Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

baca
23. kvě 2008

Tak cvičím už týden!! Mám ke dnešku 12x vše ráno a 12x vše večer. Nejvíc mě štvě ten žabák. Když to cvičím na konerci, akorát z toho mám odřené nohy. Když na linu, tak to studí, ale zas to dobře klouže. Jak to cvičíte vy? V teplácích se mi při tom pohybu nohy zpět shrnují tepláky, když si je sundám, tak se dřu o koberec. Je to pech. Ale co se dá dělat. 😠
Chci se zeptat těch, které ty záda opravdu bolely, za jak dlouho to přešlo. U mě zatím žádná změna, ale chápu, že týden je málo. Uvidím, co se mnou udělá mobilizace, ale na tu jdu až za měsíc a půl, co budu civčit. Musím se prý nejdřív uvolnit. ☹

evamik
23. kvě 2008

Baco, já cvičila na plovoucí podlaze na karimatce, ale osvědčily se mi výborně nadkolenky - hezky kloužou a nic se neshrnuje! 😉 Já cítila zlepšení tak po měsíci... Ale žádný ukrutný bolesti jsem před tím neměla...

fiallinka
24. kvě 2008

ahoj holky, zas jsem tu a co to nevidím, Evamik, blahopřeju - vidím, že se nám to tu konečně rozjíždí, určitě se mimčo udrží, tělo je na to připravené...

puzzi: co ty, vše ok? Určitě jo, u mně naštěstí taky, břicho mi roste jak blázen, ale je mi dobře, do práce ještě chodím a Mojžu si ve velmi omezené verzi tak 1 - 2x za týden zacvičím...

hanulka: Jak už jsem ti psala, Mojža se cvičí na Vsetíně v centru remyos, cvičí tam vedoucí - paní Haberlandová, je moc příjemná a milá, jen samotná návštěva u ní zvedne náladu a ten pocit potom, co tě srovná, je skvělý, a ve VM to cvičí taky někdo. Je pravda, že nejsou na tom seznamu, ale myslím, podle toho co jsem tady slyšela a hlavně co jsem četla v knížce, že opravdu cvičí kvalitně a dodržuje co má, někdy něco přidá nebo upraví přímo pro tebe, ale rozhodně se drží toho klasického modelu Mojžíšové a výsledky má. tady jsou stránky, není problém tam zavolat - http://remyos.atrix.cz/main/sluzby.php?id=4&kat.... Nejdřív bych se na to zeptala svého gynekologa, jestli ti to může napsat a taky ti může někoho doporučit (ale záleží na diagnóze, moc lidem to nenapíšou, spíše u nezjištěných příčin neplodnosti), a když ne, tak se zeptej na cenu přímo v Remyosu. Jen s tím začátkem cvičení dej opravdu pozor, aby si začala nejméně ty dva měsíce před ivf.

Jak už ale holky psaly, nemá cenu to cvičit bez odborného dozoru, mobilizace je tam nutná - těch návštěv není zas tak moc u rehábky, spíš cvičíš doma, ale pozor - každý den cca hodinu!

evamik
25. kvě 2008

Fial, díky!!! Taky Ti přeju, ať je vše, jak má být! 🙂 Ty se mi tu zrovna hodíš! 😉 Můžeš mi prosím napsat, jaký jsi měla hcg, když Ti vyšel pozitivní test?? Já mám totiž nějaké podezřele vysoké hodnoty! 😅

fiallinka
25. kvě 2008

evamik: jo tak podezřele vysoké, jo 😉 , už se těším, až přijdeš na diskuzi o dvojčatech...

hodnoty - po 12 dnech od embryotransferu to bylo 567 jednotek hcg, a o 8 dní později už přes 6000 jednotek, to nevím přesně... ten 12 den byl od začátku cyklu myslím 27. den. Kolik máš ty? Můžou to být dvojčátka, nebo mizející dvojčátka nebo byla ovulace dřív, než myslíš... nebo trojčátka ? 😀

evamik
25. kvě 2008

Fial, já měla 15 DPO 530! Ovu vím přesně, prot. jsem byla na IUI... 🙂

puzzi
25. kvě 2008

Ahoj Fial! To je super, že se Ti daří, že zvládáš práci a tak. Necháš si říct pohlaví? Už by to mohlo být pomalu vidět, viď? Mně je taky fajn, do práce chodím, břicho pomalu teprve začíná, ale už se na něj těším 😉 Mojžu bych měla cvičit každý den, teď už teda bez kolíbek a bez žabáka, ale i tak docela vynechávám, už to není co dřív 🙂

jana.jaro
25. kvě 2008

Ahoj holky,máte prosím nějaký dobrý typ na cvičitelku v Brně?

fiallinka
26. kvě 2008

evamik: no, tak to je teda skoro stejně jako u mně 🙂, písni mi vzkaz, až to budeš vědět... měla jsi to se stimulací? No asi jo a ty dvě tam budou... už tě čekám na dvojčatové diskuzi... (akorát se připrav na to, že se může stát, že teď tam dvě jsou a pak jedno zmizí, ale určitě se to nestává zas tak často.)
puzzi: ahoj, jj, chceme vědět, co to bude, už kvůli kupování oblečků a tak 🙂, vidět by to už teď být mohlo, ale na velký ultr. jdu až asi za 3 týdny, tak snad se to dozvím... a břicho mám už velké teda hodně, a to je vlastně dobře. 😀 A ty už jsi ve 13. týdnu, to už jsi taky za vodou 🙂

evamik
26. kvě 2008

Fial, jdu na utz 2. 6. Stimulovala jsem clostilem a měla jsem 2 dominantní folíky, ale zdá se mi dost nepravděpodobný, že by se najednou oplodnily obě vajíčka...

len
26. kvě 2008

Ahoj ahoj 🙂
Jano, zkus kouknout na ten seznam z minulé stránky, popřípadě písni IP nějaké Brňandě z téhle diskuze 😉

Evo, myslím, že 530 je krásné číslo, ale u dvojčat se to začíná odlišovat až o něco později, je tam hodně veliký rozptyl, každopádně z UZV bude jasno 😉

Baca, já sice problémy se zády neměla, ale cca po dvou měsících mi bylo řečeno, že už se to porovnalo z nejhoršího, během těch prvních 2-3 měsíců byly změny největší 🙂 Jinak taky doporučuju kombinaci plovoucí podlaha (dobře klouže) + podložka na cvičení (nestudí) 🙂

Ještě k těm hormonům, mám pocit, že je to velký boj, některé dr. jsou bytostně přesvědčeny, že bez nich se otěhotnět nedá 😝 Je mi blbě, když je beru i celý cyklus poté, takže jediným řešením je chodit k dr., co to vidí stejně jako já a nic mi nenutí...

evamik
26. kvě 2008

Len, díky za uklidnění! Holky mě tu s těma dvojčata hrozně nahlodaly!
Taky si myslím, že ty hormony se mnohdy předepisujou naprosto zbytečně! Jakoby "pro jistotu"... 😠

len
26. kvě 2008

Já to fakt nechápu, mám z krve ověřený, že mám progesteronu dostatek, luteální fázi mám vzorných 12 dní (a jak mi řekl dr., 12 je optimální), nikdy nešpiním víc jak den před MS. No a s Utrogestanem? Permanentně ospalá, nervózní, sex v háji, po něm krátká MS (2 1/2 dne), další cyklus ovulace 7.DC a od 12.DC hooodně silný špinění, od 15.DC má černočernou barvu, sex pochopitelně opět v háji. Brala jsem Utr. 2x a pokadý tohle zažila, bez něj nikdy, tak proč existují doktorky, které jsou přesvědčené, že já konkrétně bez Utr. nepřežiju???

evamik
26. kvě 2008

Len, někteří dr. jsou tím úplně posedlí... Jak tam vlezeš, tak automaticky aspoň clostil... 😠

len
26. kvě 2008

Tak aspoň ten jsem vyhádala, že nechci 😀 Aspoň těch pár dní mezi MS a ovu ať mi laskavě nechají v klidu 😀

jana.jaro
26. kvě 2008

Len,díky 🙂 za radu.Byla jsem u léčitele a ten mě řekl,že příčina mého potrácení je v zádech a to v kříži,tak mě nasadil brouka do hlavy. 😠

len
26. kvě 2008

No, léčitelům sice nevěřím, ale záda jseou v tomhle svině a určitě nic nezkazíš, když si zajdeš za fyzioterapeutkou, která tě zkoukne a uvidíš 😉

jana.jaro
26. kvě 2008

Když já bych ctěla být už těhu, jsem z toho jak posedlá.Zkouším co se dá a kámoška mě doporučila toho léčitele,že je skvělej zabývá se vším možným.No a on mě dorazil,že se mě to povede nejříve za 14 měsícu,taková doba!Prý mě musí srovnat Dorvovou metodou.Tak půjdu ještě radeji k fyzioterapeutce at se na mě podívá.

len
26. kvě 2008

Kašli na něj, já prostě nevěřím tomu, že někdo může s určitostí předpovědět, že otěhotníš za 14 měsíců, zamysli se nad tím, je to blbost 😉 Na druhou stranu... z pohledu dlouhodobý snažilky, mně když letos na začátku roku doktor navnadil, že když to půjde dobře, do Vánoc můžu být těhu, přišlo mi strašně super, že to může být už tak brzy 😉

evamik
26. kvě 2008

Jani, naprosto souhlasím s Len, určitě bych zkusila tu Mojžíšovou a na léčitele se vyprdla... 🙂

fiallinka
26. kvě 2008

janajaro: no, zkusit můžeš určitě všechno, ale ta Mojžíška je už léty uznávaná, prověřená a oficiálně se předpisuje, takže já bych neváhala a hlavně budeš mít pocit, že pro to aktivně něco děláš a to ti tu psychiku trošku srovná - a chlap je vyšetřený?

evamik: no, je pravda, že tam jsou ty hranice hodně podobné, protože záleží, kdy se mimčo usídlilo a chytlo, každé dva dny se to může skoro zvětšit, hcg... ale klidně se mohly oplodnit oba, většinou je dobrý folikul jen jeden... a kdy máš jít na ultrazvuk?

evamik
26. kvě 2008

Fial, jdu až příští pondělí... To bych měla být 5+6

fiallinka
26. kvě 2008

evamik: neuvěřitelně dlouhá doba, že 😉 😀 ? Já jsem ten týden nemohla dospat... když budeš mít hodně velké štěstí, možná uvidíš i srdíčko(a)... u mně bilo 6+0 a to jsem ho teda ještě nečekala...

evamik
26. kvě 2008

Fial, to taky nečekám... Mně by teď stačil vak! 😉 Ty jo, ten tejden je fakt neuvěřitelně dlouhej!

lisanda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanulka3112
28. kvě 2008

Fialinko, děkuji moc za odkaz určitě tam co nejdříve zavolám a už se nemůžu dočkat až začnu cvičit 😉

fiallinka
28. kvě 2008

hanul: zavolej, a sice budeš určitě chvíli čekat na první návštěvu, ale možná zrovna řekni, že máš před sebou ivf a že potřebuješ cvičit co nejdřív, a ona se tam nějaká mezerka určitě najde (mně chtěla objednat za měsíc a nakonec mi za týden volala, že má volno) - a fakt, paní Haberlandová je super, určitě ti to pomůže a když bude mluvit o někom s dvojčaty, tak to jsem já a že zdravím 🙂

hanulka3112
28. kvě 2008

Fiali, tak jdu na to zkusím tam zavolat a objednat se 😉 a určitě budu pozdravovat 😉

ipuska
2. čer 2008

Ahoj holky, začala jsem cvičit Mojžíšovou a zapomněla jak se cvičí druhý cvik poradí mi někdo?

len
2. čer 2008

Ipusko, jestli je máš v tom správném pořadí, tak druhý je stejně jako první - vleže na zádech, kolena pokrčený, akorát po sérii bedra na zem - zatáhnout břicho - zvednout kostrč - zatnout svaly místo výdrže pomalu zvedáš zadek - rovně, "jako prkno" - dokud vydržíš rovná, potom zase pomalu dolů, všecko povolit a zopakovat 40x, dýchání volné 🙂