Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

svoba
5. srp 2010

ale rehabilitační sestra mi řekla, že jsem ok. holt cvičit zase budu. zkoušim ted břišní tance. na pánev. 🙂

alienka24
5. srp 2010

svoba....pokud si ok tak to podle mě moc význam nemá, stejně tě to nebude bavit, tak si spíš najdi něco co tě bude bavit, ty břišní tance nebo něco jinýho, mě třeba děsně bavil jumping 😉

svoba
5. srp 2010

@alienka24 - o jumpingu vážně přemýšlim. máš pravdu. 🙂

alienka24
5. srp 2010

jumping fakt doporučuju, je to fakt paráda, a mě to ted táááák chybí ☹

svoba
5. srp 2010

@alienka24 - zkusim zkusim 😀

kajka39
8. srp 2010

dievcata, len sa chcem s vami podelit o vlastnu skusenost s ,,mojzisovou metodou,, cvicenia. Ked som surfovala po nete, precitala som si zopar clankov o tomto cviceni a zaroven si kupila aj knihu ktoru som zhltla od A po Z, davalo mi to vsetko zmysel, a tak som podla popisu zacala cvicit.
Po 1-vom tyzdni som s cvicenim nebola spokojna, pretoze som si uvedomovala, ze robim chyby a na samotne cvicenie sa neviem sustredit, lebo vzdy cumim do knihy o spravnom dychani ani nehovorim. Tak som si zohnala DVD s cvikmi a po cca 3-och tyzdnoch cvicenia zacala som odznova. Bolo to ovela,ovela lepsie nakolko pri DVD je presny popis a zaroven vsetko detailne predvedene. Cvicila som 12 tyzdnov, ale vysledok som nepocitovala skoro ziadny. Na odporucanie som vyhladala lekarku, ktora sa touto metodou zaobera, ale nanestastie /alebo stastie/ ma v cviceni stopla a problem videla v platnicke, to sa mi akosi nezdalo, tak som k nej uz viac nesla.
Medzitym som absolvovala liecenie zamerane na zensku sterilitu, kde sme tiez cvicili ,,mojzis. metodu,, hoci s tou pravou to nemalo vela spolocne, hlavne sa nedodrziavali pocty opakovani, pravidelnost atd... no hroza co nam nase zdravotnictvo ponuka...
A teraz sa chcem dostat k podstate.. Obiehavala som roznych lekarov cca 1-1,5 roka a vysledok bol ZIADNY, akurat ma to stalo neuveritelne vela casu a penazi!!!
Kedze som mavala bolesti v oblasti driekovej, panvovej tusila som, ze tam bude asi nejaky problem. Kazdeho lekara som nato upozornila, a nie raz, ale to riesili len nejakymi tabletkami, injekciami, vlastne nic konkretne...

Nakoniec pomocou jednej kocky z konika som sa objednala priamo do Prahy na vysetrenie k p.Babickovej ,ktora sa tuto merodu ucila priamo od p.Mojzisovej ked este zila. Po vstupnom vysetreni sme sa dohodli najskor na nevyhnutnej mobilitzacii. Hned na zaciatku mi p. Babickova vravela, ze samotnym cvicenim poriesim tak 5-10%, ale problem neodstranim, nutna bola celkova mobilizacia. Pri nej sa zistilo ze mam zlomenu, ale uz davno zhojenu kostrc, ktoru mi vratila na povodne miesto, bola tam znacna rotacia panvy a posun celej pravej casti tela s pretazenim. Az po tejto celkovej mobilizacii som mala zacat cvicit, presne podla pokynov. Dovtedy sa cvicit NEMA!
Asi po 2 tyzdnoch som bola na 1-vej kontrole, kde sa robila ciastocna mobilizacia s tym, ze postup pri cviceni sa upravil a zacali sa navysovat pocty opakovani.
Presne o mesiac ma caka 2 kontrola a opät mobilizacia. Podla toho ako dopadne svalovy test, sa rozhodne ci skusime snazikovanie alebo podstupime IVF, dovtedy nic nemame planovat.
Problem preco nemozem otehotniet je vraj prave v tom, ze poloha panvy rotacia, zlomena kostrc, a pretazenie /napriek tomu ze som o tom vobec nevedela, netusim kde a kedy som kostrc zlomila,/ nie je na spravnom mieste.
Ak ste sa rozhodli cvicit doma, alebo len tak z vlastnej iniciativy odporucam vam navstivit dobreho fizioterapeuta a najskor si dat skontrolovat stav vasho pohyboveho aparatu, aby ste predisli zbytocnemu sklamaniu, alebo po case boli zo samotneho cvicenia znechutene. Bez toho vysetrenia a mobilizacie to skutocne nema az taky uspech. Samotne cvicenie moze pomoct spevnit svalstvo, ale neodstrasni ziadnu funkcnu poruchu, ani sa cvicenim neda do spravnej polohy. Zazila som to na vlastnej kozi.
K poskodeniu chrbtice moze nebadane dôjst uz v detstve pri roznych malych urazoch: pady na zadok,narazeni pri hre, korculovani, bicyklovani atd.
Mozno som vam aj tymyto riadkami usetrila mnoho casu, aby ste svoje snazenie o miminko nezacali od konca, tak ako sa to stalo mne. Keby som to vedela uz pred tym, urcite by som zbytocne neabsolvovala 2x IVF, lebo sanca v mojom pripade bola malinka. Tiez k nevysveltitelnym potratom v 50% dochadza prave pre problem chrbtice, kedy ro telo zeny neudrzi.
Napisala som to laicky, ale dufam ze zrozumitelne a aspon niekomu tieto riadky pomozu.Drzim vam vsetkym palce, aby bolo vase snazenie uspesne. O to svoje budem bojovat do konca. Urcite vam dam vediet. ako som dopadla ... 🙂 🙂 🙂

bobik77
8. srp 2010

@kajka39 Ahoj Kajka. No veľmi ma potešilo čo si napísala. Okrem mnohých iných problémom čo mám, trpím dobrých 10 rokov neskutočnými bolesťami v krížovej oblasti. Chodila som k doktorom, ktorí ma poslali na magnetickú rezonanciu a skonštatovali že tam nič nemám. No ja som protestovala a povedala, že to nie je normálne keď nedokážem prejsť cez mesto lebo mám také bolesti že ma ide poraziť. A nech to nezvaľujú na endometriózu lebo bolesti mám vyslovené po záťaži, keď chodím alebo idem na túru. Tak v podstate mi dal za pravdu. Povedal, že mi ešte skúsia pichnúť rovno do miechy niečo na uvoľnenie. Toto som zatiaľ neriešila, lebo sa bojím takého zákroku. Tak pátram ďalej.....Okrem mojžíšovej metódy, o ktorej čítam na internete som sa ešte rozhodla nájsť fyzioterapeuta, ktorý napráva kostrč. Lebo vraj veľa žien práve kvôli tomu nemôže otehotnieť. Kámoška mi to už zistila, tak tam idem kuknúť čo mi povie. No a čo sa týka tej Mojžišovej metódy, akurát som písala do Blavy, či nemôžu nejaký kurz urobiť aj v Košiciach. No nikto mi neodpísal. Viem že aj u mňa bude aj tam nejaký problém. V detstve som vrcholovo športovala a možno o tom neviem a niečo som tam prešvihla.
A podarilo sa ti otehotnieť?

jajkaz
8. srp 2010

Ahoj,
Kajka, díky za to, co jsi napsala. Můžu se pod to podepsat. Vím, že je tu v diskuzi dost takových, kterým se zatím nezadařilo. Já ale sama za sebe můžu být neskutečně ráda, že patřím mezi ty, které díky této metodě čekají to vytoužené miminko.
Mě teda fyzioterapeutka neříkala, že bych měla zlomenou kostrč, ale můžu říct, že si živě pamatuju, jak jsem jela na kole a abych nesrazila malého brášku, který mi vjel do cesty, strhla jsem řidítka do kaluže... Ta ale byla výrazně hlubší než jsem čekala a nepodařilo se mi to ustát, takže jsem si pořádně narazila kostrč.
Další můj problém bylo špatné držení těla. Začala jsem chodit na cvičení - poprvé - naučila jsem se 6 cviků, porovnala mi kostrč a pánevní dno přes konečník. Podruhé - velká pochvala, stav o 2/3 lepší, opět mi porovnala kostrč a uvolnila "uzlíky" (už mnohem menší) v pánevním dnu. Potřetí jsem přišla jako těhulka 😵
Co ale vidím jako výrazné plus této metodě, opět jsem našla naději a naprosto věřila, že se to prostě podaří (nejen otěhotnět, ale i udržet). A psychika taky dělá moc.
Tak moc držím všem snažilkám palečky, aby brzy poznaly to úžasné štěstí 😉 Holky, bojujte 😵

svoba
8. srp 2010

Metoda mojžíšky se rozhodně nemůže dělat sama doma jen s knížkou. Moje mojžíška mi říkala, že už při rovnání (přes konečník i celkovém) ona hodně pozná, v jakym stavu je daný tělo. A to si člověk ani všechny ty pády z dětství nepamatuje 😉
Chci se zeptat, panují rúzné názory na to, jestli se během cvičení může otěhotnět. Na netu jsem četla, že půl roku ne. První půl rok myslim. A mně moje mojžíška říkala, že je to ok, že se máme snažit stále. Já vlastně otěhotněla po pěti měsících cvičení a několika rovnání...
Ale chtěla bych celkově zdůraznit, že správný držení těla je důležitý nejen pro otěhotnění a udržení plodu 🙂
Hodně štěstí, holky!

kajka39
8. srp 2010

@bobik77 - na prvom vysetreni som bola v juni, mobilizaciu som absolvovala v juli a 6.8. som bola len na 1-vej kontrole, este ma caka 10.9. druha kontrola a 1-2 mesiace tvrdeho cvicenia, az potom sa mozeme zacat snazit otehotniet. Takze ratam tak, ze od septembra sa budeme snazikovat, ak by sa nedarilo prirodzene pojdeme skusit IVF soft, zatial som len v stadiu kedy nemam este otehotniet, az ked bude vsetko OK a svalstvo bude nato pripravene.
Predtym sa robi este Jandov test. Ak nim prejdem tak to bude parada 🙂 🙂 🙂 Zatial len poctivo cvicim, zabera to dost casu.....
Na SR je s dobrym fizioterapeutom ktory vie robit kvalitnu mobilizaciu dost velky problem, ja som dlho patrala, no po niekolkych sklamaniach som sa rozhodla pre Prahu, je to dost narocne na cestovanie, ale som velmi spokojna, a hlavne p.Babickovej doverujem.
bobik, urcite si daj prezriet chrbticu a hlavne oblast panvy. Nedaj sa nikym odradit a necakaj na zazrak. Na mna uz lekari zazerali ako na blazna, a nakoniec bola kostrc zlomena a vychylena vpravo. Ked mi to narovnavala fizioter. tak bolesti som mala presne v oblasti bedier a miest kde ma to stale bolelo a nie v oblasti kostrce.
Jeden kontakt som ziskala v Prahe, ale nie je to v KE, musim to niekde pohladat. 🙂
@jajkaz - presne ako pises, kazda mozeme mat iny problem, ktory sa väscine lekarom nezda vobec doletzity, hlavne ked to navonok vobec nie je vidiet. U mna ziadny gynekol. problem nie je, ale neuspokojila som sa s tym a hladala som ine moznosti.
Tesim sa, ze sa ti podarilo otehotniet a drzim palceky az do konca!! 😉 😉

svoba
8. srp 2010

@kajka39 - co je janoduv test?

kajka39
8. srp 2010

@svoba-odporuca sa otehotniet az ked je vsetko OK, u kazdej to moze byt individualne. Mne osobne 2-3 menstr. cykly zakazala otehotniet. Casto dojde k potratom kratko po mobilizacii, kedze je vsetko uvolnene a plod sa nakoniec neudrzi.... S tym drzanim tela mas tiez 100% pravdu,
Vela stastia tebe aj vsetkym ostatnym 🙂 🙂

kajka39
8. srp 2010

@svoba-neviem presne co je to za test, ale tyka sa to Svalovej funkcnosti. Neviem ako sa robi, ale vraj ked ho zvladnem, tak sa mozeme snazit otehotniet 😀 😀

svoba
8. srp 2010

@kajka39 - mně řekla, že jsem ok. skoro od začátku. tak jsme se snažili. a stejně jsem potratila. příčin může být plno.
tak sem potom určo napiš, jak ten test dopadl a jak vypadal průběh. držim palce! cvičení zdar!

kajka39
8. srp 2010

@svoba-to ma mrzi, ze si o miminko prisla. ☹ Ked ta niekolko krat narovnavala a robila mobilizaciu, tak podla mna to celkom v poriadku nebolo, hoci si dost dlho cvicila 5mesiacov. Suhlasim, ze pricin moze byt vela, ale nevzdavaj to! Mozno to bola blba nahoda..... tazko sa k tomu vyjadrovat
Urcite vam dam vediet aky priebeh bude mat dalsia kontrola... 😵

svoba
8. srp 2010

@kajka39 - nechci svalovat vinu na mojžíšku. rovnání sem si vydupávala, platila. ona mi opravdu hned řekla, že jsem na tom dobře. ale tobě tedy řekla, že se taky chvilku nemužete snažit, že? nebo po úspěšném absolvování toho testu? držim palce!

inza
9. srp 2010

svoba: ja taky ted uvazuju zda zacit cvicit znova. Taky me rekla rehabka ze jsem ok.

svoba
9. srp 2010

@inza - já to ted nechávám hlavně na partnerovi. má špatný spermio, tak at se snaží. cvičí ale poctivě každý den. já stále chodim na akupunkturu (která tomu hodně pomáhá), v srpnu mě čekaj lázně, rexlefní masáže-tak ze zvyku. no, já stejně cvičila pár cviků, celá moje sestava zabrala 10min, tak to zase zkusim.

inza
9. srp 2010

@svoba: ja cvicila vsechny cviky a zabralo me to neco pres hodinu. Manzu ja na cviceni nedostanu 😒

alienka24
9. srp 2010

no tak já jseme musela cvičit všechno teda myslim, a zabralo mi to tak 40-50minut
ale já jsem měla to pánevní dno hodně bolestivý a problémový takže mě osobně mojžíška neskutečně pomohla a nedám na ní dopustit 😉

svoba
9. srp 2010

já právě cvičila "jen" na záda, plus jeden cvik navíc (zavěšení mezi futra). já měla pánevní dno zase naprosto bez uzlíku či bolesti. a to jsem na lyžích na ocásek asi i spadla.
manžu jsem donutila. cvičí ty dva cviky pro chlapi - dvakrát denně. snaží se. on problém je zatim asi jen na jeho straně, tak se samozřejmě cítí dotčenej a proto maká.
rozhodně ale upřednostňuju přístup: mojžíška, bylinky, aj před: hned na ivf, rvát do sebe hormony atd ...

alienka24
9. srp 2010

no to já měla i svaly okolo kostrče stažený ☹ takže i mobilizace kostrče u mě byla nutná

svoba
9. srp 2010

já se tý mobilizace kostrče hrozně bála, ale nakonec to bylo úplně v pohodě. bez bolesti. radši jsem to podstoupila dvakrát. ale prý to ani nebylo potřeba.

inza
9. srp 2010

no ja prave ze mela panev dno OK. Je pravda ze me ty cvicky alespon pomohli na zada

inza
9. srp 2010

svoba: je ja to s tou mobilizaci mela uplne stejne jaky ty. Jo jinak manza ma taky horsi spermio...

svoba
9. srp 2010

@inza - já toho svýho narvala vitamínama, bylinkama a cvičí. Ted v létě měl to spermio o poznání lepší, ale bohužel stále pod hranicí ☹

bobik77
9. srp 2010

@kajka39 Ahoj Kajka, chcela by som ťa poprosiť ešte či by si nemohla zverejniť ten kontakt pani Babičkovej. Ja by som sa tam vybrala tiež. Stojí to zato. Tu máme žalostne málo takýchto odborníkov.
Ďakujem

pepi84
9. srp 2010

Ahoj holky. Taky cvičím - 6 týdnů. Každý měsíc chodím na kontrolu a mobilizaci k rehabce (tedy zatím 2x). Cvičení mě moc nebaví, ale věřím, že má obrovské účinky. Díky za vaše příběhy, dávají mi naději.
K tomu snažení - mně rehabka řekla, že asi 3-4 ckyly se snažit nemáme. Po těch 3-4 cyklech mi udělá srovnání přes konečník a teprve potom to má smysl a není tam riziko. Jinak i v knížce jsem četla, že v prvních 4 měsících cvičení dochází k potratům.

Svoba: Prosimtě jaké bylinky "cpeš" do manžela? Vitamíny bereme oba. Nejdřív manželovi doporučili E, selen a zinek. Ale pak nám genetik doporučil 3 měsíce kůru: C s dlouhodobým účinkem+ kyselina listová + vždy jednou za měsíc 7-10 dnů k tomu přidat E+A (v žádném případě nebrat pořád - prý to nikdo neumí vysvětlit, proč to funguje, ale funguje). Taky mu hodně pomohla MACA. Zlepšení spermio o 100%. Dostal se na hranici 🙂 . Ale nějaké bylinkové čajíky bych k tomu ještě uvítala....

svoba
9. srp 2010

@pepi84 - s těma vitamínama je to zajímavý. on bere pořád C,E, selen, zinek, macu. hele, já mu objednala bylinnou kúru odtud - http://www.nadeje-byliny.eu/Kury/page-2/184-Kur... ... bral ji minulou zimu a ted zase.
plus před tim bral kotvičník a dub kapky. fakt mu to pomohlo.
a díky za info ohledně délky abstinence snažení 😉

svoba
9. srp 2010

@pepi84 - ještě manžel bral taky profertil (ten je drahej jak prase) a eregmu. tam je nějak vše namíchaný. on je lempl, já mu ty pilulky ráno div nedávám do pusy. 😀