Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
21. lis 2007

jo, holky, to já nechtěla rozpoutat nějakou vlnu odporu.. Já už jsem trochu "postižená" tou sociálkou.. to víte, každý den se vidíte jen s lidma, kteřá žijou z podpory, tak to na člověku stopy zanechá ☹

kay
21. lis 2007

no právě ať klidně nesnižují, ale ta kvalita většinou za nic moc nestojí.. co si nevydupete, to nemáte.. a dřív jsem chodila k soukr. gyn. a ten byl ještě horší, protože šetřil kde mohl..

len
21. lis 2007

No, já si za studíí taky vydělávala horko těžko (nějak byla volba buď vydělávat dost mimo obor nebo málo v oboru, dala jsem přednost praxi) a nebýt podpory rodičů a partnera, asi bych se neuživila 😒 Ale přesto jsem byla pro to placený školství, prostě bych si na to půjčila, protože já studovat CHTĚLA 😀

Kay, tak to chápy, být s tím denně v kontaktu, taky už bych na to neměla žaludek 😒 Tak nějak si zatím dělám iluze, že když se na něčem PŘÍMO finančně spolupodílím, mám do toho co kecat 😀

len
21. lis 2007

No a taky mám tu výhodu, že já jsem člověk, co si to prostě vydupe 🙂

kay
21. lis 2007

no já za studií taky pracovala, takže s tím problém nemám, a jsem i pro placené školství, taky si myslím, že když mladej člověk chce, tak u studií čas na nějakou minimálně brigádu čas má.. ale když je člověk nemocnej, myslím, teď třeba dýl, tak se to prostě projeví..

len
21. lis 2007

No, jsou tam nějak limity, těch 5000 ročně... Jo a taky jsou od těch poplatků osvobozeni sociálně slabí (a ti, co si to umí zařídit, aby měli na tu "sociální slabost" papír 😝 ). No a když ležím v nemocnici, tak stejně nic neutrácím, a když jsem doma, tak zase za nemocnici neplatím...

campi
21. lis 2007

Kay: to mas pravdu, protoze zdravej clovek si vzdycky nejak poradi a ani si nedokazu predstavit, ze bych nemohla pracovat - obcas me napada, co bych delala, kdybych mela spatny oci. Ale pro tyhle pripady by melo byt nejaky pojisteni, ze kteryho by clovek mohl trochu zit, kdyby ho neco strasnyho postihlo.

To jsme zase daleko od Mojzisky🙂. Neudelame si takovou tu tabulku, jak maji holky treba na IUI nebo IVF, ze ktery by bylo poznat na prvni pohled, jak dlouho cvicime a kdo uz otehotnel?

lemulca
autor
21. lis 2007

jj campi 😀 máš to za úkol, jsi hodná že jsi se přihlásila 😀
nebo to mám udělat já jakožto zakladatel debatky? 🙂

len
21. lis 2007

No, jestli se do toho někdo pustí 🙂
Cvičím od 13.9.07, poctivě denně a těhule zatím nejsem 🙂

kay
21. lis 2007

jé to je dobrý nápad.. já cvičím od 13.11. 🙂 zatím taky poctivě..

a stěma sociálně slbýma je to právě nejhorší, protože, to jsou práv ěmí klienti a ať si říká kdo chce co chce, když onemocní, tak nejdřív povalí k nám na úřad, kde budou chtít papír, aby je ošetřili bezplatně.. taky proto bych si možná vzala neschopenku, protože už teď je normální, že sem lezou hlavně když jsou nemocní, protože to mají čas, když jinak makají na černo, že.. 😢 a můžu vám říct, že takový prostředí moc nepřidá.. v kanclu máme protižloutenkový mýdlo..

n1993
21. lis 2007

Ahoj holky, včera jsem byla poprvé na schůzce ohledně cvičení Mojžíšovkou. Sestra mně postrašila mobilizací konečníkem, už jsem o tom něco četla, ale docela mně to děsí 😲

kay
21. lis 2007

a většina holek co tady otěhotněli, šli hned na rizikový..

kay
21. lis 2007

n1993, neboj se, to vydžíš.. na podruhé už to bude hračka 😀

kay
21. lis 2007

n1993, pokud Tě nebolí kostrč, tak to není nic hrozného..

lemulca
autor
21. lis 2007

no já nevím od kdy mám počítat cvičení, jestli i od těch přípravných cviků nebo až od té doby co cvičím celou sadu 10 cviků? 😲

kay
21. lis 2007

no já mám teda zatím asi ty přípravné cviky, ale myslím, že by se mělo počítat i to.. mám jich 7.. vstáváš kvůli tomu stejně,ne 😀

len
21. lis 2007

Já bych ráda, pokud to bude možné, v těhu chodila do práce, ale nemám tu nijak stresové ani obzvlášť náročné prostředí, v případě Kay bych nad PN vůbec neváhala...

Lem, já bych brala asi těch 10 cviků...

lemulca
autor
21. lis 2007

tak já udělám tabulku, a bude tam jméno, DP (datum přípravy) D10C (datum od kdy se cvičí 10 cviků, a DPV (datum plná verze Mojžíšky - tj.40 opakování od některých cviků) a pak TĚHU
co?

kay
21. lis 2007

tak to já ještě necvičím ☹ ale zítra jdu na kontrolu apokud pan doktor řekne, tak už bych měla začít cvičit asi celou Mojžu, tak mě pak když tak dopíšete.. 😉

len
21. lis 2007

Lem, super 🙂
Tak já mám DP = D10C = 13.9.07
DPV = 18.10.07
těhu = zatím nic 😀

lemulca
autor
21. lis 2007

Cvičení Mojžíšové
DP D10C DPV Těhu
Lemulca 7.9. 5.11. ne
Len 13.9. 13.9. 18.10. ne

lemulca
autor
21. lis 2007

zkoušela jsem zkopírovat z exelu ale moc to nevyšlo 🙂 ale snad to z toho pochopíte 🙂 Někdo další kdo chce přidat do tabulky? 😀

grej
21. lis 2007

Tak jsem byla na kontrole na Mojžíšce. Ve čtvrtek minulý týden mi zas udělala mobilisaci, byla smutná, že se mi ta kostrč furt vrací 😖 V pátek jsem měla jít znovu na kontrolu a na narovnání žeber, ale spletla jsem si dobu objednání, tak jsem dorazila o půl hodiny později 😅
Dnes tedy byl náhradní termín a jsem ráda, protože paní doktorka mě pochválila, že už se mi tak neblokují žebra. Odebrala mi ty cviky co cvičím na kolenou (kočku, otáčení se za rukou a koukání na paty) a dala mi místo toho jiný.
Nejdřív ležet na zádech, pokrčené nohy, zatnout břicho i zadek a lehce nadzvihnout pánev. Pak druhý, to je to samý jako jednička, jen zvednu pánev celou i se zádama a pak pomalu vracím zpět a pak třetí, v té tabulce je to číslo 17 - vytahování z rukou a nohou (ale mám to dělat s pokrčenýma nohama)...

len
21. lis 2007

Grej, tohle jsou první dva cviky, co dělám - při 40 opakováních každý zaberou dohromady 25 minut 😝

lemulca
autor
21. lis 2007

jo jo, tyhle dva zaberou nejvíc času, když cvičím a mám první dva za sebou tak pak už to jde jako po másle 😀

grej
21. lis 2007

Ty brďo - já zatím pořád všechno cvičím jen po pěti...

No nevím, jestli mám do tabulky jít. Začala jsem cvičit 23.8. 2007 a všechny cviky stále ještě necvičím...
A těhu taky nejsem😀

len
21. lis 2007

Já začínala se vším na 15 😕

lemulca
autor
21. lis 2007

grej to je právě ta příprava, jsi zatím v přípravě, já taky začínala jen některé cviky a po 5-10 a i jiné které nejsou přímo Mojžíška ale jsou na záda abych to než začnu cvičit Mojžíšku měla vše srovnaný 🙂 takže ti píšu že jsi od 23.8. v přípravě a taky tam udělám kolonku M jako mobilizace a tam ti napíšu "ano" a mě s Len "ne".
😅

grej
21. lis 2007

Ó - děkuji za zařazení do tabulky🙂

kay
21. lis 2007

no a já to teda úplně nechápu 😅 já byla poprvé u rehabky 6.11.07, ale cvičím, asi ty přípravné cviky od 13.11. a začínala jsem na 5ti, ale obden si mám přidávat po jednom opakování.. teď jsme na 9.ostatní ne a ne 🙂