleko. Skusenost ziadnu s nou nemam, zakze neporadim . 😒

tesy
9. srp 2010

@kajka39 prave jej pisem. 🙂 To, ze je z BA mne vyhovuje. Uvidim, co mi odpise. Nasla si nakoniec niekoho aj vo svojom okoli?

kajka39
9. srp 2010

@tesy - cvicenie som zacala, ale az po mobilizacii.
Najskor 9cvikov po 5 opakovani, trva to cca 20-25min.
po 5DC sa cvicenie zvysuje na 9cvikov x 10 opakovani
po 10DC -//- X 20 opakovani + pridava sa 10-ty cvik
po 15DC -//- X 30 opakovani
po 20DC -//- X 40 opakovani tieto sa opakuju do MM,
cez MM sa znizuje pocet na 20 opakovani
po MM opät na X 40 opakovani tieto sa opakuju do MM, atd.... Je to ozaj narocne na cas a hlavnme ak to robis poctivo, musis sa sustredit len na samotne cvicenie. Cele to trva pri max. pocte 40 opakovani cca 1,5 hod. a to pravidelne KAZDY DEN!!!! Meni sa tam aj poradie cvikov, podla toho ako nakaze fyzioterapeut, a nie kazdy to musi mat rovnake, ale odcvicit 40x serie je nutne. 3cviky sa opakuju len 15x v roznych polohach. Je o tom kniha tak si ju najdi na nete .... 🙂

tesy
9. srp 2010

@kajka39 knihu mam uz dlhsie. A parkrat som uz skusala podla nej aj cvicit. Avsak nemam pocit, ze je to ok. Pri niektorych cvikoch ma tak boleli krize, ze som mala pocit, ze sa nepostavim. Preto hladam nejaky kontakt na odbornika...

tesy
9. srp 2010

@tesy ako dlho uz cvicis? Citis sa lepsie?

tesy
9. srp 2010

@kajka39 ako dlho uz cvicis? Citis sa lepsie?
Omylom som predchvilou odpovedala sama sebe, no nepokecam si? 😀 😀 😀

daida
10. srp 2010

ahoj, mně fyzioterapeutka hned při I. konzultaci řekla, že nemám cvičit podle žádné knihy. Páč existuje hodně modifikací cviků, ještě se i přidávají a už to není ta Mojžíška jak má být. A pravdou je, že jsem cviky srovnala a opravdu je půlka cviků v knize jiná než ty cviky, co jsem od ní dostala. Necvičím ani do počtu 40, ale všechny cviky cvičila jsem jen do 20, prý tělo nebudem zbytečně přetěžovat. Ještě cvičím, něco z toho mi upravila a je pravda, že po přidání cviků na posílení pánevního dna méně a méně často špiním. To, že jsme tu některý holky otěhotněly už po 2 měs. cvičení mě stále víc utvrzuje v tom, že fakt je ta Mojžíška dostatečně účinná asi pro nás všechny a není to jen tak půl na půl.
@jajkaz: do kolikátého týdne těh. jsi cvičila nebo ještě cvičíš?

jajkaz
10. srp 2010

Daido, měla bych cvičit. Mám už jen cviky na protažení (vlastně všechny cviky i dříve byly hlavně na protažení, posilování jsem aspoň nevnímala) bederní páteře a toho křížo-kyčlo-něco spojení (nějaké sisky). Ale je fakt, že jsem v pohodě, tak mě to moc netlačí cvičit. Ale ještě po prázdninách mám půl hodinky u fyzioter. z té původní série cvičení Mojžíšky, takže mě jen zkontroluje, jak to vypadá. Ale doporučila mi pokračovat a pod vedením se tak připravit na porod. Prý to má opravdu dobrý vliv. Ona pak i chodí po novopečených maminkách v nemocnici a radí cvičení na stahování dělohy apod. No prostě můj anděl 😉 Tak neskutečně příjemná ženská.

alienka24
10. srp 2010

ahoj holky, mě mojžíška pomohla a u mě to trvalo teda dýl, skoro 3/4 roku, ale pomohla 🙂
a já jí cvičím i ted, ale už ne všechny cviky 😉

daida
10. srp 2010

@alienka24: to je dobře. No já chtěla přerušit Mojžíšovku hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná(hloupá holka), ale fyzioterapeutka mi řekla, že je to právě blbost. Že do I. trimetru se Mojžíšovka právě "doporučuje" pro udržení plodu a před porodem zase pro snadnější a lehčí porod a bezproblémové najetí na kojení a po porodu zase pro lepší svinutí dělohy. Takže vlastně cvičíš pořád na něco. No, když třeba není někdy čas cvičit, tak už večer cítím v podbřišku tahnutí, i když bych neměla, páč je ještě brzo. Takže když necvičím tak, jak bych měla, tak stejně musím, páč se mi rozjede špinění nebo musím častěji polehávat. Na začátku jsem nebyla moc zablokovaná, pouze esíčka v bederní páteři, zato před měsícem k nim i hrudní páteř, takže asi necvičení vrací člověka zpět tam, kde byl. @jajkaz: to je dobře, že jsi v pohodě i bez cvičení, to se nestává každému.

kajka39
10. srp 2010

@daida - suhlasim s tebou, na kazdy problem su ine cviky a kazda z nas moze na ne reagovat úúúplne inac. Mojziska ma dohromady cca 162 cvikov, len 10 z nich je urcenych na zensku sterilitu a problemy spojene s tym......

kajka39
12. srp 2010

skuste si pozriet tuto stranku, su tam nejake kontakty , kde sa zaoberaju na SR Mojziskou. 🙂 🙂 🙂
http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/alte...

daida
12. srp 2010

ahojky @kajka39 koukla jsem se na ty cviky, no, já cvik č. 1,2,3 cvičím až teď po 2 měsících -po ostatních cvicích, cvik č.10 necvičím tak detailně, ale jen jeho základ. A většinu cviků jen do 20.

martina_z
16. srp 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, byla jsem vic jak tri tydny nemocna s anginou. Take jsem byla poprve na mobilizaci kostrce, par dni to bylo ok, jenze od te doby, co chodim zase do prace, me kostrc zacala zase hrozne bolet. Cvicim poctive dal, neflakam se, ale je to divny. Nemate nektera z vas podobnou zkusenost? Rikam si, jestli to nemuze byt tim, ze jsem si odvykla sedet?

pepi84
19. srp 2010

Ahojky. Martino já zkušenost nemám, zatím jsem na mobilizaci kostrče nebyla (doufám, že už brzy 🙂 ). Ale v jiné diskuzi psala holka, že si po dlouhé době může po této mobilizaci zase konečně normálně sednout - tak asi nebudeš sama (jestli ti tato informace teda nějak pomůže 😲 .....)

martina_z
19. srp 2010

Pepi, diky za info. U me uz je to lepsi, ale v pondeli jsem fakt myslela, ze se zblaznim. Cvicim, makam na sobe, ale bojim se zitra 5tihodinove cesty autem a v nedeli zpet.

marky27
25. srp 2010

holky, moc prosím, neznáte nějakou osvědčenou cvičitelku v Brně (i v okolí) nebo na Žďársku? Nějaký seznam mojžíšovek mám, ale radši bych nějakou na doporučení.......

zuzanka7834
25. srp 2010

ahojte dievcence, tiez zhanam niekoho kompetentneho na tuto metodu vo svojom okoli, neviete nahodou o niekom? Som z Lucenca a zatial cvicim iba podla knizky... Dakujem.