Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

azhra
12. pro 2008

Byla jsem na prvnim sezeni s Mojziskoua velice dobre a oduvodnene to na me zapusobilo.. uz i treba jen proto,ze by mi to melo pomoci od bolesti zad 🙂

luciija
27. pro 2008

Vsem preji krasne svatka. Chtela jsem se zeptat, na Stedry den jsem cekala MS, neprisla, riskla jsem test( vim, je to brzy), byly dve, ne stejne silne. Deset dne pred tim jsem zacala s Mojzisovou, mela jsem mobilizaci kostrce 2x a mob 3zeber. Cvicitelka rikala, ze nejsem nijak moc zablokovana az na tu kostrc. Od te doby cvicim kazdy den 4cviky 15x. Nedela mi to zadny problem, ale mam strach co kdybych opravdu tehotna byla, neuskodi to? Za dva dny jsem test zkousela znovu a byly tam stejne silne, MS zatim nic ani nespinim jako kazdy cyklus tyden prad mrchou. Snazime se dva roky, nechci podlehnout radosti, ale ani nechci dojit k tomu, ze si pak budu neco vycitat. Dekuji za kazdou reakci.

luciija
27. pro 2008

TY stejne silne byly jako poprve, tedy ta kontrolni byla opet silnejsi. Rozumite mi, ze jo? 😀

len
29. pro 2008

Luci, vypadá to, že s největší pravděpodobností opravdu těhotná jsi, moc gratuluju 🙂 Hele, já bych teď asi cvičení moc neriskovala, pokud jsi začala teprve nedávno, každopádně bych hned zavolala své cvičitelce, co s tím 😉

luciija
29. pro 2008

Ahoj Len, dekuji za odpoved. S cvicitelkou muzu mluvit az pateho. Carky na testu od patku moc neztloustly, tak mam takove smisene pocity radosti i strachu. MS zatim nic a mojzu cvicim jen tri cviky, zabaky jsem vynechala.

len
29. pro 2008

Neblázni, netestuj pořád, síla čárky nic moc o ničem nevypovídá 😉 Hlavně moc nenamáhej břicho a vynechej takové ty cviky, kdy svíráš takové ty důležité vnitřní orgány - pokud ještě nejsi zcela srovnaná, mohlo by to způsobit neplechu... Týdnem necvičení embryjku neublížíš, ale bylo by hrozné, kdyby se nedejbože něco stalo a ty sis vyčítala, žes to cvičením způsobila sama... Můj muž mi v těhotenství říkal (kdykoli jsem měla pokušení udělat něco neobvyklého) - nevím, jestli ti to může uškodit, ale nebudeš toho litovat? A měl pravdu, když to nakonec nedopadlo, mohla jsem se s čistým svědomím ohlédnout, že to opravdu není má vina 😔
Hodně štěstí přeju 🙂

maja42
29. pro 2008

luciiija, to vypadá velmi nadějně 😉 při svém těhotentví jsem hned volala mojži, jestli mám cvičit dál, jen ne žabáky. doktor pak ale vše zakázal - a stejně to nakonec neklaplo 😒 necvičila jsem, ale plavala a nosila těžké věci po schodech (ale ne moc!). teď si zpětně vše vyčítám a už bych znovu nic neriskovala. tak nevím, jak si to přebeřeš, každopádně hodně zdaru! 😉

luciija
29. pro 2008

Holky dekuji moc za zkusenosti, i kdyz me mrzi, ze je mate. Nakonec jsem byla u gyndr, jen se mrknout jestli nema prodlouzenou dovolenou po svatcich. No a ona tam byla, tak jsem zrovna sla. Tak na 100% to rict nechce, ale vzala mi krev, zitra budu vedet. a to co tam vidi je 3,6mm veliky( skoro to ani nenasla), dala mi duphaston a listovku. Sliznice odpovida, takze jestli JO tak je to 4+6tt. No jeste to nepobiram, ale aztim to vypada dobre. Mojzu rikala, ze zatim ne.

maja42
29. pro 2008

to není nic neobvyklého, doktoři tomu nechtějí říkat těhotenství, dokud není srdeční akce - a já se jim nedivím. vyhýbej se námaze, únavě a stresu a brzo budeš vědět víc (a samé dobré zprávy) 😉
sama jsem se zařekla, že jestli někdy znovu otěhotním, půjdu na utz nejdřív v 7tt. jen bych se na to zbytečně upínala.

luciija
29. pro 2008

To ja jsem moc rada, ze mi nerekla - nojo to je supr ste v tom. Nejdriv jsem byla rada, ze je to mezi svatkama, ze pujdu na UTZ az nekdy v 6tt. No, ale pak zacal hlodat cervik, protoze tu mobilizaci mi delala az po OVU a takovy ty reci o vyssim rizuku mimodelozniho atd... no mela jsem strach jestli to je tam kde ma, tak jsem docela rada, ze tam byly.

len
29. pro 2008

Luci, je fajn si to nechat zkontrolovat takhle na začátku, jak píšeš - že je to tam, kde to má být... Tohle mi udělala dr. v CARu, přišla jsem se // po IVF v 5+3 a ona na mě už ve dveřích rozchechtaná volala - tak vy jste nám otěhotněla! Já byla vyklepaná až hrůza a ona se těšila, jak na utz uvidí dvojčátka...
No, každopádně máš jasno, že s Mojžou teďka na čas pohov, ale určitě se k ní později vrátíš jako k těhotenskýmu cvičení 🙂

fiallinka
29. pro 2008

holky, přeju vám všem, ať si příští rok ty vysněné dvě čárečky vycvičíte... já už příští rok uvažuju o ket, takže možná zas asi začnu cvičit, i když zatím nemám moc času...

len: takže pochopila jsem, že se zadařilo po ivf a pak se mimčo zase pustilo ☹? To je mi líto.. ☹

len
29. pro 2008

Ahoj Fialinko 🙂
Jo, přesně tak to dopadlo ☹
Někde jsem tu narazila na tvůj příběh, život se s náma nemazlí... Tak přeju, ať vám Jurášek dělá jenom samou radost 🙂 A ten KET ať klapne - jsi vzorným příkladem toho, že Mojžíška zabírá 😉 Já vlastně taky, byla jsem teď u nové fyzioterapeutky, která mi vylíčila, jak ohromnou jsem měla kliku, když klaplo hned první IVF... Nojo, jenomže to štěstí vydrželo sotva 8 týdnů, i když s tím už Mojžíšová nic společného nemá...

fiallinka
29. pro 2008

len: no jo, řeknu ti, že Jurášek je draze vykoupené miminko, ta hrůza, kterou jsem si zažila, byla docela drsný zážitek. Ale je to lepší a doufám, že ještě bude, že na to třeba někdy nebudu pořád myslet. Ale i hned první den po porodu nám bylo jasné, když jsme Juráška viděli, že bysme rádi ještě další, takže já to i nadále vzdávat nebudu a budu i cvičit, protože nám to vyšlo napoprvé a mobilizaci jsem měla pár hodin před transferem a i když nemůžu na 100% říct, že to bylo Mojžíškou, tak určitě aspoŇ věřím tomu, že přispěla k úspěchu...

každopádně, len, hlavně tobě moc přeju, aby se už zadařilo a bylo vše jen dobré, fakt už si to zasloužíš...

nika
29. pro 2008

ahojki holky, dloho jsem hledala kontakty, tak jsem narazila na tuto stránku třeba pomůže i vám kdo ještě hledáte kontakty. vím že se to nemá ale snad to není proti pravidlům a admini prominou.
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

len
30. pro 2008

Niko, stopro ti to někdo nesmázne, sama jsem sem tenhle kontakt dávala snad desetkrát (+ ten na neplodnost.cz), i když uznávám, že téměř 100 stránek asi nikdo luštit nebude 😀

Fial, to víš že jo, obzvlášť, když máte mrazáčky, tak bych o tom KETu vůbec neváhala 😉
My ani ty mrazáčky nemáme, takže nás to čeká asi zase všecko od začátku, no, zatím sbírám síly a snažím se v sobě vydolovat zbytky té naděje, že to třeba nakonec půjde přirozeně...

maja42
30. pro 2008

fiallinko, taky jsem kdysi náhodou četla, co tě potkalo. máš můj soucit a obdiv, ale to je ti na dva věci, že 😒 tak hodně štěstí v dalším tranferu! dovolí ti to už příští rok?

campi
30. pro 2008

Ja sice tesne ve finale prestala po roce cvicit, ale na mojzisku myslim casto. Vubec me neboli v tehotenstvi zada. Fakt vubec nee.

majo: jak ty to mas aktualne? Cvicis u lenine fyzioterapeutky nebo nee?

len
30. pro 2008

Já vám teda povím, že čím dýl myslím na návštěvu u té nové, tak tím jsem z toho rozpačitější... Nějak během desetiminutovky zvládla instruktáž u dvou holek, mám pocit, že to vzala hodně letmo, nesedí mi ty počty opakování... Na druhou stranu je na ní vidět, že tomu fakt rozumí, dělá už to léta přímo pro náš CAR a evidentně bude mít opravdu výsledky. Ale nemít rok cvičení za sebou, z téhle první schůzky si neodnesu NIC 😒 A zároveň z toho mám pocit, že se jí to moc nezamlouvalo, že už jsem to rok dělala jinde 😒

maja42
30. pro 2008

byla jsem dvakrát u té od len, dala mi cviky na břicho (které jsou ale vlastně na bolest zad), řekla, že nemám cvičit kočky, protože jsem hypermobilní a jinak jedu i ty čtyři od mojí první mojži (pánev, žabák atd.). záda bolí minimálně (jan když odfláknu cvičení), ale nedělala mi mobilizaci a těhotná evidentně nejsem. jo a taky nebyla moc nadšená, když jsem říkala, že jsem předtím byla u jiné fyzioterapeutky.

takže plánuju, že se v dalším cyklu objednám k té původní, je sice dost drahá (a na můj vkus i příliš bodrá), ale je fakt, že mě tehdy seštelovala pěkně a zbouchnutá jsem byla hned. (učila se taky přímo od mojžíšové.)

fiallinka
30. pro 2008

len: to je škoda, že mražáčci nezbyli, u nás jsou tři, tak se uvidí, jestli se rozmrazí...
maja: díky moc... a za ten rok zhruba to má být kvůli císaři, no a taky myslím ket se nedělá, dokud člověk kojí, takže se pak uvidí, jak na tom budu zdravotně, jak budou rozházené hormony... zatím se teda na další těhotenství necítím, ale čekat moc nechci, vím, že to může být ještě běh na dlouhou trať, takže v létě to asi už začnu řešit (navíc mne asi bude čekat další kolečko po hematologii, protože nám Ondrášek umřel na trombozu, kterou téměr jistě nemá souvislost s mou krví, ale nějaký drobný problém jsem tam měla, tak se to bude asi muset prošetřit). No a jak znám ty čekací doby, nebudu odkládat...
campi: ty už to máš za pár, to je krása - jo, a mne v těhu taky záda nebolela, sama jsem se hodně divila...

luciija
7. led 2009

Ahoj holky, tak jenom hlasim, ze zatim je vse v poradku a me, pravdepodobne tehotenstvi pokracuje. Vcera jsem byla u sve Mojzi, muzu pry cvicit dal, ze kdyz se to neuhnizdilo poradne, tak cviceni urychli odchod. A kdyz je to tam fest, tak to podpori, ale ze me do niceho nenuti. No, rekla jsem ji ze dekuji, ale ze jsem cvicila je 10dni a ze to nechci riskovat, ze kdybych cvicila treba pul roku, tak bych zkusila pokracovat. Rekla mi ze je to rozumne, ukazala par cviku na zada a poprala hodne stesti a tak. Takze jsem se po dlouhe dobe rozhodla cvicit a vydrzela jsem to 10dni 😀 , dobry ne? Jo jinak se tvarila dost vitezne, ze na prvni pokus se ji to jeste nepodarilo, tak jsem ji nachtela kazit radost, ze jsem tam poprve byla az tyden po ovulaci 😉

len
7. led 2009

Lucija, moc gratuluju, ať se daří i nadále 🙂

luciija
7. led 2009

Jo jo snad jo, moc dekuji. Jeste se porad bojim radovat, ale kazdy den si skoro odskrtavam, ze probehl v pohode 🙂 . Mam trosku hokej v tom co se vazne smi a co nesmi. Tak doufam, ze nic nedelam spatne. Na radu doktorky se setrim a neposiluji bricho. Co vim jinak tak nejim zrajici syry, syrove maso, nekourim uz dva roky(co jsem vysadila HA) no, ale s alkoholem jsem to mela trosku horsi. Ted uz samozrejme nepiji, ale do doby nez jsem to zjistila jsem se teda nesetrila, dohodli jsme se totiz doma, ze odozime IUI o pul roku, dame sanci Mojze a v tom pul roce, ze budu opravdu zodpovedna snazilka co se alkoholu tyce. Radi jsme si totiz dali lahvinku vina do vany, nebo jeli s prateli na vikend na chatu. No a ten pul rok mel zacit prave po tehle nenastoupene MS. No a tak se trosku porad bojim, jestli si to nebudu jednou hodne vycitat. Jinak se omlouva za hrubky 😝 . A jak ty? Jake jsou plany u Vas?

misik1
7. led 2009

lucija gratulujem....ja som zacala s mojzisovou na silvestra, tak uvidim aky to bude mat jedneho dna efekt... 🙂

luciija
7. led 2009

Tak at Ti odhodlani vydrzi co nejdele, ale at ho co nejmene vyuzijes 😀

len
7. led 2009

Luci, tak teď vynech jak to víno, tak vanu (hodně horkou, normál teplá je OK) avůbec se nestresuj, pokud by bylo cokoli špatně, embryo by prostě odešlo, s tím nic nezmůžeš... Takže to bude dobrý 🙂
My se rozhodli, že tak květen-červen bychom zkusili další IVF... Pokud se nestane zázrak a neotěhotním do té doby přirozeně, teoreticky to možné je, jenom ta praxe trochu pokulhává 😉

luciija
7. led 2009

To prirozene bych Ti moc prala. A uz jsi premyslela jestli udelas vse stejne, nebo neco zmenis pri dalsim pokusu? Myslim treba PK, utrogestan, AH a tak. Machruju skratkama tak doufam, ze jsou spravne 😝

maja42
7. led 2009

luciija, tak tichá gratulace 😉 a tím chlastem si nelam hlavu, po všech peripetiích musím souhlasit s lapidárním tvrzení svého dr, že pokud je to těhotenství dobře založené a má prosperovat, tak přežije a pokud nemá šanci, tak ho nic nezachrání. (předpokládám, že jsi přestala pít zhruba 14DPO.)
jinak s tím co jíst atd ti asi víc poradí někde na těhulích 😉 já stopnula akorát alkohol, sýry (majonézové saláty atd jsem nejedla nikdy) a jinak jsem si v příměřené míře dávala vše, na co byla chuť a to mi řekl i dr.
na nevolnosti je dobrý zázvor, ale taky se to s ním nemá přehánět.

len
7. led 2009

Luci, já měla to IVF vlastně úspěšné, otěhotněla jsem po něm. Takže postup byl určitě správný, neměla jsem ani PK, ani AH, ani ICSI, Utrogestan jsem vysadila po dvou týdnech... A chytilo se. Bohužel na to, že to v 8.tt skončilo, už postup při IVF žádný vliv nemá, to může ovlivnit maximálně samotné uhnízdění a to bylo u mě OK...