Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
21. lis 2007

len máš úplnou pravdu.. tak nějak to mám taky, ikdyž ten optimismus občas chybí 🙂
campi: neschopenkou jsme myslela, jestli když Ti dělají nějaký ty přípravy na um. oplodnění, a tak, jestli na to máš neschopenku.. mě když dávala doktorka prášky na stimulaci vaječníků, tak mi bylo dost blbě.. tak právě nevím jak to probíhá.. A co děláš?
s manželem jsme o spermiogramu už mluvili, říkal, že to dá 🙂
Já teda vám můžu říct, že dělám na sociálce, zrovna na péči o nezaopatřené děti a některé ženské bych vraždila.. ☹

len
21. lis 2007

Romik, neplodnost bez známé příčiny... Prostě jsme evidentně oba zdraví, akorát nemůžeme otěhotnět 🙂 Nedávno jsem si spočítala pravděpodobnost - po tak dlouhé době už bych měla být těhotná na 99,5 % 😀 Takže je pořád ještě naděje, že máme jenom ohromnou smůlu 😀

kay
21. lis 2007

romik: idiopatická neplodnost je bez příčinny.. Že se nenajde žádná příčina, proč nemůžete mít děti.. aspoň myslím 🙂

campi
21. lis 2007

To je jenom tak na okraj s tou psychikou. Muzou to byt treba nejaky bloky z detstvi, ktere jsme uz davno pustily z hlavy, muze to jit do prenatalniho vyvoje ci minulych zivotu🙂. Zalezi na tom, jak je kdo filosoficky naladeny a v co veri..

Ja teda nechapu, proc bychom nemely mit deti zrovna my - zda se mi, ze sem chodi fakt slusny lidi z "dobrych rodin" - z duvodu nejakych minulych bloku. Vzdyt spousta zen, ktere byly v detstvi zneuzivane, mely rodice alkoholiky ci narkomany, nemaji materske sklony a ke svym detem se chovaji hrozne, rodi jako na bezicim pasu...

len
21. lis 2007

No, já právě moc filozoficky zaměřená nejsem 😀 Takže na nějaký minulý životy prostě nevěřím, holt co si navařím, to si taky sama sním 😉

romik82
21. lis 2007

Mě včera v karu napsali diagnózu neplodnost spojená s anovulačními cykly ale nejde jí do hlavy jak to že jsem měla tolik vajíčer a měly špatnou kvalitu a embria byli taky horší kvality.Jwe to věšechno straště moc složitý a hlavně vždycky do mě nacpou hodně informací a já potom celou cestu přemýšlím co mi to tam vlastně říkali.Manžel má jít ještě na urologický vyšetření.tak uvidíme.chudák je z toho špatnej.

kay
21. lis 2007

campi můžu ti říct že není jediný měsíc, kdy sem nepřišla nějaká těhotná holka, která buď neví s kým to má, nebo je moc mladá, nebo přemýšlí o tom, že si "to" nechá vzít a tak..

campi
21. lis 2007

Kay: to ani nevim, jak je to s tou neschopenkou. Ted urcite zadnou potrebovat nebudu, myslim, ze si holky berou volno z prace po embryotransferu (kdyz ti vyrobi embryo "ve zkumavce" a prenesou do delohy), aby byly v klidu (coz neznamena lezet 14 dni s nohama nahore). K tomu by u nas mohlo dojit tak v dubnu-kvetnu, jestli se neukaze nejaka pricina pri laparoskopii nebo imunulogii, ktera by se musela odlecit.

Jinak mam jazykovou agenturu, takze cele dny sedim u PC a koukam do monitoru a kdyz se mi nechce pracovat, tak SUP na Konika🙂

lemulca
autor
21. lis 2007

😲 takovýchg vzkazů tady!!! 😀
No já přes 2,5 roku bez HA - chodím asi 3 měsíce do Pronatalu, manžel v pořádku a já také (jen slabě pozitivní protilátky na spermie) - Mojžíšku cvičím asi 3 měsíce, přestali mě bolet záda a tento cyklus poprvé od 12 let MS bez prášku proti utišení bolesti první dva dny (tedy bez měsíců s HA)

romik82
21. lis 2007

Jo jo holky je to nahouby.Tajak už tu něktrá z vás psala to mě dokáže vytočit do běla když si kdejaká mrcha která to dítě ani nechce švihne a je hned v tom a ženská která má uplnou rodinu a o dítě by se postarali jak nejlíp by uměli nic.To je něco na mě.Ale hold tak to je 😠

kay
21. lis 2007

campi : no já tu neschopenku řeším pořád proto, že jsme si už říkala, že bych se třeba domluvila s doktorkou, že by mi dala třeba na dva měsíce neschopenku, abych byla (psychicky) v klidu.. protože tady na té sociálce se furt s něčím nervuješ a vůbec mi to nepřidá.. ale asi je to blbost..

len
21. lis 2007

No, upřímně, mně je to jedno... Každý ať si řeší svoje problémy - přeci se nebudu stresovat kvůli někomu jinýmu? 😉 A její těhotenství nemá se mnou ale vůůůbec nic společnýho 😀 Mějte se, jdu na oběd 🙂

kay
21. lis 2007

no já jsme moc citovka na to, a navíc nejde jen tak si říct, že se nebudeš stresovat kvůli někomu jinýmu, když tady na Tebe řve že seš P..., ať jdeš do prdele atp 🙂

kay
21. lis 2007

dobrou chuť 🙂

chiwule
21. lis 2007

teda holky vy jste se rozjely 🙂 nestíhám 🙂

campi
21. lis 2007

Kay: to mi nepripada jako moc dobry reseni, asi je lepsi nemit moc casu na to tehotneni myslet a moc se na to nesoustredit. Vidim to podle sebe, pracuju doma, komunikace s kolegynkou, klienty a prekladateli pres e-mail a telefon a neni to moc dobry na psychiku, ze nepotkavam realny lidi. Kdyz mam neco urgentniho, tak samozrejme pracuju, ale jakmile ma mozek volneji, tak nad tim porad premysli.

A kdyz mi z toho hrabe, tak si jdu zacvicit Mojzisovou a ta me hezky zklidni.

chiwule
21. lis 2007

tak jenom na doplnění statistiky : je mi 33, antikoncepci jsem ve svém životě měla asi jen 2 roky 🙂 a cíleně se snažilkujeme od 09/2004, od tohoto léta jsme v péči CARu 🙂

chiwule
21. lis 2007

jinak dle dr jsme vlastně v pořádku, o adopci jsme doma mluvili, nebráníme se tomu ani jeden, ale necháváme si to zatím v záloze, dokud nezkusíme alespoň jednou IVF 😎

grej
21. lis 2007

Tak já taky doplním:
Je mi 28, snažíme se rok a půl. Antikoncepci jsem vysadila loni v červnu (po cca 10 letech), hned jak jsem dodělala školu. Nechtěla jsem být těhotná na státnice 😀 😀 😀
Letos v sprnu jsme navštívili CAR a od té doby chodíme po vyšetřeních. Cvičím Mojžíšku asi od září, ale nejsem úplně důsledná . 😅

kay
21. lis 2007

campi: no já vím, že to má i své proti.. ale zas manžel pracuje doma, takže sama bych nebyla, chodila bych pěkně na procházky se psem do přírody.. a taky mi dělá hodně špatně to ranní vstávání, ale to asi každýmu 🙂 no asi to tak neudělám, třeba už to brzo nebudu muset řešit že.. ehm.. no snad 🙂
taky je asi blbý, když mají teď kámošky děti, nebo se snaží, a furt s eněkdo ptá jeslti už.. proto to raději ani nikomu moc neříkáme že se snažíme, nebo resp. chceme snažit.

chiwule
21. lis 2007

jo a mojžíšku cvičím necelý měsíc a důsltedná taky moc nejsem ☹ ale i tak jsou znát výsledky! lepší sexík a krásná ovulace 🙂

kay
21. lis 2007

chiwu: no tak to musí klapnout za chviku 🙂

chiwule
21. lis 2007

kay, už aby to bylo 🙂 a to s tím tajením nebo netajením - naši kamarádi a známí tak dlouho otravovali s podobnýma dotazama, přestávali už zabírat klasické "výmluvy" nejdřív svatba, škola, byt, auto, dovolená v Jugoslávii 😀 prostě takové ty normální slušné odpálkovačky, že jsme asi dvěma nebo třeba lidem - párům řekli naší situaci, oni byli v šoku, přestali nás nutit chovat si jejich rozjívená robata a hlavně si to mezi sebou všichni roztroubili a už neotravujou 😀 jedinej kdo jemné náznaky ještě nepochopil, je tchýně, tak jsem jí minule vyjela z netu a poslala po švagrové info o IUI a je zatím pokoj 😀

kay
21. lis 2007

chiwu, no tak můžu Ti říct, že když jsme na návštěvě u kamarádky, která má dvě krásné holčičky, taky mi to nedělá moc dobře.. ale ona zase o mě ví, že se malých dětí bojím (cizích 🙂 ), takže mě nenutí, a ještě se mnou jedna kamarádka má stejné problémy, takže chodíme ke stejné Mojže, takže taky odpadlo to vyptávání se.. jen aby nezačaly babičky 🙂 s mojí mamkou s emluvit moc nedá, ta ani neví že mám nějaké komplikace, jen z ní vypadlo jednou cosi, že ona taky neovulovala a musela na to brát nějaký prášky.. ale to řekla jen tak mimochodem. 🙂

chiwule
21. lis 2007

kay my už budeme s manžou skoro 10let, takže prostě po tak dlouhé době, kdy někteří v našem okolí mají i víc než 2 děti, je to logický, že lidi zavětří 🙂

romik82
21. lis 2007

No jenom tak k tomuto tématu.Já se s mojema kamarádkama moc bavit o tomto nechci i když ony asi už něco vytušily.Vždycky se na něco vymluvim.Moje mamka asi už něco tuší ale neptá se protože se nikdy na nic nepatala a čekala až přijdu sama.Vím že by z toho byla špatná a tak jí ani nic raději neříkám.A tchýně?Ta děla ve zdravotnictví a proto raději taky nic neříkám protože ta už má deformaci z povolání a to by bylo zase kázání atak.A tak si raději pokesám tady to je lepší 🙂

lemulca
autor
21. lis 2007

romiku ja jsem na tom stejně, s nikým se o tom nechci bavit, beru to prostě jako osobní věc. Manža mi nadává proč to prostě neřeknu že se aspoň přestanou furt lidi ptát kdy budeme mít mimi (což mě deptá, každej den se ptá někdo jinej) ale já mu říkám že kdyby on měl špatný spermie tak se s tím taky v hospodě chlubit nebude, že prostě nechci aby mě někdo litoval a že do toho stejně nikomu nic není a stejně by se ptali každý měsíc - tak co už to vyšlo?... takže když se někdo ptá tak prostě teď říkám že příští rok asi...
O tom že chodím do Pronatalu a cvičím Mojžíšku ví jen dvě moje vzdálenější kamarádky (obě na mateřské) a trochu moje mamka jinak nikdo nic.

macik
21. lis 2007

holky, dělali vám ciráty s doporučenkama na cvičení? já našla cvičení kousek od baráku, ale řekli mi, že musím mít doporučenku...tak jsem dneska byla na gyndě a vona prej, že leda bych měla špatnou páteř nebo nakloněnou dělohu...mně tak naštvala 😠 ..zkusím si doporučenku vydyndat u obvoďačky,ale stejně mě to naštvalo 😖

lemulca
autor
21. lis 2007

maciku - mě to můj gyndař (ten první) nechtěl napsat vůbec i když jsem ho 3x prosila, takže já si to platím...

len
21. lis 2007

To by mě taky naštvalo 😝 Ale my jsme samoplátci, takže jsme žádné doporučení nepotřebovali...