Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
14. dub 2008

Len, taky doufám, že s programátorem zestárnu i umřu 🙂. Ten můj je docela i umělecky založenej, zkoušel jeden čas i hraní v divadle, takže to je takový různorodý. Dokonce bych řekla, že je můj manžel i docela dost citlivej a rozhodně nebere všechno čistě logicky.
Len, zvlášť v tvým případě, kdy i před Mojžou jsi byla relativně v pohodě, se těch 20 cyklů určitě počítá. To manžela pěkně přesvědč o své pravdě. Vždyť Ti ani nemusela dělat mobilku, že jsi byla celkem v pohodě, viď?
Len, tatínkovi to určitě pomůže. Jakékoli cvičení je dobrý, hlavně aby vydržel. Ale jestli máš vůli po něm, tak mu to půjde taky samo 😉
Díky za zkušenost s krémama 🙂. Já se teď už asi týden snažím ráno a večer mazat, manžel mi koupil k svátku Dove, tak se snažím. Jsem zvědavá.
Mirindo, já jsem měla třetí měsíc Mojžíšky ovulaci až 20.-22. DC, už jsem to skoro ten cyklus vzdala, že nic nebude, a nakonec bylo a dokonce //. Takže hlavu vzhůru, třeba bude ovulka zítra, pozítří...
Campi, je mi moc líto, co teď cítíš. Já se takhle cítím vždycky, když se mi vrací potíže s močákem, často jsme se kvůli tomu ani snažit nemohli, to jsem si pak vyčítala, co furt dělám špatně, že pořád a pořád to na mě leze. Je to šílený, začarovanej kruh. Ale uvidíš, že ten kruh jednou povolí a začne to jít k lepšímu. Moc Ti držím palce na IVF!

len
14. dub 2008

Holky, moc všem děkuju za podporu 🙂
Zítra poreferuju, co mi fyzioterapeutka pověděla, sama jsem zvědavá 😉

campi
14. dub 2008

Puzzi: diiky. Prosim te, jakej pouzivas tuzici gel na vlasy, ze ti takto drzi rozcuch? Moje vlasy (foto v profilu neodpovida) - ostrihany strojkem - nejak rychle dorustaji a zelenej hnus od Welly Punk chic na ne nezabira.

len
15. dub 2008

Holky, tak referuju. Ale asi vás moc nepotěším 😒
Fyzioterapeutka mi včera řekla, že se obecně doporučuje, nežli se dojde k IVF, cvičit alespoň dva roky! Jo a že ta doba snažení před cvičením se fakt nemusí počítat... Se z toho... 😝

Jo, jinak děkuju Campi, že mě tam ve čtvrtek pochválila, já pak byla taky pochválená, že si vozím karimatku i na dovču 😀

puzzi
15. dub 2008

Campi, teď už to mám přerostlý a spláclý, chci si nechat zase trochu narůst. Ale používala jsem takovej fialovej vosk od Schwarzkopfu, asi Taft, silnej, taková malá fialová kulatá nádobka. Ale jakmile mi trochu povyrostly, tak to bylo taky naprd. Proto si nechávám narůst, protože sice rozcuch super, ale jednou za měsíc holič už tak super ne.
Len, na obecný doporučení je někdy potřeba se vykašlat. Hlavně to neříkej tvýmu manželovi. Záleží individuálně asi. Jasně, pokud je někomu 22, tak může dva roky cvičit a čekat, i když i ve 22 může holka psychicky nevydržet a úplně to chápu. A další, co mě napadá. Kolik holek, co jdou na IVF, maj dva roky poctivý Mojžíšky za sebou?

len
15. dub 2008

Puzzi - před prvním IVF si troufnu říct, že nikdo, snad jen holky, které IVF z proncipu odmítají a pak ho berou jako poslední záchranu. Manželovi jsem to samozřejmě řekla, ale pořád beru za dohodnutý, že mi odkýval to IVF v září. No, aspoň na něj budu dobře připravená 😉

janina76
15. dub 2008

Len, tak to je síla 2 roky??? Tak to jsem asi v háji ☹ Já se chystám na KET v září. Četla jsem, že pokud poctivě každý den cvičíš, tak to má účinky už po 3 měsících 😉 Mně nezbývá, než tomu věřit. Samozřejmě, že 2 roky by byly lepší, ale u mě to asi bude tak, že to bude má poslední volba, až vyčerpám pokusy s IVF.

len
15. dub 2008

Možná jsem se špatně vyjádřila 😉 Účinky to opravdu může mít už brzo, ale pokud s tím začne ženská s diagnózou idiopatická neplodnost, měla by to zkoušet ještě dva roky přirozeně s cvičením, nažli se zkonstatuje, že cvičení nezabralo, no a potom už IVF. Na druhou stranu pokud se k IVF rozhodne dřív (což je v podstatě netrpělivost), tak to IVF má zvýšenou šanci na úspěch, protože je na něj tělo díky cvičení dobře připravený 🙂 Ale začínat dřív se nedoporučuje, protože je tu i šance přirozenýho otěhotnění. Já osobně nechci čekat dýl jak rok (koneckonců už před cvičením jsme se snažili dost dlouho).

janina76
15. dub 2008

Tak to jsem ráda, budu teď poctivě cvičit 🙂
Já jsem si domlouvala fyzioterapeutku a má čas až v květnu, tak snad to cvičím dobře. Děláš všech 10 cviků??

len
15. dub 2008

No, v podstatě 8, ale zase mám přidaný 4 jiný... Důležitý je, aby tě porovnala a případně pak provedla mobilizaci 🙂
Těšila jsem se, že mi třeba nějaký cviky odpustí, ale nic, byla jsem pochvílená, že to cvičím dobře, a kompletní 12 mi zůstala 😀

evamik
15. dub 2008

Len, tak to mi připadá už trochu ujetý... Naprostou souhlasím s reakcí Puzzi.

campi
15. dub 2008

Ahoj holky, dneska uz je lip, manzel me vzal na brusle a vcera jsem to celkem dlouho probirali.

Moje fyzioterapeutka rikala, ze cviceni vetsinou vydrzi zeny neco pres rok. Hodne jich otehotni hned ten 4 mesic - to jsou pripady, jejichz jedinym problemem byla hnuta kostrc a deformace vnitrniho prostredi. Pak mela taky hodne pripadu po 6 mesicich. Kdyz se mi nezadarilo po 6 mesicich, tak me podporovala, at cvicim ja a uvadela priklady tech, ktere otehotnely po roce. Taky rikala pripady, ze nekdo cvicil rok, pak se rozhodl vynechat a hned dalsi mesic otehotnel. Tak nevim, ja zkusila tu variantu rok a pak vynechat (doufala jsem, ze se zadari) a niiiic. Ale to jsem konkretne ja a pes musi byt zakopany jinde.

Nicmene ted pokracuju u Lenine fyzioterapeutky, nektere cviky mi trochu pozmenila, nektere vynechala, jine pridala, takze ted mam sestavicku jako pripravu na IVF.

s9480
15. dub 2008

Holky jen přidám jeden příspěveček,my se snažíme 4 roky, po 3 letech se zadařilo přirozeně otěhotnět ale v 6tt zamlklý potrat - zhruba před rokem a čtvrt. Od té doby se zase nedaří - všechna vyšetření OK já i manža,nikde žádnej objevenej problém, 5xIUI neúspěšné,teď stimuluju na první a doufám poslední IVF. Pro zvětšení úspěchu jsem byla na mobilizaci - Mojžíška. Vůbec jsem nebyla zablokovaná - paní se hrozně divila, že se s tím ještě nesetkala 😀 .Na cvičení jsem shnilá 😒

ivkapalkova
15. dub 2008

ahojte dievcence

len ak mozem vediet ako dlho cvicis mojzisku? Pisala si v tych prvych troch mesiacoch ste sa aj tak snazili (aj ked sa to nedoporucuje) vdakabohu sa nic nestalo, myslim ,ze si nemala potrat,vsak? Pytam sa preto lebo som uz mala mimomaternicove teh. a samovolny potrat. Mojzisovej cviky poznam aj som ich sama cvicila ale chce to fyzioterapeuta....tak sa o take 2 mesiace na to vrhnem.

brise
15. dub 2008

Ahojte,
prosím nevie mi niekto poradiť kde by som sa mohla prihlásiť na rehabilit. cvičenia podľa p. Mojžišovej v BA.Kedže sa snažíme o babatko, je to super pri otehotnení.
Moja lekárka mi napísala odpručanie na rehabilitácie no vraj je to niekde v Pod. Biskupiciach, nevedela presne adresu.
Chcela by som tam pár krát isť a potom cvičiť doma 😉
Hladala som to na nete, no nič som nenašla ☹ , ďakujem za info. 😉

smejka
15. dub 2008

brise skus pozriet mojzisovej metoda na slovensku....myslim ze tam kocky spominali nejaku pani z ba 🙂

brise
15. dub 2008

ďakujem hladala som takú temu no nenašla som, skúsim ešte raz. 😉

mirinda10
15. dub 2008

brise ja chodim sem http://www.cajovnaica.sk/mojzisova.php ta pani co robi to cvicenie tak som u nej bola aj na skoleni ako cvicit Mojzisovu precitaj si tie clanky chodim k nej cvicit aj pilates a je super

brise
15. dub 2008

ďakujem za rady, už som našla slovenskú tému 😉

ellianka
16. dub 2008

kočky ja som včera našla, že aj v ZA sa dá pod odborným dohľadom cvičiť mojžiška 🙂
už som sa aj objednala 😀

smejka
16. dub 2008

ellianka a kde?ja som sa objednaa u pani Kubovej v budove TPD 🙂

ellianka
16. dub 2008

ahoj smejuš 🙂 aj ja u p.Kubovej 😉 tak si o tom vedela skôr než ja
predtým keď som to hľadala na nete, vždy mi najbližšie centrum vybehol Trenčín
už sa na to veľmi veľmi teším 🙂
smejka možno sa stretneme

smejka
16. dub 2008

elianka je to mozne..inak ta pani bola velmi mila po telefone 🙂 ...tak sa tesim a poznam trosku ich sefku 😉

len
17. dub 2008

Ahoj, tak jsem se včera doma vyležela a už je mi líp... Kdepak, šestnáctihodinový spánek je nad všecky zázračný pilulky 😉

Ale zjistila jsem zajímavou věc - je to jenom drobná změna, takže jsem si toho doteď nevšimla, ale - cvičím teď už jedenáctý cyklus. Do té doby jsem měla naměřených 24 křivek BT, takže vím, že moje luteální fáze byla 12x11, 8x12 a čtyřikrát dokonce jenom 10 dní - takže spíš k těm 11. No a od té doby, co cvičím, tak s jedinou výjimkou cyklu, který mi kompletně rozházeli hormonama v CARu, tak úplně všechny (!) cykly měly LF 12 dní, ten poslední dokonce 13 (to jsem ještě nezažila). Náhoda? Docela pochybuju, 10 cyklů už je slušný vzorek a 10x za sebou téměř na hodinu stejná LF je fakt paráda. Nehledě na to, že i to mírné prodloužení je dozajista k dobru věci 🙂

len
17. dub 2008

Jo, teď jsem vzala do ruky kalkulačku a spočetla průměr za 10 cyklů s Mojžíškou a 10 předchozích (výrazné úlety vyjmuty) a je to zajímavější, než bych čekala:

Před Mojžíšovou:
průměrná folikulární fáze: 11,7 dne
průměrná luteální fáze: 10,85 dne

S Mojžíšovou:
průměrná folikulární fáze: 10,5 dne
průměrná luteální fáze: 12,14 dne

Takže přestože průměrná délka cyklu u mě zůstala nezměněna (22,5 dne), došlo k posunu ovulace na dřívější den a k následovnému prodloužení luteální fáze!

campi
17. dub 2008

Len: a jakej to ma vyznam?

Nevite, proc se musi mojzisova cvicit kazdej den? Vzdyt prece u sportu se obecne doporucuje dat procvicovane svalove partii cas, aby se mohla zregenerovat... Napr. kulturisti procvicujou jeden den vrsek a druhej spodek...

len
17. dub 2008

Campi, no, já myslím, že je dobrý, když se mi luteální fáze trochu prodloužila... Minimálně těch 10 dní bylo fakt na hraně a od tý doby, co cvičím, jsem to nezažila... Jo a taky mám další argument pro dr., proč nechci brát po ovulaci progesteron, protože minule vytáhla můj graf, kouká, že je tam zrovna těch 10, zkonstatovala, že to chce prodloužit a bylo to 😝

Proč denně? Tak to nevím, jenom že se říká, že lépe pravidelně a častěji než jednou za týden ve velkých dávkách. Ale já nikdy žádný sport častěji než 3-4x týdně nedělala, tak nevím, a ona hodina denně je dost, co?
Ale sama za sebe musím říct, že při mé lenosti má tahle pravidelnost ohromnou výhodu - nezanedbávám to 😒 Jakmile bych měla něco ne moc příjemnýho dělat jen občas, tak na to pěkně kašlu, znám se 😔

campi
17. dub 2008

Takze je to pro tebe dobry, ze se prodlouzila? Ja jsem nikdy tyhle veci nezkoumala, tak si to musim nastudovat.

len
17. dub 2008

Jo, je to dobrý 🙂 Těch 10 dní je minimum, jaká by měla být, ideální je 12 a víc 🙂

wrtulka
17. dub 2008

Ahojky,
doufám že nebude vadit když se k vám malinko přidám.
Čtu o metodě podle Mojšížové a přemýšlím nad ní..
Snažíme se chvilku teprve 4 cyklus. Ale už dávno mám problémy se zády. Mám skoliozu páteře a sedavé zaměstnání k tomu. Sice jsem se od září dala na jógu, protože jsme plánovali začít se snažením ..
Ale stejně jsou dny kdy mě záda berou ..někdy víc někdy míň.
Tak mě napadá jeslti by mi to taky k něčemu nebylo..
Holky poradíte? Jestli dojít za doktorkou? Nebo si přímo někoho vyhledat? Kolik to stojí tak?