Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
27. bře 2008

Kay, nebo Ti daj Clostil, bude ovulka a skoro přirozeně 🙂

kay
27. bře 2008

puzzi, clistil už jsem brala, ten zabral, ale neotěhotněli jsme ☹

kay
27. bře 2008

když už by ho do mě chtěli zase cpát, tak jedině s IUI.. ☹

puzzi
27. bře 2008

Kay, já loni taky brala Clostil tři měsíce a taky nic 😒
Fakt je to někdy asi o štěstí.
Každopádně neplatí, že myslet na to a pak se to nepovede. Já na to tenhle měsíc taky myslela. Sice jsem nevěřila, ale myslela jsem na to.

kay
27. bře 2008

to je jasné puzzi, na to se ani nedá nemyslet.. to jsou jen kecy, jsem fakt ráda, že Ti to vyšlo a že jsi jedna z "mála" představitelek toh, že ikdyž na to člověk myslí, tak se to povede a že nemá hned první den tějotenské nevolnosti 😀 doufám, že budu moct sledovat v albíčku jak rostete a jak mimi bude vypadat a tak vůbec 🙂

milhauz
27. bře 2008

Puzzi, ty jsi měla // na testu? To je paráda, gratuluji, zatím jen potichu abych to nezakřikla 😉
Kay, neboj, nezůstaneš tu sama, já tady budu taky trčet dlouho, minimálně další 2 měsíce, máme zakázané snažení, protože mi zjistili protilátky proti spermíím ☹

puzzi
27. bře 2008

Milhauz, zatím je ta čárka jen strašně malinká, díky 😉
Milhauz, ty protilátky jsou asi opruz, ale aspoň víš, co je špatně, hodně holek potom po léčbě hned otěhotní. Tak hezky cvičit zatím 🙂

milhauz
27. bře 2008

Puzzi, to je jedno že je malinká, hlavně že tam je!! Já jsem za celou dobu snažení nikdy // neviděla, a to se snažíme docela dlouho, a testů jsem taky udělala dost.
Já jsem poslední dobou to cvičení docela flákala, ale když vidím že to asi fakt pomáhá tak se na to zase vrhnu naplno 😀

kay
27. bře 2008

jo milhauz, tak jsme "ráda". A dva měsíce utečou jako nic.. Já počítám, že v CARu než udělají nějaké testy, tak se stejně ty dva měsíce nic dít nebude, takže možná nějaké první pokusy snad v květnu.. Samozřejmě snažit se budeme asi dál i bez nich.. ale cvičení už mě teda dost zmáhá.. asi tak nějak všechno, si říkám, jestli má cenu furt do sebe něco lít a tak.. ježiš holky já mám asi depku, nebudu vás tady tím otravovat..

fiallinka
27. bře 2008

kay: jo, já byla po dvou letech na umělém, protože pro nás jiná šance nebyla - a věř mi, kdyby byla, tak do toho takhle brzo nejdu... a řeknu ti, ta zpráva, když se ti možnost otěhotnění zúží pouze na pár pokusů ivf, je šílená... ale u tebe si myslím, že to vyjde i přirozeně, nebo iui - vždyť do nedávna jsi neměla ovulku, ne? A tak dlouho se ještě určitě aktivně nesnažíte, prostě to vyjde, neboj... ale cvič, to ti může pomoc i ve všech těch umělých pokusech 😉

kay
27. bře 2008

my se aktivně snažíme něco přes rok, ale já měla ještě k tomu endometriozu, operovanou před 2 lety.. ☹ takže je toho víc. no já mám právě strach, aby mi to v CARu taky nechtěli hned zůžit na IVF 🙂

puzzi
27. bře 2008

Milhauz, to je fakt, já taky testovala za ty skoro dva roky víckrát a nikdy nebyl ani náznak čárky. Tak to mi dodává trošku naději. Zakoupila jsem teď nějakej citlivej RapiClear, tak zejtra ráno budu vědět víc.
Kay, vůbec nás neotravuješ depkou, od toho to tady je, aby se člověk ze všechn splínů vypsal. Já to cvičení beru po ránu jako součást dne, ale už mě to občas taky nutí to trošku zrychlit, odfláknout... Je to fakt náročný každej den. Ale asi to stojí za to 😉
Jsem zvědavá, co Ti poradí v CARu. Oni možná někdy někdy zbytečně tlačí do umělého, i¨když by mohli zkusit i IUI. Ale to uvidíte podle výsledků sami, jestli by byla naděje bez IVF nebo ne.

kay
27. bře 2008

holky a jak dlouho trvají ty všechny testy, než se v CARu s váma začne něco zkoušet?

puzzi
27. bře 2008

My jsme šli do CARu poprvé 5.9. Pak jsem čekala na MS, ta přišla koncem září, v říjnu mi dělali horm. profil, průchodnost, manželovi spermio. V listopadu výsledky. V prosinci IUI. Mezitím koncem října imuno, ale na výsledky se nemuselo čekat. A v lednu genetika. Takže vlastně od první návštěvy k IUI to byly 3 měsíce. Ale ten první jsem zrovna byla po MS a pak zbytečný čekání.

kay
27. bře 2008

ježišmarjá, no tak to je dlouho ☹ no mě právě moje mudr tam chce dotlačit až budu po MS.. tak to bude měsíc na houby .. 😢 no třeba to ještě do té doby nedostanu.. ikdyž jsem teď fakt už asi 42DC a už bych potřebovala aby to přišlo.. ☹ holk já myslela že za měsíc budou výsledky a další měsíc šup s IUI 🙂

milhauz
27. bře 2008

Kay, záleží do kterého CAR chodíš. Někde se snaží udělat všechna možná vyšetření jak píše Puzzi, ale jinde zas udělají jen HP a spermiogram a hned tlačí do IVF 😒

milhauz
27. bře 2008

Kay, a určitě je lepší tam jít před MS a domluvit se hned na HP 🙂

puzzi
27. bře 2008

Kay, neboj, ono Ti to uteče, protože tam furt chodíš, krev a spermio a seš zvědavá na výsledky a šup a je tu IUI. Pokud by Ti dělali průchodnost HSG (rentgen), tak Ti zakážou ten měsíc snažit se. Ty další ale můžeš.

kay
27. bře 2008

no já jdu 8.4. do Brna do repromedy. byli jsme tam minulý měsíc nebo předminulý na SPGM a ten dopadl dobře.. no jestli do pondělka nedostanu MS, tak stejně musím dostat vyvolávačku, a když tam půjdu až ve středu a ona mi ji píchne, tak je šance že to do toho 8.4. stejně nedostanu.. ale jít byhc k doky měla, protože mám tu cystu a ona chce abych tam šla až po jejím "vyřešení".. ach jo.. přece nebudu teď kvůi pár dnům čekat další měsíc..

kay
27. bře 2008

já mám navíc dlouhé cykly, takže to je tak na dalších 40 dnů ☹ brek.. to je dneska den..

milhauz
27. bře 2008

Kay, jestli máš cystu, tak asi bude lepší to nějak nejdřív vyřešit. Nevím to jistě,ale myslím že by mohla ovlivnit výsledky HP 😲

kay
27. bře 2008

no ona by snad měla odejít s MS.. ale asi už to nemusím řešit, protože MS přišla, resp myslím že do zítřka je tu, začla jsem špinit.. takže budu muset počkat ten měsíc než se začne vůbec něco dít..

kay
27. bře 2008

holky tak děkuju za podporu a utíkám do terénu.. mějte se rásně, puzzi, jsem za Tebe fakt šťastná a no a milhauz, doufám, že se tu už dlouho neohřejeme ani my 🙂

puzzi
27. bře 2008

Do toho CARu jdi i kdyžtak s cystou. Na první návštěvě nic zkoumat nebudou (vlastně mi dělal doktor obyčejnej UZ), ale na všechno ostatní Vás objednaj na příště.
Achjo, cysta jedna blbá, snad s MS odpeláší na věčné časy.

evamik
27. bře 2008

Puzzi, už jsem Ti gratulovala na IUI, ale to nevadí, tak ještě jednou: GRATULUJU!!! 😀 Maliník se právě doporučuje v těhotenství, ale nevím, jestli hned od začátku...

puzzi
27. bře 2008

Já vím, že maliník je dobrý před porodem. Tak ho ještě schovám na chvilku 😉
Chvílema mě vždycky napadne, že zejtra testnu a nic tam nebude. A mám z toho strach. Tyjo, je to napínavý.

evamik
27. bře 2008

Puzzi, a jakej máš test (myslím značku...)? Moc Ti držím palce, ať to vyjde! 🙂

puzzi
27. bře 2008

Nějakej obyčejnej z Globusu, je na tom napsáno Comfort.
Na zítra jsem si koupila RapiClear, ten je prej dobrej.

evamik
27. bře 2008

Comfort neznám. Já se jen bála, jestli nemáš Best, ten je prý nespolehlivej... 😉 RapiClear mám taky, ale já bohužel nemám ty //! 😅

puzzi
27. bře 2008

Evčo, o Bestu jsem taky slyšela, že je nespolehlivej. Naštěstí ne. 😉