Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

redkvicka
8. zář 2007

Baby zo Slovenska, vy nemate nejake odporucanie v Blave, kde to cvici nejaka dobra fyzioterapeutka? Dikes

lemulca
autor
8. zář 2007

zmz: nečetla jsem jí, já si hledala všechny informace o tom na netu a pak jsem chtěla spíš někoho na osobní učení, protože nevím jestli bych to podle popisků zvládla...
Ohledně té doporučenky, já než jsem zjistila že to dělá někdo přímo u nás ve městě, tak jsem právě volala do Mostu a tam po mě chtěli doporučení.
Jedna holka z měřilek mi o tom psala toto: no mě chtěla klído vzít i bez doporučení, akorát bych si to musela platit. No ale při první návštěvě si vzala jen 300,- a řekla, že když mi to napíše MUDr, tak to budu mít na pojišťovnu. Moje gynekoložka to předepsala úplně bez řečí. Ještě si ta fyzioterapeutka navymýšlela, co tam chce napsat. Něco jako fyzio... (teĎ nevim co dál) rozbor a TV dle toho rozboru a taky Rehabilitace dle Mojžíšové...

zmz
8. zář 2007

Určitě by mi to také více vyhovovalo, ale bohužel myslím, že v okolí Pardubic asi nic jiného není, nebo jsem to nezjistila. ☹

lemulca
autor
8. zář 2007

zmz: já měla spíš štěstí že jsem na ní narazila, jinak bych musela dojíždět..

perada
8. zář 2007

Ahojky, taky jsem jeden čas cvičila Mojžíšovou a opravdu jsem musela mít doporučení od gynekologa a to jen ze zdravotních důvodů...jinak jsem si to hradila stejně sama..pojišťovny to neproplácí. Mě stála každá návštěva 300,- poprvé myslím taky 500,-
Probraly jsme moje problémy, zdravotní stav apod. Pak mě pořádně vyšetřila kostru...fakt od hlavy až po prsty na nohou..a podle toho nasadila cviky. Knížku je dobré si přečíst, ale rozhodně podle ní necvičte sami!! Každá potřebujete jiné cviky a hlavně dozor jak se cvičíte!! Akorát byste si ublížili...
Já ji cvičila asi půl roku a pak to samozřejmě opadlo..lenost no..naštěstí se rok na to poštěstilo přirozeně 🙂

Vám držím palce!!

grej
8. zář 2007

Ahoj🙂 Tak já jsem ta "holka z měřilek"🙂
Mě opravdu fyzioterapeutka řekla, že to pojišťovna proplácí. Dokonce mi právě i nadiktovala, co si mám nechat od své gynekoložky napsat, aby jí to pojišťovna uznala a aby tam toho mohla "nacpat" co nejvíc.
Hledala jsem to v odeslané poště a mám to:
Takže prý na tom dopoučení musí být žádost o kineziolog. rozbor, MT, MO dle kinez. rozboru a LTV dle Mojžíšové.

Tak třeba vám to pomůže🙂

Jinak musím ze své zkušenosti říct, že já po své první návštěvě u "Mojžíšové" měla moc dobrý pocit. Nejprve mne vyšetřila a taky se mě zeptala na spoustu věci, stejně jako to bylo u Lemulci. Pak jsme se znovu objednala na cca 10 DC. Udělala mi tu mobilisaci konečníkem. O vyprázdění mi nic neříkala. Jen jsem od ní dostala nějaký čípek "spasmo...něco", který jsem si měla zavést cca 2 hodiny před návštěvou. Prý uvolňuje svaly a smasmy (nějaký stahy svalstva). Hledala jsem si na netu co je to za čípek a našla jsem, že se to používá i na bolestivou MS a tak.

No narovnala mi to tím konečníkem, nebylo to nijak nepříjemné. Jen takový tlak. Vždycky jsem měla jako stáhnout trochu konečník, pak uvolnit a ona zatlačila na určitou část kostrče. Druhý den jsem tam šla na kontrolu a pak na uvolnění svalů kolem žeber. Ty prý mám taky hodně zablokovaný.

Naučila mě asi tak 4 cviky, které mám opakovat vždy 5x. Měla bych cvičit ráno i večer, ale já cvičím jen večer. Říkala, že by se ta opakování měla zvyšovat, na konci že by se mělo cvičit až 25 opakování!! Síla...

PO týdnu cvičení mě začalo hodně bolet mezi lopatkama, ale to bude tím, jak ty svaly nebyly zvyklé a při těch cvikách je hodně namáhám.

¨Taky mi doporučila cvičit cviky na posílení pánevního dna. Pak jsem to našla i na netu. Primárně to mají cvičit těhulky, ale dobré je to dělat už před těhu. Je to jakoby stahování konečníku a močové trubice, jako byste chtěli zadržet moč i to druhé a pak následuje uvolnění. A samozřejmě stahování zadku a tak...

Tak vám přeji, ať vám Mojžíška pomůže a když náhodou ne, tak ať vás aspoň přstanou bolet záda🙂

JInak já chodím do Prahy, do Arthrocentra v Žitomírské ulici ve Vršovicích, kdyby to někoho zajímalo. Našla jsem ti to na netu a moc se mi to líbí. Cvičí to tam paní Kolací. Má moc fajn přístup a taky toho hodně ví.

grej
8. zář 2007

jsou tu na koníkovi ještě dvě diskuze týkající se Mojžíšové, tak dávám odkaz:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lemulca
autor
8. zář 2007

ahoj grej! Jsem moc ráda že jsi sem napsala své zkušenosti s Mojžíšovou, nechtěla jsem použít tvou přezdívku bez svolení 😉
díky za odkazy, já právě už před delší dobou zadávala na koníkovi jestli neexistuje nějaké téma ale nic jsem nenašla 🙂
Dneska jsem celý den prospala, asi to napravení mým tělem pěkně zamávalo. Jak jsem psala o tom prvním cviku který mám cvičit, tak to je asi ten který popisuješ ty, na pánevní dno i pro těhulky, ležím na zádech, kolena pokrčená mírně od sebe, nádech bez ničeho, stáhnutí bříška při výdechu, stáhnutí zadečku bez zvedání při nádechu a vše povolit při výdechu. 😀 snad je to ono 😀

lemulca
autor
8. zář 2007

ha! Ted jsem si na tech odkazech precetla ze jednu holcinu taky bolely tyden po tom napravovani (to je ta mobilizace jak srovnavají záda že v tom vždycky někde loupne a křupne?) bolela celá záda.
Heureka nejsem sama! 😀
Taky jsem tam četla názory že podle knížky a DVD se cvičit nemá, že se to má brát jen jako doplněk ale určitě někam docházet kde vám případné chyby opraví.
Jinak o tom že má každá z nás jiné problémy a na ty by právě měla ta fyzioterapeutka reagovat a dle toho dávat cviky, např.grej popisuje problémy v mezilopatkové oblasti, já zase trpím asi víc na kříž...

grej
8. zář 2007

Ahoj Lemulca,
no ten cvik co popisuješ sice neznám, ale taky to zní zajímavě🙂
Mě to stahování doktorka popisovala tak, že se to má dělat kdykoli tě napadne. Vsedě, vleže, vestoje... Prostě jen stáhnout konečník a moč. trubici, počítat do deseti a pak zas uvolnit. Hlavně ale pak uvolnit zase na minimálně deset sekund. Při tom se zatahovat žádné svaly nemají.

Mě teda po tom prvním napravení /křupalo ve mě pěkně 😉/ taky záda bolely, ale jen večír. Pak už to bylo dobrý... Pak už mě to bolelo jen asi za ten týden.

A jak jsem ti psala, teď jsem pár dní necvičila a když jsem zas začla, tak to byla teda síla. Zase jsem cítila, jak jsem ztuhlá a pěkně to bolelo. Takže fakt to chce asi pravidelně 🙂

jmisa
8. zář 2007

Já když jdu k rehab. doktorovi a ten mě mobilizuje, tak křupám od hlavy až k patě 🙂 Minule mi mobilizoval kyčelní klouby a mnupalo v kolenou 😀 😀 tak jsme se tlemili oba, to se mu prej nestalo, takže..... To mě jen tak napadlo, jak to tu čtu.

jmisa
8. zář 2007

Grej, ty svaly v oblasti lopatek mě bolí po joze, tedy teď už je to lepší, ale když jsem začínala cvičit, tak to bylo pak za den dost cítit.
Cvik ná pánevní dno mně byl vysvětlen jako když chceš zadržet všechno v sobě když se ti che na záchod :D A taky jak píše Grej - vestoje, vsedě, vleže, kdykoli.

Holky hezky cvičte 🙂

chiwule
9. zář 2007

ahoj holky, precetla jsem si vase prispevky a jednu otazku preci jen mam : slysela jsem od kamaradky, ze "mojzisky" odmitaji delat mobilizaci pri stimulaci pred inseminaci... nevite o tom neco? existuje nejaky vhodny nebo nevhodny cas, kdy zacit cvit a nechat se napravit?

petraluk
9. zář 2007

Ahoj holky, pracuji jako fyzioterapeutka, tak vám chci jen říct, Stačí vám doporučení od praktického doktora, pokud vám to neuznaj tak kecaj.
Lemunco nevěřim, že v lázeňským městě nikdo necvičí mojžíšovou, určitě bych se pozeptala ve všech lázních, abych nemusela nikam dojíždět.
Grej, cviky na posílení pánevního dna jsou právě většina cviků dle Mojžíšové. 😉
Mobilizace kostrče, což je to vyšetření konečníkem, se k tomu provádí, protože často se nemůže otěhotnět jen kvůli zablokované kostrči. Provádí se vždy po menstruaci. Občas to může dost bolet, ale následuje velká úleva od bolesti. 🙂
Každý cvik je třeba opakovat přesně dle určení, u gynekologických diagnóz 4 - 24 měsíců. A měli by se cvičit první 3 cviky ráno, 4 odpoledně a 3 večer.
Všechno co tu píšu určitě najdete v knížce "cviky dle Mojžíšové" aspoň myslim, že se tak jmenuje. Vydala ji Grada, není nejlevnější, ale myslim, že pro toho kdo nemůže otěhotnět to stojí za to.
U nás na RHC se cvičí mojžíška taky, a spousta maminek přišla poděkovat, že se jim právě kvůli tomu povedlo otěhotnět.
Držim všem palce, ať se to povede i vám, protože miminko je to nekrásnější na světě 🙂

lemulca
autor
9. zář 2007

chiwule, no já nevím jestli je totiž dobré dělat mobilizaci kdyý se jde na umělé, to by měl být člověk asi co nejvíc v klidu ne? Ta moje fyzioterapeutka říkala že kdyby se mi opozdila menses - okamžitě hlásit, protože (a teď si jen myslím že mluvila o mobilizaci?) tak ta se v tomto případě dělá až mezi 3-6 měsícem zase.. jinak ne, tak nevím...?
Petraluk - diky za informace, no ja jsem shaněla na netu, kde je seznam a nikdo z Teplic tam nebyl. I můj gynekolog mi říkal že o nikom kdo by to v Teplicích dělal neví, kohokoli ze svých známých jsem se ptala tak pomalu ani nevěděli co to je. Pak jsem dostala kontakt na jednu od pacientky u gynekologa a k té jsem šla. Říkala že obešla dr.ve městě, ale že nikdo o to u nás nemá zájem zatím, že k ní ještě nikdo nikoho neposlal.. tak nevím, Teplice jsou asi v tomhle zabedněný město. No každopádně teď nemusím dojíždět, jsem u ní za 5 minut autem 😉 ještě počkám pár týdnů (byla jsem tam poprvé) a pak podle výsledků pošlu na ní kontakt na ty stránky se seznamem lidí co dělají Mojžíšku 🙂

grej
9. zář 2007

Ahoj holky,
co se týče toho načasování, tak jsem z toho trochu zmatená. Nejdřív mi ta fyzioterapeutka tvrdila, že když se začnu zabývat Mojžíškou, cvičit a nechat se napravovat, tak bychom se neměli 3 měsíce cíleně snažit, protože pak hrozí mimoděložní těhotenství. To ale řekla jen jednou a pak už se k tomu nikdy nevrátila. Vzhledem k tomu, že jsem jí řekla, že už navštěvujeme CAR, tak začla počítat s tím, že půjdem na umělé oplodnění a v tom případě, že mě bude napravovat vždy mezi odběrem vajíček a následným transferem. Abych byla dobře připravená na uchycení embrií...

Petraluk - díky za info. Vím, že všechny cviky Mojžíšky jsou hlavně na pánevní dno, ona mi to jen doktorka řekla tak, že ty cviky co cvíčím jsou Mojžíška a pak že si k tomu mám přidat ty cviky, co mají cvičit těhotné pro posílení svalů, aby nedošlo k potratu 😉 Tak jsem si to asi takhle spojila 🙂

Jinak taky doktorka říkala, že cvičit se má minimálně půl roku...

petraluk
9. zář 2007

Já tu píšu jen co si pamatuji ze školy. Ono na všechny speciální metody musí být kurzy, jinak se to nesmí dělat. Tedy dělat se to může, ale musim to vykazovat jako normální cvičení, a podle toho to taky platí pojišťovna. Je to celý postavený na hlavu, spoustu věcí co jsme se učili vlastně nesmíme dělat. 🙂

lemulca
autor
9. zář 2007

holky, myslíte že kdyby se náhodou třeba tento měsíc vajíčko uchytilo a dělala mi to srovnávání páteře (křupání s výdechem) v polovině doby mezi ovu a menses a další bude dělat pred menses - že by se udrželo? Asi ne co... 😅

jmisa
9. zář 2007

Lemul, já myslím, že s jistotou neřekne nikdo nic 🙂

grej
9. zář 2007

Lemul - no nevím, mě ta moje doktorka právě říkala, že napravovaná (myslím konkrétně té kostrče pomocí konečníku) by se mělo dělat právě před ovu, aby to případně neohrozilo plod...
Ale pokud ti bude jen dělat klasické srovnání zad, tak si myslím, že to vliv mít nebude.
A víš jak se to říká - pokud se plod neudrží, tak je lepší že odešel, protože pak to znamená, že nebyl úplně v pořádku 😉

petraluk
9. zář 2007

Lemunco nevim jakou část zad myslíš, ale klasické odblokování páteře by vadit nemělo. Ono možná taky záleží na týdnu těhotenství. Radši bych se ale zeptala na gyndě nebo u rehabilitačního doktora. 😉

lemulca
autor
9. zář 2007

no takovýto že ležím na břichu na masérským lehátku uvolněná, nádech a hluboký výdech a při tom výdechu mi dá třeba ruce doprostřed zad, 2x stiskne méně a napotřetí hodně až v těch zádech lupne, pak sedím uvolněná a zase při výdechu mi hlavu dák jednomu ramenu 2x méně a potřetí hodně až to křupne a na druhou stranu, pak si stoupnu, dám si ruce za hlavu a ona mě uchopí takovým chvatem a zase při výdechu ..ale u tohoto jedinýho mi to nešlo, jsem se bála a neuvolnila se a prala jsem se 🙂 šla jsem proti 😀

prstynkova
9. zář 2007

grej: díky za kontakt na Vršovice. Bydlela jsem tam roky a o tomhle centru nevěděla 😒 Myslím, že se tam vydám. Ikdyž teď jsem najela na Clostylbegyt a inseminace taky do Vánoc asi nějaká proběhne, tak nevím, jestli je to ten nejlepší nápad. Každopádně od dětství trpím na záda, na rehabilitacích jsem bývala jako doma, ale v posledních letech to flákám a taky to podle toho vypadá. O bolesti a vyloženě křečích v oblasti kostrče, kdy nejsem schopna změnit pozici, ani nemluvím... :o/ Ale jestli kvůli tomu mimi nejde...

petraluk
9. zář 2007

Odblokování krční nebo hrudní páteře určitě nevadí. Bederní páteř se odblokovává vleže na zádech to nepíšeš, takže tohlo stopro nevadí. 🙂

evulatko
9. zář 2007

Petrulaku, ja jsem si psala dotaz na VZP, jak je to s uhradou a napsali mi, ze cviceni podle Mojzisove nehradi...

grej
9. zář 2007

Prstýnková nemáš zač... No já měla právě taky hrozný bolesti a taky na to trpím od mala. Občas nemůžu udělat ani krok, ale doktoři mi nikdy nic nenašli. Měla jsem vždycky pocit, že si myslej, že si snad vymýšlím. 😠
Tak už to neřeším a prostě jsem se s tím smířila...
Snad to po tomhle cvičení přejde.

Evulatko - to by bylo blbý, kdyby to VZP nehradila... Ani kdyby se to napsalo na něco jinýho? Jako to co jsem tam psala já? Ten kineziologický rozbor? Já mám teda OZP a prošlo to...

chiwule
9. zář 2007

emulca: vsichni tvrdi, ze IUI je skoro jako prirozeny poceti, ze to neni naroven IVF. tak nevim, jsem z toho zmatena... ☹

petraluk
10. zář 2007

Tak to potom nechápu. 😕
Kineziologický rozbor hradí určitě, ten se dělá téměř u všeho co má něco společnýho se zádama apod. jinak bych ani nevěděla co mam s tím pacientem dělat. 🙂

grej
10. zář 2007

PetraLUk - četla jsi, na základě čeho mi to moje pojišŤovna hradí?
Žádost o kineziolog. rozbor, MT, MO dle kinez. rozboru a LTV dle Mojžíšové... A je to v poho.
To je divný, že každá pojišťovna hradí takhle odlišně...

petraluk
10. zář 2007

Evulatka mi vrazila do hlavy pěknýho brouka, až se půjdu podívat do práce tak se na to musim zeptat.