Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
26. bře 2008

fial, no to je teda matematika 🙂 k té jsme ještě nedospěla ☹ to víš že to dobře dopadne. hlavně už se těším na nějaké fotečky v albíčku 🙂
ještě jsem tak holky přemýšlela, když je IVF a dají vám 2 embrijka a obě se chytnou, tak to vlastně nejsou dvojčata ne? když je to každé vajíčko i spermije zvlášť... nebo vlastně možná ani ne.. ježiš no já možná už moc přemýšlím 🙂

puzzi, no jo, to se občas dokotrům stane, že neví, z čeho to je.. akorát se nesmí člověk vzdá a musí to řešit.. ale depky se občas musí rozchodit no.. 😖

puzzi
26. bře 2008

Kay, jsou to dvojčata, ale dvojvaječná. Tzn. že každé vypadá úplně jinak, může to být klidně holčička a chlapeček (to bych si přála 🙂 ). Kamarádka má ségru dvojče, jsou právě dvojvaječná a každá vypadají úplně jinak, člověk by neřekl, že jsou dvojčata. To mi přijde bezvadný, že pak má člověk dvě různé děti, i když stejně staré.
Kay, tobe tenkrát přišli na důvod těch opakovaných zánětů a problémů?

kay
26. bře 2008

ne.. já to zahrnula do problémů s tou endometriozou.. takhle mi na ni vlastně přišli .. v květnu 2005jsme se seznámili s MM a po měsíci spolu začli spát.. žádné rodeo, ale přece jen po zhruba roční přestávce to bylo i pro mě dost🙂 a taky jsme jeli na výlet na Macochu, ach ta romantika, a hrozně jsme zmokli.. no a mě začal bolet ten močák.. takže mi doktorka dala troje atb v průběhu letních prázdnin a pak mě poslala na gyndu, že jestli to nebudu spíš gynekologické.. a doktor mi řekl, že tam mám cystu,ale že se uvidí.. no a pak se nic nedělo, pak mi půl roku píchal depoproveru, pak mě ani neposlal na kontrolní UZV, tak jsem se s ním pohádala a přešla jinam, nová doky mě objednala na operaci na podzim a od té doby jsme měla ještě větší problémy.. už bez cysty.. tak mi dala spasmed, atb (na upravení cyklu, s něma mě to docela nebolelo) a pak to trochu začalo zabírat a nakonec jsme zjistila, že je to ten kostrčový syndrom a že musím cvičit mojžu.. no a od té doby je to ok.. tzn posledních 5 měsíců 🙂 ale to jen ve zkratce...

puzzi
26. bře 2008

Kay, užila sis teda dost 😕 Jo, ona Mojža vypadá jako takový protahování, ale asi to fakt hodně věcí zlepšuje. Tak teď už jen ty //.

kay
26. bře 2008

no jo puzzi, to bylo jen zkratkovitě 🙂 si to trénuju do toho CARu 🙂 asi si to budu muset sepsat.. 😎
budou, věřím tomu že budou //, teď asi ne, ale jednou určitě.. i u Tebe 🙂

fiallinka
26. bře 2008

kay: to víš, že jsou to dvojčátka, co myslíš, že mám teď v břichu 😉 ? Nezapomeň, že ti nedávají do dělohy při ivf vajíčko a spermii zvlášť, dají tam už oplodněné vajíčko, které se dělí - tedy embryjko. Jednovaječná dvojčata vznikají naopak tak, že v děloze je jen jedno embryjko (z jednoho vajíčka), ale následně se rozdělí hned v počátcích vývoje na dvě, proto jsou pak mimča úplně stejná - a to se může stát i při ivf...

kay
26. bře 2008

fakt, takže když třeba Ti dají dvě embrijka, tak se mlže stát, že budeš mít i 4čata?! 😲 já se tám asi hloupě ale nikdy mě to nenapdalo.. 😅

barik
26. bře 2008

jo jo, přechozený vztah. Tak to bylo i u nás. Horší na tom bylo, že mě přítel živil kecama, co všechno bude, ale jak mělo na to přijít, tak raději utekl. Vůbec mi dnešní chlapi připadjí straaaaaaašně pohodlní!

puzzi
26. bře 2008

kay, teoreticky se to stát může, když budou šikovný a rozdělí se ještě na půl. To by pak byly čtyři a vždycky dvě stejný. Tyjo, představte si, mít čtyřčata, dvě holčičky, dva chlapečky, to by bylo 😀 😀 😀

fiallinka
26. bře 2008

kay: no přesně tak 🙂, opravdu se někdy stává, že jsou tam najednou trojčátka... ale většinou pak doporučují redukci (což je jen méně drastický název pro usmrcení jednoho plodu), protože je to pro tělo fakt velké riziko...

kay
26. bře 2008

a ještě k tomu holky stejný a kluky stejný, no to by byl mazec 🙂to bych byla furt jako opilá 🙂

puzzi
26. bře 2008

A představte si jít s nima ven. To by všichni koukali 😕. Už i dvojčátka jsou trochu rarita, ale docela je poslední dobou občas vídám. Ale trojčata a víc 😲

kay
26. bře 2008

no já myslím že dvojčátka jsou díky starším maminkám a jejich problémech s početím docela častější jev než kdy jindy.. a to furt melou, jak se zvedá porodnost a tak, ale nechápou že je to i díky umělýmu oplodnění a že když ho zpoplatní celé, tak na to nikdo mít nebude a nikdo tu křivku zvedat dál nebude.. 😠

puzzi
26. bře 2008

Já myslím, že teď je vyšší porodnost, protože silným ročníkům ze 70. let je kolem 30ti a mají děti. Prý by to za pět let mělo zas trochu poklesnout. Tak doufám, že se k těm plodícím brzo přidáme 😀
Zajímalo by mě, kolik dětí ročně v ČR je z umělého oplodnění. Sto, tisíc, víc? Každopádně pokud se rodí celkem nějakých 100 tisíc dětí ročně, tak asi umělé oplodnění tam zas tak velkou roli asi nehraje.

kay
26. bře 2008

no já myslím, že právě díky tomu že silným ročníkům je kolem 30ti ,tak mají taky větší problémy s početím.. ale je pravda že nevím jakým procentem se podílí umělé oplodnění na porodnosti.. to by určitě věděla len 🙂

puzzi
26. bře 2008

Tak jsem to našla na netu. 3000 dětí ročně díky asistované reprodukci v ČR (3% porodnosti).
http://www.chytrazena.cz/miminka/tehotenstvi/tr...

kay
26. bře 2008

teda to jsi šikulka.. no tak 3% nejsou zas až tak moc.. to chápu že jim asi na tom tak nezáleží..

evamik
26. bře 2008

Holky (Puzzi, Kay), to je něco s vámi, tak držím palce, ať to není PMS! 😉
Já byla 10 let s jedním chlapem (od 18; už jsme měli i rozestavěnej barák a hypotéku) a svého současného manžela jsem potkala v 28! Takže Bariku, v poho! 😀
Fial, tak se šetři a piš, jak to pokračuje! 🙂

puzzi
26. bře 2008

Tyjo, Evi, 10 let je spousta života, co? To musí pak bejt zvláštní si od toho člověka odvyknout. I když pokud je blbej, tak to musí být super úleva 😉
Mám kamarádku, která potkala toho pravého ve 29, teď jí bude 31 a začínají na miminku. Takže fakt času dost.

evamik
26. bře 2008

Puzzi, to jsi teda šikula... 3 % jsou docela dost, co?! 😕
Puzzi, přesně, já s tím měla hroznej problém si odvyknout - já už tak rok přemýšlela nad tím, že to asi není ono, ale vůbec jsem si nedovedla představit žít bez něho... On byl právě fajn, ale nějak jsme se od sebe vzdálili, byl hodně introvertní a najednou jsem zjistila, že máme úplně jiný kamarády, že už si ani moc neříkáme a tak... Ale bylo to fakt těžký...

kay
26. bře 2008

evi a když jste byli spolu tak dlouho, přátelíte se třeba teď? víš o něm třeba něco, jestli někoho má nebo tak? nebo jste se úplně odloučili? ptám se proto, že si připadám občas když musím poslouchat řeči o bývalým, ikdyž teď už moc ne, ale i na větším městě je to pořád hrůza - v mém případě..

puzzi
26. bře 2008

Evi, každopádně seš dobrá, že jsi nakonec sebrala tu odvahu. Určitě nelituješ 😉

evamik
26. bře 2008

Kay, párkrát jsme se sešli, vím že má skoro o 15 let mladší přítelkyni (jemu je 37,ale vypadá mladší), ale on se s tím rozchodem úplně nevyrovnal a mám pocit, že když jsem se vdala, že už se se mnou moc nechtěl ani vídat... Já jsme ráda, když o něm něco slyším, ale nemáme moc společných známých - třeba se občas vídám a scházím s jeho maminou (s tou jsme si byly hodně blízký) a s jeho ségrou...
Puzzi, nelituju!! I když bych manžu kolikrát zabila, tak vím, že se k sobě hodíme víc... 😉

ramonaa
26. bře 2008

Ahoj holky, prosím o radu, když dělám žabáky, křupe mi v obou kyčlých. Cvičím asi dva měsíce a ze začátku se mi to nestávalo. Vím, že už se tady někdo na něco takového ptal, ale nemůžu to najít. Díky moc.

kay
26. bře 2008

ahoj ramonoo, no Ty jsi tu dlouho nebyla 🙂 křupání je normální, buď se to ustálí nebo ne.. Moje rehabka říkala, že je tam nějaký sval, který takhle přeskakuje a křupe.. a jak se máš?

puzzi
26. bře 2008

Ramonoo, je to, jak píše Kay. Prý to někomu křupe, nevadí to. Mně křupaly kyčle asi první měsíc, teď už ne.
Taky mě zajímá, jak se máš. Co nového?

ramonaa
26. bře 2008

Ahoj holky, no já vím, že to tu dost zanedbávám. No ted už je to lepší, já sem nemohla chodit, nejdřív mi to po potratu pomáhalo a pak spíš ubližovalo. Pořád jsem musela myslet na mimčo a tak. Ted už je to lepší, tak zas se zkouším připojovat, jestli už to zvládám. Občas si dočtu co píšete, ale jste hrozný spisovatelky a děsně to přibývá 😉

To křupání mi deprimuje, přijde mi že mi ty nohy chtějí vylezt z kyčlí, je mi to nepříjemný, jak to lupe. Ach jo. Tak to šidím, aby to moc nelupalo. 😒

kay
26. bře 2008

ramono, to nešiď, mě to naopak lupat po nějaké době přestalo.. 🙂 drž se a cvič a mimi bude neboj.

ramonaa
26. bře 2008

jo jenže ono to jako i trochu bolí to lupání.. proto to šidím 😒 Taky se mi začíná ozývat kostrč, spadla jsem na ní tak v 10 letech. Takže na tý mojžíšce fakt něco bude.

kay
26. bře 2008

no, tak já vlastně mojžu začla cvičit kvůli kostrčit.. do teď mě někdy trochu bolí..ale mojža to fakt zlepšila skoro o 99,5%.. tak to řekni té Tvojí rehabce, třeba aby sis ji nějak moc nenamáhala nebo tak..