Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

svoba
15. črc 2010

@alienka24 - jojo. čekám na výsledky z krve na ureaplazmu. chci si ještě vydupat štítnou žlázu. jinak fakt už nevim. já měla takovou radost, když se to povedlo. o to větší bylo pak to zklámání. proto už moc nevěřim. nechci se na nic upínat. všechny mý blízký kamarádky snad už odrodily, tak mám trochu klid.

alienka24
15. črc 2010

svoba....ale to že se to povedlo je dobré znamení, jasně je vidět že to jde a určitě se to povede znovu, takže hlavu vzhůru 😉 a je spousta žen které potratili a otěhotněli pak znovu a už mají zdravé miminko, nezoufej 😉

svoba
15. črc 2010

@alienka24 - jsi hodná! tak já si zase počkám rok a půl a pak otěhotnim. i když fakt je, že nám doktoří řekli, že nám vyjde jedině IVF. manžel nemá bezchybný spermio. snad to neskončí zase katastrofou ☹
a u tebe vše ok? už ses zaregstrovala v porodnici? 😀

alienka24
15. črc 2010

ježiš nestraš s porodnicí, já si chci užít těhotenství, na tohle je času dost 😀

svoba...a nezoufej, já vím že je to těžký a stejně je zbytečný jakkoli radit, musíš si to vybojovat sama

svoba
15. črc 2010

@alienka24 - aha. tak v Podolí se musíš registrovat přesně ve 12.týdnu, na den přesně. 🙂
máš pravdu. někdy mám takový slabší chvilky. nedoufám a smutnim, jindy jsme zase bojovná dračice a peru se s tim. nevzdám to. to je jasný.

chiguita
16. črc 2010

Ahoj kočenky,
Svoba ahojky 🙂 ,chtěla jsem se zeptat,ureaplazma se zjištuje z krve,nebo výtěru?
Svoba,jak se ti daří?

svoba
16. črc 2010

@chiguita - no, jde to. 😖 mně vzali krev na ureaplazmu. ale prý se dělaj i výtěry, ale ty jsou pro chlapa děsný :-/
co ty? jak bojuješ?

chiguita
16. črc 2010

Aha,a to musí na výtěry nebo krev i muž? já myslela že bych si nechala toto vyšetření doplnit,a tu krev by mi vzala praktrická,ta mi takto dělala krevní testy na chlamýdie,ty mám negativní.Jinak jsem byla v červnu na nativu a nic 😒

svoba
16. črc 2010

@chiguita - my si nechali vzít krev oba od obvoďačky. výtěry až dle výsledkům. urea se dělá právě s chlamydiema a mykozama. tři věci v jednom. co je nativ? já už nemám moc sílu to řešit. chci zkusit ještě štítnou žlázu - to jest krev. a pak zase doufat ....

chiguita
17. črc 2010

Ahoj svoba,nativ je IVF s minimální dávkou hormonů,nebo v přirozeném cyklu,kdy ti uzraje jedno vajíčko.
Tak já zkusím říci doktorce at mi vezme krev na toto,ale muž chodí k jiné dr.a ta mu to neudělá,je to taková kr....
Štítnou žlázu mám v pořádku,ale výsledky jsou z roku 2007,asi to bude chtít zkontrolovat 😉
Také už nevím co pro to udělat ☹

tak hezký víkend.

alienka24
17. črc 2010

ahoj holky, mě na ureu přišli ze stěrů teda

svoba
17. črc 2010

většina kamrádek mi říkala, že jim dělali stěry. nám vzali krev. myslim, že stačí jednomu. páč, když to má jeden, má to i druhej. pak se léčí oba. na stěry si počkám. pro chlapa je to fakt prej hnus.
aha. hormonů já se bojim. známá po nich přibrala 15kg a úplně jí to rozhodilo. a píchat si injekce? jsem srab. prostě ještě vyčkáváme. cvičíme, chodíme na akupunkturu, pijeme bylinky a doufáme 🙂

alienka24
17. črc 2010

@svoba jj máš recht, s tím že stačí testovat jednoho, ty stěry třeba stačí jen u ženy, páč když to má žena tak to má i chlap

alienka24
17. črc 2010

svoba...a jak dlouho se vlastně snažíte?

svoba
17. črc 2010

@alienka24 - po roce a půl snažení přišel potrat, ted až do podzimu se snažit nemůžem 😠 ... je to asi složitější. antikoncepci nebreu už léta, před tim jsme si majzla taky moc nedávali. ale tolik jsem to neřešila. poslední rok jen brečim.

chiguita
18. črc 2010

Ahojky holky,
tak já měla první IVF v roce 2007,mám za sebou 3 IVF + 3 nativy a za ty 3 roky jsem po hormonech přibrala asi 2-4 kila.
Spíše je to o tom že při stimulce moc necvičím a po transferech se nesmí vůbec,a já mám ráda ke kávičce záksky 🙂
Ale v roce 2008 bylo IVF úspěšné ale v 19tt to zkončilo,takže ty kila mám asi i po tom těhu,jelikož i bříško je povolené.Já teda cvičím jen Mojžíšku a po tom těhu to flákám,musím opět začít s tím cvičením pravidelně 🙂 :

Ještě jsem chtěla napsat že jsem před IVF přestala kouřit,takže si myslím že jsem fakt moc nepřibrala po tom všem.

svoba
18. črc 2010

@chiguita - 2-4kila jsou zlatý. to je pohoda. já jen po tom, co jsem přestala kouřit, přibrala 3kila. 30 se mi blíží a já si uvědomila, že musim začít makat. ale nepřeháním to. 😀
to máš za sebou taky dlouhej boj. 19tt je pozdě. to mě mrzí. fakt to může být slabou dělohou, zkus akupunkturu. nebo celkově posilovat vnitřní toky sil. čínská medicína se tim zabývá.

aja75
18. črc 2010

Zdravím.Zaujalo mě toto téma.Dr.mě posílá na rehabilitaci kvůli dolní páteři ale nevím jak je to s tou metodou Mojžíšové ty cviky to mám říct přímo dr?Děkuji.

jajkaz
18. črc 2010

Aji, myslím si, že záleží přímo na těch rehabilitacích. Pokud chceš chodit na Mojžíšovku, musí to provádět odborník. Každý rehabilitační pracovník to nedělá. Ale já sama za sebe můžu doporučit! Je fakt, že mě záda občas bolívala, ale zatím ne tak, abych to pociťovala jako problém... Po dvou měsících cvičení se nám konečně povedlo to, na co jsme dlouho čekali a stále se miminko drží, takže úspěch cvičení se u mě projevil na 100% 😉 Přeji hodně pevné vůle ke cvičení 😵

alienka24
18. črc 2010

aja....uvidíš co ti řeknou na rehabce, ale jak píše jajkaz ne každá rehabka dělá mojžíšovku tak se na to pozeptej 😉

aja75
18. črc 2010

Moc díky.Pozeptám.V září jdu na IVF tak bych chtěla být o.k.Bud to pomůže nebo ne.Právě že jsem měla bolest zad až do nohy tak mě to dohnalo k dr.My sice dítko máme ale to byl asi zázrak před tím potrat v 7 týdnu pak Tomík a ted po 1Ivf opět potrat v 8tt. nikde nic nenašli jen u manžela zhoršené sperma.A ted ty moje záda tak aby to nebylo tím.Moc díky pak dám vědět. 😉

svoba
18. črc 2010

@aja75 - kamrádka měla taky bolesti zad a vystřelující bolesti. rehabilitace jí moc pomohly. mojžíšku cvičela pak taky.

alienka24
19. črc 2010

aja....no ono to tím může být, ono jakmile je v těle něco v nepořádku, jakože jakýkoli zánět či bolest tak se těhotenství udržet nemusí anebo to ani nejde no, budu držet palce 😉

inza
19. črc 2010

no nam nenasli vubec nic proc to nejde a Mojza zatim taky nepomohla 😝 .

svoba
19. črc 2010

já to mám stejný. mojžíška mi řekla, že jsem celkem ok. trochu vpáčený ramena, ale pánevní dno v pohodě. lékaři na nic nepřišli.

aja75
19. črc 2010

Zdravím.Tak ve čtvrtek jdu poprvé na tu rehabku.Svoba a to tam poznají i jestli je pánevní dno v pořádku?se ptám jsem ještě nikdy na rehabce nebyla a docela se bojím aby to nebolelo.nebot dr.říkal,že ta dolní páteř je katastrofální já jsem právě už kvůli tý páteři měla císaře mám tam skoliozu ale řekli mi,že věkem se to prostě bude zhoršovat.A navíc mi dr.dal léky na tu bolest a když jsem četla v letáku,že to snižuje plodnost tak mě málem trefilo. 😉

svoba
19. črc 2010

@aja75 - rehabilitace nebolí. neboj se. mojžíška mi říkala, že pokud bolí rovnání přes konečník, je něco v nepořádku. a to já měla pohodě. nejdřív ti vše ukáže a prohlídne tě. ona ti vše objasní. neměj z toho strach. bude to jen horší, budeš ztažená. držim palce! tfuj tfuj 🙂

svoba
20. črc 2010

tak jsem si dnes zaplatila výpočet u dr.jonáše. jsem zvědavá. zkoušim už fakt všechno.

inza
20. črc 2010

no me prave taky Mojziska nic nenasla a vse je jak ma. U nas ma akorat obcas manza pomale "ocasky", ale zadna katastrofa to neni.
svoba: co Jonas vypocitava? Taky uz zkousime vsechno

svoba
20. črc 2010

@inza - vypočítává plodný dny. dle data narození a místa narození a předešlých těhu či potratů.