Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
5. říj 2007

pokus...

len
5. říj 2007

Sakra, nejde to 😠
Tak cituju aspoň jednu větu z odpovědi VZP (kromě A4 naprosto nepodstatných právnických keců):

"Metoda cvičení podle Mojžíšové nepatří mezi hrazené z veřejného zdravotního pojištění."

len
5. říj 2007

Lemulca, ptala jsem se, jestli to dokáže uspíšit ovulaci. Tak prý je to možné. Nejsem si ale jistá, jestli to může způsobit anovulaci, to snad ne 😒

len
5. říj 2007

Tak jsem se jich zeptala, jak je možné, že někomu to proplácí a někomu ne.

Jo a taky jestli považují za vědecky podložený přínos solných jeskyní ve srovnání s LM 😝

len
5. říj 2007

Nikdy jsem nekouřila, alkohol piju minimálně, nemám nadváhu, denně cvičím. Měsíčně přispívám tisíce na pojistném. Od svých deseti let jsem nebyla pořádně nemocná, akorát ta štítná žláza, ale to je z výpisu pár korun ročně, navíc za to nemůžu). Chodím na preventivní prohlídky, na gyndu, k zubaři. Tak PROČ, když mám nějaký opravdový (a mnou nezaviněný) problém, jakým je neplodnost, jsem pro pojišťovnu mnohem míň důležitá než debil, co hulí dvě krabičky denně, má 50 kg nadváhy a achich, chudinku malýho ho začne píchat u srdíčka??? 😝 😝 😝

grej
5. říj 2007

Len, tak to jsem teda zvědavá, co ti odepíšou...
Je to fakt. Hlavně je pořád keců, jak vymíráme, jak se rodí málo dětí, ale aby pro to udělali něco základního - podporu a léčbu plodnosti všemi možnými prostředky - to ne...
Kor když člověk sám do toho dává hříšný peníze za bylinky, vitamíny apod. - to samozřejmě nemusí (vím, že ty nejsi zrovna příznivkyně těchle věcí), ale stejně 😉

lemulca
autor
5. říj 2007

Len krásně jsi jim to napsala, jsem zvědavá co odepíšou. Nemluvě o tom kolik stojí Mojžíšová a kolik stát potom zaplatí za IUI nebo INF že... 🤐

m24
5. říj 2007

Čau holky, tak to fakt divné s tou pojišťovnou, když len napíšou, že to neproplácejí a já jsem byla na lekci zadarmo na pojišťovnu. Ještě mě napadlo, jestli to ty rehab.sestry nepíšou na něco jiného, aby to bylo pro pojišťovnu přijatelné, ale do toho nevidím. Ale když jsem se bavila s šéfem polikliniky na kterou chodím, tak neříkal, že by to nějak šumlovali, prostě mi oznámil, že když bude doporučenka od dr. tak to jde na pojišťovnu. No každopádně ať to je jak to je, tak já si nestěžuju, protože mě to uznali.

lemulca
autor
10. říj 2007

ahojky holky. Tak jsem včera zase byla u Mojžíšky... u mě to postupuje pomalu, protože jsem zase měla vyhozenou pravou stranu sí skloubení. Takže chodím každý týden, dorovnává mi záda. Příští týden už mi přidá nějaké cviky... k těm co teď mám cvičím i večer pár cviků vyloženě na záda...to je děsný jak se mi na krční páteři podepsalo to sedavé zaměstnání 😒

musilka
11. říj 2007

lemulca já jsem byla včera na mojžíšové poprvé. Taky v práci sedim ale mám spíš problém s bederní páteří než s krční. Taky mi teď hodně pomáhá že jsem si koupila do práce místo židle gymnastickej míč 😉

lemulca
autor
11. říj 2007

no já mám kromě krční páteře problém s SÍ skloubením... ta krční na těhu vliv nemá, to mi dělá spíš mimo abych neměla ty bloky, ale to SÍ skloubení je blbý na těhu, tak se to snažíme postupně vracet do správné polohy a tím cvičením by to tam mělo zůstávat až se to tam jednou usadí úplně tak jak to má být. Už jsem to tam jednou měla správně po týdnu, to jsem měla radost, a i teď naposledy už to tam jde mnohem lépe než poprvé. Vždycky mě potom hrozně šimrá jakoby vnitřní kostrč, jako by tam někdo pouštěl malý dávky proudu 🙂

lemulca
autor
16. říj 2007

ahojik 🙂 tak včera jsem byla na další schůzce, záda už mám jakž takž srovnaný, takže od včerejška cvičím dva cviky (zatím mám ten první týden dělat po 10 opakování) a příští pondělí jí je znovu ukážu jak je dělám a přidá mi další 2 cviky 😀
Co vy holky jak jste na tom?
Jinak vůbec nechápu když jde někdo na hromadné sezení a naučí ho tam všech 10 cviků jak si to pamatuje...já budu ráda když teď budu správně cvičit ty dva 😉 nezdá se to ale je to docelá náročný dělat je opravdu správně že?

musilka
16. říj 2007

lemulca já jse byla minulý týden 3x. Naučila jsem se cviky a teď je budu dní cvičit. Pak tam jdu znova. Taky nechápu to hromadné cvičení. Tady jsem sama a myslím že se mi může ta paní víc věnovat. Naposlední lekci mi udělala reflexní masáž a takový to prokřupávání. Cvičím doma tak minut denně myslíte že to stačí??

lemulca
autor
16. říj 2007

musilko, asi máš vypnutý Num Lock - nejsou tam vložená žádná čísla - minuty... Jinak taky myslím že individuální cvičení je lepší, teda aspon mě vyhovuje, většinou se tam dost zasmějeme. Mě to křupání dělá pokaždý 😀
Nejde o to jak dlouho denně cvičíš, ale jak cviky provádíš...
Kolik cviků cvičíš a kolikrát každý?

musilka
16. říj 2007

lemulca mě dneska nějak stávkuje počítač mám tu asi vira....
Já jsem s Mojžíšovou teprv v začátcích byla jsem zatim jen 3x. Zatím cvičím dva cviky na zádech na protažení bederní páteře. Pak cvik na kyčelní klouby a jeden na posílení šíjových svalů. celkem 4. Každý tak 10 minut ale pomaločku. Mám před sebou při cvičení hodiny protože mám v těch pozicích zadržet na 10 vteřin dech a snažím se každý cvik těch 10 minut.

eliska2
16. říj 2007

ahoj holky... ráda bych přidala něco ke cvičení mojžíšové... Mám za sebou asi 3 měsíce cvičení (občasného - když byl čas 🙂 ) Ve čtvrtek jdu k lékaři, aby mi potvrdil že čekáme miminko 😵. Jsem přesvědčena, že cvičení mi moc pomohlo a kromě toho ještě uvolnění dna pánevního, které je součástí návštěv terapeutky. Vřele doporučuji

lemulca
autor
16. říj 2007

musilko takže necvičíš podle počtu provedení (třeba 15x každý cvik) ale podle času?

musilka
16. říj 2007

eliska díky za pozitivní zprávičky!!! je to super slyšet že to pomáhá 😀

lemulca podle počtu ne protože každej cvik je o jiný námaze tak to polde mě ani nejde dělat ty jednodušší cviky 10x a ty složitější taky 10x 😒 proto mi ta moje fyzioterapeutka doporučila těch 10 minut až 15 minut na každý druh cviků 😉

lemulca
autor
16. říj 2007

aha, no já mám teď cvičit ty první 2 cviky co mi dala každý 10x a ty další dva co mi dá zase v pondělí tak ty budu cvičit 5x...

musilka
16. říj 2007

lemilca každá fyzioterapeutka na to má asi jiný náhled. Někdo tady psal že se mu ta co u ní cvičí rejpala v zadku a roznala kostrč mě nic takovýho neprováděla tak asi to každá bere jinak 😉

lemulca
autor
16. říj 2007

musilko, mě to ta moje taky zatím nedělala, ale říká se že když se ti neporejpe v zadku tak to není 100% Mojžíšová, tak nevím 😒

musilka
16. říj 2007

lemulca uvidim jak to bude dál pokračovat ale ty cviky mojžíšový jsou běžně ke stáhnutí na netu a to co tam je to cvičím. A ta fyzioterapeutka mi ty cviky vysvětlí řekne mi na co to je, uvolňuje mi péteř masážema a tak .Neřekla bych že když se mi dosud nerejpala v zadku tak to není ono 🙂

len
16. říj 2007

Hm, tak já cvičím tak 50-55 minut, celkem je to 11 cviků. Některé trvají dýl (třeba cviky 1+2 opakuju každý 40x - začínala jsem na 15 a postupně se to zvyšovalo - a každý zabere cca 12 minut), některé se opakují třeba jen 10x nebo 20x a logicky pak zaberou míň času. Jde tam spíš o to, že některé jsou spíš posilovací, jiné protahovací, jiné uvolňovací, některé partie je potřeba procvičit mnohem víc než jiné, doslova mi fyzioterapeutka řekla, které jsou nejdůležitější a které můžu vynechávat. To jsem si ale zacpala uši, nechci vědět, že to nemusím cvičit poctivě všecko, to bych to pak pěkně flákala 😉

lemulca
autor
16. říj 2007

jako ono to musí fungovat i bez toho rejpání v zadku, jinak by nevydávali knížku pro samouky co chtějí cvičit doma, ale myslím že lepší je chodit individuelně jako my dvě, že je to daný každému člověku na tělo. Ale zase je pravda že paní Mojžíšová která tuhle techniku vymyslela tak se v těch zadkách rýpala...

len
16. říj 2007

Však oni i v té knize píšou, že to v žádném případě namají lidi zkoušet bez odborného vedení! Když si představím, jak mě fyzioterapeutka nejdřív hodinu rovná, abych před cvičením byla OK a nezatěžovala nadměrně jen některé svaly, jak mě kontroluje, jak u toho dýchám, které svaly zapojuju, kde dělám co blbě (i když jsem byla 100x přesvědčená o správnosti svého cvičení)... Ne, jako samouk ani náhodou 😝

campi
16. říj 2007

Souhlasim s Len.
Mam za sebou cviceni podle knizky, cviceni s fyzioterapeutkou, ktera se na Mojzisovou uplne nespecializovala, a ted s fyzioterapeutkou, kde je vse, jak ma byt. A je to velky rozdil. Podle knizky se nenaucite dychat, zustanou vam zablokovana mista, kvuli kterym provadite cvik spatne, muzou se Vam vytvorit dalsi bloky.
Navic v te knizce neni uplne vysvetleno poradi cviku, napr. do prvni menstruace jsem cvicila cviky v jinem poradi, delala jsem takovou kolibku na zádech se sbalenýma nohama na rozehřátí, to tam taky není..

Dnes jdu k fyzioterapeutce po 3 mesicich necviceni, tak jsem zvedava, co mi rekne.

musilka
16. říj 2007

campi ale mě ta moje mojžíšová učí dýchat a to na těch zádech dělám taky pak ještě ležim na břiše s rozpaženýma rukama a přitahuju pomalu po zemi s výdechem koleno k boku

campi
16. říj 2007

Musilka: ja jsem to nemyslela tak, ze te to ta tvoje neuci...
Spis tak obecne, kdyz jsem cetla to, co pise Len, ze to tak taky vnimam. Bylo to urcene spis pro ty, ktere by si myslely, ze "staci" cviky z netu nebo z knizky.

musilka
16. říj 2007

campi to určitě nestačej s tim souhlasim chce to mít dozor. Na to dýchání a na to aby to člověk dělal dobře a neublížil si nějakým pohybem 😉

barborka17
16. říj 2007

Mojžišová v Miracle v Ba

25.10. - 13.12. 2007
8 týždňov
štrvtok: 18,10 - 19,00
cena: 890,-Sk
1 hodina: 130,-Sk

Mojžišová
- cvičenie podľa pani Mojžišovej je vhodné pre tie, ktoré máte tieto problémy - problémy s chrbticou, bolesti kostrče, artrózu, bolesti pri milovaní, nepravidelnú, či bolestivú menštruáciu, inkontinenciu, opakované potraty, problém otehotnieť. Za ťažkosťami s otehotnením sa totiž často skrývajú práve problémy s chrbticou alebo svalová nerovnováha, ktorá zapríčiňuje nedostatočné prekrvenie malej panvy. Cvičením sa oslabené svaly posilnia, skrátené sa uvoľnia a chrbtica sa dostáva do správnej polohy. Do panvových orgánov preto preniká viac živín a žena ľahšie otehotnie, bolesti chrbta ustupujú, menštruácia je menej bolestivá...
Cvičenie je pod dohľadom skúsenej fyzioterapeutky.Trvá 50minút.(max.počet 10žien)