Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
3. pro 2007

Kay, tak si řekni o PKT (pomilujete se a do 12-24 hodin přijdeš na kontrolu, kde ti řeknou, jestli ještě nějaké v hlenu přežívají) - tam ti jednoznačně potvrdí, že se dostanou, kam mají 😉

campi
3. pro 2007

Len: tak to uz vis, jak jsem to myslela, kdyz jsem tu jednou davala tema Milovani jako povinnost🙂. My to mame jeste komplikovany s tim manzelovym ditetem - kdyz nam na popregnylove dny vyjde, tak to jde jen v noci a to padame vetsinou unavou. Vsedni dny taky nic moc - manzel chodi z prace kolem pul devate a do prace kolem sedme a je totalne vycucany. Ale kdyz nemusime, tak je to uzasny. Ja mela vcera takovou chut na milovani, jenomze jsem si 3 dny po laparoskopii s drobnym spinenim prece jenom netroufla. Takze super mazleni a neslo jenom o to dopravit ejakulat na to spravne misto!

Kay: jestli mas takoveto obavy, tak to by ti konzultace v CAR mohla pomoci i na psychiku.

len
3. pro 2007

Campi, jo, teď o víkendu jsem si to bohužel vyzkoušela... A i když už jsem těch Pregnylů za sebou měla několik, tak teď to nějak dolehlo - možná v kombinaci s tím, že jsem věděla, že pak se budu dopovat tím Utrogestanem, nevím 😒 Každopádně vím, že při měření BT jsem byla báááječně v pohodě a pevně doufám, že zase budu, až se přestanu nechat těma doktorama tak pozorovat a šťourat do sebe - efekt nulový a výsledek taky 😝 Já bych tomu nevěřila, že mě dokážou zpracovat tak, že ač to fakt miluju, budu nad tím hloubat. A proto jsem vlastně vděčná, že už se na mě vykašlou a nebudou tím Pregnylem strašit 🙂

kay
3. pro 2007

len: no já vůbec právě nevím jaké jsou možnosti..
campi: no asi máš pravdu, že by mi to pomohlo na psychiku, jen se trochu cítím blbě, když mám psychické bloky ještě jsme to ani nezkoušeli a do CARu by se mělo chodit až po ročním snažení..
ale asi se s tou doktorkou odmluvím, ať nás tam pošle pro klid duše..
Myslíte, že když mi dělali tu průchodnost vejcovodů při té operaci před rokem, že mi ji musí dělat znovu?

fiallinka
4. pro 2007

Ahoj holky, tak vidím, že jste to tu pěkně probraly, a to jsem potřebovala, protože krámy dorazily dneska. Takže můžu oslavovat zhruba dvouleté výročí od vysazení HA. Ach jo. Abych pravdu řekla, taky sice chci vyzkoušet vše možné, než bude IVF, ale zatím to vypadá, že problém je v chlapovi a pokud to tak i zůstane, tak já vlastně nemám kromě mojžíšky co léčit 🙂, a u něho to taky lepší moc být nemůže, bohužel. Takže pokud to bude jediná zjištěná příčina neplodnosti, asi prostě do ivf půjdu bez oddalování (iui nám asi nedoporučí, tuším...). Mám 29 a chtěla jsem mimčo do třiceti, no, to už nebude. Ale kdybych měla jistotu, že bude v 35, tak neva, nejhorší je ta nejistota...
Kay: prober to s doktorkou, pokud jí věříš, a ona ti nastíní možnosti. Ono zase v caru, pokud se snažíš takovou chvilku, ti možná ještě nebude chtít ani úkony proplácet pojišťovna..., ale pokud by tě to měla tak moc trápit, tak bych tam raději šla.

romik82
5. pro 2007

Dobré ráno holky,
dlouho jsem tu nebyla protože jsme měli v práci hrozné zmatky.Ale cvičím jak drak a už všechny cviky.3.ledna jdu na první mobilizaci tak doufám že to pomůže.Jak jsem tu tak pročítala tu vaši diskuzi o tom jestli brát IVF jako poslední šanci nebo ne je to složitý.A hlavně některá z vás tu psala že neví jak by brala případný neúspěch.Ať si říká kdo chce co chce tak určitě špatně a to můžu říct z vlastní zkušenosti.Já si pořád říkala že kdyby to náhodou nevyšlo tak budu v pohodě že i na tuto variantu jsem psychycky připravená.Ale nebyla jsem tak jak jsem si myslela.Ale hold člověk se musí vyrovna se vším.

kay
5. pro 2007

holky,m já tu furt mluvím jen o sobě, omlouvám se. ☹

romik82
5. pro 2007

Nemusíš se Kay omlouvat.Člověk se někdy potřebuje vypovídat.Ale holky ještě vám musim napsat reakci jedné mé kamarádky na cvičení Mojžíšové.Když jsem jí řekla že jsem začala cvičit tak se na mě obořila do které sekty patřím že cvičím takový pobožný cvičení a jestli prý nejsem padlá na hlavu.A že to je jenom placebo efekt a tak.Normálně mě rozesmála.Začala jsem uvažovat jestli to má v hlavě vpořádku a to má přes 30 let a o děti se taky snaží.To jsou dneska lidi z toho by se jeden vážně podělal. 🙂

kay
5. pro 2007

Díky romiku, dneska mám nějaký blbý den 🙂 Jo a já teda taky zjistila, že naše vedoucí (teď jí je 55ůet) kdysi cvičila Mojžu. Akorát teda děti nemá.. říkala, že ve 3 měsíci potratila, ale nevím, jestli před cvičením nebo po něm.. každopádně prý cvičila poctivě rok.. Ale je fakt, že tehdy asi nebyly takové možnosti jako dnes..

lemulca
autor
5. pro 2007

Holky a Len, přemýšlíme všechny stejně, mě to při IUI taky přišlo divné, že jsem ten den manžela ani neviděla a "možná" spolu plodíme dítko. Přišlo mi to takové nepřírodní, ale co nadělám když jinak to zatím 2,5 roku nevyšlo. Taky nám v den IUI řekli že to večer máme ještě sychrovat pohlavním stykem a tak se taky stalo - doslova. Byl to prostě pohlavní styk, o milování se mluvit nedalo...bohužel. Už aby to bylo za náma a těším se na milování bez určení. Každopádně Len taky Pregnyl a teď Utoš, ale jinak nic což jsem ráda (žádná stimulace od 2 DC atd) Tak uvidíme - cvičím dál Mojžíšku.

campi
5. pro 2007

Lemulco: preji, at to vyjde! Nezapomen referovat. Mojziska by ublizit nemela.

Vcera jsem mluvila s kamaradkou, ktera dokonce po IVF jela domu MHD, protoze se s manzelem nejak spatne domluvili a on musel do prace, a vecer jela metrem do kina na horor. Tak si rikala: prvni mimino jsem vytřásla v autobuse a druhy mimino umřelo strachem v kině🙂. A jedno se chytlo, už ma 6mesicni holcicku.

len
5. pro 2007

No, já po případným IVF taky budu nucená použít MHD, jinak ani necestuju 😀

Romik, to je teda dobrý - sekta 😀 Kdyby se Mojžíšová jmenovala třeba Vopršálková, to by byla pěkná sekta 😀

campi
5. pro 2007

To ja pisu jenom, kdyz si vzpomenu na zensky, ktery maji od zacatku stimulace na IVF nemocenskou... Jedna znama mi plakala do telefonu, ze zjistila, ze je tehotna a ze v tom mesici, kdy otehotnela, chodila obden behat a co kdyz tim mimino ohrozila...

len
5. pro 2007

No, já to teď samozřejmě nedovedu posoudit, ale jsem odhodlaná, pokud mi bude dobře, normálně chodit do práce... Po IUI jsem ležela asi půl minuty, pak jsem se sebrala a šla pracovat, ale to je něco jinýho... No a teď jsem po ovu, po Pregnylu, cpu do sebe koňský dávky Utrogestanu a jsem parádně nastydlá, takže cucám pastilky v maximální povolený míře, i když je na nich napsáno, že v těhu nee 😒 Ale fungují, takže radši si myslím, že to nastydnutí mě může ohrozit daleko víc než pár pastilek, na kterých to stejně píšou jenom pro jistotu 😉 Myslím, že pokud se mimi udržet má, tak se prostě udrží a hotovo, přehnaná úzkost a stres mu určitě neprospějou 🙂

lemulca
autor
5. pro 2007

Len ty jsi byla na dalším IUI?
Já jsem po IUI ležela asi 3 minuty na koze (tak jak nařídil dr.) a pak jsem jela normálně do práce a zařadila se do pracovního procesu. Jen odpoledne pak doma jsme si s manžou pustili film a doma jsem nic nedělala, prostě relax... nechala jsem si od manži nosit mrkvičku z lednice atd, a ten se mi směje že jsem pěkná potvora a hned toho využívám 🙂 ale stejně jí přinesl a taky mi šimral u TV záda což jinak nesnáší 😀

len
5. pro 2007

Lem, nene, byla jsem jenom na tom jedom a opakovat už to asi nebudeme, v mém případě je to zbytečné 😉
Já se takhle hýčkat nechala včera, byla jsem celý den doma, protože jsem nějak nastydlá, a manžel se o mě po příchodu z práce vzorně staral 😉

lemulca
autor
5. pro 2007

aha Len, a proč teď bereš Pregnyl a Utroš? Jinak já věřím že ty patříš mezi ty případy kde nevědí co a pomůže Ti Mojžíška!!!!!! 😉

romik82
5. pro 2007

No kdyby se Mojžíšová jmenovala Vopršálková tak by z ní udělali ještě blázna.Ještě že se nenehcám ukecat a vim co dělám.Jo to jsou ty lidi kteří si ořád stěžují že jim to nejde ale nesnaží se dělat proto nic a jsou odkázaní jenom na doktora a na to jim řekne. ☹ Takovým lidem se snažim vyhýbat protože to jsou samý negativa. 😝 😝 😝 😝
Jinak holky stejně by mě zajímalo která z nás jako první nahlásí že je těhulka.Držím všem palečky.

len
5. pro 2007

Lem, Pregnylem mi vyvolali ovu, aby ji přesně načasovali, no a Utr. mám jako poslední možnost (jenom tenhle cyklus) - pořádnou dávku, o týden déle než můj normální cyklus... Ale tý Mojžíšový taky věřím 🙂

Romik, a pak jsou zase lidi, který na mě koukaj divně, když se snažím otěhotnět a neudělám pro to ani tolik, abych si koupila nějaký zázračný vitamíny, popřípadě si po milování strkala pod zadek polštář 😉

kay
5. pro 2007

holky, tak já jsme ted aúplně neznalá 🙂 sice to sem nepatří, ale... Dala jsem si od začátku listopadu "ozdravný měsíc", jakože trochu zhubnu, začnu cvičit Mojžu, nebudu pít alkohol.. No a do teď stále čekám na moji už tak nepravidelnou nebo žádnou mesntruaci.. až teď mi kolegyně tady řekla, že ten vitamín C 1000 (co mi zas doporučila paní na to hubnutí) oddaluje menstruaci.. takže už jsem byla celá natěšená, že snad už to vyšlo a spíš teď budu čekat, když se konečně dostaví menstruace.. ☹ ach jo... tak kdybyste si chtěla některá zvyšovat třeba imunitu na zimu tak bacha na to ☹

evamik
5. pro 2007

kay: myslím, že když chceš otěhotnět, že bys neměla brát moc potravin. doplňků a takových věcí... Možná to přeháním, ale i na gyndě mi řekli, ať neberu kromě kys. listové nic - ani takový ty vit. pro těhotný... Takže se vykašli na hubnutí, dej si tučnej jogurt a hurá do snažení! 😀

kay
5. pro 2007

no já vím, kyselinu listovou beru jak si vzpomenu, ale to Céčko mě teda nenapadlo.. Hubnutí bylo jen mírné, spíš abych se cítila dobře.. Jenže teď jsme objednaná na příští týden na mobilizaci atd ty 2 dny po sobě a to asi nepůjde ☹ no nic, aspoň si to budu pamatovat..

romik82
6. pro 2007

Ahojte holky jak to tak čtu tak je to nahouby co?Mě by teda nenapadlo že vitamín C může oddalovat menstruaci.No ale zase bude člověk o nocě chytřejší.Jinak já jdu na mobilizaci 3.ledna a chtěla jsem se vás zeptat jestli vás taky před mobilizací nahřívají.Mě Mojžíška řekla že nejdřív půjdu na parafím na půl hoˇky a potom mi udělá tu mobilizaci přes konečník a potom nějaký celkový narovnání.Tak jsem z toho jelen ale celkem se na to těšim
🙂

campi
6. pro 2007

Romik: jj, nahriva me pokazde, ma takovy zahrivaci pristroj.

grej
6. pro 2007

Kay - já beru vitamín C téměř každý den a menstruaci mám přesnou jako hodinky🙂Jinak beru ještě pravidelně selen+zinek. Dávala jsem ho původně jen manžovi na spermijky, ale pak jsem ho začala brát taky a co mi od té doby udělaly nehty je naprosto neuvěřitelný! Strašně rostou a vůbec se nelámou! Takže na Selzink nedám dopustit🙂

kay
6. pro 2007

Grej: no já brala rozpustné C 1000, což je prý docela hodně vysoká dávka.. A navíc normálně menstruaci pravidelnou nemám, tak jsme tomu ještě asi spíš pomohla.. Selzink jsem taky koupila manžovi, taky papá.. Já ne, nehty a tak jsem měla vždycky v poho.. Jen právě řeším, když mi menstruace začně trřeba těsně před vánocema, kdy mám jít na tu mobilizaci? moje rehabka tam totiž už týden před vánocema nebude a pak až po silvestru a to bude už asi pozdě.. Nemáte nějaký nápad? nebo myslíte že jednu sérku Mojži můžu mít bez mobilizace? Včera jsem zkoušela horkou vanu a nic, ale myslím, že to tak do týdne přijde.. nechci jít k někomu jinému.. ☹ Nemáte to někdo podobně?

evamik
6. pro 2007

Selen a zinek jsem taky brala, ale prý se nemá brát v těhot. (jen před), takže jsem ho raději vysadila - co kdyby... 😉
Před mobilizací mě taky nahřívá, ale ne parafínem - má takou jakoby lampu...
key: Já myslím, že se nic nestane, když jednou nepůjdeš - zavolala bych jí a probrala to... Určitě bych kvůli tý jedný mobil. nechodila jinam...

grej
6. pro 2007

Kay - no teď mě vlastně napadlo, že když jsem byla mladší a nebrala jsem ještě HA (a nesnažila se o mimi), tak jsme si MS oddalovaly vypitím vody s citronem 😀 Takže asi nebude oddalovat vyloženě citron, ale jen vitamín C... 🙂

Já ti bohužel s přivoláním MS nepomůžu. Mě chodí pravidelně a pokud se mi někdy zpozdila ovu a tím i MS, tak jsem si udělala těhotenský test a pak ten samý den MS vždy 100 % přišla 😀

Co se týče Mojžíšky, tak mysím, že bys to jednou zvládla i bez mobilisace. Někomu se dokonce mobilisace vůbec nedělají... Já teď půjdu na laparku, tak taky mobilisaci mít nebudu, i když ji jinak mívám každý měsíc...

len
6. pro 2007

Takže MS spolehlivě přivolá těhutest? 😀 No, je pravda, že ten můj jediný v životě ji taky do dvou hodin spustil 😉

Kay, já tam chodím pokaždý mezi MS a ovu, ale tentokrát do toho vlezou Vánoce a hory a tak, takže jeden cyklus u fyzioterapeutky prostě vynechám, ale doma budu samozřejmě poctivě cvičit pořád 😉

Jinak mě nenahřívá... Má tam pěkně teploučko a při půlce cviků přese mě přehazuje prostěradlo... A jaký jsem zimomřivec, tak je mi tam báječně 😎 Ale doma cvičím, když vylezu z horký sprchy, a to je paráda 😉

kay
6. pro 2007

holky díky, já jí zítra zavolám co a jak a prostě to jednou teda vynechám.. a třeba to ještě vyjde tak, že to ještě douho nedostanu a mobilizace mi vyjde až po novém roce 🙂

Taky mě teda před tím nahřívá, ale jen as 10 min nějakým polštářkem 🙂

cvičit taky budu, ikdyž je to teda den ode dne težší ta motivace.. ale zatím mě drží ta tabulka, kde si pak vždycky radostně zamaluju čtvereček splněno 🙂 akorát si to už asi rozdělím ty cviky na ráno ty posilovací a večer ty protahovací.. nějak to už nestíhám..

Ještě jednou díky..