Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

luciija
7. led 2009

majo. pit jsem prestala jak pises 13,14 DPO. Ale mam strach, ze prave pri tom vznikani, nebo co to k sakru je ten alkac mohl udelat nejakou neplechu, ale uklidnuji se jak pises tim, ze kdyby tam bylo neco spatne pujde to pryc. Na těhulích je tolik veci co se zarucene nesmi, ze prave z toho v tom mam hokej. 😠

len. Tak nejak vim jak to u tebe probihalo, ze v uvozovkach skoro prirozeny poceti 😉 , tak jsem si rikala jestli si zkusenosti na neco nezmenila nazor. Ale urcite souhlasim, sla bych do toho stejne.

len
7. led 2009

Luci, přesně tak. První týdny jsou všechno nebo nic. Pokud by embryu alkohol jakkoli vadil, tak rovnou potratíš. Pokud je všechno OK, znamená to, že ho to nijak nepoškodilo 😉

Jinak já měla takovej názor "proti proudu" vždycky, pokud mi doktoři řeknou, že pozitivní vliv AH nebyl vysledován, tak si za něj přeci nebudu platit. O PK bych uvažovala, kdyby bylo vajíček dost, jenomže co s tím, když přežily jenom ty zavedený? trápit je víc dní v misce by nemělo smysl, u mě jim bylo nejlíp 😉 Taky mě strašili, že když nebudu mít ICSI, nic se neoplodní, no a vida, oplodnily se všechny do jednoho. No a k Utrogestanu - myslím, že sám o sobě fakt, že jsem v sobě nosila embryo ještě 14 dní po jeho smrti, znamená, že progesteronu bylo takový množství, že dodávat ho uměle by bylo zbytečný. Takže ve výsledku jsem přesvědčená, že jsem nemohla udělat líp vůbec nic. I dr. mi říkal, že další IVF bude pravděpodobně uplně stejný 🙂

lenickan
7. led 2009

lucii moc gratuluji, píšeš že jste se nažili 2 roky, měla jsi nějaké komplikace s cyklem?

luciija
7. led 2009

Asi jsi clovek, ktery o vsem taky dost premysli, takze jsem rada, ze si nemusis nic vycitat a niceho litovat. Tyhle myslenky dokazi cloveka pak pekne vykolejit. No preji Ti aby ten konec byl priste dotazeny, at uz po IVF, nebo v te "domaci pekarne"

luciija
7. led 2009

Jo jo lenickan 2roky. Cykly jsem mela pravidelne, HP v poradku, spermiogram - OK, laparo-OK, pohlavni choroby-OK. Podle UTZ i OVU probihala. Tri cykly jsem brala Clmhexal+Utrogestan, ale to uz je skoro rok. Nejspis pomohla laparka(byla jsem na ni v srpnu 08), to pouzivam pro racionalni vysvetleni a pro ty ostatni to mohlo byt cokoli pocinaje tim, ze jsme se rozhodli po novem roce to brat opravdu vazne, zasli doCAR odmitli IUI, zacla jsem Mojzu. No byl to takovy ten cyklus uziju si svatky se vsim vsudy a pak mame plan. Jinak ja osobne si myslim, ze jsme na to proste potrebovali vic casu.

lenickan
7. led 2009

lucii tak to je většinou vypustit a ono to dopadne🙂
Můžu se zeptat proč ti dělali laparoskopii? Když jsi měla vše OK?

luciija
7. led 2009

Aby zjistili jestli mam pruchodne vejcovody. No uplne tak jsem nevypustila, ono mi to po tech 2 letech moc nejde 😒

lenickan
7. led 2009

hmm asi mne to taky čeká, je to hodně bolestivé jak to dlouho trvá???
To mi povídej my to máme v únoru 2 roky...jenže já mám cca 47DC takže jich máme za rok podstatně méně a bez ovulace...

luciija
7. led 2009

Nevim jestli Te poslou na laparku pokud nemas ovu. Jinak neni to nijak bolestive, je to teda klasicke operace, ale jeste ten den vecer uz jsem si dosla sama na WCko a druhy den sla domu. a tak dlouhe cykly mas od toho co jsi vysadila HA?

lenickan
7. led 2009

já HA neberu už asi 3 roky... ale snažit jsme se začali před 2 roky... zprvu jsem měla cyklus 38DC a postupně se mi to prodloužilo až na 47DC... nevím zda stresem nebo i hormonama které jsem brala (ale ty byly na úpravu)

lenickan
7. led 2009

To asi nepošlou, ale před šílenou léčbou - stimulací - bych byla raději abych věděla zda když ovu ze mne vymámí tak že má vajíčko kudy putovat🙂

luciija
7. led 2009

A chodis do nejakeho CARu. A ty hormony Ti teda nezabrali, asi jsi brala klasiku Clostil/Clomik + Utor/Duph?

lenickan
7. led 2009

Měla jsem je už asi před rokem 3měsíce 1/2tbl./den clostil + utroš... cyklus se srovnal... ale doktor mne nesledoval při léčbě ale až měsíc po léčbě z krve 18Dc usoudil že ovu nebyla a tím paádem léky nezabraly:(
Co si nemyslím že je správný postup. Ted užívám již 3. měsíce metformin a měla bych pravděpodobně zkusit znovu clostil... v jiném dávkování s pravidelnou folikulometrií a ev. pregnylem

lenickan
7. led 2009

právě že zatím do caru nechodím, má gyndr. je zaměřená na neplodnost

campi
7. led 2009

Holky, kdybyste nekdy cetly, co vsechno nektery tehule delaji a jejich mimina se zdarne vyvijeji dale. Radsi to necist, ja se vzdycky akorat rozcilim, treba z nekterych kuracek je mi vylozene spatne. To se uci i na medicine, ze kdyz je tehu blbe zalozene, tak proste skonci, i kdyby se zenska nechala okamzite hospitalizovat, a ze kdyz je zalozene dobre, tak zustane, i kdyby skakala kazdej den z 10 patra po schodech, chlastala apod.

Majo: co s chlapem? Nezanechalo to na nem nejaky nasledky? Bych Ti to prala uz jenom proto, abyste nemuseli tyhle silenosti uz podstupovat (mysleno v dobrym)...

luciija
7. led 2009

To mas pravdu Campi, kdyz to tam clovek cte, ja docela ziram jak jsou lidi ruzni. Nektera nema problem kopat do sebe panaky slivovice na "vypaleni cerva", ze chrapti a jina se prestala malovat. Fakt clovek zira a nakonec bych se nedivila, kdyby ta nenamalovana mela toho drobceka nejak poznamenanyho a slivka veseleho certika

luciija
7. led 2009

lenickan s dlouhym cyklem nemam zkusenosti ani s anovulaci, takze nevim co Ti poradit, co bys asi jeste nevedela, ale asi bych sla do nejakeho Caru i kdyz Tva Dr se specializuje na neplodnost. Uz jen proto, ze pokud pujdes jednou na IVF vedeli by o Tobe uz vic a tak... Jinak Ti preji at uz se to aspon nekam pohne 😉

maja42
7. led 2009

campi: bere to s humorem, já taky, co ostatně už nám zbývá, než ta sranda. skočil na mě zas obden a prej že "jestli z toho tento měsíc něco bude, tak já VÍM, že to bude z tohoto, protože toto bylo fakt z lásky" 😉 já jsem stejně teď z toho clostilu tak rozbolavělá a úplně vyfluslá, měla jsem něco jako ovulační bolest několik dní, ty máme všechny pěkně pokryté a i ty dny před tím, včetně blbého jonáše, takže teď už nezbývá než čekat, co se z toho vyklube.
už se docela těším, jak si dám od příštího cyklu pohov od hormonů, nechám si jen byliny a cvičení a to už se to začně nenápadně jařit a snad přestanu mít depky. taky budu mít svůj normální delší cyklus s nevypočitatelnou pozdější ovulací, takže tím i odpadnou ty údernické stresy. už si nebudu dávat žádné závazky typu "musím být těhotná do vánoc/termínu porodu/atd.". uvažuju, že později zkusím buď homeopata nebo čínskou medicínu, to je eště tak na hranici mojí důvěry.

maja42
7. led 2009

lenickan, ty chodíš k té pasekové, že? mám pocit, že chodíme do stejné ordinace. takže myslím, že u ní taky skončím, než mě odlifruje do pronatalu 😒 já bych ale (z mnoha různých důvaodů) byla radši, jestli můj dr rozhodne, že mě k někomu předá na vyloženě léčbu neplodnosti, aby mě poslal rovnou do caru a to k apolináři. a nevím, jak mu to říct.

len
7. led 2009

Majo, pokud by se cukal, vlastně mu to ani říkat nemusíš a můžeš se tam objednat sama...

lenickan
7. led 2009

majo: jak víš že chodím k Pasekové? Ty chodík k Bednářovi?
Já chodila k němu, ale nemůžu říct, že by postupy léčby odpovídaly tomu co je běžné...
Třeba hormonální profil mám až z minulého měsíce, do té doby jsem jej neměla udělaný.. a to jsem si o něj sama řekla...
Oni s pronatalem spolupracujou, ale nevidím důvod proč bys nemohla říci, že preferuješ Apolináře...

Jaký máš ty problém?

maja42
7. led 2009

lenicka, já vím, že jsi to kdysi psala asi na idopatkách, já ti na konto psala, ale už ses neozvala. chodím k bednářovi, utekla jsem k němu od bývalé dr. udělal mi hormonální profil hned napoprvé (po 10 měsíčním neúspěšném snažení), i podle teplot hned řekl, že asi neovuluju a to se potvrdilo, nasadil mi ten drmek a utroš a hned jsem otěhotněla, nemůžu si na něho stěžovat, právě naopak. dycky se u něho hodím do klidu, mám ho ráda. on mě ale asi převelí k pasekové, protože ta tam dělá neplodné a zprostředkovává komunikaci s pronatalem. chci to s ním všechno probrat, protože jsme stejně domluvení, že po třech kolech clostilu se ozvu a budem to řešit dál.
k pasekové mám bohužel blok, ona za to nemůže, ale byla to ona (záskok), kdo mi řekl, že nejen že to nejsou dvojčata, ale že i to jedno je mrtvé. vím, iracionální, ale je to tak. já jsem třeba od toho léta nebyla plavat, protože jsem potratila u moře (mimochodem, bednář mi tam obětavě volal z mobilu a snažil se.)

apo preferuju protože za á řežábek, ta jeho kniha se mi moc líbila, za bé mám ti blízko z práce i z domova, za cé peníze - nějak mám pocit, že soukromá klinika si za vše nechá zaplatit. kdyžtak mi napište svůj názor.

začínám si ale myslet, že ze všeho nejvíc potřebuju terapeuta a pak teprv nějakou léčbu. hrozně mi z toho hrabe 😒 až se sama sebe bojím.

lenickan
7. led 2009

majo: já šla taky k bednářovi od svého gyndr. který byl dobrý tak maximálně na předpis antikoncepce.
Udělal mi hormánlní profil ale 18DC ne na začátku cyklu, z čehoz zjistil anovulacii na což ukazovaly i dlouhé cykly.. takže mi nasadil clomhexal + utroš... ale nic... drmek to je ten fem+ vid? Mne ho také dával... užívala jsem to tak sporadicky...
Fakt je že Bednář je kliďas a jako chlap podpoří to joooo. Ze všech stran mám na něj vynikající reference!!!
Ale ta má léčba mi prostě nesedí. Proč mne pri clostilu nekontroloval? Atd.
Paseková je ráznější, ale myslím že šikovná... Odlifroval mne k ní protože nevěděl co se mnou... tak ted jsem u ní (byla jsem tam 2x) na druhé návštěvě diagnostika PCO nasazen metformin... a ted v pondělí tam jdu potřetí... a to už budou i výsledky horm. profilu tak jsem na to zvědavá...

Faktem je, že si říkám že sem si sama problémem, deprese, uzkosti a tak... ale vybrečím se a jdu dál... jenže to jsem nezažila to co ty!!!! Chápu Tě, musí to být šílené... jak dlouho se snažíte?

To jsi otěhotněla jen s dmkem a utrošem?

maja42
7. led 2009

přiznám se, že mě taky trochu překvapilo, že si mě nepozval na folikulometrii, ale já měla taky pidi dávky 1/2 tabl a dát 500kč za to, aby mi řekl, že tam folikuly jsou/nejsou... hlavně já po potratu sama ovuluju, ale později. ovšem po těch bolestech, co mi clostil způsobuje, mám obavu, že se mi dělají cysty nebo bůhvíco a pokud budu nějaké hormony žrat, tak pouze pod stálým dozorem. nemám problém skočit si k apo o polední pauze třeba denně a škaredé záchody mě nijak netraumatizují. trochu jsem měla šok z jejich porodnice (nadstandard ok, ale ten obyčejný...), ale to teď fakn nemusím řešit.
vysadila jsem HA v červenci 07, od září (po svatbě) už jsme do toho usilovně práskali. v květnu 08 úprk k bednářovi, první měsíc jsem ten fem+ taky brala sporadicky, nějak jsem si myslela, že až utroš nakopne vaječníky a má smysl to prožívat až ten druhý měsíc. tehdy jsem taky šla se napravit do lékařského domu v holešovicích a v červnu 08 jsme zavěsili. zbytek znáš.
od září cvičím mojžu (téměř denně, občas teda výpadek) a v příštím cyklu chci zopakovat tu pro mě vítěznou kombinaci drmek+mobilizace, ale bojím, že těhotenství, potrat a léčba mě zdecimovaly a už to nepůjde tak lehce.

lenickan
7. led 2009

majo já měla taky 1/2tbl.🙂)))
K mojžíce jdu poprvé zítra tak snad už se začne něco dít...🙂 uvidíme co se mnou provede, dám hned v pátek vědět jak to probíhalo a v pondělí jdu k Pasekový tak snad mi už dá nějakou tu stimulaci od dalšího cyklu - ted jsem 13DC

My se snažíme od února 07 takže to budou už dva roky!!! Ale s těma cyklama se to tak nedá brát... jen si říkám že mi věk přibývá.. je mi 29 a v říjnu mi bude 30 tak snad už tento rok to klapne

maja42
7. led 2009

mám pocit, že v to léto jsem otěhotněla, protože to je moje nejoblíbenější období roku a protože jsem hrozně věřila v bednáře a mojžíšku. byla to změna a to mě uvolnilo, teď jsem v křeči. i když - první měsíc jsem věřila v clostil...
no určitě dej vědět, jak jsi u obojího dopadla 😉 plánuju jít na gyndu začátkem února, tak třeba se tam někdy potkáme.
2 roky, to už je pěkná štrapáce! já taky měla za rok 8 cyklů, opruz, že je míň šancí (o to jsem neovulovala, takže úplně mimoň, že). hele, třeba se ti podaří taky zaovulovat a otěhotnět hned "napoprvé", jako lucii, co chodí občas na idopatky (a ta má taky PCO a k tomu endometriózu či jak se to píše) - a už je v druhém trimestru! 😀

moncicak3
7. led 2009

ahoj holky, chtěla bych začít cvičit podle Mojžíšové, myslíte, že můžu začít cvičit i bez toho, že bych navštěvovala nějakou rehabilitaci?

lenickan
7. led 2009

majo no třeba se tam potkáme🙂 a s tou ovulací to snad dopadne, doktorka si hodně slibovala od metforminu, sám o sobě myslím moc nezabral ale prý by vaječníky při kombinaci metformin+clomhexal měly lépe reagovat tak třeba jo🙂 uvidíme...
je to dlouho, ale kdyby aspon tu ovulku ze mne vymámili🙂))
tak to já bych mohla otěhotnět na jaře🙂 to je mé nejoblibenější období...
myslíš že mojžíška má neovulaci vliv?

maja42
7. led 2009

moncicak, určitě se do toho nepouštěj sama, alespoň jednou zajdi k fyzioterapeutce, ona tě nejdřív musí srovnat, abys ty cviky dělala správně a doporučí ti takové, které jsou pro tebe vhodné. možná ti udělá mobilizaci přes konečník, aby ses nelekla. ale není to tak strašné. já si sama aktivně přidala další cviky podle knížky a pak jsem se dozvěděla, že pro mě jsou vyloženě nevhodné (jsem hypermobilní a ty cviky byly uvolňovací).

campi
7. led 2009

moncicak: ja cvicila nejdriv sama podle knizky, potom s jednou holcinou, ktera se na mojzisku primo nespecializovala, ale mela ji ve skole a az napotreti s PANI fyzioterapeutkou a rekla bych, ze ty prvni dve varianty byly vylozene ztrata casu. Takze doporucuju zajit k odbornikovi, nechat se minimalne odblokovat, idealne ale chodit i na kontrolu toho, zda cviky spravne provadis - neni to uplne jednoduche - a na pravidelne dalsi odblokovani.

majo: písnu ti do IP zitra nebo v patek, neco me napadlo.