Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

evamik
27. únor 2008

Holky, vybodněte se na poplatky - já vždycky přijdu k dr. a rovnou chci platit,takže jsem příjemně překvatená, když nic nechtějí... 😀 Tohle je fakt v pohodě, s tím připlácením na IVF je to horší... 😒 A to u nás v CARu platím i za IUI 1500,-

teksas
27. únor 2008

ahoj holky tak jsem vcera zacla chodit pani rysavkove......znate ji nekdo..prisla mi desne prijemna ..... dostala jsem sest cviku a za 14 dni mam jit na kontrolu

len
27. únor 2008

Evo, jak jsem psala, s poplatkama souhlasím, ale občas je to docela úsměvný 🙂
1500 za IUI??? Za co, proboha? Já neplatila ani korunu.

len
27. únor 2008

Teksas, já k ní chodím už půl roku a je moc fajn 🙂

campi
27. únor 2008

Grej: praveze jsme v poradku, tak by mel stacit normalni pohlavni styk. Uprimne je nas nejvetsi problem najit cas, na IUI se musi v konkretni dobu a jak to zaridit, abychom meli zrovna oba cas a byli v Pze??? To mi prijde moc komplikaci na tak malou uspesnost.

Ja pri IUI doplacela 800 - nikoliv za zakrok, ale za leky.

grej
27. únor 2008

Eva - no já taky s poplatkama souhlasím. I když popravdě - jsem ráda, že jsme na tom finančně tak, že mě jedna hospitalizace nebo návštěva pohotovosti nepoloží. Být důchodce, tak na to asi koukám jinak...

Campi - tak to je blbý, když není čas... Ale když bereš léky, tak je to s časem něco podobného ne? Nebo se dá regulovat, kdy léky vysadíš a tedy kdy bude nejlepší doba pro IUI? Já myslela, že je to stejné jako normální cyklus, jen si pomáháš trochu lékama, abys měla pěknou sliznici a možná dobře načasovanou ovu. ALe a ovu je stejně +- stejně jako v normálním cyklu, ne?

len
27. únor 2008

Tak za léky je to jasný, já žádný neměla... Já to pochopila tak, že po ní něco chtěli v souvislosti s IUI.

len
27. únor 2008

Grej, tu ovu většinou časujou Pregnylem, aby to fakt bylo přesný - je hezký, že mám na UZV folikuly 18 mm, ale přirozeně můžou prasknout zítra nebo za tři dny... Tak píchnou pregnyl a do 36 hodin bude určitě ovu, takže přesně vědí, kdy IUI provést 🙂

puzzi
27. únor 2008

Fiallinko, moc Ti gratuluju, super, ať žije Mojžíška a IVF! Tak ať Ti je brzo dobře. Prý když je OHHS, tak se embryjkám lépe daří, asi to fakt bude pravda.
Grej, doufám, že půjdeš po stopách Fiallinky. Jsem pro mobilizaci před IVF, taky se budu snažit příp. to načasovat co nejblíž k sobě.
S těma poplatkama je to těžký. Já jsem pro, myslím, že to nikoho nezruinuje. I ti důchodci choděj k doktoru snad max. 2x měsíčně, tzn. do stovky se vejdou. No je to těžký asi, ale lidi vydaj zbytečný peníze denně za takových blbostí, že snad i na toho doktora budou mít.
Jinak IUI mě stojí za měsíc asi 50-100 Kč za Utrogestan+Pregnyl 😉.
Teksas, to je fajn, že máš dobrou fyzioterapeutku. Dělala Ti mobilizaci? Držím palce do cvičení, budeš mít ze sebe dobrej pocit 🙂

campi
27. únor 2008

Grej: beres leky nebo si pichas injekce, urcitej den cyklu (ja 8.DC) jdes na UTZ, tam zmeri folik a reknou, pichnou Pregnyl (nebo reknou prijdte jeste zitra) a objednaji te do 36 hod. na IUI.
I kdyz leky neberes, tak taky zmerej folikul, az ma spravnou velikost, pichnou pregnyl a objednaji te na IUI.

A u nas je problem v tom, ze vis tak 1-2 dny dopredu, kdy musi oba do CARu na IUI. Ja mam celkem volnou pracovni dobu, kdyz zrovna netlumocim, ale manzel ma ruzny meeting, cally a cesty do zahranici, ze kterych se nemuze vyvlict. Navic mame pravidelne jeho syna, vetsinou vypadneme v patek z prahy atd. Ted me teda napada, ze u nestimulovanyho IUI by to vlastne bylo jedno - pujdu na folikulometrii a bud budeme mit na IUI cas nebo ne! Kdybych brala hormony a zrovna se nam to nehodilo, tak by me to teda dost nastvalo, ale takhle o nic nejde.

Grej, len: vy jste zlaticka, vnukly jste mi myslenku! O uspesnosti si myslim porad, ze je naprd, ale proc to aspon jednou nezkusit?

grej
27. únor 2008

Tak to jo, to jsem úplně zapomněla, že se to vlastně Pregnylem časuje...
TEda Campi, to to máte s manžou fakt náročný🙂 Tak držím palce ať Vám to co nejdřív vyjde tak, že i při nestimulovaným IUI budete mít čas!! 🙂

campi
27. únor 2008

Grej: bohuzel se obcas netrefime do ovulace ani normalne. Na dovcu a vikendy s nama jezdi jeho syn, spi s nama v pokoji. Kdyz jsme casovali pregnylem v minulem roce, tak to byla dobra rychlovka na chalupe - samozrejme se nas vyptavali, kam jsme zmizeli, v noci to totiz neslo🙂

puzzi
27. únor 2008

Campi, máte to teda napínavé 😀 . Já být Tebou, tak tu IUI zkusím, bez stimulace a buď se to bude hodit nebo ne. Já prostě myslím, že šance je určitě vyšší než přirozeně, když to maj spermijky usnaděný.

campi
27. únor 2008

Puzzi: sup prekladat, at nemusis do noci. Ja mam na patek 32 stran, jeste jsem na to nehrabla a furt dneska cucim na konikovi. Docela jsem zvedava, jak bychom to s pripadnym miminem delali, asi by bylo fajn, kdyby byl manzel vic doma, ale to ted neni aktualni.

puzzi
27. únor 2008

Campi, jsem taky zvědavá, jak nám práce půjde s miminkem. Moc si iluze nedělám, chtěla bych překládat dál, ale mimi bude mít přednost. No uvidíme 😉.

evamik
28. únor 2008

Ahoj holky, jdu vás dočíst, ale jen ujištění - těch 1500,- je za IUI!!!!! Ne za léky! 😒
Nechci sem vnášet nějaké chmury, ale mám strašnou depku - včera mi fyziotr. řekla, že jsem zase nějaká zablokovaná - že mám bloklý vnitř. orgány (něco v tom smyslu, že nepracujou tak, jak by měly). Takže mi nepřímo naznačila, že se teď cpu práškama zbytečně a IUI nejspíš nevyjde! ☹ Jsem z toho clostilu strašně přecitlivělá, takže jsem to obrečela a je mi fakt hrozně... Vyznělo to tak, že je to ještě na dlouho, ale já už to moc nezvládám, čímž si vlastně dál škodím... Takže krásný začarovaný kruh! 😖

len
28. únor 2008

Evo, tak to jsou pěkní zloději, když po tobě chtějí platit za něco, co je hrazeno z veřejného pojištění 😠

S těmi bloky... holt cvičit a cvičit, proto to děláme, ber to tak, že kdybys nechodila k Mojžíšce, nikdy byses nedozvěděla, že je někde problém, po kterém doktoři nekoukají... Když to nevyjde teď, vyjde to příště (ale ty prachy by mě pěkně štvaly 😝 ), no a cvičením na tom budeš líp a líp 😉 Já mám pocit, že mi ten můj postup byl požehnán - nejdřív se pořádně porovnat a pak se teprve dopovat hormonama a dělat na sobě pokusy, ovšem trvá to potom všecko samozřejmě víc času...

lauritka
28. únor 2008

len ahoj..no presne na tom principe funguje aj ten ceragem.. odstrani ti vsetky bloky na chrbtici aby mohli organy dobre pracovat. ja ked som si lahla prvykrat tak ma v krizovej oblasti strane pichalo... potom to pomaly preslo..aj za lopatkou... vsetko ti to najde v tele co nemas v poriadku a potom to postupne uvolni 🙂
ja na to nedam dopustit...ale aj preto, ze by som sa neprekonala takto pravidlene cvicit ako vy..obdivujem vas.. ja si radsej lahnem na 40minut a necham valceky masirovat 😀

len
28. únor 2008

Lauri, ani nevím, jestli je to vůbec v ČR, ale já tak nějak nedám, aspoň z psychického hlediska, dopustit na osobní přístup, prostě že mě fyzioterapeutka prohlídne, posoudí moje konkrétní problémy a na základě toho mi vymyslí přesné cvičení, za pár týdnů se zase může mírně upravit dle konkrétní situace... A navíc mám pocit, že taky já něco aktivně dělám, já nikdy nebyla na nějaké pasivní braní léků, potřebuju mít pocit, že to mám ve vlastních rukou 😀 Holt jsem nikdy nebyla pro tu nejsnazší cestu, protože jsem tak nějak uvnitř přesvědčená (možná neoprávněně), že co je příliš snadné, nemůže být moc účinné 😀 😀 😀

lauritka
28. únor 2008

😀 chapem len..ja som len pisala ohladne tych blokov... citila som to proste, ze som tam bloknuta v oblasti krizov a ladvin..to mi hovorila aj jedna bylinkarka , ze ten meridian tam musis mat otvoreny 😅
ludsky pristup tam mame az az ..dookola nam opakuju na co vsetko to posobi ... ja to mam zase o trpezlivosti..caka sa aj dve hodiny kym prides na radu..hold to je dan tomu, ze za to neplatis. 😖 no ale nevedela, som ani ja, ze existuje taketo lozko po celom svete. urcite su aj niekde v Cesku.
samozrejme, to je jedno aka metoda..hlavne nech nam pomoze no nie ? 😉

len
28. únor 2008

Tak to určitě 🙂

puzzi
28. únor 2008

Evčo, to je mi líto, člověk si tam jde pro ujištění, že se to zlepšuje a chápu, že taková zpráva rozhodí :(. Tak nezbývá než poctivě cvičit a uvidíš, že za měsíc už musí bejt zlepšení vidět. Teď nevím, cvičíš asi tři měsíce? Každopádně si myslím, že i tak je možné, že Ti teď IUI vyjde. Vždyť 95% ženských nebo kolik do roka přirozeně otěhotní a z těch je určitě i spousta těch, co mají křivý záda. Myslím, že skoro každýmu fyzioterapeut něco najde. My vlastně tím cvičením otěhotnění pomáháme, ale ani s bloklá kostrč určitě těhotenství nevylučuje.
IUI Tě čeká asi za týden?
1500 za IUI, to by mě taky zajímalo proč... Asi není v Plzni taková konkurence CAR, takže holt lidi nemůžou snadno utéct jinam.
Lauri, jak často se chodí na ten ceragem? Já osobně mám pocit, že vždycky když něco chci, že na tom musím zamakat, nejsem člověk, který by dosáhl něčeho bez práce. Takže tak přistupuju i k Mojžíšce a dalšímu. Chci dítě, tak pro to musím něco udělat. Je to smutný, ale pozitivní na tom je to, že většinou všeho nakonec dosáhnu. Tak snad i to dítě brzo bude ;).
Jinak včera jsem byla na urologii kvůli těm opakovaným zánětům močáku. Nic vážného nenašel, mám prý podrážděnej močák. Když jsem mu řekla, že hodně piju, možná i pět litrů denně, tak se zhrozil, že stačí dva až tři. Že si tím přehnaným pitím ten močák vlastně pořád namáhám. Takže holky, ode dneška mám pitnou dietu 🙂. Je to těžký, ale zkusím to pití omezit. Teď jsem od rána asi na litru, paráda. Normálně bych už teď měla v sobě určitě litry dva. Jo a napsal mi Spasmed na 20 dní, něco na zklidnění močáku je to. Evčo, nepsala jsi někdy, že jsi měla Spasmed? Nebo Kay?

kay
28. únor 2008

ahoj holky,
puzzi, jo já měla spasmed.. papkala jsem to asi půl roku, možná i dýl, už ani nevím.. Jsou to super prášky, mě ta podrážděnost močku po nich přešla (myslím, když jsme ho snědla ten prášek 🙂). Hrozně mi to uvolnilo to hladké svalstvo, takže jsem vydržela dýl nejít na záchod a bez nějakých problémů.. ale celkově jsem ty problémy přestala mít až s cvičením Mojži (ale taky jsem na začátku ještě měla ten spasmed..) a doky říkala, že se to musí brát opravdu dýl..
Ptala jsem se doktorky, jestli když náhodou otěhotním a budu to brát, jestli bude nějaký problém, tak říkala, že pokud nebudu mít nějakou vysokou dávku, tak s enic neděje a vysadím to, jak zjistím, že jsem těhu...
puzzi, já mám úpocit, že přesně vím, jaký to je 😀 je to hrozný ale nenech se tím zlomit.

evamik
28. únor 2008

Holky díky za podporu!! 🙂 Neslyšely jste náhodou o osteopatii??? Třeba Len?? 😉
Puzzi, jsou tu 2 CARy, v tom druhým je to zadarmo, ale tenhle má vyšší úspěšnost. 😒 Spasmed jsem neměla.

kay
28. únor 2008

evi já byla po clostilu taky hrozně přecitlivělá, ale souhlasím s puzzi, kolik ženských otěhotní a jsou jak paragrafy 🙂 nepropadej beznaději, máš prostě další pokus před sebou, to je pozitivní 🙂 budeme držet pěsti.

len
28. únor 2008

"Osteopatii můžeme definovat jako metodu, ležící na hranici mezi vědeckou a alternativní medicínou. Je to empirická, v praxi někdy skutečně účinná metoda s pseudovědeckou teorií. Manipulace páteře mohou být v některých případech chorob páteře a pohybového systému úspěšné. Někteří osteopati úzce spolupracují s lékaři a používají i jejich metody, používají i Rtg a laboratorní vyšetření, a jejich čtyřleté školení v USA se blíží vzdělání medicínskému. Ostatně, podobné nebo i stejné manuální metody dnes používají i lékaři klasické medicíny, a tzv. „manuální medicína“ je dnes samostatným oborem medicíny. Zřejmě proto je osteopatie, podobně jako chiropraxe, metodou uznávanou některými lékařskými komorami a náklady na léčbu jsou některými pojišťovnami hrazeny. Jiní osteopati mají bližší vztah k léčitelům a kombinují manuální techniku např. s akupunkturou a různými přírodními prostředky."

V souvislosti s neplodností jsem o tom ještě neslyšela...
Nicméně citace je z webu Sisyfos a vzhledem k tomu, že to na tomhle superkritickém webu nezarhli, asi na tom něco bude 😀

puzzi
28. únor 2008

Kay, díky moc za podporu, fakt mi pomáhá, když vidím, že někomu nakonec pomohli. Já mám teď díky tomu vyšetření a práškům a novýmu doktorovi takovou novou naději, že to bude dobrý. Homeopatika k tomu, Mojža, to snad všechno dohromady musí zabrat, ne? A taky budu míň pít a nebudu furt běhat na záchod. Jsem totiž pořád žila v domnění, že čím víc piju, tím víc proplachuju a tím líp. No a ono asi zas až tak úplně ne.
Ten Spasmed mám na 10 dní 3x denně a pak 10 dní 1x denně. Potom týden pauza, pak jdu na kontrolu a uvidí se, jak to bude vypadat. Taky jsem se ptala na případné otěhotnění a prý to kdyžtak pak mám nahlásit, ale nějak moc by to snad nevadilo.
Poslední dobou mám odpoledne nějak moc práce, tak teď pár dní vstávám dřív a cvičím ráno. Je to i lepší, že teď už vím, že dnes už jen druhá kratší půlka 😉

lauritka
28. únor 2008

puzzi najlepsie je 5 krat do tyzdna..takze tiez sa tomu musi obetovat cas 🙂 mojej mamke z toho pekne klesol cukor na normu /54 lezani/ ..mala zvyseny.. a svokre sa upravil tlak/20 lezani/..samozrejme treba viac lezani..kazde telo reaguje inac.. podla toho v akom stave je. chodia tam lezat ak onkologicki pacienti. to lozko je vlastne taky samoliecitel ;) najde ti vsetko zle v tele a vytaha to vonku. mozu sa objavit aj prechodne priznaky..bolesti v chrbtici, hnacky atd...ale potom sa to upravi. niektori ludia mali take bolesti v chrbtisi, ze si ani poriadne lahnut nemohli. tam ti chodia totiz take valceky po chrbate, ktore ta masiruju a vyhrievaju. ale po lezani mas super pocit, to vam poviem, ako keby ste nemali chrbticu..uplne lahucky chrbat 😵

puzzi
28. únor 2008

Lauri, tak to zní dobře. To obdivuju, že si najdeš pětkrát týdně čas někam jít 😉. Každopádně 40 minut ležet by na mě bylo dlouhých, nevydržím dlouho jen tak ležet. Ani nemám ráda holiče, že tam člověk dlouho sedí a sedí... Pro mě je asi lepší těch 40 minut aktivně cvičit, to mi uběhne rychleji.
Ale věřím, že ten ceragem funguje, zvlášť když máš z okolí dobré zkušenosti.

lauritka
28. únor 2008

puzzi chodim po praci o 4 poobede. snazim sa kazdy den od pondelka do piatku. tych 40 minut prebehne rychlo..lebo tie valceky tam stale nieco robia ;) no ved vam dam vediet keby sa mi podarilo zazracne otehotniet aj prirodzene 😀