Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
22. led 2008

Kay, tak to sis teda užila svoje... To Ti přeju, že Ti na to Mojža pomohla a snad Ti ještě dál pomůže, aby ses už nemusela sexu bát. Já jsem měla loni v zimě a teď na podzim pořád větší či menší problémy s močákem, taky jsem se bála sexu, místo aby si to člověk užil, tak strach, potom pozorování, zda to bolí či ne, je to humus. A do toho nervy, že bychom měli co nejčastěji, když chceme dítě... Já mám teď na ten močák nějaké podpůrné prášky na imunitu, jím brusinky, tak snad dobrý. Chce to čas, aby měl člověk pocit, že už to bude v pohodě. Držím Ti palce.
Campi, jestli jste v pořádku, tak jsem pro zkusit alespoň pár IUI. My zkusíme min. 3. Pravděpodobnost sice mizivá, ale myslím, že to je prostě buď a nebo, štěstí...
Tevovo, díky moc za pozitivní příspěvek a naději. Kéž by nám to taky takhle pomohlo. O homeopatikách už jsem taky přemýšlela, možná na něj taky dojde. Nevíš asi, zda Ti víc pomohlo na to nemyslet, Mojža nebo ty homeopatika... A podařilo se Ti se na snažení vykašlat?

evamik
22. led 2008

Puzzi, já to měla úplně stejně jako Ty!! Přesně to samé s močákem + obavy... 😒
Taky si myslím, že kombinace Mojži a IUI by mohla zvýšit % pp., takže bych to určo zkusila!
Díky, Tevovo! 🙂

ramonaa
22. led 2008

Puzzi, taky zkusíme IUI...zvlášt když budu cvičit Mojžu, lepší nějaká naděje než žádná. Když to nevyjde, pak se znova pustíme do IVF, ale chci tomu dát čas.

Tevovo, díky za pěknej příspěvek, kéž by to všem dopadlo takhle dobře.

kay
22. led 2008

ahoj holky, tak podávám zprávu jak sjem dopadla u Mudr. zajímá mě, co si o tom myslíte:
Takže 🙂 řekla jsem jí o Mojže, to se akorát ptala kam chodím, pak o kontryhelu a maliníku, to se mě ptala jestli bych ovu nepoznala podle toho hlenu, tak jsem jí právě říkala, že mám pocit, že ho nemám, a pak jsem jí říkala o té ovulce a mých cyklech.. Pak se na mě mrkla, a dělala mi UV. No můžu vám říct že mě docela vyděsila, bo to dlouho zkoumala a mlčela. Pak mi natočila obrazovku, ukázala takovou malou bublinu a říká no podívejte se.. no ve mě by se krve nedořezal, já myslela že mi oznámí, že jsem těhotná 🙂 ale ne. ˇ5ekla že to vypadá, jako by tam byl právě prasklý folikul. Jsem 11DC, minule jsem měla ovu 22DC, takže říkala, že to máme určitě dneska zkusit. Ale pak jsem se ještě ptasla, jestli to nemůže být nějaká cystazase, tak říkala, že ne, že tohle spíš takové nesouměrné a okraj není celiství, ale pak jsme se shodli že by to mohl být nějaký váček po té operaci endometriozy, co jsem měla. Každopádně si to vyfotila a říkala, že to příští měsíc zase zkontrolujeme, jestli to tam zase bude, aby nás to nemátlo. Jo a taky jsem se s ní domluvila, že tedabudu chodit na ty kontrolní UV, jestli mám nějaký folikul kolem půlky cyklu. A ještě jsem dostala žádanku na spermiogram, ptala jsem se jí na Unicu, říkala, že má lepší zkušenosti s Reprosem nebo repromedia nebo co to je, na Viniční. Tak jsem to nechala na ní.
Takže tak. Co myslíte vy? Každopádně dneska bude tulení. Ovu test asi nemá cenu, protože i kdyby byl úplně negativní, mohlo by to znamenat jen, že už tam nemám ten hormon, ale to by bylo možné, kdyby už bylo po ovu, takže bych to stejně neměla jisté.. No a taky si říkám, že kdyby to nebyla ovu, tak aspoň se tím teď už nebudu nervovat a nic plánovat a třeba to naopak díky tomu vyjde 🙂 a navíc femigard i Mojža mohla dobu do ovu zkrátit. Ikdyž 11DC je asi moc brzo..
Takže tak 🙂 ale jsem spokojená. Zase se něco bude dít 🙂

puzzi
22. led 2008

Evčo, no to mě mrzí s tím močákem, že sis to taky zažila. A teď už jsi z toho úplně venku? Já měla první zánět před rokem v říjnu a od tý doby se to se mnou furt táhne. Akorát jaro léto byl pokoj, je to děs.
Kay, to je bezva, že máš takovou starostlivou doktorku, že si na Tebe udělá takhle čas. S tím folíkem by to byla paráda, kdyby to tak bylo, každopádně přeju hezký večer 😀. BT neměříš? Podle toho bys pak mohla poznat, zda to fakt ovu byla. Jak píšeš, je to fajn, že se zas bude něco dít. Nová naděje je vždycky potřeba.

tevova
22. led 2008

Myslím,že mi dosť pomohol rozhovor s homeopatkou, ona vo mne prebudila vieru, že to pôjde,citujem, čo povedala:dám krk, na to, že do 4. mesiacov otehotniete. Verte mi. A ja som jej uverila,keď som šla od nej domov,tak akoby zo mňa všetky tie obavy a neistota spadli. Keď som večer zaspávala, ľahla som si na chrbát a v duchu som si povedala:všetko bude dobré, vyjde to. Zrazu som fakt akoby v hlave vymenila myšlienky a bolo fajn. Som rada, že som vás potešila, viem presne, čo prežívate a práve preto mi to nedalo a ozvala som sa.

puzzi
22. led 2008

Jinak Ramonoo, jsem pro zkusit IUI, ta Mojža Ti určitě pomůže, tak to pak bude nadějné. Na kdy tu IUI vidíš? Já předběžně na duben, už aby...

ramonaa
22. led 2008

Kay...11 dc nemusí být zas až tak brzo, já když jsem vysadila antikoncepci měla jsem ovu okolo 17dc a pak se mi po gynexu zkrátila asi na 12-13 dc.

Puzzi....tři měsíce musím počkat, takže to vidím tak na květen, to už budu mít odcvičený 4 měsíce Mojži, začínám ted na konci ledna, tak by to mohlo vyjít🙂 Třeba ti to vyjde v dubnu a mě to pak dá naději 😉

evamik
22. led 2008

Kay, to máš fakt dobrý, že se o Tebe dr. takhle stará... Uvidíš příští měsíc, ale zkusit to dnes stejně můžete, ne?! 😉
Puzzi, já to měla hrozně (skoro každý měsíc) před třemi lety - chodila jsem na všechny možný vyšetření a pak jsem brala něco na posílení imunity - bohužel si teď vůbec nemůžu vzpomenout co, ale bralo se to vždycky asi 5 dní v měsíci, pak nic a pak zase - asi půl roku... A to mi hrozně pomohlo!! Ale nesmí se to brát v těhotenství!!! Jinak samozřejmě taky jím brusinky, ale prý se nemají jíst pořád...
Ramonaa: Tak po 4 měs. Mojži - to už bude určitě poznat!! 😉

puzzi
22. led 2008

Evčo, já mám na dva měsíce Uro-Vaxom, je to na posílení imunity močových cest. Na těhotenství by to prý vliv nemělo. Jinak mi doktorka říkala, že brusinky klidně můžu pořád, že to ničemu nevadí. Asi na nich faktu furt budu, protože vždycky, když je pak vysadím, jakože to bude dobrý, tak se mi to pak časem vrátí. Vždycky mi tam najdou E. coli, blbá bakterie, se mě nějak furt drží...
Ramonoo, 4 měsíce Mojži je fakt super, to budeš krásně narovnaná a připravená, jaro bude, ideální čas...

campi
22. led 2008

Kay: ja mam ovu taky 11.DC (cyklus 26 dni). Kdyz jsem chodila na sledovani folikulu, tak vzdycky 7. a 9. DC. Je to brzy, ale kazdy to ma jinak. Jinak bazalni teplotu nemerim, ale chodila jsem na ty UTZ ke gyn.

Brusinky na mocak doporucuje moje prakticka, jeji kamaradka dela dr. v Kanade a tam na zanety vubec antibiotika nedavaji, ale lidi si berou rovnou brusinky.

kay
23. led 2008

campi: no jo, jenže já měla poslední 2 cykly 36 dní, a minulý měsíc ovu vysledovalal 22DC 🙂 to by byl podle mě moc velký skok 🙂 ale zkusili jsme to. BT taky neměřím, to bych asi moc nenaměřila. Jsem ráda, že k ní můžu chodit na ty kontroly UV, budu i vědět, na kterém vaječníku to bude, pokud to bude 🙂 brusinky mi na močák moc nepomáhaly, ale teď jsme objevila brusinky co jsou s názvem URINAL, je na to reklama i v tv a to mi fakt hrozně zabralo.. Je to teda dražší, ale fakt mi to pomohlo.. Jinak jsme měla problémy s močákem taky, ale co cvičím Mojžu a beru tady to tak ne... Ale byla to zatím nejhorší bolest co jsme kdy měla teda..

evamik
23. led 2008

Ještě k tématu brusinky: mně nejvíc fungovaly ty od Swissu, a jsou zároveň asi nejmíň "chemický". Ale taky dost drahý...
Kay: Tak uvidíš... Kdy tam jdeš příště?

puzzi
23. led 2008

To je děs, kolik je nás tady s problémy s močákem 😒.
Já si kupuju taky brusinky od Swissu, taky jsem s nima nejspokojenější. Urinal jsem taky zkoušela, je to všechno asi podobné. Campi, ty brusinky se dokonce jmenují Kanadské brusinky, asi je fakt Kanada země brusinek 🙂.
Holky, to by bylo super, kdyby i na močák pomáhala Mojža. Tos mě, Kay, potěšila, že Ti Mojža možná zabrala.

campi
23. led 2008

Ja si teda lonskou zimu kvuli mojze nachladila mocak. Cvicila jsem na zemi, sice na dece, ale mame byt v prizemi a desne studenou podlahu, takze nebyla deka dostatecna, aby me pri 40minutovem lezeni zachranila. Letos jsme dali do obyvaku koberec, na nem mam jeste deku a tluste ponozky.

tictac
24. led 2008

ahoj, taky jsem zacala cvicit mojzisovou, ale jenom podle dvd, tady, kde bydlim, se to ani jinak neda. Chci se vas zeptat, jestli nemate nektera zkusenosti s temi cviky pro muze, je tam receno, ze zlepsuji spermiogram.... 🙂
Taky vas z toho vsechno bolelo, kdyz jste s tim zacaly?

luko
24. led 2008

mne prisla prave od nej knoha s cvikmi...este som nezacala, si neviem predstavit, ako bude kazdy den cvicit 😀

campi
24. led 2008

Tictac: pokud si vzpominam, tak me nebolelo nic, z pocatku jsem necvicila vsechny cviky, taky jsem mela rozpis, jak navysovat opakovani. Na 40nasobky a plny pocet cviku jsem se dostala asi za 2 mesice. Jenom me chytala krec do stehna pri zvedani zadku, tam mi rehabka ukazala, v cem delam chybu.
Kolik opakovani cvicis Ty? Myslim, ze podle DVD je to lepsi nez podle knizky, aspon se to z tech obrazku naucila blbe.

Ohledne muzskeho cviceni moc nevim, pise se v te knizce, ze to zabira, muj chlap ma spermio nastesti v poradku, to cviceni by kazdy den urcite nedelal.

luko
24. led 2008

kockly a odkial ste si objednali DVD, ako sa vola? 🙂

kay
24. led 2008

ahoj holky, mě teda taky bolely stehna při té pánvi, ale teď už ne.. a je fakt že to každý navyšuje jinak, takže já měla navyšovat o jedno opakování obden.

Jinak jsme dnes byla na prohlídce, kvůli možné ovu v úterý mě ani nenahřívala, ale moc mě pochválila, že je to tam všechno krásně volný, takže dobrý, narozdíl od té první mobilizace..
Esíčka mám v pořádku a taky se jí zdálo že jsme zhubla, ale to jsem teda nezhubla, naopak mám o kilo víc, ale je to asi jak říká doktorka Cajthamlová, že svaly jsou těžší než tuk a lkdyž už před dva měsíce cvičím, asi jsem s etrochu zpravila 🙂 tak to mám radost..
Holky, má to cenu, fakt cvičme 🙂

luko
24. led 2008

kay cvicis sama doma? kazdy den?

kay
24. led 2008

ahoj luko, no já chodím jednou za měsíc na mobilizaci a na srvonání zad, ale jinak vlastně cvičím doma, každý den, 2x, ráno uvolňovací a posilovací cviky a večer jen ty uvolňovací.. ale učila mě to ta rehabka, a vždycky to zkontrolujeme na tom srovnávání, jestli cvičím dobře.
Jak tady už psala Len nebo kdo, zvykla jsme si na to asi po měsíci cvičení, a teď už se víceméně těším až si zacvičím 🙂

len
24. led 2008

Jo, prý na to existuje nějaká vědecká teorie, že člověk si pozitivní návyk zafixuje po 28 dnech každodenního opakování 😀 A u mně to tak nějak bylo...

evamik
24. led 2008

tictac: Já vím, že je to asi těžký, ale fakt si myslím, že to cvičit sama nemá cenu! Já to původně chtěla cvičit taky jen podle knížky, ale to se vůbec nedá srovnat. Prostě bez tý fyzioterapeutky, kt. Tě srovná a hl. Ti přesně na míru určí ty cviky, si podle mě můžeš ještě víc uškodit... (Měco jsem třeba cvičila úplně špatně!!) I kdybych měla jezdit do Prahy, tak bych to sama necvičila...
Jinak manžel začíná chodit od února, tak pak dám vědět! 🙂

len
24. led 2008

Nojo, ale ono v zahraničí asi vyškolenou fyzioterapeutku neseženeš 😒 I když nevím, jak často Tictac jezdí domů, tak minimálně na tu první hodinu by to chtělo... Ale Luko v Bratislavě určitě někoho sežene, kontakty tu někde kolují 🙂

tictac
24. led 2008

len - presne tak, tady se po nich slehla zem 😖 domu tak casto nejezdim, nebyla jsem tam 5 let, ale tak na podzim se chystam, a to bych si zasla, aby me zkontrolovala

evamik - v tom dvd ti presne popisou, co musis udelat, a navic me manzel kontroluje, abych to zakladni pozici behem cviceni nemenila, takze si myslim, ze je to lepsi, nez nic

luko - jmenuje se to 10x pro zdravi podle Ludmily Mojzisove

kay - mam teprve zakladni sestavu, takze nejnizsi pocet opakovani

fiallinka
24. led 2008

tictac: no jo, taky jsem ti chtěla doporučit, abys to necvičila sama, ale když se nedá nic jiného dělat... hlavně to nedělej násilím, nemělo by tě nic bolet, ty cviky nepřeháněj, musí ti být příjemné - sem tam něco zabolí, ale nesmí moc
tehova: díky moc, to vždycky hrozně ráda slyším, suprrrr
kay: na unicu jsem slyšela dost blbé reakce...

tictac
24. led 2008

fialinka - ja vim, mne to prave prijemne bylo, ale na druhy den me bolely svaly na zadku a brize, a taky vnitrni strana stehen, tak ja jen, jestli je to normalni....

campi
24. led 2008

Kazda mame jinou vstupni fyzickou kondici. Ja myslela vzdycky, ze jsem celkem padavka, ale mojziska tvrdi, ze mam moc dobry svalovy zaklad, ze nektere - hubenejsi - zenske jsou jako hadr.

tictac
24. led 2008

campi - ja zase myslela, ze bych na tom nemela byt nejhur, delala jsem jogu, pilates a vsechnbo mozne, i kdyz je fakt, ze skoro rok jsem necvicila vubec, a ted vidim, ze svaly jsou strasne povolene