Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
9. črc 2008

Jaro, asi fakt záleží na pobočce nebo nevím, baba z pražský VZP to trvale odmítá, mám to černý na bílým, prostě mi to neproplatí 😝 Na druhou stranu vím, že třeba holkám v Brně to proplácí, mají v tom bordel 😒 Ale věř mi, že jsem dost dlouho kolem sebe kopala, psala a volala na všecky strany, ovšem není s nima řeč, prostě na to nemám nárok 😠

jara
9. črc 2008

Len, a Ty chodíš do nemocnice nebo do soukromého zařízení??
Já jsem na žádnou pobočku VZP nemusela, ani si nic vyřizovat. Prostě mi rehábka řekla, že nic neplatím, že jsem to všechno zaplatila těma 30 Kč na gyndě, kde mi napsala doporučení. Tím to haslo.

len
9. črc 2008

Na tom to nezáleželo, já si v prvé řadě chtěla zjistit, za jakých podmínek mi to proplatí. A odpověď byla jednoznačná - neproplatí mi to, ať budu chodit kamkoliv, protože VZP to prostě nehradí nikomu a nikde. Vím, že kecají, když to na druhým konci republiky jde 😒
Takže jsem usoudila, že když už si to mám hradit sama, vyberu si aspoň fyzioterapeutku dle svého a nakonec chodím k soukromé, u které by to pojišťovna stejně neproplácela, kdyby to vůbec proplácela 😀 Ale ve výsledku jsem se s tím nějak smířila, jsem sice přesvědčená, že ve VZP sedí magoři a dotyčná paní je kráva, která patrně s otěhotněním nikdy problém neměla, ale v práci mi dávají Flexipasy a těma to zaplatím (třeba místo toho, abych za ně šla do kina), takže mi to defakto hradí zaměstnavatel 😉

lemulca
autor
9. črc 2008

len jak často chodíš k tý tvojí? Když už cviky umím tak by stačilo možná jít jen párkrát na tu mobilizaci vždycky viď... protože jedna skvělá Mojžíška je v Mostě, tam bych to měla i zadarmo když mi gyndař napíše doporučení - ale je to trochu cestování tak abych tam nemusela moc často 🙂

len
9. črc 2008

Jak to vyje, jednou za měsíc-dva 🙂 Vlastně mi řekla, že už jsem srovnaná, takže už je to jenom takové dolaďování detailů... Takže třeba minule, to jsem se akorát vrátila z dovči, kde jsme za 4 dny nachodili přes 100 km, věnovala část hodiny masáži nohou - to byla taková paráda, přesně to jsem potřebovala 😵 S otěhotněním to nemělo nic společnýho, ale fakt jsem si to užila - přitom bez toho cvičení bych si asi jen tak na masáž nohou nezašla 😉

jara
9. črc 2008

Len, Lemulca a další...jak jste se cítily po mobilizaci?? Já po té první naprosto v pohodě a teď po té druhé jsem cítila páteř, pánev, celkově mi bylo nějak šoufl. Ale myslím, že je to dobře, že se to tam konečně hejbe a přeskupuje na ta správná místa.
Len, za jak dlouhou dobu jsi začla vnímat nějaké změny na těle? Psala jsi, že se Ti zpevnilo bříško...Já zatím žádné změny nevidím, ale je fakt, že cvičím jen měsíc a pul a to prý je na změny krátká doba dle Mojžíšky. Takže cca po 3 měsících se můžu těšit na ploché břicho?? 🙂

lemulca
autor
9. črc 2008

já vydržela cvičit přes 3 měsíce, ale mobilizaci mi za tu dobu nedělala ani jednou... 😒

len
9. črc 2008

Jaro, já vlastně klasickou mobilizaci přes konečník neměla, prý mám kostrč naštěstí rovnou, ale mobilizaci celého těla jo - cítím se vždycky tak nějak "lehčí a rovnější" 😉 Jinak zcela ploché břicho nemám doteď (a asi nikdy mít nebudu, chtělo by to tak 5 kilo dolů 😉 ), ale výrazné zlepšení jsem zaznamenala vážně tak kolem těch třech měsíců... Hlavně jsem se ale srovnala, měla jsem dost vykloněnou pánev, teď jsem, řekla bych, symetričtější a ono to i celkově vytvaruje pas 🙂 Manžel si pochvaluje 😀

jara
9. črc 2008

Lemulca, Len...aha...tak to jste na tom asi líp než já se zádama. 🙂
Len, tak to se už těším po 3 měsících na štíhlejší pas...to je totiž moje problémová partie 😉 Prosím Tě, 5 kilo dolů? Vždyť máš 50 kg i s postelí, ne?

axi81
9. črc 2008

Tak já už teď (po necelých 2 měsících) pozoruju výrazné změny na zadku - hlavně taková ta partie na boku zadku, se kterou údajně nejde vůbec nic dělat. Ale polštáře jsou pryč. Jinak komplet zpevněný zadek a pas taky užší. Břicho zatím nic. 😠 A lepší držení těla na mě přítel pozoroval po pár týdnech.

jara
9. črc 2008

Hmmmm, to zní dobře. Začínám se těšit na výstavní postavičku. 🙂

len
9. črc 2008

Jaro, mám na 163 cm 60 kg, takže těch 5 by to sneslo, ale mám problémy se štítnou žlázou, takže by to byl záhul a výsledek více než nejistý... Takže jsem spokojená s tím, co mám 🙂 Jinak při cvičení jsem teda nezhubla ani kilo, ALE zhubla jsem asi 5 cm přes zadek a pár cenťáků v pase, takže doufám, že se nějaký špeky změnily ve svaly a ač váha nic nepozná, vidět v zrcadle to je - a to je hlavní 🙂

lemulca
autor
9. črc 2008

Já jsem na tom stejně, měřím 164-5 cm a včera jsem stoupla na váhu a mám své maximum 60 kg přesně, ještě nikdy jsem víc nevážila takže začnu hubnout, ma mojí výšku je pro mě ideální mít 55 kg takže taky bych potřebovala 5 kg dolu, snad něco půjde dolu v nemocnici 😀

jara
9. črc 2008

Jo, jo, co je vidět, to se počítá...
Nevím, jestli se sem hodí můj hloupý dotaz, ale nevím, co to je IUI a IVF...píšete tady o tom a jsem z toho jelen...prosím o zaučení. 🙂

len
9. črc 2008

IUI je inseminace - zavedení spermií přímo do dělohy, zatímco IVF je klasické "oplodnění ve zkumavce" - odběr vajíček, jejich oplodnění v misce a opětné vrácení již oplodněných do dělohy. Omlouvám se za stručnost, za chvíli mizím 🙂

lemulca
autor
9. črc 2008

když jsem začala chodit na koníka tak jsem to taky neznala tyhle termíny... za tu dlouhou dobu si už bohužel přijdu pomalu jak dr.co všechno už jsem se naučila (ještě že toho koníka máme alespoň si vyměňujeme zkušenosti ale kdyby šlo vše tak jak má tak tyhle termíny ani poznávat nemusíme) 😒
No každopádně od Len umím správně měřit a také odhadnout stav mého těla a příchod menses podle BT, vím jak se cvičí Mojžíška, znám už dost termínů okolo vyšetření a výkonů které mají pomoci těhu, umím si sama píchnout injekci (ač před tím mánie z injekcí byť i aplikovaných někým jiným), vím kolik má být čeho v ejakulátu a při jakém množství se při odběru vajíček dává kapačka a spoustu dalších věcí, včetně toho že existujou holky co choděj vajíčka darovat, znám příběhy spousty holek ať už šťastných nebo neštastných... někdy mám pocit že toho víme vážně až moc a stejně mě každou chvíli něco překvapí 😀 že vím že nic nevím 😝

jara
9. črc 2008

Len, děkuju, to mi naprosto stačí...zase o něco moudřejší. 🙂
Lemulca, uffff, tak to klobouk dolů, to jde ještě jaksi mimo mě tyhle info. Možná se časem začnu taky pídit, ale zatím to neřeším.

rendulina
13. črc 2008

Ahoj děvčata,
Náhodně jsem narazila na vaše stánky Mojžíšové-a ráda bych se zeptala,zda mně přijmete mezi sebe? 🙂
Na koníku jsem registrovaná ale spíše na takové naší regionální "drbárně"ač jsem spíše hledala něco právě podobného té vaší!
Již 14 dní cvičím Mojžíšku 2x denně a piji k tomu speciálně namíchané a doporučené bylinné čajíky přímo od terapeutky.Nevím zda i nějaká z vás má k této léčbě tyto čaje??Ta mobylizace mně teprve čeká cca za 3 týd.Jinak již 2 1/2 roku se pokoušíme o mimi a nic.Z toho 1 1/2 roku jezdíme na IVF do Prahy k Apolináři.Mám již 3 pokusy za sebou a stále nic(na zamraz.nikdy nezbylo-vždy embrijka jaksi záhadně zanikli prý sami)Podstoupili jsme mj.samozř.ze zač i IUI ale to by náš problém nevyřešilo vůbec.Dále mám za sebou imunologocké vyš.=tam mi zjistili štítnou žlázu ale lehce.A s manželem genetiku=vše v pořádkuje.Je to děs!!!Ale vy mi rozumíte.Tak jsem se rozhodla právě pro tyto cviky.Mám zatím naordinováno 7 cviků a s dalšími mi paní řekne kdy dále pokračovat.Ale překvapilo mně,že se dá,jak tu píšete po nich i zhubnout.Jinak se chci optat:kolikrát ty cviky cvičíte za sebou?Mně terapeutka řekla,že nejdříve 5x a pokračovat až 20x za sebou 2x denně???jo a jinak jsem také nic neplatila,mám dopor od gynek.Tak předem díky za odpovědi 😉

kay
13. črc 2008

ahoj renduli, s tím opakováním už jsme tu vedly spoustu debat,ale nakonec jsme zjistily, že každá cvičí asi něco úplně jiného 😢 😀 nikdyjsmese na těchcvikách neshodly. hlavně nepolevuj, ikdyžto nebude mít účinky třeba hned.

campi
14. črc 2008

Ahoj rendulino,

fakt to ma kazdy jinak. Ja cvicila 1 rok primo u zakyne pani Mojzisove a pak jsem byla u cvicitelky od Len a ta mi pulku cviku opravila, nejake vynechala, jine pridala... No, nevim, bohuzel na muj pripad neplodnosti mojziska zrovna nezabrala. Caj podle mojzisove jsem pila cca 3/4 roku jeste pred cvicenim a je bezvadny, mela jsem pred tim podezreni na polycysticka ovaria, nemela jsem ovulaci - a po tom 3/4 roce gynekolog nevericne koukal, jak krasne ovuluju - od ty doby zadne problemy s cyklem ani s nicim jinym.
Po cviceni se nehubne na kila, ale krasne si zmensis objem kolem pasu, zmensis zadek, zpevnis stehna.

Kay: co noveho? Chodis do Repromedy?

smejka
14. črc 2008

campi ahoj...ja tiez cvicim mojzisovu no o ziadnom caji neviem 😒 ...to je nejaky specialny namiesany?

campi
14. črc 2008

Jojo. Ja se k tomu dostala oklikou. Kdyz jsem zjistila, ze mam problemy s otehotnenim, tak kamaradka moji matky prisla s tim, ze jeji dcera otehotnela pres polycysticka ovaria po pul roce piti nejakeho caje. A ze ten caj predepisovali v 80. letech gynekologove v nemocnici na Homolce a pak se chlubili, kdo z nich ma vice cajickovych deticek. Prinesla mi recept od nejakeho stareho doktora z Homolky a shodou okolnosti v te dobe prisla moje kamaradka s tim, ze ji doporucili cajovou smes na neplodnost podle pani Mojzisove a ze se kupuje v bylinkarstvi v Praze v Dlouhe ulici a kdyz jsme porovnaly slozeni, tak to byl presne tento caj...

Bohuzel uz to je asi 3 roky, co jsem ho pila a nemam tu ani to slozeni, ale maji i internetovy obchod: http://www.herbata.webgarden.cz/. Ale jsem presvedcena, ze mi krasne srovnal cyklus a hormonalni rovnovahu.

zmuzle
14. črc 2008

Holky, muzete mi doporucit vami osvedceneho fyzioterapeuta na Mojzisovku? Me dr sice nekoho doporucil, napsla mi pro nej i zpravu, ale je dlouhodobe na neschopence a na jineho kontakt nemam. A docela bych s tim cvicenim uz chtela zacit. Jo a sice mi dr teda napsal zpravu, ale rikal, ze si to budu platit. Takze doporuceni i na soukr. uvitam. Jsem z Prahy. Idelani je pro me bud v centru nebo nekde na Pha 4. Moc diky

mila30
14. črc 2008

Ahoj Zmuzle, chodím do Malešic k Mgr. Radce Maříkové, tel :603 322 262. Je to strašně fajn paní, je jí asi tak kolem 35 let a jsem s ní mooooc spokojená. 🙂

zmuzle
14. črc 2008

Mila, dekuji za kontakt. Jak dlouho uz cvicis?

len
14. črc 2008

Campi, ten čaj jsem taky pila (asi měsíc), ovšem znám ho několik verzí a nemůžu přijít na to, která je správná - v jedné je řebříček a ve druhé řepíček:

řepíček 20g (řebříček?)
šípek 20g
mateřídouška 10g
dobromysl 15g
květ hluchavky 7g
truskavec 15g
heřmánek 5g
čekanka 10g
jitrocel 7g

Bohužel nikdo neví, co je správně (obě byliny by odpovídaly účelu) - já měla dle vzhledu tu řípíkovou...

fiallinka
14. črc 2008

ahoj holky, tak jak cvičíte? Mně už se teda moc nechce, břicho je čímdál větší, ale myslím na vás

Rendulina: já jsem cvičila, i když jsem věděla, že to přirozeně nepůjde (teda s největší pravděpodobností), a ivf se nám povedlo (to už jsem cvičila 3/4 roku), takže tě chci povzbudit, i k tomu to může pomoct, pokud ale půjdeš na další ivf, tak je dobré udělat si mobilizaci těsně před ET. Hodně štěstí!

aquila
14. črc 2008

Holky správně je řebříček. Řepíček nic není, odborné názvy jsou Řepík lékařský a Řebříček obecný nebo pravý. Tak dobrou chuť k popíjení 🙂

len
14. črc 2008

Cvičím, cvičím... Na školení jsem každý den vstávala o hodinu dřív, ve výsledku jsem pak díky dlouhým nočním... jak to nazvat, no, popíjením asi 😀 naspala pětkrát za sebou 4-5 hodin denně, do toho MS, no hrůza, jsem úplně vyřízená... Asi tak jediné pozitivní, co jsem udělala, bylo to cvičení 🤐 A oslavila jsem deset měsíců, ach jo 😖

len
14. črc 2008

Řepíček je velice často používaný výraz pro řepík lékařský, jak píšeš 🙂 Sice to není oficiální, ale bylinkáři to doopravdy používají, mně ho tam nacpali. Sama jsem ho sušívala, takže vím, jak vypadá, řebříček to určitě nebyl. Bohužel na netu jsem našla obě verze, dokonce i jednu s pojmem "řebíček" - tak si vyberte 😀