Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

lemulca
autor
22. říj 2007

já tím že cvičím zatím jen dva cviky a ještě ke všemu ne celou sadu ale jen 15x tak cvičím večer u telky 🙂

len
22. říj 2007

No, první část cvičím od šesti ráno cca do 6:30-6:40 (podle toho, jak je čas, jestli se ještě chci sprchovat...) a druhou po příchodu z práce cca 18:00-18:10(20) podle toho, kolik jsem toho odcvičila ráno. A o víkendu většinou vcelku, jak je čas 🙂

zibi
22. říj 2007

ahojte neviete o nejakej terapeutke co cvici mojzisku v Spisskej NOvej Vsi alebo v okoli??

musilka
23. říj 2007

já cvičim taky u telky většinou u kriminálky Las Vegas 😀 aspoň mám u toho nějaký vzrůšo 😲

lemulca
autor
23. říj 2007

ahojkyyyyy 😀 tak včera mi zkontrolovala moje SÍ skloubení a bylo OK!!! Obě jsme měly hroznou radost, a k těm dvěma cvikům mi přidala další tři, takže už jich mám celkem 5 - ale zatím cvičím méně opakování, příští pondělí mi přidá další (buď 3 nebo 5 podle toho jak budu ty co už mám cvičit dobře) a pak už budeme jen zvyšovat dávky 🙂 tak jsem zvědavá.
Jinak k té křeči ve stehnu jak jsem psala včera..zvedala jsem záda zbytečně moc vysoko a tím se do toho zapojily i nohy... 😉

musilka
23. říj 2007

lemulca já jdu pro další cviky zítra tak uvidíme jestli se něco zlepšilo jsem docela zvědavá 😕 😀 ale když čtu že tobě to pomohlo tak to je supeeer 🙂

scarlet
23. říj 2007

Snažilky moje, ešte raz pripomínam ad info:

Cvičenie/MOJŽIŠOVEJ METÓDA na podporu otehotnenia, ovulácie a iných ženských záležitostí sa uskutoční v Bratislave (Dúbravke) v Čajovni ICA, dňa 25.10.2007 o 13.00 hod. Kontakt nájdete na www.cajovnaica.sk
Odporúčam si tam 1 deň vopred zavolať a potvrdiť účasť, ŠUP-ŠUP TEHUĽKOVAŤ
Adresa:
ul. Sch. Trnavského 4 (Dom služieb)
841 01 Bratislava - Dúbravka

Ako sa k tam dostanete:
električky č. 1, 5, 12 (prvá zastávka v Dúbravke)
autobusy č. 20, 22, 34, 83

Telefón: 02 / 644 62 062
Mobil: 0905 988 899, 0905 625 526
Mail: relaxcentrum@cajovnaica.sk

m24
24. říj 2007

Ahoj všem,
chtěla jsem se vás zeptat jestli některá nevíte jak je to s cvičením mojžíšové, pokud probíhá IUI??? Vím, že snad po transferu při IVF se cvičit nemá, aby se případně oplodněné vajíčko neposunulo zpět do vejcovodu, ale o IUI jsem se nikde nedočetla. Zapoměla jsem se na to zeptat své terapeutky 😒

len
24. říj 2007

M24, můžu odpovědět z osobní zkušenosti 🙂 Když jsem byla den před IUI v CARu, zeptala jsem se, jak to je, když cvičím Mojžíšku. Navíc k tomu mám ještě cviky na posílení břišního svalstva. Tak prý bez problémů cvičit dál a až zjistím, že jsem těhu, tak to břicho tolik nenamáhat. Koneckonců Mojžíška je i těhucvičení... 😉

m24
24. říj 2007

Len díky, já totiž někde četla, že jak se při tom cvičení stahujou ty vnitřní svaly, tak že se zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství, ale když ti v CARu řekly, že je to v pohodě tak jim budeme věřit. 😉

len
24. říj 2007

No, doufejme 😀

lemulca
autor
27. říj 2007

ahojky holky, tak stále cvičím, i když už spíš kvůli zádům a případně pozdějšímu bezproblémovému těhu co se bolesti zad týká, protože včera mi v Pronatalu diagnostikovali slabě positivní protilátky na manželovo spermie a od teď až do IUI máme příkaz "jen s kondomem" takže mám už vlastně před přirozenou cestou zavřené dveře a Mojžíška mi už k těhu asi nepomůže. Ale jak jsem psala, cvičím dál, přestali mě bolet záda a třeba se pak i díky tomu mimčo bude líp držet 😉

campi
27. říj 2007

Lemulco: kdyz vydrzis, zvysujes si sance, ze se podari IUI a hlavne, ze se chytne embryjko pri IVF. Jak dlouho s kondomem? Kdy jdes na IUI?

Cviceni je uzasny, ja byla ted celkem dlouho nemocna, mam antibiotika, tak necvicim a zada zase boli. Uz se nemuzu dockat, az se zase protahnu.

augustovka
27. říj 2007

ahojte,neviete ci sa to nahodou cvici aj niekde v trencine?dakujem 🙂

ededik
27. říj 2007

Ahoj augustovka, ja som z blízkeho okolia a už som si zháňala nejaké to info o tom, kde sa to najbližšie cvičí, tak nech sa ti páči:
http://www.erctrencin.sk/procedury.ht
🙂

ededik
27. říj 2007

Prepáč ušlo mi jedno písmenko:
http://www.erctrencin.sk/procedury.htm

lemulca
autor
27. říj 2007

campi: no dr. rikal ze pristi cyklus bychom to mohli zkusit (predbezne by IUI vyslo na konec listopadu) ale vzhledem k tomu ze 20.prosince odletame tak to nechci riskovat takze to vidim na neco kolem 2.ledna 🙂

fiallinka
27. říj 2007

Ahoj holky, hlásím se mezi vás. Jsem tady nová, Mojžíšovou ale cvičím už půl roku, doporučil mne tam můj doktor a mám to zadarmo. Sice už teď vím, že problém je v manželovi a asi nás čeká ivf, snažím se pořád vydržet a cvičit, protože i před ivf je prý výborné mít tělo "vycvičené", dokonce se těsně před tím má jít na mobilizaci. Ale už mne to fakt nebaví...
lemulca: kam odlétáte, smím-li se zeptat.. jenom že jsme tady uvažovali o zimní dovolené a nemáme s tím zkušenosti..

lemulca
autor
27. říj 2007

fialinko, no nás s manžou už ty Vánoce ve dvou bez prcka nebaví, tak místo v létě k moři jedeme v zimě. Jedeme do Egypta, a už se tam moc těšíme, chceme se podívat do Káhiry do muzea, na pyramidy a do údolí králů - a myslím že na takovýhle poznávačky bude lepší počasí 20 stupnu než ty 45 stupnovy vedra v létě. Doufám jen že tam nebude zima jak loni 😒 to tam bylo asi 10 st. No uvidime, vyletovat mužeme i tak a hotel má vyhřívaný bazén 😎

fiallinka
27. říj 2007

Lemulca: no jo, přesně o Egyptě jsme uvažovali, taky pro nás nemá smysl být na vánoce doma, akorát jsme chtěli zájezd napůl poznávací a napůl kombinovaný. Nejedete s Eximtourem? My si ještě nejsme úplně jistí, mimo jiné i kvůli penězům a práci, takže jsme ještě uvažovali o čekání na last minute, ale nevím, jestli nějaká vůbec bude...
Jestli se ještě můžu zeptat, jak dlouho se už snažíte?

andrys
27. říj 2007

fialinka.....cvičení podle Mojžíšové je hrazené z pojištění?

lemulca
autor
27. říj 2007

fiallinka: jedeme od Fischera na týden,a máš pravdu je to docela drahé - stojí to týden jako v létě 14 dnů, no ale my už jsme si 5 let přáli jet na Vánoce tak si splníme malý sen. Jinak my se snažíme přes 2,5 roku a vypadá to na IUI no... 😒
andrys: hrazené z pojištění je to pouze v případě, že ti dr.vypíše doporučenku a ty pak budeš chodit cvičit k fyzioterapeutce do nějakého státního zařízení (nemocnice). Pokud máš potvrzení a najdeš si cvičení mojžíšové někde v nemocnici tak neplatíš. Jinak ano - většina holek si to platí. Já si např. našla paní v nemocnici kde bych to měla zadarmo, ale ani zaboha jsem nedonutila svého dr. aby mi doporučení napsal, tak jsem šla k jiné kde si to platím, ale jsem s ní spokojená. Kromě Mojžíšové mi napravuje i záda která jsem měla dost zničená a teď už je mám docela ok 🙂

andrys
27. říj 2007

lemulka...dík za info a můžu se zeptat kolik to cvičení stojí a jak často se chodí?

lemulca
autor
27. říj 2007

andrys, to je u každého jiné, každá fyzioterapeutka to má jinak. Někdo jde, zaplatí první návštěvu 500 Kč a ona ho naučí všech 10 cviků najednou které doma cvičí a jednou za čas k ní jde, ona zkontroluje jestli cvičí správně popř. provede mobilizaci (300 Kč) a nic víc. Já chodím 1x týdně, nejdřív mi napravovala záda (300 Kč týdně) a cvičila jsem cvik na záda, a až když jsem je měla srovnaný tak mi začala dávat cviky mojžíšové, nejprve dva a další týden tři, takže teď jich cvičím 5 a v pondělí k ní jdu zase a zase mi přidá další cviky. Takže to je fakt individuální...

andrys
27. říj 2007

lemulka..všimla jsem si, že je knížka o cvičení. Zvládne to člověk podle ní nebo je lepší si zajít za někým kdo to učí?

chiwule
27. říj 2007

ahoj holky, zas po měsíci se přesunuji k vám, dostala jsem dneska mrchu, takže se můžu nechat napravit a začít cvičit 🙂

lemulca
autor
27. říj 2007

andrys, já sama knihu nemám. Není špatné si jí koupit, ale spíš proto aby jsi zjistila vše kolem toho, ale rozhodně já bych nedoporučovala podle toho cvičit bez pomoci fyzioterapeutky. Jako zkusit to můžeš, nic tím zkazit nemůžeš, ale účinky to nemusí mít takové jako s někým kdo ti přesně řekne - tady u toho cviku ještě trochu zvedněte to a to a vše ti vysvětlí. B¨Knihu bych brala spíše jako pomůcku, radílka atd..
chiwule: ta mrcha mě mrzí... necvičila jsi proto že jsi byla na IUI nebo IVF?

chiwule
27. říj 2007

lemulco, nestihla jsem se včas objedna na "napravení", byla jsem už v průběhu stimulace na IUI 😒 tak mi řekla, ať zavolám první den menstruace, jako kdyby to věděla, že se nepovede 😅 jen mám trochu problém, dneska není pracovní den a ona neúřaduje 😖

fiallinka
27. říj 2007

andrys: je opravdu mnohem lepší jít k rehabilitační sestře, protože ona ti ty cviky jednak může trošku přizpůsobit, zkontroluje tě, a hlavně důležitou součástí cvičení jsou mobilizace, které ti musí udělat ona. Ta knížka ti spíš pomůže.
Mně to doktor navrhl sám, a to ani nemám žádné očividné problémy, už po roce snažení - a všechny holky, které to cvičí, to mají taky na žádanku od doktora a neplatí, ale jsme všechny z Moravy, takže ta praxe se může lišit.

lemulca
autor
27. říj 2007

chiwule já si hned říkala že tě znám 🙂 já se přidala taky do diskuze o inseminaci!!! Čeká mě první tak snad to vyjde, chodím dokonce ke stejnému dr. jako Pavlinka a té to vyšlo!!! Zkusíš IUI ještě jednou nebo tě chce dr. poslat už dál?