Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

fiallinka
4. srp 2008

baca: když jsem jela na dovču, tak mne rehábka vyloženě řekla, že je lepší na týden vynechat a pořádně si užít dovču 🙂, než se stresovat (taky jsme byli ve stanu...), a je to podle mne pravda - cvičit budeš asi ještě dlouho (teda doufám, že nebudeš muset 🙂, po pár měsících je člověk nadšený, ale po půl roku už by tě možná nenapadlo na dovče cvičit... nebo si zacvič jen nějakou velice omezenou sérii, tak "pro pocit"...

kay
4. srp 2008

ahoj fialinko, tak jak se máš 🙂 krásně rostete 🙂 moc zdravím..

lemulca
autor
5. srp 2008

Ahojky holkym, tak jsem znovu začala s Mojžíškou, včera druhé cvičení - až půjdu do Pronatalu zkusím se zeptat jestli mi můžou oni napsat doporučenku na cvičení nebo obvoďák a koncem srpna se objednám k paní Bočanové do Mostu 🙂

axi81
7. srp 2008

Ahoj holky, po delší odmlce se zase dovoluji přihlásit a připojit. Mám po 2-týdenní dovolené a musím říct, že má jindy ukázková cvičební morálka tím dost utrpěla. Cvičila jsem tam jen asi 5x a to ještě zkrácenou verzi. Trávili jsme totiž celé dny v autě nebo na výšlapech a spali ve stanu a fakt jsem to nedávala. Zjistila jsem, že je i docela problém najít v přírodě tvrdou rovnou plochu. Takže jsem třeba cvičila na skalnatém plácku, ale tam jsem třeba zas nemohla cvičit žabáky 😖 . První dny jsem se tím, že nestíhám cvičit fakt nervovala, byla protivná na přítele, co si to zase vymyslel za dovolenou, ale pak jsem si řekla, že si tím fakt nenechám kazit volno. Když to šlo, tak jsem si třeba během čekání, než se uvaří instatní polívka, zacvičila na parkovišti, ale řekla jsem si, že na to zase najedu až doma. A zatím se daří. 🙂
Mám ale dotaz... Za dva týdny mám jít na první mobilizaci (konečně! 😵 - po 3 měsících), jenže jsem dnes zjistila, že okolo toho dne bych teoreticky měla mít ovulaci. Navíc v tomto cyklu budu poprvé píchat Pregnyl. Tak nevím, jak s tím naložit. Jestli na tu mobilizaci v pohodě jít, nebo ji raději zkusit přesunout. Poradíte někdo..? Moc díky.

ivkaj
7. srp 2008

Axi, já mám za sebou čerstvě návštěvu rehabky a tam jsme se domlouvaly na mobilizaci nejlépe před ovu, tělo je prý vláčnější. Nechceš tam raději zavolat a domluvit se, jestli by tě nevzali o pár dní dřív?

campi
7. srp 2008

Taky jsem byvala vzdycky objednana pred ovulaci. Ono je to super i kvuli tomu, ze si pak zvysis sanci otehotnet. Odblokuje Te = skocite na to = a spermie si krasne najdou cestu narovnanymi cestami🙂

A moje rehabka rikala, ze jakmile cviceni prinasi stres (nemam cas, cestuji), tak radeji vynechat, aby bylo vzdycky prijemne. Ale znam to. Nervacila jsem na chalupe a vytvarela si cvicici plochu, obkladala si pod bricho deku, aby mi nenastydl na studene podlaze mocak, ale zaroven jsem mohla cvicit zabaka...

axi81
7. srp 2008

Díky holky. Zkusím jí teda zavolat, jestli by mně nevzala dřív. 🙂

Campi, sledovala jsem tě trošku na této diskuzi a dodatečně ti (teď už to snad nezakřiknu 😅) moc gratuluji k miminku. Přeji hlavně zdravíčko a tobě pohodu! 🙂

len
7. srp 2008

Tak mě by asi stresovalo, kdybych týden necvičila - proto šaškouju všude 😀 Každá jsme jiná 😉 Jinak jdu k fyzioterapeutce v pondělí, po šesti týdnech... Ale cvičím pořád poctivě 🙂

axi81
7. srp 2008

Len, na tebe asi nemáme žádná. Však jsem na tebe hooodně myslela... 😠 Furt jsem si říkala - "to Len, ta by v tom problém neviděla, kamení nekamení, noc nenoc, déšť nedéšť..!" 😉

len
7. srp 2008

😀 Jsem si vybudovala pěknou pověst 😀 A k čemu mi to je? 😉 😝

kalka
7. srp 2008

Ahojky.. všem.. 🙂

Len.. a když si odmyslím proč to cvičíš.. tedy kvůli miminku.. tak pociťuješ změnu na své postavě?.. údajně je prý toto cvičení výborný na zpěvnění postavy..

len
7. srp 2008

Kalko, ano, to jsem pocítila a dost - i manžel si pochvaloval 😉 Bych si mohla dát aspoň do alba fotku - břicho před otěhotněním 😀

axi81
7. srp 2008

Kalko, taky se přidávám. Změny pozoruju, zadek, bříško a prý i držení těla je mnohem lepší. Přítel chce, abych cvičila už navždy 🙄 - prý mi to moc prospívá. A to podotýkám jsem relativně štíhlá a mám vysportovanou postavu... 🙂

kalka
7. srp 2008

a za jak dlouho jste to holky začaly na sobě vidět? 🙂

len
7. srp 2008

Tak za dva měsíce asi? Šlo to pozvolna 🙂

axi81
7. srp 2008

Já tak po 5-6ti týdnech. 😵

baca
7. srp 2008

Tak jsem zpět ze stanování. Terén nacvičení nic moc. Jsem celá otlačená. Žabáka jsem musela vynechat, protože mi to nikde neklouzalo.

Koupila jsem is ten čaj od Mojžíšové (nechala jsem si ho poslat z té pražské Herbaty). Nevadí, že piju i kontryhel a Femigard? Nechci to zas přehánět.

len
7. srp 2008

Baca, já bych to nepřeháněla a asi všecko dohromady neužívala - přeci jen, každé má nějakou účinnou látku a doporučené dávkování, tak aby se to netlouklo 😉

mabe
10. zář 2008

Ahoj holky, ja jsem po dvou MA vzdy v 8tt. Odjakziva mam skoliozu a bolesti patere. Tak jsem dneska byla na neurologii a dr. me vypsala vsechny mozny vysetreni - virivka, bazen, magnety a taky mojzisovku. Mam to napsany na 2 mesice. Jsem moc rada, ze se sebou neco udelam a snad me to pomuze i k uspesnemu tehu. Muzu se zeptat: Jak dlouho si myslite, ze se musi cvicit Mojzisovka, aby to melo nejaky efekt? Urco me to pomuze, ze? 🙂 Diky za odpovedi. 😉

smejka
10. zář 2008

ahoj mabe 🙂 ňmojzisova by sa mala cvicit i s mobilizaciami...teda uvolnovanie chrbtice od kostrce az po krcnu chrbticu rehabilitac pracovnikom.....ja ju cvicim od maja a teraz v septembri idem na druhu mobilizaciu a to mi reh pracovnicka povedalo ze uz& by malo byt to vhodne obdobie na tehu...takze mne to vychadza tak po necelych 4 mesiacoh..chce to vela trpezlivosti a urcite sa dockas...vela stastia

mabe
10. zář 2008

smejki, diky. ja vim, ze nejakou dobu to bude trvat. Presne tak chce to trpelivost a bude to. Drzim palecky. 😉

princeznicka1
24. zář 2008

Ahoj holky držím palce. Mě cvičení opravdu pomohlo cca po 6 měsících. Chodila jsem pravidelně jednou za měsíc na rehabku. Jeden den mi dělala spodek s mobilizací páteře a druhý den mi dělala vršek. Nemyslím si že by jsem to měla tak špatné. Měsíc před tím než jsem otěhotněla, tak mi rehabka řekla, že již to vypadá dobře. Možná zahrála taky psychika, dovolená a jiné faktory. Po otěhotnění mi nedoporučili cvičit. A dokonce hlavně nemám posilovat pánevní dno před porodem. Vydržte určitě to dopadne. 🙂
Kdyby jste někdo chtěl doporučit paní na mojžu v Jihlavě tak mi napište.

len
24. zář 2008

Paráda, gratuluju, Princeznicko 🙂

giovannajana
24. zář 2008

Dievčence, nebudete niektorá vedieť či a kto to robí v Martine?

len
24. zář 2008

Giovan, zkus popátrat, někde je tu přímo diskuze Mojžíšová na Slovensku, tam holky určitě poradí líp 🙂

baca
24. zář 2008

Ahoj holky,

tak už cvičím 4 měsíce a začínám pociťovat lehké,ale opravdu lehké zlepšení. 😀 Už jsme přestávala doufat, že to na sobě pocítím 😖

len
24. zář 2008

Neboj, to si jednoho dne najednou uvědomíš, že je ti dobře - a hrozně to překvapí 😀
Já už oslavila svůj rok, bohužel se ho chystám oslavit IVF, aniž bych dbala rad své fyzioterapeutky zkoušet to další rok 😒

baca
24. zář 2008

V srpnu to byl rok, co se snažíme. Ale dokud mě bolí záda, tak ani být těhu nechci, protože by to bylo ještě horší. Asi počkáme tak do nového roku, pak bych dala nějakou inseminaci a pokud ani to ne, tak asi o příštích letních prázdninách bych šla do ivf. Jo to jsou plány...Však to znáte. Nějak to dopadne 😀

campi
24. zář 2008

baca: i kdybys musela otěhotnět uměle, tak je cvičení skvělá příprava a zvyšuješ si tím šance, že se to podaří. A to nemluvím o příznivých účincích v těhotenství. Jak mi začalo růst břicho, tak jsem ho začala vystrkovat, prohýbám se a prohýbám, bedra bolí - docela lituju toho, že jsem k mojžíšce přestala chodit. Tak to doháním aspoň cvičením koček a přitlačuju bedra k podložce.

baca
24. zář 2008

Právě ta bedra mě bolí 😠 , asi si dovedete představit jak! 😲 Cítím se oproti vám, které cvičíte delší dobu než já, jako úplný žabař 😀