Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

evamik
10. dub 2008

Barik, to je fakt, když dáš premenst. syndrom do vyhledávače, tak bys nějaký byliny mohla najít...

barik
10. dub 2008

pátrám už fakt dlouho, ale nabídka preparátů je tak velká, že nevím co vybrat. Proto se ptám, jeslti nemáte někdo s nějakými preparáty zkušenost.

evamik
10. dub 2008

Hele, promiň, Ty se pořád ptáš na osobní zkušenosti a my Ti cpeme odkazy na net, viď?! 😅

kay
10. dub 2008

bariku, já piju femigard a od té doby, a od doby cvičení Mojžy skoro necítím bolesti, a MS se mi fakt krásně upravila.. ještě piju kontryhel..

evamik
10. dub 2008

No, vida, já to říkala... 😀

barik
10. dub 2008

Díky za rady, asi se pustím do té pupalky a uvidím, či to co pomůže!

barik
10. dub 2008

Nejraději bych ale otěhotněla, abych už takové věci nemusela trpět a samozřejmě ne jen proto, ale ještě na to nemůžu myslet a dovolit si to! Tak vám tiše závidím, že se můžete podepsta pod jménem snažilky, snad se taky někdy přidám 😉

kay
10. dub 2008

bariku, no já myslím, že je lepší to neřešit a pak jak budeš chtít, tak se rovnou podepsat jako těhulka 🙂 držím pěsti.

kay
10. dub 2008

evi stačí říct 🙂

campi
11. dub 2008

Bariku: pupalka mi nezabrala a ani ruzny smesi na PMS. Minuly mesic jsem zacala pit kontryhel - pekne od menstruace cely mesic a poprve jsme zadny PMS nezaznamenali. Pisu v mnoznem cisle, protoze ja mam fakt strasnej, presne 7 dni pred m. chytam nervozu, jsem plactiva, depresivni, bohuzel tim trpim nejen ja, ale i manzel. A tento mesic - byl nemocnej, takze jsme spolu byli cely dny - rikal: ze bys byla tehotna, vzdyt nic nenasvedcuje tomu, ze se m. blizi... Tak treba to bylo kontryhelem.

campi
11. dub 2008

Musim si postezovat. Moc bych chtela dite, ale UZ druhej den hlidam 11letyho kluka a jsem dost vycerpana. On uz neni moc nemocnej, takze potrebuje zabavit. Dneska prijeli hlidat deda s babickou, abych mohla pracovat, strasne s nima blbne, krici, dovadi, musela jsem se tu zavrit. Nevim, nevim, jestli uz nejsem na deti moc stara.

len
11. dub 2008

Noj, Campi, tak to holt je a já to vnímám podobně (takže o věku to asi není). Taky moc chci děti. A taky samozřejmě vím, že to voňavoučké spící miminko to bude naprosto mizivý procento času, ale stejně je chci. Možná je lepší předem moc nezkoumat, do čeho jdu, protože by mě to taky mohlo na věky odradit 😀 Ale myslím, že pozitiva převáží negativa... Včera se stavoval táta, jeli jsme spolu na hřbitov a zase si skvěle pokecali, tak jsem si říkala - jojo, rodičové, taky jste to se mnou neměli lehký, ale díkybohu jste to přežili bez úhony a teď jste určitě moc rádi, že mě máte 😀 Já jsem samozřejmě taky strašně vděčná, že ho mám, ale prostě jsem chtěla říct, že ta spousta starostí prostě přejde a zůstává toho hrozně moc pěknýho 🙂 Ten pocit, že jsi stvořila lidskou bytost, že je to chytrý a šikovný člověk, že i někdo jiný má díky tobě radost...

puzzi
11. dub 2008

Campi, já myslim, že je to normální. Hlídat cizí dítě je určitě jiný než mít vlastní, postupně si zvykat, jak roste atd. Nebojte, budem všechny dobrý mámy 🙂 Vlastní děti člověk líp okřikne, umí to s nima... Len, napsala jsi to moc hezky, přesně tak to cítím.

barik
11. dub 2008

campi: kolikrát denně a jak silný nálev toho kontryhelu jsi pila?

janina76
11. dub 2008

Ahojte holky, omlouvám se, že jsem k vám vtrhla, ale začínám cvičit Mojžíšku, tak už jsem jedna z vás 🙂
Pro představení a zejména pro Len: četla jsem si tvé příspěvky a je mi líto, že se s polovičkou nemůžete názorově sejít. Mě tlačí věk, 10 let se snažím otěhotnět. Stále mi lékaři říkali, že jsem v pořádku. Byla jsem 2x těhu(zamlklo to), otěhotnět byl pro mě velký problém, podařilo se to, jen když jsem byla nemocná. Prodělala jsem 2xIUI, 1xIVF(biochem. gravidita bez gestačního váčku), nyní čekám na menzes, abych odkrvácela i s embryjkama. Jdu na vyš. do Plzně a tak se mi další pokusy hodně oddálí. Teď mi řekli, že mám hypoplázii dělohy, tak jsem začala poctivě cvičit, ale to má výsledky až po delší době. Teď mi bude 32let, stále se něco oddaluje. Pořád poslouchám od lidí, kdy už bude rodina? A od těch, kteří o problému vědí, tak: buď v klidu, moc to prožíváš...Nejsem stresový typ, ale také se hodně zamýšlím, kde je problém...Spoléhala jsem na imunologii, teď mi řekli, ať na to nespoléhám, že tento problém u mě nebude. Že bych měla ještě tak 4x otěhotnět i se špatným koncem a pak se to možná povede. Ale málokdo se vcítí do našich pocitů a zoufalství.
Len určitě bych šla v červnu, i když jsi ještě mladá, není na co čekat. Mně také říkali lékaři, času dost, ať to neřeším, pak zjistili, že mám obrovské septum v děloze, pak 2 operace a rok zase v háji. Jsem nešťastná, ale řekla jsem si, že teď budu bojovat a když to nepřijde, tak to asi tak má být. Hlavní roli, ale v tom hraje partner, tak si o tom zkuste promluvit a třeba to pochopí.

len
11. dub 2008

Ahoj Jani, vítej a moc přeju, ať jsi jedna z těch, u kterých Mojžíšová zabere 🙂
Ach jo, deset let ☹ Je mi tak líto, že já tu stresuju po pitomých třiceti cyklech a vidím, že jsou na tom lidi mnohem hůř ☹ Jenomže člověku jednoho dne dojde, že tohle prostě není o číslech a že když už se nepovede po nějaké době, pravděpodobnost otěhotnět přirozeně pak už je naprosto mizivá, i když vyloučené není samozřejmě niokdy nic...
Pořád si říkám, jestli jsme někde něco zanedbali a pak si uvědomím, že začít se snažit rok po škole je dneska téměř rarita, vím, že málokterá z VŠ spolužaček tohle teď řeší, v tomhle věku se prostě buduje ta kariéra, kvůli které jsme léta studovaly (a já, paradoxně když už v ní mám pořádně nakročeno, ji chci přerušit na pár let a tuším, že návrat bude sakra těžký).
Každopádně jsem včera řekla manželovi, že jsem se na příští pátek objednala do CARu. Taky jsem mu pověděla, jak chtěla sestra ihned vypisovat žádanku na IVF a už to bylo - já to říkal! 😀 Tak jsem ho uklidnila, že jsem ji přibrzdila a že fakt dřív jak v červnu nechci 😉 No tak prý OK, dušička má klid. No, asi jo, možná tím, jak se zase začne něco dít, sama dospěju k názoru, že tomu přeci jen ještě do toho září dáme šanci...

campi
11. dub 2008

Barik: piju ho prubezne, jak si vzpomenu - 1 -2x denne cca od 6.DC az do menstruace, nastesti chutna moc dobre. Mnozstvi taky podle oka, uchopim drt mezi prsty a hodim do sitka. Rekla bych, ze to odpovida 1,5 cajove lzicky na 1/4 litru vody.

Jsem docela zvedava, jestli budu bez PMS i tento mesic - to bych asi potom fakt prisoudila temto cajikum.

len
11. dub 2008

Já Kontryhel taky hodně dlouho pila (možná si ho dneska zase koupím 😉 ), ale se mnou to nedělalo vůbec nic... Pravda, že na PMS ale většinou moc netrpím... Ale jinak pozoruju, že mám mezi cykly drobné výkyvy, třeba první rok snažení mě nikdy před MS nebolela prsa, potom najednou začala, a to dost, no a v minulém cyklu zase vůbec nic...

evamik
11. dub 2008

Jani, taky Tě vítám! 🙂 Teda máš toho za sebou fakt hodně... já jsem docela stresový typ, takže nevím, jak bych tohle zvládala... Teď jste tady většinou všechny vyrovnaný, viď Len, takže si připadám jako ještě větší labil než obvykle! 😀

fiallinka
11. dub 2008

len: pokud to můžu srovnávat s tím mým chlapem, tak pro něho asi byla hrozně nepřijatelná myšlenka, že to dítě nedokáže splodit "sám", že to budou řešit doktoři... možná to tak vlastně má i ten tvůj, třeba mu hlodá v hlavě takový ten červíček méněcennosti, že on to nedokáže... a že raději ať počkáte, že se to podaří samo...

janina: vítej, stará rozhodně nejsi, ale vím, jak se cítíš, a řeknu ti, že tak dlouho čekat by mne asi zabilo... ale zrovna ty bys mohla být ideální případ pro Mojžíšku, protože jsi takový ten neidentifikovatelný případ, proč to nejde, neboj, půjde to a cvičení ti dodá i trošku nálady, je dobré mít pocit, že pro sebe něco děláš...

len
11. dub 2008

Fial, myslím, že takhle to u nás nebude... na spermiogram šel bez jediného slova, nechal si to všecko vysvětlit a když si občas povzdechnu ve smyslu, že to má se mnou těžký, že ani otěhotnět nedokážu, tak mě uklidňuje slovy, že to přece nikdo neví, jestli není chyba na jeho straně... Já nevím, jestli to tu tak vyznělo, že on by IVF principielně odmítal, to rozhodně ne, jsem přesvědčená, že když jsme se domluvili na září, tak by v září do toho šel, ale asi je pro něj naprosto nepochopitelný, že někdo do tak technický a medicínský záležitost, jako je otěhotnění, může tahat emoce (protože ty byly jedinou příčinou toho, proč jsem chtěla jít už v červnu) 😉

evamik
11. dub 2008

Len, oni ti programátoři často s emocemi moc nepracují a nepočítají s nimi ani u ostatních... 😉

len
11. dub 2008

No právě 😉

puzzi
11. dub 2008

Ahoj Jani, moc Ti držím palce, aby Ti Mojža pomohla, máš toho za sebou hodně a není to veselý, tak přeju brzký obrat k lepšímu!
Len, s těma prsama před MS jsem to taky tak měla. Dřív vůbec, pak pár měsíců jo a pak zas vůbec...
Len, programátor a chlap, to je někdy těžký. Oni nechápou tu naší nedočkavost. Škoda, že si to s nima nemůžeme na den vyměnit. My ten jejich klid a nevědomost, co je za den, co kdy bude. A oni by mohli vyzkoušet naopak tu naši "vědomost" 😉

len
11. dub 2008

No, myslím, že mu to stačí zprostředkovaně 😀 Večer se ptám - mám si brát na noc kalhotky, když mám kalíšek? A on - jak se cítíš, hlavně nechci, abys mě v noci budila kvůli zakrvácenému prostěradlu. No tak jsem si je vzala. Celou noc jsem se převalovala, mám hroznou rýmu, pořád ho to budilo. Pak jsem si došla na záchod, zjistila, že kalíšek neprotéká (nikdy neprotéká 😀 ), kalhotky si sundala a během pěti minut jsem ho vyhazovala z postele, protože PŘEtekl a prostěradlo bylo od krve... Stáhla jsem z něj deku, vyhodila ho rozespalého z postele, vrazila mu čisté prostěradlo a zatímco jsem to špinavé prala, on s ledovým klidem beze slova celou postel převlékl do čistého a když jsem se promrzlá z koupelny vrátila, bez jidiný výčitky - já ti to říkal - mě objal a zahříval (přestože to fakt nemá rád, když se k němu tisknu promrzlá). No a zbytek noci jsem ho zase budila kvůli tý pitomý rýmě 😀 Mimochodem zase jsem si vzala ty kalhotky a doteď není na vložce jediná kapka krve 😝
Takže uznávám, že to má se mnou taky pěkně těžký 😉

evamik
11. dub 2008

Len, trochu mimo téma... Já nikdy kalíšek nepoužívala - jaký to je? Nepřipadalo Ti to třeba ze začátku "nehygienický"? Promiň, že se ptám takhle blbě, ale fakt by mě to zajímalo... 😅

alca31
11. dub 2008

Ahoj, cvičila jsem Mojžíšovou v Praze od začátku ledna v Centru pro ženy ve Vodičkově ulici. Moc mi to pomohlo psychicky, že se jako něco dějě a taky jsem musela dodržovat různá pravidla - pitný režim, nosit podprsenku bez kostic, nespat na břiše, nejíst sladké, nejezdit na kole a taky mít chráněný sex.

len
11. dub 2008

Alco a mělo to úspěch (když píšeš v minulém čase)? 🙂
Jinak myslím, že některá z těch doporučení jsou všeobecná (pitný režim) a některá pouze individuální (chráněný sex, sladké)

alca31
11. dub 2008

Zatím nemám výsledky, ale doufám... pokračuji totiž v rehabilitačním centru Monáda a mám před sebou mobilizaci kostrče. A pak na to konečně vlítnem.. Ještě se chci zeptat, co je to kalíšek, jsem trochu mimo...

len
11. dub 2008

Evo, kalíšek je fakt super, já neměla ráda tampóny a když to porovnám s vložkou, přijde mi to milionkrát hygieničtější 🙂 Sama ho poctivě vyvařím, zatímco u vložky nebo tampónu mi nikdo nezaručí, že by byly jakkoli dezinfikovaný...