Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

ipuska
2. čer 2008

děkuji 🙂

b.e.r.u.s.k.a
8. čer 2008

Ahoj holky,chci začít cvičit,tak jsem se chtěla zeptat,zda jste hned od začátku cvičili všechno tolikrát,jak se má nebo jste postupně zvyšovali.A hlavně musí se cvičit každý den?

fiallinka
8. čer 2008

beruška: většinou ti řekne rehábka, jak to cvičit, ale naprostá většina lidí začne postupně s míň cviky, já jsem cvičila celou sérii, ale počet opakování se zvyšuje většinou myslím po pěti, až se dosáhne celého počtu (je to i v té knížce), no a cvičení každý den je opravdu nejlepší, ale je pravda, že při plném počtu opakování to není reálné stíhat úplně vždycky, a samozřejmě nemá cenu cvičit např. na dovolené, pracovní cestě, apod., pokud na to nejsou podmínky, takže občasné vynechání nevadí - ale asi je lepší začít fakt se cvičením každý den, ať si zvykneš...

lynn77
8. čer 2008

Ahoj holky, v seznamu pracovist jsem si nasla stredisko nejblize meho bydliste a chtela jsem se zeptat, jestli chodite nekdo do DC Mediscan na Budejovickou v P4, pokud ano, dejte mi prosim nejake reference ke komu jit apod. Diky moc

len
9. čer 2008

Lynn, bohužel, ani neznám nikoho, kdo tam chodí... Tak potom poreferuj 😉

Berusko, většinou se začíná na 15 opakováních a co týden se 5 přidá, až se skončí na 40. Ale jenom u některých cviků, jiné se od začátku cvičí nějakých 10-20 a už se nenavyšují 🙂 A sím cvičením denně - ano, opravdu by se pro správný efekt mělo. Navzdory Fialinčiným slovům myslím, že to reálné je 😀 Ale musí se hooodně chtít, pak si člověk ten čas najde i na dovče, samozřejmě ne hoďku v kuse, ale deset minut tady, dvacet jinde... Opravdu jde jen o zvyk 🙂 Na druhou stranu, koukni na nás - Fialinka se svým přístupem otěhotněla velice rychle, zatímco já už poctivě cvičím 9 měsíců, nevynechala jsem ani jednou a těhotná zatím nejsem 😀

barru
17. čer 2008

Ahoj holky, pročetla jsem si větší část diskuse a ráda bych se zeptala, jestli nemáte zkušenost s Mojžíškou a potraty. Já mám teď za sebou druhý...tak jsem se rozhodla pro cvičení, už jsem si domluvila první hodinu, takže pro cvičení jsem rozhodnutá, potřebuju to jako sůl pro tělo i psychiku...jen nevím, jestli by to mohlo pomoct i našemu problému, teda krom toho, že se budu pídit po dalších vyšetřeních...máte s tím někdo zkušenost?

len
17. čer 2008

Barru, oficiálně se uvádí, že to může hodně pomoct při potratech, kdy je problém s udržením plodu. Nikoli už ovšem při těch, kdy je příčina genetická. Každopádně když cvičíš, jsi tam lépe prokrvená a plod vyživovaný, nic mu nebrání, "neskřípe ho", "nedusí"... Takže je to určitě pozitivní 🙂 Ale bacha, pokud začínáš, doporučuje se tak první tři měsíce snažení odložit, v podstatě z téhož důvodu, tělo se tam "přeskupuje a přerovnává," dáváš se do pořádku a rovnováhy a pokud bys v téhle fázi byla těhu, riziko potratu je naopak zvýšené. Od okamžiku, kdy se srovnáš, tak je to přesně naopak 🙂

barru
17. čer 2008

Len děkuju, to o tom riziku jsem si tu přečetla, maličko mě odrazují ty tři měsíce, ale vzhledem k tomu, že mám potrat za sebou teprve týden, tak se stejně 4 - 6 měsíců nemáme snažit, tak to tak akorát dobře vychází. Já příčinu ještě nevím, poprvé to bylo takové to stává se to 😒 a teď už se budu snažit pídit po příčině, v nemocnici říkali, že tam bude nejspíš problém v genetice nebo imunologii, ale problémy se zády mám taky a velké, tak v tom vidím jen pozitivní přínos...už se hrozně těším na první cvičení a aspoň budu mít pocit, že pro to něco dělám 🙂 tak vám pak dám určitě vědět

len
17. čer 2008

Určitě, myslím, že minimálně ty problémy se zády by to vyřešit mělo 🙂 A snad i to miminko, budu držet palce 😉

barru
17. čer 2008

děkuju, pak vám písnu první pocity ze cvičení...taky jsem si všimla, že tu někdo psal o migrénách, myslím, žes to byla zrovna ty len?

len
17. čer 2008

Já ne, já na migrény netrpěla... Ale psala jsem o tátovi, který míval veliké bolesti hlavy způsobené od krční páteře (pád z kola asi před 15 lety), a tomu to pomohlo 🙂 Ale nedělal klasickou Mojžíšovou, jenom cviky na záda 🙂

barru
17. čer 2008

achtak, tak já dám pak vědět, ono asi každé cvičení je pro tělo velký plus, já právě chodila na různý rehabilitace a u té poslední, která byla fakt bezva, jsem měla některý cviky podle Mojžíšový, ale jen jako vedlejší cvičení, tak jsem zvědavá, jestli mi to pomůže nejen k miminku 🙂

kuspitka
19. čer 2008

Ahojte.niekto cvicil podla tejto metody?

evamik
19. čer 2008

Kuspi, na tomto tématu asi všechny... 😉

kuspitka
19. čer 2008

a nevies link podla coho to mozem najst do google som dala ale nic som tam poriadne nenasla

evamik
19. čer 2008

No, to nevím, ale na Koníkovi je i slovenská verze téhle diskuze, kde holky dávaly i odkazy na místa, kde se Mojžíšová cvičí...

kuspitka
19. čer 2008

tak skusim este to najst.hrabem sa tu ale nic neviem najst

fiallinka
5. črc 2008

holky, tady to teda spí, co je s váma, cvičíte aspoň? Já občas pořád jo, ale malinko... a záda už mne bolí dost, jak to břicho roste...

wrtulka
5. črc 2008

Ahojky všem, tak jsem se taky dala na Mojžíšovku - zaplatila mi ji pojišťovna po tom co sem si ji nechala napsat od doktorky. 3x mi rovnala žebra.. měla jsem jich většinou zablokovanou a mám cvičit celou sestavu cviků - i posilovací.. holky máte zkušenost po jak dlouhé době to může pomoct k otěhotnění?

puzzi
5. črc 2008

Ahoj Wrtulko, mně Mojžíška pomohla třetí měsíc cvičení po víc roce a půl neúspěšného snažení. Takže doporučuju 😉
Ahoj Fial, já bych měla pořád cvičit denně, ale jsem ráda za 3x týdně 😒 Záda mě taky už začínají bolet, ale to proto že poslední dny ležím a ničím si je. Musím´ležet kvůli placentě, si holt ty záda trochu zničím, pro prcka cokoli 🙂

evamik
5. črc 2008

Ahoj Fial, já teda musím říct, že co jsem otěhotněla, tak necvičím vůbec...
Wrtulko, mně Mojžíšová pomohla po čtyřech měsících cvičení...

wrtulka
5. črc 2008

Aha, no jsem zvědavá jak to bude u mě..
Já k na rehabilitaci teprve začala chodit.. mám za sebou 3 dny rovnání žeber..
ale už jsem si měsíc před tím sama nějaké ty cviky cvičila.. abych měla trochu náskok.. taky jsem zjistila že jóga nebyla špatná věc.. jsem letos chodila celý rok..
My se snažíme jen chvíli 1/2 roku ale už mi to příjde moc dlouhý.. taky jsem začala pít Femigard tak uvidíme.. evidentně ovuluju a cyklus mám relativně pravidelný..

jara
5. črc 2008

Ahoj kočky, já cvičím Mojžu cca 1,5 měsice. Už mi dělala 2x mobilizaci přes konečník. Od pátku cvičím už plný počet cviků a plný počet opakování /40x/. Chtěla jsem se zeptat, nevíte náhodou, jestli se může při tomto cvičení i běhat nebo jezdit na kole??
A jen tak by the way...neplatila jsem při žádné návštěvě ani těch 30 Kč, natož nějakých 500 Kč. Prý si to mám šetřit na výbavičku...🙂

kay
5. črc 2008

ahoj jaro, na kole se nemá jezdit v terénu, tzn. např v lese apod. a prostě všude tam kde bys mohla dopadat na kostrč.. a běháním nevím, prostě se nemají dělatsporty kde se hodně skáče nebo padá, tzn.např. aerobic. Doporučuje se plavání.

wrtulka
5. črc 2008

holky co je to ta mobilizace přes konečník? prý je to hrozně nepřímemný 😖 ale mě to naštěstí nedělala..
fakt jen ty žebra co sem měla zablokovaný.. to znamená že jsem docela ok?
cviky můžu cvičit taky už všechny.. hned po prvních 3 návštěvách.
holky taky mi sahala na nějakej bod na břiše a říkala že je ok .. prý u jiných holek bývá blostivej a to je pak špatně..

puzzi
5. črc 2008

S tím ježděním na kole a aerobic - opravdu to většinou fyzioterapeutky moc nedoporučují. Tou Mojžou si rovnáš kostrč a všechno možný a jiným cvičením by se ty účinky asi trochu kazily.

kay
5. črc 2008

wrtulko, no nevímjestli je to dobře nebo špatně, mobilizace by se měla dělat pokaždé (každý měsíc), nevím za jak dlouhou dobu jsi měla 3 návštěvy,ale taky si záleží na Tvojí fyziocké kondici a tak.

jara
6. črc 2008

wrtulko, mobilizace přes konečník není tak hrozná věc, neboj. Mě to vůbec nevadilo. Spíš mi to přišlo směšný. 😉 A paní fyziorerapeutka mi říkala, že prý se mobilizace dělá pokaždé, když je tělo bloklé. Ale čím víc cvičíš, tím víc máš vypracované svaly a tím je menší pravděpodobnost, že se znovu blokneš. Takže cvičit, cvičit, cvičit. 🙂
Také jsem se jí ptala, jakou má úspěšnost, že holky nakonec otěhotní. A prý to hodně holek vzdá, když vidí, že musí něco samy dělat, a když oěhotní, tak většinou zavolají nebo ani to ne...prostě je potká na ulici s kočárkem. To mi přijde docela smutný.... Ona jim pomůže k mimču a pak jim nestojí ani za tu informaci, že se jim to podařilo...☹

wrtulka
6. črc 2008

jaro to je fakt smutný.. já bych se jí určitě ozvala kdyby se nám to povedlo..
ale mě tu mobilizaci přes konečník nedělala.. já si myslím že to nebylo potřeba..ani mě neříkala že by to měla dělat někdy v budoucnosti..
jinak já měla se zády (bolesti zad) problémy už dávno taže jsem poměrně zvyklá cvičit.. neříkám pravidelně úplně každej den ale tak 3x až 4x do týdne jo.. taky jsem začala chodit na jógu abych se na těhu připravila...takže v tomhle směru to snad nevzdám..
no uvidíme..

misicka455
6. črc 2008

holky nemáte někdo kontak na nějakou dobrou fyzioterapeutku v Brně 😉