Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

svoba
8. dub 2010

snažíme se už rok. není to ještě katastrofa, ale já to čekala mnohem dřív. jsme oba zdraví. dovča bude letos skromnější, léčba neplodnosti mi zabírá hrozně času (tím pádem stíhám mín práce a mám logicky míň peněz) a taky energie. rádi se potápíme, ale letos asi nehrozí. i manžel má díky krizi míň peněz.
inza - závidim, že se nenervuješ. já každou menses obrečim. půl roku jsem to vůbec neřešila, ale od vánoc už bohužel ano 😖

pampusik77
8. dub 2010

svoba-a jak léčíš neplodnost??Perfektně zabírá kontryhel-taky z vlastní zkušenosti.

inza
8. dub 2010

svoba: hele rok jeste neni tak dlouho. Nekdy je proste zahada proc u dvou zdravich to nejde.....To je pripad nas. Na nic neprisli resp prisli,ale na tto jsouprasky...jinka na nic
jak pise pampusik77 ten kontryhel pomaha a da se to i prezit 😀

svoba
8. dub 2010

pampusik: ano, beru bylinky. k tomu akupunktura a mojžíška. je toho dost a nestojí to málo a toho času ... 😢
inza: rok není moc, ale už to musíme začít řešit i u doktorů. ještě nemáme všechny vyšetření, ale zatim vše (vyjma spermio-graniční hodnoty u množství) ok.

pampusik77
8. dub 2010

svoba-a nebyla si na laparo??Jestli třeba neáš endometriosu-je to ta největší mrcha.To byl můj problém a manža taky neměl spermiogram dobrý a mimi máme,stačí jedna potvůrka.A ještě když si vzpomenu,jak byl Filip počatý....Já jsem kouřila,kecali jsme s kámošama z Prahy přes Skype a popíjeli víno a ne málo a ejhle....Takže zase ten zdravý životní styl nepřeáněj a 5kg není žádná hrůza.Já měla hodně velkou nadváhu a po porodu mám opět ten stejný problém,kila se mě drží.Ale až přestanu kojit,tak to budu řešit razantněji 😉

inza
9. dub 2010

ja zase nedavno nekde cetla nejakou studii ze zase moc zdravi zovotni styl taky neprospiva a kdo takto zije ma problemy s otehotnenim 😀 Tak si pak vyberte.
Jsem zjistila ze jeden cvik mojzisky asi nebude pro me to prave. Nejak u nej trpej kolena. Jinak vcera na kontrole byly "mojziska" prekvapena mym rozsahem pohybu 😀 😀

pampusik77
9. dub 2010

inza-asi je zapotřebí zlatý střed.Je třeba si i užívat,prostě tak normálně.Myslíš cvik v kleku,opřená o bedýnku??Ten jsem nemusela.

inza
9. dub 2010

pampusik77: jo mas pravdu proste zlata stredni cesta. Snazit se jist zdrave, ale obcas dat nejakou prasarnicku neuskodi 😀 . Bedynka jde. Nejhorsi pro ma kolena je zvedani panve...Pak mylsim ze me kolena vyskoci ven apujdou me nakopat 😀

pampusik77
9. dub 2010

inza-přesně.Jinak já cvičila mojžíšku jen v lázních a pak pár cviků doma na míči,ale až když mě chytla záda.Teď mě záda bolí v jednom kuse,ono to mimčo je docela zápřa,ale i tak je to dokonalé.

inza
9. dub 2010

pampusik77: jo to verim ze zada boli. Jinak mioc je dobry. Ja nan nem doma sedim u PC a prijde me to lepsi nez zidle. Ja jsem zvedava jak dlouho me ta mojziska vydrzi... 😀

svoba
9. dub 2010

souhlasim s váma, holky. je fakt, že mám kamarádku, která nemůže už čtyři roky otěhotnět a problém je právě v nich obou - ona má 40kg i s postelí a on 100kg, páč rád papká 😝 chce to střed a umírněnost.
mně mojžíška taky pomáhá na bolesti zad. v zimě jsme dělala státnice, seděla jsme šest hodin v práci a pak šest hodin doma na zadku se učila, měla jsem úplný bloky. bolesti. ale pomalu jsem to pak rozcvičila.

inza
12. dub 2010

svoba: o statnicich a pripravu na ne me povidej. Clovek uz nevi jak si nad tema knizkama...sednout a vsechno ho boli. Znam to a ne jenom z jednich statnic. Jo na to to cviceni asi pomaha. Ja mam ted nejak problem cvicit nejka me u toho zacala docela bolet kolena....

svoba
12. dub 2010

inza - řekni o těch kolenech svý mojžíšce. já nikdy na záda netrpěla, ale poslední půl rok mě asi třikrát chytly. ale jak říkám - státnice a k tomu práce je smrtelná kombinace. já se snažim furt cvičit. i když mi moje mojžíška řekla, že jsme na tom celkem dobře. mám samozřejmě i dny, kdy se na to vykvajznu a večer si dopřeju nějakou tučnou nemravnou večeři, ale co, žijeme jen jednou, ne? 🙂 stačí, že mám depky z toho, že nemůžu otěhotnět.

inza
12. dub 2010

svoba: jj az tam pijdu tak ji to budu muset rici. Ja se na to ted vybodla v so a ne. To jsme byli na svatbe a v nedeli kdyz jsme dojeli dom odpo tak nebyla moralni sila a misto toho jsme vytuhla 😀 jj prasarnicky k jidlu obcas byt musi. my na te svatbe meli ted grilovaneho pasika a k tomu dobre pivecko...mnam mnam 😀 . Me zase zada ted berou z toho jak makame na rekonstrukci baraku a porad musis neco tahat atd....Hele ty depky ze to nejde si nesmime prioustet jinak by se clovek zblaznil

svoba
12. dub 2010

inza: já už to beru jako osud. prostě to tak má být. dneska jsme zase bulela jak malá holka. chjo. jednou dobře, porduhý smutně. to jsou takový náladičky.
rekonstrukce? znám. my takhle rekonstruovali byt a pak stavěli barák. takže noční šichty po práci a škole u mě skončily kolabsí a záchrankou. bacha! šetřete se!

mieles
12. dub 2010

Hezký večer holky. Můžu vám sem jako nová vlézt? Jsem taky občasná cvičitelka Mojžíšovky, s manželem se snažíme akorát rok, cvičím dva měsíce. Mám dost dlouhé nepravidelné cykly (tak 40-50 dní). Nečekala jsem, že budeme tak "dlouho" čekat, než se to povede. Kamošky kolem těhotní a rodí jedna za druhou a já začínám být skeptická. Základní vyšetření máme v pořádku, spermio "ještě v normě", na laparo jsem nebyla, ale při poslední návštěvě o ní začal gynekolog mluvit. V pondělí mě čeká první mobilizace kostrči a co jsem se pídila po zkušenostech, asi se mám na co těšit :(( Byla už jste nějaká?

jajkaz
12. dub 2010

Mieles, ahojky. Já fakt nevím, jestli se tomu, co jsem absolvovala, říká mobilizace. Takhle to ta moje rehabka nikdy nenazvala, ale kostrč mi kontrolovala a napravovala pokaždé... Teda poprvé a podruhé... Potřetí mám jít příští týden ve středu, že začneme připravovat na snaženíčko.... ale zabralo to na mě nějak dříve 😉
No a k tomu napravování kostrče - nepříjemné na tom je, že je to přes konečník, jinak to nebolí, není to zas taková hrůza. Jen nepříjemný pocit (když to řeknu naplno, tak - něčeho v zadku...)
Přeji krásné a účinné cvičeníčko a ještě krásnější snaženíčko.... 😉 😵

svoba
12. dub 2010

mieles: vítej! hihi. 😉 mobilizace se dělá většinou dvakrát za sebou(co mi říkala rehabilitační sestra), ale záleží na stavu svalů. hele, klid! není to bolestivé (bolí to prý jen, když tam je velký problém, což nebývá časté). trvá to pár minutek. je to nepříjemné. ale dá se to přežít. dělá se to přes konečník, ale není to extra ecklahaft. jen pak nesmíš asi dvě hodky sedět. minmálně. takže žádný autem domu. já pak měla trochu bolesti dolní častí zad, myslim druhý den v práci při sezení. ale nic hrozného. jen jsem se tak furt mlela a přesedala si. nemysli na to moc předem, budeš líp uvolněná. 😎

svoba
12. dub 2010

jo, někde na netu jsem se dočetla, že se nemá během toho půl roku cvičení po odblokování (celkovém) snažit o početí. ale moje mojžíška mi to vyvrátila. prý je to úplně v pohodě. jajkaz je důkazem. gratulace! 🙂

jajkaz
12. dub 2010

Svoba, no mě teda doporučila tři měsíce se neznažit... My se nesnažili dva. Tak snad to zvládneme tentokrát až do konce 😀

mieles
12. dub 2010

Ahoj, diky za super rychlou reakci 🙂 Mám z toho trochu obavy, od prvni návštěvy na rehab. se trochu víc sleduju a kostrč samu o sobě cítim. Že třeba občas zabolí. Nikdy jsem si toho nevšimla, Mojžíška se ptala, jestli jsem třeba neměla v dětství nějak úraz kostrče nebo prudkej pád na zadek, ale nic takovýho se neuvědomuju. Tak netuším jestli pracuje nějaká sugesce nebo s tím fakt něco mám. ale já to nevyřeším ,že jo, počkám co mi paní Mojžíška řekne. Snažíme se normálně, i během cvičení. Jsem 5 DPO, první cyklus s clostilem a pregnylem a musím říct, že to se mnou docela zamávalo. Měla jsem docela silný křeče, dokonce i včerejší snažení trochu bolelo (což jsem za 6 let nezažila) a hlavně jsem byla hrozně rozklepaná a taková nesvá. Teď už je to lepší, asi to odeznívá. MM řek, že s tímhle končíme, že nechce abych do sebe ládovala něco, co mi evidentně nedělá dobře, že se nesnažíme tak dlouho a půjde to třeba ještě přirozeně. Tak sama nevím, jestli i další cyklus brát cl.

jajkaz
12. dub 2010

Mieles, já si tak zpětně uvědomuju, že jsem měla úraz kostrče... Jeli jsme na kolech a malej brácha mi vjel do cesty. Abych ho nesrazila, strhla jsem řidítka do kaluže, která byla nejšpíš hodně hluboká. Víc než jsem čekala. Narazila jsem si tehdy hooodně kostrč, několik dnů mi dělalo problém dosednutí... Auau. jen si na to vzpomenu 😒

mieles
12. dub 2010

Jajkaz, já si nic takovýho neuvědomuju. Ale i kdyby jsem s ní problém měla, jde to řešit. Tak to musím brát pozitivně. Jak dlouho jste se snažili jajkaz? Nečetla jsem moc dozadu.... 🙂

jajkaz
13. dub 2010

Mieles, to je složitější říct. První těhu bylo vlastně hned na první pokus (on to ani tak neby záměrný pokus, jen jsme se už nehlídali -byla to naše svatební noc 😉 ). Pak jsme se pustili do rekonstrukce, tak byla pauza, taky kvůli psychice po potratu. Další už opravdové snažení trvalo rok. Tentokrát to bylo špatné už od začátku, zamlklý potrat hned v 6.tt. No a od té doby je to další rok snažení... Tak jestli můžu říct celkový čas, kdy jsme se rozhodli stát se rodinou, tak to brzy budou 4 roky. Ale s nějakými přestávkami a bolestnými příhodami...

svoba
13. dub 2010

jajkaz - pak je to asi individuální. mně opravdu řekla, že se máme snažit stále. ale zas já mám cvičit jen čtyři sviky.
mieles - já mám občas taky takový tlaky, bolesti v oblasti kostrče. ono tělo se prostě brání tomu rovnání, protože mu víc vyhovuje to shrbení. tak nějak mi to vysvětlila rehabilitační sestra. já první měsíc poctivýho cvičení a dvou srovnání ráno hrozně blbě vstávala. a po bylinkách mám špatnou pleť. připadám si nehezká ☹ ale snad to brzy přejde a snažení se povede.

inza
13. dub 2010

svoba: jj rekonstrukce je desna vec. My dodelali jakz tak byt a ted delame barak. teda ted pres zimu byla pauza, protoze tam bylo nejak moc snehu, ale ted to zacne na novo. jeste ke vsemu nam lonsky snih polamal vsechny stromy a ty budou muset dolu 😒 . Nastesti my ty sichty meli jenom o vikendu, protoze barak mame mimo nase soucasne bydliste. Doufam ze teda kolaps nebude hrozit 😉
Ja musim rici ze me teda zatim kostrc neboli teda az na pravou kycel kdyz delam protahovani ala zaba tak to citim, ale je pravda ze dam nohu az k hlave tak to mozna bude tim 😀

jinak zda pri cviceni snazit ci nesnazit je otazka. Kazdy ma na to jiny nazor. Nekde pisou ze ne a nekde ze to je jedno. Tak si vyberte ☹

svoba
13. dub 2010

já zrovna dnes na večer byla na akupresuře (taky mi tam tlačí na odblokování kostrče) a stova sedim. uha! zadek mě bolí až až.
my se snažíme jak během ovulky tak i během dnů dle výpočtů jonáše.no, a furt nic! ☹
inza: my se dřeli mnoho let. já kvůli tomu zkolabovala. děsný! snad ted konečně oddych. ted už jen čekání na mimi.

inza
14. dub 2010

svoba: no my teda rekonstrukci baraku delame rok a je pravda ze neco nam dela jeden ukrajinec. Jsme to spocitali a nakonec to cenove vyjde ne o moc drazsi nez by jsme to delali sami a je to rychlejc, ale stejne na nas prace zbyde jeste hodne. Ja doufam ze me kolaps nepotka. Trochu spoliham na mou fyzicku 😀 😀
hele a co na to zkusit prestat mylsit a zkusit tomu nechat treba 1-2 mesice volny prubeh?

pampusik77
14. dub 2010

svoba:a ty sis dělala i ovulační testy??Mojí kámošce to pomohlo.Ale jinak bych souhlasila s inzou-dala bych si od všeho na čas pauzu a počítání ovu dnů bych dala vale.

inza
14. dub 2010

pokud pocitas dny tak se pak stresujes ze na to musite vlitnout ze to bude zrovna ted...coz si mylsim ze na psychyku je asi zatez jak.....proste pestante pocitat 😉