Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

markyt777
19. bře 2012

já cvičím jen na dece 😉

markyt777
1. dub 2012

Ahoj potřebovala bych poradit mojžíšovou cvičím zhruba třetí měsíc, s tím, že má cviky trošku poupravené a néé přímo podle knihy, např. kočičí hřeb, otáčení se za rukou či takovéto otáčení se za nohami cvičím jen na bedýnce, stačí to, nebo se to musí dodržovat podle knihy, dále by mne zajímalo jak je to s opakováním jak často jste přidávali a na jakém čísle jste zkončili, já mám zatím jen 10 opakování, není to málo (vše mi tak řekla fyzio)

kristina81
2. dub 2012

ahojte dievcata.Odkial sa daju zohnat tieto cviky?Viete mi niektora poradit?Dakujem.

markyt777
6. dub 2012

@kristina81 na internetu se dají sehnat všude možně, ale pozor né všechny jsou přímo Mojžíšová

kristina81
6. dub 2012

@markyt777 dakujem.Uz som nasla dvd na slovenskej stranke tak som si ho objednala.Dufam,ze mi pomoze. 😉

kacule34
25. dub 2012

@evulatko prosím chci jít na MOjžíšovku ale uvolňování přes konečník??? to asi nedám 😒

kacule34
25. dub 2012

holky, máte typ na dobrou fyzioterapeutku z Prahy?????

bohunka81
26. dub 2012

Ahoj Kačule, vřele ti doporučuji paní Marii Babičkovou. Pracuje pod Iscare ale neznamená to že bys tam musela chodit do CARu. Na netu má uvedený telefon ale hlavně volej v ty uvedené hodiny. Jinak je prostě skvělá, sice pro někoho možná trochu od rány ale zase je to dobře aby to člověk pak co nejméně flákal🙂 Je přímo žačkou paní Mojžíšové, je jí cca 60 let, ale fakt má páru. No a co se týká té mobilizace přes konečník - fakt to není tak hrozné jak možná mezi holkama koluje, navíc to trvá 2-3 min. Tak sand budeš také spokojená🙂

daasenka85
27. dub 2012

Ahoj holky, přidávám se do klubu! cvičím Mojžíšku od ledna, jsem po zamlklém těhotenství (duben 2011) a mimoděložním těhotenství (prosinec 2011). byla bych moc ráda, kdyby nám to už vyšlo až do konce! ale to asi nemusím psát 😉 chodím k paní Marešové do H centra v Pardubicích. sice se nespecializuje vyloženě na tuto metodu, ale sama ji cvičí a celkově je to velmi zkušená terapeutka, moc mi se zády pomáhá už rok, i když je to bohužel běh na dlouhou trať, furt se mi i přes cvičení rozhazují, tak uvidíme co udělá tato metoda po delší době... Držím všem palečky!

nanka2910
13. kvě 2012

@kristina81 ja som si kupila priamo knihu, nasla som ju na nete v jednom knihpupectvo, vola sa ze literama, stranka je www.literama.sk, kupovala som si ju asi pred mesiacom, zadaj si metoda mojzisovej a najde ti knihu, je tam popisane vsetko a nebola vobec draha

philippka
15. kvě 2012

Ahojte, ja som bola na lieceni v Luckach, tam sme cvicili Mojzisku podla CD, je to 11 cvikov, niektore sa cvicia 5x, niektore 15x a dalsie 40x. Okrem toho, ked sa uz naucite Mojzisku, pridavaju sa dalsie cviky na posilnenie panvoveho dna, napr. na lopte. Je to celkom dobre, kupila som si tam cd aj knihu, da sa zohnat aj na nete http://www.martinus.sk/?uItem=59674

boomer
15. kvě 2012

@bohunka81 Ahoj, a kolik si paní Babičková účtuje? musí to být taky na doporučení gynekologa nebo bere kohokoliv? 😎 díky

trefulka
17. kvě 2012

Ahoj, taky jsem už uvažovala o cvičení podle Mojžíšové. Nechci jen spoléhat na CAR. Nechodíte někdo z MB? Díky.

kajalka
17. kvě 2012

Holky, vřele nedoporučuju cvičit pouze podle knihy či dvd. Musíte mít srovnaná žebra, páteř a pánev, jinak si naopak můžete podporovat svalový dysbalance a může to být jen horší. Navíc nevíte, jestli pohyb provádíte opravdu správně.

kristina81
18. kvě 2012

@nanka2910 ahoj.dakujem za radu.pozriem si ju.snad uz pridem na nieco co mi pomoze. 😀

nanka2910
21. kvě 2012

@kristina81 ja som pila aj čaj Mojžišovej 2 mesiace a teraz čakám, čo bude....

kristina81
26. kvě 2012

@nanka2910 ja som uz vyskusala snad vsetko co dostat.Uz asi nebudem nic skusat,vysledok sa nedostavil po nicom. 😉

nanka2910
29. kvě 2012

@kristina81 nestrácaj náadej. Poradím Vám, nesústredte sa na to, u nás to zabralo, každý mesiac som nervózne čakala na krámy, a keď prišli tak som bola nešťastná, niekedy som si aj poplakala a potom som si jeden deň povedala kašlem na to, nebudem sa na to sústrediť, a zabralo to... Skúste ten čaj Mojžišovej, pite ho ráno a večer, 2 mesiace, potom si dajte mesiac pauzu a aj to jej cvičenie. Robte to pre seba a uvidíte výsledok. Viem, že je to ťažké, ale zaberá. Aj pani Mojžišová píše, že niekto potrebuje jednu kúru, niekto dve a niekto aj päť. držím palce 🙂.
Do mailu ti napíšem stránku kde som si čaj objednala 🙂

bomeka
20. srp 2012

Ahoj holky také jsem se zatím jen na netu doslechla o metodě L.Mojžíšové. Máte někdo kontakt na spolehlivou osobu v okolí Brna?

miskahryzka2210
29. srp 2012

Ahojte, som fyzioterapeutka z okresu PD. Metodu Mojzisovej som studovala v Cechach a rada Vam odpoviem na Vase otazky, popripade ak by ste mali zaujem o vysetrenie a terapiu, kludne sa mi ozvite na mail: mmichalovicova@hotmail.com. Pekny den

katuska54
30. srp 2012

@miskahryzka2210 ahoj,chcela by som sa opytat,ze ci to mozem vcicit aj pred KET.

miskahryzka2210
30. srp 2012

@katuska54 ahoj, nevidim dovod prerusenia cvicenia,samozrejme treba konzultovat s lekarom, ale z mojho pohladu to nieje kontraindikacia, prave naopak, pekny vecer

katuska54
31. srp 2012

@miskahryzka2210 ahoj,este mam jednu otazku. Nevies mi poradit ako privolat meskajuci menzes? Tehu urcite niesom.Meska mi to po nevydarenom IVF ☹ dakujem

miskahryzka2210
31. srp 2012

@katuska54 neviem ci cvicite sama alebo navstevujete fyzioterapeuta, ja mam skusenosti s dostavenim menstruacie po mobilizaciach podla Mojzisovej, samozrejme nie vzdy to funguje. Neviem kolko Vam meska, alebo navstivit gynekologa a on uz usudi ci pichnut hormonalnu injekciu alebo pockat...ale myslim si,ze IVF je zakrok, na ktory telo zareauguje a potrebuje chvilku cas kym sa spamata. Drzim palceky

mo19ni
25. říj 2012

@andik.
ahoj, jak se jmenuje ta fyzioterapeutka z CHomutova?

makovicka53
12. lis 2012

@nanka2910 ahoj kde sa da kupit ten cajik od mojzisovej ...dakujem

makovicka53
12. lis 2012

@philippka ahoj ako prebieha ten liecebny pobyt na Luckach? pomohlo ti to? dakujem

juliana30
7. led 2013

dievčatá prosím o radu,teraz som prekonala MA,idem v stredu k lekárovi,neviem,či ma budú aj čistiť,chcela by som vedieť kedy možem začať cvičiť Mojžišovú?Nemáte skúsenosť?Či musím čakať pár týždňov alebo možem začať hneď po pár dňoch ,samozrejme,pokiaľ sa na to budem cítiť.ďakujem 🙂

rybicka1117
30. led 2013

@miskahryzka2210 ..mala by som zaujem o vysetrenie a cvicenie,ale nakolko mi nejde poslat mail na vami zadanu adresu,skusim to takto..hadam sa najdeme🙂

anakolut
10. kvě 2013

Můžete mi prosím poradit, který konkrétní rehabilitační lékař v Praze mi předepíše cvičení Mojžíšové. Moje gynekoložka mi to nenapíše, protože neví, jestli by to pojišťovna proplatila a jestli bb to pak pojišťovně nemusela proplatit ona. Moc děkuji.