Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
11. dub 2008

Alco, to by bylo na dlouhé povídání, ale zkus mrknout na menstruacnikalisek.cz a taky je tu na Koníku diskuze 🙂
A držím palce, ať Mojžíška zabere 🙂

alca31
11. dub 2008

No o tom, že když se cvičí Mojžíška, že by se nemělo těhotnět, jsem už slyšela z jiného zdroje, mohlo by dojít k mimoděložnímu těhotenství. Mě v centru řekli, že když náhodou otěhotním, tak že fajn, ale že budu pokračovat ve cvičení jenom některé cviky. A že po mobilizaci páteře mě řeknou, kdy se můžem začít snažit. A to sladké, prý sladké ovlivňuje PH na sliznici.

len
11. dub 2008

První 2-3 měsíce se otěhotnění opravdu nedoporučuje, jak píšeš, ale neplatí to napořád 🙂 A s tím sladkým... pokud má někdo problémy s mykózama, tak sladký je fakt mor, ale jinak myslím, že když se to nijak nepřehání a jí se všecko, tak v přiměřený míře to určitě neškodí 🙂 Ale je to paradox - zdravá sliznice je kyselá, ale právě ta kyselost hubí spermie. Takže kupodivu ženské s mykózou, které mají tu kyselost výrazně sníženou, mohou někdy otěhotnět o trochu snáz, protože to ty spermie tolik nehubí 😀 Asi tak jediné pozitivum těchhle problémů 😖

alca31
11. dub 2008

Moc dík hned se mrknu.

evamik
11. dub 2008

Len, díky! 🙂 Hele, Ty snad víš fakt všechno! 😀

len
11. dub 2008

No tak to ani náhodou 😀

evamik
11. dub 2008

Co máš vlastně za VŠ? (Jestli jsi to už psala, tak promiň, ale nepamatuju si to!) 🙂

len
11. dub 2008

Stavárnu, ale teď už letím domů 😉

evamik
11. dub 2008

Fakt?! Tak to si nedovedu představit... Tak pa! 🙂

puzzi
11. dub 2008

Len, takže jste oba s manželem technický typy, to je fajn 🙂

janina76
13. dub 2008

Ahoj holky, nedostala jsem se k netu, celý víkend jsme malovali 😖
Len, nedá se říct, kolik toho člověk musí prožít, aby měl právo být neštastný. Já jsem své první zamlklé těhu obrečela tak, jako by mi zemřelo dítě, teď jsem se cítila taky strašně. Každý ti řekne: jsou horší věci na světě. Ale pro tebe jsou v té chvíli tvoje starosti a neštěstí to největší. Proto chápu i já tebe!!!
Jinak holky děkuju za podporu, Mojžíšku cvičím poctivě, i když jsem teď dost unavená. A ty zákazy kolem(nejíst sladké...), to nemám brát vážně, že ne?? 😕
Jo a také jsem žila s programátorem...zvláštní lidé 😀

len
14. dub 2008

Ahoj 🙂
Janino, já hodlám s programátorem i zestárnout a umřít, jojo, někdy bývá fakt veselo 😉 Ale jinak je to výhoda, že jsme oba dost technicky uvažující, akorát se mnou ty hormony občas pořádně cloumaj, no 😉
Ale jinak máš pravdu, občas to prostě nepomůže vědět, že na druhým konci světa žijou lidi, který nemají kde bydlet a děti jim umírají na podvýživu... Sama za sebe považuju za daleko horší než jenom nemoct otěhotnět fakt, když není ženská schopná dítě donosit... Já mám v sobě někde zakořeněnou iluzi, že když už se mi to povede, bude téměř vyhráno, a i když moc dobře vím, že to je teprve začátek, který dopadá všelijak, stejně si nemůžu pomoct brát teď ty // za svou metu. Neviděla jsem je nikdy, asi si budu muset počůrat papírek po Pregnylu 😀

Holky, manžel mi včera řekl, že těch dvacet cyklů snažení, než jsem se vrhla na Mojžíšovou, se nepočítá. Že teď jedeme vlastně od začátku 😒 Tak mi to vrtá hlavou, jestli na tom něco není, ale na druhou stranu já fakt žádný vážný problém neměla, cvičím to spíš jako podporu 😒

Jo a jinak jsem dokopala k tý svý fyzioterapeutce tatínka, půjde tam za týden. Po cyklonehodě před 15 lety má hnutou krční páteř a permanentní bolesti hlavy, který řeší tunama léků - myslíte, že mu taky praveidelný cvičení a rovnání může pomoct? Já jsem přesvědčená, že jo, občasný masáže mu dělaj dobře, ale pak se to zase vrátí zpátky, dle mýho to chce trochu komplexnější a dlouhodobější péči...

evamik
14. dub 2008

Ahoj Len, to s cykly nanovo mi připadá jako totální nesmysl... 😒 Pokud Ti nezjistil nikdo žádný zásadní probl., tak jsi byla "zdravá" i před tím, takže nechápu důvod... Nemyslím to špatně, ale mám pocit, že Tvůj manžel se to snaží odložit za každou cenu a používá i pseudologický argumenty... 😅
Myslím si, že tatínkovi by cvičení určitě mělo aspoň částečně pomoc - když to má od páteře... 🙂

len
14. dub 2008

No, mluvila jsem o něm už s fyzioterapeutkou, říkala, ať se určitě staví 🙂 Hlavně táta viděl, co to udělalo se mnou, takže má fakt motivaci 😉 Holky, 68 cm v pase, to jsem neměla od tý doby, co bojuju se štítnou žlázou 😵

Jinak se dneska poptám fyzioterapeutky, jak dlouho se vlastně doporučuje cvičit, než se zvolí nějaké invazivnější způsoby léčby...

len
14. dub 2008

Jo, taky jsem slíbila, že poreferuju, jak je to s těmi zpevňujícími krémy. Takže - měsíc jsem se poctivě patlala tím Dermacolem a výsledky JSOU. Samozřejmě, že jsem nezhubla o jednu konfekční velikost, jak slibovali 😀 , popravdě to jsem ani nechtěla a vůbec neočekávala. Ale (!) cvičením se pěkně zpevnilo tělo a ty krémy dokázaly parádně zpevnit kůži. Dokonce i chlap si toho sám od sebe všimnul, a to je co říct 😉 Takže celková investice nějaký 400, chytla jsem akci s výhodnou cenou za všecky tři - na zadek, břicho a jako prémie k tomu byl ten na prsa, o kterým jsem si myslela, že je to totální nesmysl. A ten kupodivu zabral nejlíp - nikdy by mi nedošlo, že jsem měla takovou unavenou kůži v dekoltu, ale co jsem se s tím patlala, tak fakt paráda - prsa to samozřejmě ani nezvětšilo, ani nezpevnilo, ale ta kůže ve výstřihu se nádherně napnula a vyrovnala 😎 Takže jako doplněk k poctivýmu cvičení to určitě funguje 🙂 Nezeštíhlují, ale pokožku krásně zpevní 🙂

campi
14. dub 2008

Len: to jsem rada, ze jsi potvrdila muj dobry dojem z Dermacolu🙂 Ten na prsa si kupuju pravidelne. Zkus treba 14 dni nemazat a uvidis, jak velkou sluzbu Tvemu dekoltu poskytoval..

Myslim, ze tyhle pripravky nejsou samospasitelny, ale kdyz se zkombinuje cviceni, strava a kosmetika, tak jsou vysledky uzasny. Jedno podporuje druhy.

len
14. dub 2008

Campi, nemazala jsem v tý Británii 😉 Ale jinak - já nějak nejsem člověk, co musí mít koupelnu plou flaštiček, takže jsem na takovýhle experimenty nikdy nebyla, takže mě to fakt překvapilo 😉 A vzpomněla jsem si na tátu, léta dělal ve firmě, co vyráběla kosmetiku, a dělali výzkum. Porovnávali tři skupiny žen - jedna se nemazala ničím, druhá úplně obyč krémy a třetí nějakými supr čupr drahýmy. A výsledky? Rozdíl mezi skupinou, co nemazala a mazala levnými byl ohromný. Rozdíl mezi skupinami, co mazaly levnými a drahými byl, ale zdaleka ne tak markantní... Takže já mám z domova zafixovaný - pokud nemám nějakou problematickou pleť, která vyžaduje spešl zacházení, je celkem jedno, čím se patlám, hlavně, že se pravidelně patlám, taky už mi není 18. A Dermacol nezklamal - za ty peníze fakt paráda 🙂
A k tomu samozřejmě dostatek tekutin a hodně zeleniny (vlákniny), ať se tělo pročistí, a nemá to chybu 😎

dablikolik
14. dub 2008

Ahoj holky mám takový malý dotaz. U nás v Rk se nabízí cvičení podle mojžíšové asi 12 lekcí. Snažíme se otěhotnět rok a půl a tak nevím zda můžu cvičit i v těhotenství, kdyby se to náhodou povedlo. děkuji za odpověď

len
14. dub 2008

Dablik, v těhotenství se cvičení (s mírnýma modifikacema) dokonce doporučuje jako velice prospěšné 🙂 Jediný problém je, že první cca 3 měsíce cvičení se v těle všecko přerovnává a prokrvuje, takže se v týhle době nedoporučuje otěhotnět z důvodu zvýšené pravděpodobnosti potratu... Takže naprosto oficiálně by ti dobrá fyzioterapeutka asi doporučila začít cvičit, ale první tři měsíce se chránit, potom pak můžeš cvičit třeba až do porodu, pokud se budeš cítit... No a nebo se na tu tříměsíční pauzu vykašleš, my to tak udělali a samozřejmě během ní neotěhotněli...

janina76
14. dub 2008

Len, programátoři nejsou špatní, to ne. Ale já inklinuju trochu víc k takovým citověji založeným. Ne k těm, co se vznáší někde mimo, ale co uvažují trochu i jinak než technicky 😉 Jinak s těmi cykly...nemá cenu to stále počítat, pokud cítíš, že by mohl být někde problém a chceš na to přijít, měla bys vyhledat pomoc. Nepošlou tě hned na IVF, ta celková příprava(vyšetření) trvá mnohdy i rok. Takže já osobně bych to zkusila už teď. Třeba půjde v tvým případě jen o prkotinu. Je lepší něco podniknou než přemýšlet, protože jak se dají nerviky do pochodu, je to o to horší. Nemá cenu to hrotit. Já jsem se vždycky snažila být v pohodě, ale přiznám se, že teď když hrozí, že to prostě nepůjde, tak to se mnou cloumá. 😢

len
14. dub 2008

Jani, já tu celkovou přípravu právě už mám za sebou 😉 V prosinci jsem opouštěla CAR s tím, že až se rozhodnu, mám zavolat, a hned zažádáme o IVF. Prostě idiopatická neplodnost jak vyšitá - buď se zadaří přirozeně, nebo IVF 😒 A teď se prostě plácám s otázkou, dokdy to zkoušet přirozeně 😉 A s těma nervama máš pravdu - mně neselhává tělo, všecko je v nejlepším pořádku (kromě MS každý tři týdny 😝 ), ale ve chvíli, kdy mi došlo, že holt teda asi fakt budu nemocná, tak před sebou vidím už jenom měsíce permanentního stresu, jestli to jako náhodou zrovna teď nevyjde 😒

janina76
14. dub 2008

A zkoušeli jste IUI??? Já po té Plzni půjdu na KET, protože mám 3 zmzlíky, ale to si myslím, že neklapne a potom zase budu podstupovat IUI. Víš IVF je hodně náročné, nedovedla jsem si to představit. Říkala jsem si, že to bude brnkačka, nějaké bolesti vydržím a ta představa toho miminka mě hnala k tomu to zkusit. Ale bylo dost náročné, psychika narušená a reagující tělo na hormony..katastrofa!!Teď jsem ráda, že budu mít chvilku klid, ale určitě se s tím budu prát dál 😉

mirinda10
14. dub 2008

chcela by som sa spytat, uz 5 tyzden cvicim Mojzisovu a iba tentoo cyklus mi meska ovulacia standardne mam na 12 max 13 DC a teraz je uz 19DC a nic stale mam nizku BT. Je mozne, ze by nejak tie cviky posobili na moju ovulku teraz sa mi posunie aj mrcha, kazda rada dobra vopred dakujem

campi
14. dub 2008

Taky nejsem snazilka, ktera se hrouti z kazdy menstruace a kvuli memu predmenstruacnimu syndromu je mi jasne 7 dni predem, ze to zase nevyslo, takze s menstruaci jako takovou jsem vzdycky smiren. Ale kdyz je clovek dlouhou dobu konfrontovany s tim, ze chce neceho dosahnou a nedari se mu to (menstruace je takovej pravidelnej meznik), tak se musi dostavit frustrace. Jako kdyz narazis do zdi a porad se od ni odrazis. Nejdriv narazis energicky, veris, ze ji prorazis, pak se stridaji pocity beznadeje, vzteku, zachvaty novy energie a MOZNA to po nejaky dobe vzdas...

len
14. dub 2008

Mirindo, mně opravdu Mojžíška ovu trochu posunula (opačným směrem než tobě) a fyzioterapeutka mi řekla, že se to stát může, ale časem by se to mělo porovnat.

Jani, IUI jsme zkoušeli jednou a popravdě už do toho asi moc nepůjdeme. Ono při kombinaci výborný spermiogram - pravidelná ovulace - průchodný plodný hlen - žádné protilátky je úspěšnost IUI naprosto srovnatelná s přirozeným snažením... Akorát to není tak příjemné 😉 Ale jinak jo, já vím, že IVF většinou není nic příjemného a tuším, že se mnou budou hormony příšerně cloumat ☹ Stačil mi jediný cyklus s Utrogestanem (a to je dozajisté hooodně slabý odvar), kdy jsem brečela kvůli takovým kravinám, že se doteď stydím s některýma lidma promluvit 😕

janina76
14. dub 2008

Campi nemůžeš to vzdávat. Já mívám hrozné depky před menstruací, ale musíš si říct, že bude zase líp 🙂 Já se v tom vždycky slušně vymáchám, nechce se mi nic, nejraději bych nebyla, ale už vím, že zase přijde něco radostného. A nemůžeme žít jenom pro snahu o dítě. Jsou jiné věci na světě!!! Ale každopádně, problémy jsou od toho, aby se řešily, tak to zkus a třeba uvidíš, že je cesta, jak dosáhnout toho očekávaného 🙂 Já mám cesty už hodně omezené, ale pořád věřím 😉

campi
14. dub 2008

Nemam silu, fakt ze ne. Taky bych chtela nebyt. Nemusela bych se zabyvat tim, ze jsem tlusta, neplodna, lina a netolerantni. Jenomze zivot je boj... Chjo, chjo.

janina76
14. dub 2008

Campi, ale to všechno se dá změnit. Neboj, uvidíš, že bude líp. Někdy to stojí za ...ale asi má všechno svůj důvod. Já jdu cvičit než se můj milý vrátí a pak zase kuknu, jo?? 😉

mirinda10
14. dub 2008

janina, a skusila si soft IVF tam nedostavas take davky hormonov ja som iba pribrala 3kg od injekcii ale nemala som ziadne zmeny nalad

campi bude dobre neboj, vsetko je to v psychike a v hlave IVF zvladnes lavou zadnou aspon pre mna to nebolo obtiazne aj ked ja mam PCO a mala som 16 folikul a nabeh na OHSS tak ked som sa prebrala tak uz my tiekla infuzia a doma som potom 2 tyzden musela pit 5litrov vody ale to by som odporucala kazdej, treba pit vela vody
IVF sa nepodarilo ale chcem ist teraz v kvetnu na KET mam 8 zmrzliniek tak cvicim aby som si zvysila sancu byt tehu, budem ti drzat palce

janina76
14. dub 2008

Mirindo, já jsem chtěla jít také co nejdřív na KET, ale musím na imunologii. Jinak jsem ještě po neúspěšném IVF nedostala menzes (měla jsem biochem.těhu) a teď se jenom strachuju, aby se z toho nevyklubalo mimoděložní těhu. Jak dlouho cvičíš Mojžíšku a děláš všechny cviky? Já teď volala fyzioterapeutce a má volno až na konci května, tak holt budu teď válčit sama bez dozoru 😠