Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
1. únor 2011

@jajkaz ahoj, stále 2v1 🙂 zítra první termín podle ms 😉

jajkaz
1. únor 2011

@alienka24 Jů, budu vám oběma moc držel palečky, aby to bylo všechno ok. Já jsem chodila ještě 3x před termínem na uvolnění toho pánevního dna. Říkala mi moje fyzioter. že to příznivě působí na ty porodní cesty. Ale na mě to teda nějak nezapůsobilo... neotevírala jsem se. Tak se holky drže a ať se na sebe bzry krásně usmíváte 😵

alienka24
1. únor 2011

@jajkaz děkuju, no já na uvolnění nechodím, spíš občas cvičím doma, ale moc nesmím páč mám klidovej režim no

jajkaz
1. únor 2011

@alienka24 Tak odpočívej dokud můžeš 😉 Já už třetí noc špatně spím, tak jsem docela unavená, štípou mě oči, no prostě spala bych... A to jsem si včera libovala, že si Marianka začíná protahovat noční spinkání... Dnešní noc mi to vrátila... poctivě co 3 hodinky. Než pak stačím usnout, už se zase hlásí... 😔 Ale dobře, že prospívá 😵

alienka24
1. únor 2011

@jajkaz no o odpočinku už měsíc není moc řeč, poslíčci, vstávání každý dvě hodiny na záchod a bolesti spodku jak tam malá tlačí hlavičkou 😉 takže já se fakt těším až vyleze 😀

rady007
1. únor 2011

@alienka24 Noo, tak jak si to tak pročítám, tak to máme dost podobnéé... Cyklus mám, cca po 40 dnech a to do sebe ale peru bylinky.... a ovulace, no, jak kdy... zrovna jsem dojela z gyndy, na štěstí mám i super doktorku, tak počkáme měsíc a pak mi dá prášky na ovulku.... tak jsem zvědavááá 🙂

alienka24
1. únor 2011

@rady007 já kombinovala pak mojžíšku se stimulačníma hormonama na ovu a pomáhalo to, no a nakonec sem otěhotněla po dovolené, měla sem poslední mobilizaci týden před odjezdem na island, kde sem skoro nekřupala a dr, mě chválila že je vidět že poctivě cvičím, no a na islandu sem necvičila snad ani jednou páč to vůbec nešlo, pak sme se vrátili a po týdnu počali malou, takže tělo si odpočinulo od všech starostí, cvičení i bylinek, na islandu mi Matěj koupil rybí tuk se slovy že po něm budu rodit děti jak po másle a bylo 😀 😅 a ještě jsem hodila desetikorunu do kašny, která je právě pro nenarozená miminka aby mi jedno seslali z nebe 😀

rady007
1. únor 2011

@alienka24 Jééé, to je hezké to s tou kašnou 🙂 No, my jsme si šli pustit lampionek štěstí 🙂)) Tak uvidíme... Ale jsem ráda, že jste nakonec miminko počali... Tak uvidíme... Cvičím o 106 a piju čajík, do toho jsem dostala cloristyl, nebo jak se jmenuje... a uvidíme.... akorát máme odjet na hory, tak nevím, jak nám to časově vyjde.... protože zatím jsem to nedostala.... tak abych to zase pak stihla... no, tak uvidíme 🙂))

alienka24
2. únor 2011

@rady007 držím palce a hlavně fakt vydržet a nezoufat si, ono kdo se dá na mojžíšovku by do toho měl jít s tím že to je běh na dlouhou trať 😉

viva13
4. únor 2011

ahoj, práve som pozerala reláciu Reflex a preberala sa tam táto metoda cvičenia. Dozvedela som sa, že už cvičia aj muži, že je dokázané, že sa im zlepšil spermiogram a kvalita spermií, nemáte niekto skúsenosti, či za zlepší spermiogram aj pri azoospermii? 😒

rady007
4. únor 2011

@viva13 Ptala jsem se na to mojí mojži a i ta mi to říkala, že ta možnost tu je...

mamartinka
6. únor 2011

Ahojte.Neviete ci sa tato metoda Ludmili Mojzisove da cvicit podla dvd a kde by sa dalo zohnat?Dakujem.
@viva13 Tiez som pozerala ten Reflex a hovorila tam jedna jedna baba ze sa im tiez 4 roky nedarilo otehu.A zacala cvicit Mojzisovku a zachvilu bola tehu.Tak neviem.A teraz ta dotycna z Reflexu ma krasne zdrave dievcatko.Zevraj su dobre aj brusne tance.Myslite ze aj zumba by bola dobra?

viva13
6. únor 2011

@mamartinka tam mala ta žena problém ak si dobre spomínam

andrejta
6. únor 2011

@mamartinka ahoj, myslim, ze zumba na tento ucel nie je vhodna, to je uplne iny styl ako brusne tance - robia sa tam prilis prudke pohyby, sice panvou, ale pri brusnych je aj ine drzanie tela a pohyby su plynule a jemne

esperka
17. únor 2011

@mamartinka ahoj. tiež zhánam to dvd. dopátrala si sa k niečomu? Niekedy dávnejšie to bolo na www.ulozto.cz a tam som to stiahla... Potrebujem to znova a už to tam nefunguje. ☹

mamartinka
18. únor 2011

@esperka nedopatrala som sa k nicomu.Stale patram 😉

sarusinka
25. bře 2011

ahojky, doporucite nejakou sikovnou fyzioterapeutku na Mojzisku, ktera ma smlouvu s pojistovnou? konkretne OZP 😕

matahacik
25. bře 2011

ahoj dievcence, viete mi prosim poradit ci to niekto robi aj v Bratislave, alebo potom niekoho sikovneho v BRNE, Breclav, Hodonin..to mam na skok tak by som kludne na konzultaciu eventualne mobilizaciu dochadzala....

margarita
25. bře 2011

@matahacik :
Metóda Ľ. Mojžíšovej - cvičenie v BA
Ak Vás zaujala metóda Ľ. Mojžíšovej, chceli by ste skúsiť podľa nej cvičiť a ste z BA a okolia, tu sú overené kontakty na rehabilitačné oddelenia, ktoré sa uvedenou metódou zaoberajú.
1. Fakultná nemocnica s poliklinikou Ružinov, Ružinovská 6, 826 06 Bratislava, Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie
MUDr. Pracharová Katarína, Tel.: 02/48 234 612 / 632 / 642

2. Neštátna poliklinika PRO BIOS, Sklenárova 14, Bratislava, Fyziatricko-rehbilitačné oddelenie, www.probios.sk
Tel. : 02/534 131 52, rehabilitacia@probios.sk

nasla som kedysi na stranke umelinky.sk
Mudr Pracharova je skvela zena, zavolaj jej, opytaj sa a uvidis.

fiallinka
25. bře 2011

@mamartinka zumba je dobrá k protáhnutí těla, určitě neuškodí ji cvičit, pokud tě baví, ale že by přímo pomohla, to bych neřekla - asi jako jiný druh cvičení...

k tomu dvd - nedílnou součástí cvičení podle Mojžíšové jsou mobilizace, které ti může provést jen rehabilitační pracovník, na Mojžíšovou vyškolený, sama to prostě nezvládneš... taky většinou podle toho, jak na tom fyzicky jsi, ti občas nějaké cviky přidají, upraví, taky by tě to měl někdo naučit, ať máš jistotu, že cvičíš dobře... a taky přiznejme si, pravidelné návštěvy u rehábky jsou trošku motivací ke cvičení... takže prostě jen podle dvd to není ideální a sice si tím asi taky neuškodíš, ale ten výsledný efekt asi nebude nic moc.

matahacik
27. bře 2011

@margarita ..velmi pekne dakujem , urcite jej skusim zavolat.....

sarusinka
29. bře 2011

ahojky holky, máte někdo zkušenost s Rehamed Praha? jde to tam přes žádanku, doktor nemá problém mi ji napsat, ale neví, co tam má napsat, ještě ji nepsal 🙂 co jste měli v žádance? 😅

mamartinka
30. bře 2011

@esperka Pozri co som nasla mozno aj pre ine baby. Az budem na Sk si to mozno objednam. http://www.otehotnenie.sk/product/dvd-cvicenie-... Je to sice drahe ale budm nad tym asi uvazovat.

pepi84
18. dub 2011

Ahoj holky

Chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenost a taky trošku povzbudi ty, které cvičí. Cvičení podle p. Mojžíšové je úžasná věc. Přidávám se k těm, které po něm otěhotněly, i když to nakonec nedopadlo dobře ze zdravotních důvodů, které se cvičením nedají ovlivnit. Ale co je důležité - po 2x IVF a 3 letech snažení se to podařilo zcela přirozeně!!! Už to je pro mě velký úspěch. Takže cvičte, cvičte!!" Navíc mě přestala bolet záda a hlava (a ta mě bolívala skoro každý den).
Ještě pro holky, které shání DVD. Já DVD sice mám, ale je opravdu důležité cvičit pod dohledem fyzioterapeuta. Vím dle vlastní zkušenosti, že i když jsem poctivě cvičila, cítila jsem, jak jsem zablokovaná a nechtělo se to samo uvolnit - uvolnila mě vždy až rehabilitační sestra. Navíc Vám může ušetřit spoustu času, jelikož třeba nemusíte cvičit všechny cviky, nebo je zná v jiné podobě, která je konkrétně pro Vás lepší. Jinak léčbu mi hradí pojišťovna, ale i kdybych si ji měla platit, určitě bych nelitovala za ni zaplatit. Mějte se krásně!!!

petula22
26. dub 2011

Ahoj holky, máte někdo kontakt na cvičení Mojžíšky v Ústí n.L.? Nedaří se mi na netu sehnat....

janulka1980
13. čer 2011

@petula22 ahojky, tak ty si aj tu? 😉 dnes som bola na vstupe (praha iscare)...a idem pocvicit 🙂
pekny den vsetkym holky!!!!

apolenka6
23. čer 2011

ahojte! dostala som kontakt na pani kt. cvičí Mojžišovej cviky najskôr ma objednala na vyšetrenie tak som zvedavá čo ma čaká.....idem tam v stredu 😕 a chcem sa opýtať či sa to aj prepláca poisťovňa na SR? dakujem!

apolenka6
26. čer 2011

@martina_z
@lejla533 Ahojte dievčatá! nemám sa tu koho opýtať,lebo táto téma je málo aktívna 😒pozerám ,že vy obe čakáte dieťatko a ste cvičili "mojžišku" či vám to dopomohlo k otehotneniu? 😕 ja idem ,len na prvé vyšetrenie v stredu 😵dakujem za odpoved a obom vám gratulujem k otehotneniu 😉

lejla533
26. čer 2011

@apolenka6 Děkuji já ji cvičila kvůli cystám a na upravení cyklu ale myslím že to pomohlo pak se to upravilo.Miminko se nám ale dál nedařilo no já tam měla víc důvodů proč tak jsme dostali léky a těhotná jsem po IUI takže jednoznačně nevím jestli pomohlo to nebo ty léky..Každopádně nic tím neskazíš a pomůže to i na záda..některé cviky se můžou cvičit i v těhu...Není to vůbec na škodu... Držím palce a užívej si to je to příjemné to cvičit dokonce si vyformuješ bříško,zadek i stehna 🙂

martina_z
26. čer 2011

@apolenka6 Dekuji! Myslim, ze cviceni urcite k otehotneni pomohlo. My meli i nizsi pocet spermii, mam zrejme poskozeny vejcovod a byli jsme kvuli tomu na IVF - neuspesne. Jeste jsme pili caje, ja dal poctive cvicila a najednou bylo 🙂