Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kvetinka7
11. bře 2009

Ahoj Sofio, cviceni je dobre nejen kvuli spravne poloze, posileni a prokrveni(vyzive) delohy a vsech organu male pnve,ale srovna ti i zada, vymizi bolesti zad apod.
Urcite ti pomuze, i kdyz v tvem pripade je lecba diagnozy PCO prednejsi 🙂

sofia2008
12. bře 2009

dakujem pekne.

misicka455
12. bře 2009

Ahojky , tak já na cvčení jdu přiští čtvrtek, chtěla jsme se zeptat jestli se při tom můžeme snažit. Někde jsem četla, že by se tři měsíce nemělo a někdo mi řekl, že v pohodě jen když zjistím, že jsem těhu tak prostě přestanu 😉
Nevím co mám od toho očekávat, ale kdyby , mě přestaly bolet záda tak aspoň něco a kdyby se podařilo těhu tak by to bylo super 🙂

len
13. bře 2009

Misicko, no, bylo prokázáno, že během prvních třech měsíců cvičení je zvýšené riziko potratu 😔 Takže snažit se můžeš a pokud by se to povedlo, pravděpodobně to dopadne dobře, ale to zvýšené riziko tam prostě je, tak je třeba s ním počítat 😒

misicka455
13. bře 2009

Aha, tak dík za info 😉

dckami
17. bře 2009

ahoj holčiny,
dlouho jsem to tady zanedbávala, na MK jsem nechodila, musela jem ten náš neúspěch po ivf "rozdejchat".
Cvičím Mojžíšku, chodím na masáže a uvidíme. Zatím jsem objednaná na kontrolní utz na 23.3. a domluvíme další ivf asi na květen. Možná mezi tím zkusíme IUI. Rozhodla jsem se, že pokud se nám to nepodaří letos, tak na to kašlu , jsmne z toho oba zničení a téměř 3 roky marného snažení nás dost vyčerává - psychicky i finančně... asi to znáte sami.
Našla jsem na netu bezva článek, o nás snažilkách: http://spunt.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/zdr... ...kéž by s to přečetli ty pravé...

elis77
17. bře 2009

Ahojte cvičiteľky 🙂
Pred 2 mesiacmi mi zistili endometriózu IV.stupňa, iné ako IVF neprichádza do úvahy i keď... zázraky sa snáď ešte dejú 😉
Neviete mi poradiť či je cičenie podľa Mojžišovej vhodné a pomocné aj v mojom prípade? Ďakujem za každé info...

lucule
17. bře 2009

dckami supr clanek 🙂 Skoda ze takovy clanky cteme jenom my 😒
Ja uz cvicim Mojzisku druhy mesic. Minuly tyden jsem byla poprve na odblokovani a mela jsem snad vsechny zebra zablokovany vcetne krizokycelniho skloubeni. Kostrc jsem nestesti mela v poradku, ale rehabka mi delala masaz panevniho dna per rektum a teda prijemny to nebylo vubec 😕 Asi to bylo tim, ze jsem mela stazene panevni dno. Pak me jeste 3 dn po masazi bolel zadek a tyden zada kazdy den jinde 😉 Ale mam z toho dobry pocit, aspon neco delam 😉
A jak bylo tobe po prvnim odblokovani?

dckami
17. bře 2009

Já cvičím teprve měsíc, zatím mě neodblokovávala. Tvrdila mi, že nejdříve musímposílit svalstvo a až dosáhnu 40 opakování u těch cviků č. 1,2, 6, začneme s mobilizací. Dnesk jedu asi na poslední kontrolu, zda cvičím dobře a potom asi za měsíc na mobilizaci.

francis
17. bře 2009

Ahojte 🙂 Ja som snažilka už vela rokov a cvičím Mojžišku o leta .V kúpeloch som začala ale tam nám o mobilizácii nehovorili nič tak neviem.Musí to kažká absolvovať pri tomto cvičení?ďakujem

misicka455
17. bře 2009

Tak já jdu ve čtvrtek a už se nemůžu dočkat jsme napnutá jak struna co semnou budou vyvádět 😀

kvetinka7
17. bře 2009

Ahojky, mne ma fyzioterapeutka rikala,ze zaklad je mobilka,ktera vrati vse,co ma do spravne poloh,uvolnily blokady a my pak zacnem cvicit,aby se vsechny svaly posilily,prkrvily... a uz se to tam nevratilo..
Mne delali mobilku minuly tyden a ackoliv jsem pri tom trpela jako zvire,tak zadne zmeny na sobe nepozoruju.. 😲

kvetinka7
17. bře 2009

Dckami, to je mi lito,ze vam to nevyslo..clovek nekdy proste nechape proc.. ? 😖

dckami
17. bře 2009

Jojo, nechápu to ani já, ani lékař. Oba jsem údajně v pořádku - idiopatická neplodnost 😖

Konečně jsem dnes docvičila, už to mám na něco málo přes hodinu 😝 . Jo, mám průšvih - dneska jsem byla objednaná na 16 hod. na rehabko a nenastartovala jsem auto, vybitá baterka. Naši nikde, mám to tam 20 km, tak jsem se musela omluvit a nikam jsem nejela. 😠 Další termín máma ža za 14 dní. tak musím makat doma. 😝

kvetinka7
17. bře 2009

Ouha..hodina.. to jsi dobra,ze se donutis.. ja mam zatim 5opakovani..na celkem 🙂 5 minut

dckami
17. bře 2009

Kvetinko,
5x opakování? Co to cvičíš? To asi není 10 cviků L. Mojžíšové, ne? Tam se začíná u vybrancýh cviků na 15 opakování a každý týden si přidáš 5 navíc, končíš na 40. 😕

kvetinka7
17. bře 2009

Ja mam asi 10 cviku,ale zacinam na 5 a po tydnu po MS pridavam a po mesici dojdu na tech vysnenych 40 🙂
Pro me bylo docela dost i tech 5..ted uz citim,ze jsem trochu posilena a zvladnu vic..

dckami
18. bře 2009

To je divné, já měla půjčenou i knihu o tomto cvičení, stáhla jsem si něco z netu a mámi letáek z rehabilitace a všude je psáno, že cviky č. 1,2, a 6 se začínají od 15 opakování denně po 40. Je to divné 😕 😲 .

dckami
18. bře 2009

Kvetinko,
našla jse ti stránku, kterou mi doporučily fyzioterapeutky, že je tam cvičení podrobně popsané, tak se na to podívej. Všude píšou, že se začíná na 15. 😉
http://hn.ihned.cz/c1-13380630-deset-cviku-podl...

markusko
18. bře 2009

elis77: já mám taky endometriózu, Mojžíšovou jsem začala cvičit minulý měsíc. I když se o příčinách endometriózy nic neví a všichni se jen dohadují, jedna z teorií je, že vzniká následkem špatného pádu (který nemusel být nijak vážný), při kterém se posune pánev a to by mohlo způsobovat i tu endometriózu. Takže jen do toho, určitě ti to neublíží, spíš naopak 😉

evak99
19. bře 2009

ahoj holky,
ja uz taky devet mesicu cvicim, ale ta moje rehabilitacni sestra mi rikala, ze je to u kazdeho individualni. ja treba nejdriv cvicila a mobilizovala me, ale tu kostrc mi rovnala az treba po mesici...taky necvicim vsechny cviky z mojzisove, podle knizky, nektere cviky mi nahradila cviky s tim velkym micem. Musim ale rict, ze mam urcite min bolestivou menstruaci a zada uz me taky tolik neboli, takze vysledky na sobe pocituju...ted uz jen to miminko 🙂
Taky mi rikala, ze se doporucuje se v zacatcich cviceni nesnazit, ale nerikala mi to nijak direktivne...pry zalezi na nas...tak cviceni zdar holky!

kvetinka7
19. bře 2009

Ahoj Dckami,
podle me je cvicici zaklad podle Mojzisove a jednotlive skoly si je pak trosku pozmenily a taky je vse individiualni,,jak pise Evak. Ja sve fyzioterapeutce verim..zatim mi vse prijde spravne . 🙂
Taky mi rikala,ze je Mojziska na zada a Mojziska na otehotneni.. v necem malo se lisi.
Taky me napadlo,,zkus se ji zeptat,zda by se u tebe mobilka nehodila...prijde mi zvlastni,ze bys mela vse Ok..nemela zablokovane ani 1 zebro napr. 🙂

dckami
20. bře 2009

My jsme o tom mluvily, říkala mi, že mobilizovat nezpevněné tělo nemá cenu, protože se vše vrátí do původní polohy. Včera jsem mluvila i s kámoškou, která učí na zdravotní škole a ta mi to také potvrdila. Pokud si četla knížku o cvičení Mojžíšové, tak se tam také píše,že je nutné nejdříve cvičit a teprve potom mobilizovat, ne naopak.... 😉

kvetinka7
20. bře 2009

Asi mam zpevnenejsi telo nez ty 😉
Ja jeste nerodila 😉

svetruska
27. bře 2009

Ahojky holky, mohla bych se Vás zeptat, zdali nevite o cviceni podle Mojzisove v Praze?
ja vubec nevim na koho se a kde obratit, chtela bych tuto metodu zacit cvicit...dekuji za pomoc 😉

svetruska
27. bře 2009

len dekuji ti moc, to jich je tolik jo a ja nemohla najit ani jednu no ty blaho 🙂
a mas z nejakou zkusenost kterou bys mohla doporucit?dekuji jeste jednou 🙂

lucule
30. bře 2009

Cau holky, chtela bych se vas zeptat po jak dlouhe dobe cviceni a mobilizaci jste prestali mít bolestivou menstruaci? Cvicim 2 mesice a mobilizaci jsem zatim mela 1x ale pozitivni vliv na menstruaci to zatim nemelo ☹ tak bud cvicim blbe a nebo je jeste brzy na jakekoliv hodnoceni 🙂

len
30. bře 2009

Já ji neměla extra bolestivou nikdy, takže neporadím ☹

kvetinka7
30. bře 2009

Ahoj Lucule, ja ji zatim cvicim necely mesic, 1 mobilizace a na menstruaci jsem taky dosud rozdil nepocitila.
Ja se musim priznat,ze ji ale necvicim uplne poctive..nestiham.