Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

grej
23. lis 2007

Jojo, říká se, že mobilisace je nejlepší mezi odběrem vajíček a ET...

fialinka to říká správně. Ten první cvik je fakt jen zatnutí a lehké podsezení. Jen jako vystrčení nahoru...

len
23. lis 2007

Tak já si tentokrát naplánovala návštěvu den před ovu, to je dobrý, ne? 🙂

lemulca
autor
23. lis 2007

Kay, máš pravdu, já to zpočátku cvičila taky se skrčenýma nohama a tlačila zadek k patám, protože jsem nebyla schopná s nataženýma nohama přilepit záda k podložce a furt jsem se prohýbala, ted už je mám vytrénvaný a první týden to cvičím s nohama nataženýma. Jinak u toho cviku 2 jak tě chytají křeče do stehen, nezvedej tedy ty záda tak hodně, jen tak vysoko aby tě křeče nechytali 🙂
U toho cviku 1.mi rehábka řekla že to má být jako kdyby se chtěla pipinka podívat na sluníčko ale nezvedat od podložky 😉
nevím, snad to cvičím dobře..

chiwule
23. lis 2007

lemulco: myslím, že to popisuje správně 🙂 jak prý říkala paní Mojžíšová, chce to zvednout ocásek ale bedra mít přitisknutá k podložce 🙂

kay
23. lis 2007

holky, děkuju moc, tak tto zkusím večer podle vašich rad.. nemohla jsem se té své rehabce dovolat, má tam nával a furt někoho asi napravuje 🙂 je pravda, že u té jedničky jsem ten zadek asi zvedala a u té dvojky jsem to zvedala fakt co nejvýš.. tak ještě jednou děkuju.. Jinak se mnou ještě cvičí zároveň i kamarádka, tak vám pak řeknu, jak dopadla i ona.. (jestli otěhotní)..

len
23. lis 2007

No, na to mě taky upozorňovala, že ani u tý dvojky nemusím zvedat zadek moc...

campi
23. lis 2007

Jj, to ta moje vlastne rikala taky, ze nektery holky jsou takovy poctivky, ze se prohnou skoro do luku a ze to se dulezity se hlavne nepretezovat🙂

kay
23. lis 2007

pěkný večer, tak jsem si zacvičila.. děkuju za rady, já to včera asi přepálila a dneska jsem todělala tak jak jsem mohla a nohy to vydržely v pohodě.. 🙂 jen mám ještě jeden dotaz, myslíte, že když zatím cvičím všechny cviky naráz, že si můžu dát nejdřív ty posilovací a pak teprve typrotahovací a uvolňovací? Ještě že vás tady mám.. 😅

lemulca
autor
23. lis 2007

Kay já nevím v jakém pořadí se to "má" cvičit, knihu jsem nečetla. V jakém pořadí to cvičím já najdeš v mém albíčku kde jsem nakreslila můj pláneček 🙂 ale nesměj se moc kreslit neumím 😀 😉

lemulca
autor
23. lis 2007

ted jsem na to koukala a jenom žabáka jsem napsala jako 10 cvik ale cvičím ho po 6. nakreslila jsem to špatně - pořadí 🙂

nimmo
23. lis 2007

tak já to cvičila jako lemulca - tzn. ty posilovaci jako prvni, ale tuhle serii jsem se prave ucila naposled

kay
23. lis 2007

jé Lemulco děkuju, nakreslila jsi to moc hezky a srozumitelně.. já akortát necvičím 6, a 4 a 5 mám prohozenou.. a právě mě přišlo lepší cvičitty posilovací taky první (ikdyž jsem se je naučila jako poslední) a pak ty uvolňovací.. tak děkuju..

fiallinka
24. lis 2007

kay: mělo by to být jedno, v jakém pořadí to cvičíš, stačí, že celou sérii zacvičíš najednou 🙂. Já to poslední dobou někdy dělám tak, že si jeden den zacvičím jednu delší sérii a tu kraťoučkou a druhý den tu druhou dlouhou a k tomu zas tu krátkou 🙂, sice to není dokonalé, ale myslím, že tělo je rádo aspoň za tohle.

kay
25. lis 2007

fialinko, no já toho zatím nemám tolik, jedno cvičení mám cca na 20-25 minut, tak zatím se snažím cvičit každý denopravdu 2x tostejné.. ale i rehabky jsem se ptala a až toho bude hodně, resp. celá Mojža, tak to asi budu cvičit ráno ty posilovací a večer ty uvolňovací.. je pravda, že mi ty uvol´=novací dělají opravdu dobře i normálně, když jen přijdu z práce..

lemulca
autor
25. lis 2007

já to cvičím celé najednou komplet, nic nedělím. Prostě už mám natrénováno že večer od 20-21 hodiny cvičím u TV, stejně tam dávaj vždycky nějaký telefovelky tak to stačí jen poslouchat 🙂

kay
26. lis 2007

lemilco a Ty to teda necvičíš 2x denně? Mě všichni tvrdí, že to tak má být..?

chiwule
26. lis 2007

kay, naopak, Mojžíšová říkala cvičit v celku a jen když to ze závažných důvodů nejde, tak lze dělit na 2x. S tím že přesně definovala co ráno a co večer a co dělit a jak 😉

kay
26. lis 2007

aha, tak možná až to budu cvičit celou tu sadu, myslím těch 20 opakování, tak to asi bude stačit večer ne? Já jsem teď z toho zmatená 😨 ráno a večer to mám teda cvičit dokud nebudu cvičit tu plnou?

chiwule
26. lis 2007

🙂 kay 🙂 důležitý je co ti řekla ta tvoje rehábka 🙂

fiallinka
26. lis 2007

chiwule: tak to nevylučuju, ale na druhé straně myslím, že úspěch nás všech je v tom, že jsme se donutily a cvičíme, a holky, fakt je to po 7 měsících už dost otravné. Takže si říkám - možná to není ideální, ale ideálně to prostě nezvládám, takže zkouším v rámci svých možností .-)

chiwule
26. lis 2007

fialinko, tak to máš naprostou pravdu 🙂

len
26. lis 2007

Když já se znám, že jakmile to začnu někde trošku flákat a šidit, tak do měsíce s tím seknu úplně, tudíž musím opravdu poctivě, jsem v tomhle hrozná 🤐 Jo a pokud to vyjde, odcvičím to ráno vcelku, když ne, dělím to na dvě půlky - ráno a večer 🙂

campi
26. lis 2007

Fialinka ma pravdu, co si budeme nalhavat: jakmile se clovek do cviceni trochu dostane, tak je to docela (dost) nudne a otravne.

Moje mojziska doporucuje mezi prvni casti a zbytkem (tj. kocky a roztlacovani zadecku) prestavku alespon 2 hodiny, tak to tak cvicim. Kdyz jsem delala 10 a 20nasobky, tak jsem tu pauzu nedelala, ale jak delem 40nasobky, tak jsem po prvni serii celkem zadychana, tak to i vitam.

V knizce nedoporucuji poslouchat radio ani televizi, ale u samotnych cviku bych se unudila, takze se ze me stala posluchacka serialu Ulice. Ze srandy rikam, ze tu mou prestavku ve cviceni zavinilo to, ze pres leto Ulici nevysilali... Ne, ale naprosto nutny je stereotyp, jakmile ma clovek rozlitany tyden, nepravidelnou pracovni dobu, kazdy vikend jezdi nekam pryc, tak to jde fakt spatne...

Ve stredu jdu do nemocnice na laparoskopii, tak si dam pauzu - Mojziska doporucila den pred a 3 dny po zakroku necvicit, potom tyden jenom kocky a az do m. dvacetinasobky. Doufam, ze se ke cviceni prinutim i po teto pauzicce.

kay
26. lis 2007

holky díky,no rehábka mi říkala, že to mám cvičit zatím dvakrát celé, tak snad to ještě těch cca 20 dní vydržím a pak se s ní dohodnu co a jak, protože to ráno fakt nestíhám, ještě to dělám, tak trochu zrychleně, takže se bojím, abych to nějak neflákala.. ale stejně jako len, když to začnu flákat jednou, tak už vím, že to budu flákat furt.. ☹ Akorát pátky ráno jsem teda vzdala, protože chodím na sedmou a to se prostě nedonutím.. Ikdyž je fakt, že mi ta moje rehabka říkala, všechno s mírou a když to nejde, tak se nenutit.. holky, já už bych tak chtěla aby to vyšlo.. ☹ Ikdyž mě stejně pořád bolí ta kostrč, tak bych cvičila asi dál..

len
26. lis 2007

No, Kay, já mám ve středu od sedmi AJ, takže vstávám v pět, pak cvičím... a AJ pak totálně prospím 😀 Jinak taky "hřeším" a poslouchám muziku, každý týden vytáhnu nové CD (a na konci týdne manžel skoro pláče, že už mu to fakt leze na nervy 😀 )

lauritka
26. lis 2007

🙂 ahoj len tak ti chcem povedat, ze to vyslo ;)

len
26. lis 2007

Lauri, to je super!!! 😵 😵 😵
MOC a MOC gratuluju! 🙂

lauritka
26. lis 2007

😵 dakujem prvy UZV mam 11.12 som stastna ako blcha, prejem ti aby ti to cvicenie pomohlo a zachvilku budes aj ty tehulka. drz sa -len . 🙂

len
26. lis 2007

Díky moc a tobě držím palce a přeji bezproblémové těhulkování 🙂

evamik
26. lis 2007

Ahoj holky,
taky se chystám zkustit tuhle metodu. Prý se nedoporučuje kombinovat to s IVF... Máte s tím nějaké zkušenosti?? Chci se ještě zeptat, jestli se musí opravdu cvičit každý den a co je ta mobilizace (zní to děsivě!)... A neznáte náhodou některá nějaký rehábko v Plzni? Díky moc za odpovědi!!! 🙂