Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

lemulca
autor
3. pro 2007

ak teď mi volala moje Mojžíška, že mám normálně cvičit dál i dnes po IUI, ale že si mám vyhradit více času a dělat si delší přestávky mezi cvikama třeba (pokud by mě to namáhalo) a protahovací cviky si klidně udělat vícekrát než 10x. Tak nevím. A taky mi řekla ať řeknu dr. že letím - jsem se ohradila že mi to pak neudělá - tak řekla že udělá ale dá mi instrukce co a jak. Tak mu to ale dnes stejně neřeknu 🙂 protože kdyby to vyšlo tak to budu vědět ještě před odletem a když to nevyjde tak nic a kdyby to vyšlo tak mu zavolám o instrukce tak 😎

kay
3. pro 2007

lemulco, hodně štěstí, ať vám to vyjde..

len
3. pro 2007

Lem, cvičila jsem úplně normálně ráno předtím 🙂 A taky jsem dostala instrukce, že mám s cvičením pokračovat normálně i v těhu, včetně toho posilování břicha, tělo už je zvyklý a dostatečně zpevněný 🙂 Jo a mám další cvik - celkem už 12 (z toho 8 původní Mojžíšová)

campi
3. pro 2007

Lemulco: taky na tebe myslim a preju hodne stesti!

campi
3. pro 2007

Jsem po laparoskopii, trochu vam tu - holky - kazim statistik, ze cvicim skoro rok a porad nic. Nasli mi loziska endometriozy, na tu je kratka i Mojzisova. Ale odstranili je, tak snad to ted vyjde.

len
3. pro 2007

Campi i Lemulco - držím palce 🙂

Campi - v čem konkrétně vadí endometrio, pokud jsou průchodný vejcovody?

campi
3. pro 2007

Len: to jsem presne jeste nevyzkoumala🙂. Z toho, co jsem cetla, se mi zda, ze je to pekne nevypocitatelna mrcha. Ve ctvrtek jdu ke gyn., ktera me i operovala, tak se poradne vyptam. V nemocnici mi toho moc nerekli, jenom, ze to MOHLA byt pricina me neplodnosti.

Ja mela loziska v male panvi a jedno velke na uponu mezi delohou a pochvou. Myslim si tedy, ze ta loziska mohla vytvaret mechanickou prekazku. A taky pry muze endometrioza vylucovat nejake latky, ktere ovlivnuji negativne prostredi nutne pro vznik a vyvoj plodu... Vajecniky a vejcovody mam zcela v poradku, to je dobra zprava.

Ale i tak mi Mojziska urcite pomohla, mela jsem vychylenou kostrc, spoustu zakrecovani a zablokovani. Ted mam postaveni tela jak ma byt a muzu se tesit na otehotneni, jestli jsou ty loziska vsechna pryc. Chtela bych zkusit tak 2-3 cykly prirozene.

len
3. pro 2007

Já si vždycky myslela, že největší riziko endometrio je, když způsobí srůsty na vejcovodech, ale je pravda, že nijak dramaticky jsem to zatím nestudovala 😉 Mně řekli, že i kdyby na laparce objevili malé ložisko endometrio (velké při mých výsledcích a průchodnosti nepředpokládali), stejně by mi mohli doporučit maximálně IVF, kterou doporučují už teď... No já nevím, zatím to nechám být a taky dávám šanci Mojžíšce 🙂 Manžel mě zvolna přesvědčuje, že počáme s IVF až do září, to už bych měla cvičit rok...

lemulca
autor
3. pro 2007

tak já budu normálně cvičit 🙂 a těším se že to dnes vyjde 😀
Jinak já měla taky strach abych neměla endorku, protože ty moje ukrutný bolesti při MS celý roky 😠 ale teď už si to nemyslím, díky Mojžíšce se bolesti zmírnili na únosnou hranici bez prášků!!! 😅

campi
3. pro 2007

Takto jsem to nikde necetla, ze by vadila endometrioza jenom v pripade srustu.. Konkretni informace moc k teto nemoci nejsou, jenom ze je to nejcastejsi pricina neplodnosti, ale spousta zen s tim otehotni, ani nevi, ze ji ma.
Kamaradka ma pidi loziska na vajecnicich, takze nejdou ani vypalit. Byla s tim ve statnim CARu, tam ji doporucili hormonalni lecbu, ale ona dala na nazor v soukromem CARu, ze to nicemu nevadi a ze ma jit do IVF. 1. IVF ji nevyslo, tak se zase vraci na Obilnak, ze da te lecbe sanci.

Bych se na tvem miste ridila tim, co ti rekne Rezabek a uvidis. Jenom se priprav na variantu, ze kdybys endometriozu opravdu mela a neodstranili ji chirurgicky, tak se budes muset 3-6 mesicu lecit. A to je zatracene dlouha doba, kdyz je cloveku 33 a nedari se 4,5 roku. Snad mi doktorka rekne, ze pomohlo to vypaleni a hormony nenasadi.
Ale to je pro tebe uz katastroficky scenar, treba se vam zadari do zari nebo se chyti hned 1. IVF... Kolik ti vlastne bude v zari 2008?

len
3. pro 2007

To mi bude 28 🙂 Ale jak jsem kdesi psala, u mně je to holt tak o 5-10 let zkrácený... Teda aspoň pokud předpokládám, že na tom budu jako máma a její máma, který už byly neplodný v 35 😝 I když tuhle jsem četla o holce, co se jí vajíčka vyčerpaly v 26 😒

Můj gyndr. tvrdí, že už nejsme nejmladší a v CARu nás berou jako mláďata, já sama jsem přesvědčená, že je to takovej zlatej střed 🙂 A kdybych otěhotněla, kdy jsem chtěla, rodila bych ve 26...

Jinak na tom asi fakt budu tak, že až do případný IVF už mi žádný vyšetření dělat nebudou, takže asi ani tu laparku ne...

campi
3. pro 2007

Myslim, ze i ja mam jeste cas, ale uz jsem na to skocila a pujdu po tom, protoze tech cca 60 menstruaci, u kterych jsem doufala, ze neprijdou, me psychicky fakt vycerpalo. A pustit z hlavy to taky nejde. Moje gyn rika: "cekala jste s poradnou lecbou (podle jejiho nazoru poradnou🙂) do 33, tak Vam dalsich par mesicu nic neutece".

len
3. pro 2007

No vidíš, já nemám ještě ani 30 (let ani nechtěných menstruací)... Já teda "pořádnou" léčbu zahájila dost brzy, ovšem co s ní, když se stejně na nic nepřišlo?

kay
3. pro 2007

Holky jak vás tady čtu o těch IVF apod. myslíte, že mě doktorka může poslat do CARu hned? V září mi bylo 28, manželovi je 30, prakticky jsme se ještě moc nesnažili, ale měla jsme operovanou endometriozu před rokem a taky velice nepravidelnou mns a anovulační cykly (to mě stimulovala clostilbeg. a ten zabral), ale nic z toho nebylo.. Je fakt, že jsem začla cvičit mojžu až v půlce listopadu.. to jest nedávno.. nebo mám ještě vydržet a počkat, jestli s emi po Mojže ten cyklus upraví a třeba otěhotním přirozeně? Já jsem z toho dost vyděšená, že se to nedaří, ikdyž vlastně jsme to zkoušeli jen asi 3x.. na kontrolu k ní mám jít po novém roce..

len
3. pro 2007

Kay, záleží i na tom, jak k tomu tvoje dr. přistupuje a jaká všechna vyšetření může provést sama... Třeba můj doktor mě rovnou poslal do CARu, kde mi teprve provedli všechna vyšetření, která jiným holkám rovnou provádí už jejich dr. Já bych té Mojže možná pár měsíců dala, pokud nějak dramaticky nespěcháš, pokud se rovnou začneš dopovat hoŕmonama, tak to vlastně to cvičení popřeš - nedáš mu šanci, aby se projevilo. Ale cvičit a chodit při tom na pozorování (+ manželův spg.), to by nemělo být na škodu 🙂

campi
3. pro 2007

Kay: ja teda beru CAR jako posledni moznost, nejdriv jsem si nechala udelat takovy ty zakladni vysetreni - v tech 29, kdy jsem vysadila prasky, jsem nemela ovulaci, byl zvyseny testosteron a na vajecnicich byly drobne cysty - gyn. mi hned diagnostikoval PCO a nutil me na laparoskopii. Ja jsem se pak vrhla na bylinky, po delsi dobe jsem se objevila u gyn. a ten koukal: cysty pryc, hormony ok, folikuly zraly... Pred 1,5 rokem jsem zmenila gyn., zopakovala se zakladni vysetreni a vse bylo v poradku.. Takze necely rok opet prirozene snazeni (k tomu Mojzisova) a od srpna to nechavam na gyn.
Podle me zkusenosti se mi zda, ze se lety muze zdravotni stav zmenit k lepsimu (ale urcite i k horsimu). Zkus si sama rict, jak moc na mimino spechas. Ja bych ho chtela, ale nemyslim si, ze mi ujel vlak a ze bych ho nemohla mit treba v 35, i kdyz obcas mi z te neplodnosti hrabe.

Jestli premyslis o CARu, tak bych zvolila spise nejaky statni - Apolinar, Podoli. V tech soukromych se mi zda, ze hodne tlaci na IVF a nesnazi se nejdriv vyloucit a vylecit priciny. Pocitej s tim, ze jsou dlouhe objednaci lhuty a vsechno desne trva, k IVF se muzes dostat treba az za 9 mesicu (to mas 9 mesicu pro prirozene otehoteni k dobru...).

kay
3. pro 2007

Asi máš pravdu, já jen mám takový pocit, že s enám to snad nemůže nikdy povést.. S Manželem jsem domluvená, že po novém roce půjde na ten spermiogram, a já na tu kontrolu.. Asi jsem nervní, abyhc měla aspoň ten cyklus a ovu v pořádku, protože jinak s enemá cenu snažit.. Včera jsem měla dostat menstruaci a nic, ale to je asi ještě brzo, po tom mém rozháraném cyklu. Mám taky strach z té endometriozy.. Hlavně i ta doktorka mi říkala, že se to vrací a nejlepší je otěhotnět.. tak uvidím.

len
3. pro 2007

Campi, já se u Apolináře k IVF dokopu možná skoro po dvou letech 😀 Nějak mi mezi tím sledováním dávají "pár měsíců to zase necháme na přírodě" 😉 Ale fakt je to tím, že nenašli žádný problém, jinak to sice trvalo 2 měsíce, než jsme se dostali na řadu, ale pak to šlo rychle - během 6 měsíců všechna vyšetření, kdyby bývali našli nějakou velikou chybu, tak to IVF mohlo být klidně už tehdy...

campi
3. pro 2007

Presne jako pise len: zalezi na tom, jakeho mas gyn. Jestli se ti zda, ze s tebou nic nedela, tak pryc od nej a nechej si ho jenom na prevenci. Ja jsem prisla v listopadu do Pronatalu s tim, ze uz mam zajem vlastne jenom o imunologii a IVF (vsechno ostatni jsem absolvovala s gynekolozkou). Apolinar mi byl hodne doporucovany s tim, ze tam prave netlaci za kazdou cenu na IVF, ale vysetruji a leci. Tim padem se to tam dost zdrzuje, ale nemas pocit, ze jsi v tovarne na embrya.

len
3. pro 2007

Pardon - během šesti TÝDNŮ všechna vyšetření 😉

kay
3. pro 2007

campi děkuju, idkyž vlastně nevím, jestli jsi mě potěšila nebo ne 🙂 Já mám asi trochu komplex z mládí, že jsem měla o trochu straší rodiče než ostatní a dost mi to vadilo, takže pro mě první dítě ve 30 ti je pozdě.. Furt to počítám, kolik mi bude, až bude maturovat a tak.. (tím to nemyslím všeobecně, ale jen u mě mi to tak přijde).. A taky když mi před dvěma lety našly tu cystu, tak mi doktorka řekla, že bych taky nemusela mít děti a já si to nějak asi vsugerovala a od té doby mám strach.. ☹ co se týče CARu, tak jsme z Brna, přemýšlela jsem právě o Unice, ale to je myslím soukromé.. Byla jsme tam jen asi dvakrát na zástupu místo mého doktora, ale zdálo s emi to fajn.. A možná bude pro mě IVF nejelepší.. že to bude hned..

len
3. pro 2007

Jo, to mi tuhle jedna dr. v CARu taky radila - jak by léčila mou neplodnost - měla byste rychle otěhotnět 😀 Tak jsem jí řekla, že na tom usilovně pracujeme 😒

kay
3. pro 2007

len to je právě to, že se to ostatním říká lehce.. Tady v práci už mě štve jak kdyždý počítá s tím, že do 3 měsíců jdu na mateřskou ☹

len
3. pro 2007

Kay, ale zrovna doktorka z CARu by měla mít pochopení 😉 U nás nikdo nepočítá, nikomu to neříkám a tvářím se jako děsná kariéristka 😉

campi
3. pro 2007

Ja myslela spis, kdyz jeste zkousis nekolik IUI, pak schvaluje pojistovna, pak do toho muze skocit letni dovolena atd. U dvou kamaradek to tak bylo - jedna v Motole a druha u Apolinare, ze se od prvni navstevy dostaly k IVF po 9. mesicich. U jine kamaradky - v Heliosu, ktery nedoporucuje - k tomu doslo asi za 2 mesice.

O brnenskych CARech bylo na MK hodne napsano, Unica myslim vychazela celkem dobre. Repromeda je pry draha a nekdo chvalil i Reprofit. Mne se tedy nejvic pozdava ten jihlavsky CAR, ale nejsem si jista, jestli bych tam zvladla jezdit, kdybych byla z Brna.

Ja mam k IVF spis takovy rezervovany pristup, vypada to lakave, ze ti mimi vyrobi, soupnou na to spravne misto, ale pro me je to posledni moznost (ke ktere uz teda speju). Porad mam v hlave, ze deti maji vznikat z lasky a vasne - to me trochu brzdi. A taky se bojim, jak bych zvladala pripadny neuspech, kdyz vis, ze ti vlozili plod do delohy a najednou tam neni..

S tim vekem mas pravdu, Kay. Manzel ma 11leteho syna, je to velky sportovec a divoch, byvam z nej nekdy docela unavena a v mladsim veku bych to asi snasela lepe. S vlastnim ditetem by to bylo asi jine, on s nami nebydli, takze kdyz je s nami, tak mame na 100 % casu naplanovany nejaky program a prece jenom je to nekdo cizi v domacnosti..

len
3. pro 2007

Campi vidím to stejně - IVF až jako poslední možnost... Už jenom to - na sobotu a neděli si zajistěte pohlavní styk - mě štve - sice jindy nemáme problém se milovat třeba denně, ale tohle je fakt na povel, už se docela těším, až už zase nebudeme "muset" 😝

S tou letní dovčou - to je ono - až se rozmyslíme na IVF ( 😠 ) máme přijít do března a nebo pak až v září (což je půl roku rozdíl) - mezitím by to nezvládli kvůli letní dovče 😝

len
3. pro 2007

Jo a to samý při IUI - přišlo mi dost divný splodit potomka, aniž bychom se s manželem aspoň pozdravili na chodbě 😒

kay
3. pro 2007

jo campi, já to chápu, i Len, jenže já zas po dost blbých zkušenostech nemám k milování asi takový ten zdravý vztah, takže pro mě je to lehčí na povel 🙂 ikdyž vím, že když je to pro mimi, tak se budu asi snažit víc a nepřijde mi to tak..

len
3. pro 2007

No, my si to nakonec taky užili, to si nemysli 😉 Akorát prostě vidím rozdíl mezi milováním "jen tak" - pro radost - a mezi tím, kdy mi v uších znělo doktorovo - na sobotu si zajistěte pohlavní styk. A jestli mi ještě někdo bude tvrdit, že při měření BT se jedná o plánovaný milování na povel, kdy se soustředím jenom na otěhotnění, asi ho pošlu do háje, protože teprve teď jsem viděla ten šílenej rozdíl - milování v pátek po Pregnylu, kdy se musí, a milování v neděli večer, kdy už je na otěhotnění stejně pozdě, takže se prostě jenom chce... A to musím říct, že mám sex opravdu ráda a nikdy mi to potíže nečinilo, ale po pár měsících těchhle povinných cyklů bych asi zcvokla 😝

kay
3. pro 2007

campi jo já to asi spletla, myslela jsme nejdřív tu metodu jak Ti vstříknou vyčištěné spermijky přímo do dělohy.. To by nemuselo být tak hrozný.. Já mám totiž ještě další blbou představu, že se prostě nemůžou dostat kam mají (už se těším až tohle budu třeba číst jako těhotná a pobavím se.. 🙂)