Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
6. črc 2008

ahoj Míšo, proč se nezeptáš někoho z Brna? 🙂 Týnka i já chodíme ke stejné... 🙂 napíšu Ti do IP..

misicka455
6. črc 2008

Fajn tak mi to napiš 😉

len
7. črc 2008

Jéje, koukám, že to tu zase trochu ožilo 🙂 Fial, u mě novýho vůbec nic, denně cvičím, slavím 10 měsíců (a 13 cyklů) cvičení, za sebou čtvrtou IUI a když nic, v září IVF...

baca
7. črc 2008

Ahoj holky,

cvičím už 7 týdnů, 5 týdnů po 40 opakováních. Záda bolí pořád. Jak kdybych to mělq nějaké skříplé. Už jsem se jela domluvit na mobilizaci (měla jsem nejdřív nakázáno cvičit a přijít po druhé menstruaci, necvičím nic posilovacího), ale ta moje rehabka byla na nějaké operaci a je celý července na neschopence. Tak nechci jít zas k jiné, raději ten měsíc počkám. Doufám, že ta mobilizace od bolesti pomůže. A doufám, že mi to o ten měsíc neprodlouží bez snažení. Ovulace po té očekávané mobilizaci bude 3 měsíce od začátku cvičení. Tak snad už nám dovolí. Nečekám, že hned otěhotním, ale ten pocit, že nesmím, se mi nelíbí. Ale záda zatím bolí, tak si to břicho ani nedovedu představit. Pomohla vám mobilizace od bolesti? 😵

len
7. črc 2008

No, já žádné bolesti neměla... Ale asi bude fajn, když tě překontroluje, jestli to cvičíš dobře, jestli třeba nevědomky nějaký sval nepřetěžuješ... Když tak na to myslím, tak asi po 14 dnech cvičení mě začaly pěkně bolet záda podél bederní páteře, asi tak týden dost intenzivně, ale pak se to postupným opakováním zmírňovalo a do měsíce už naprosto OK - asi jsem tělo násilně přerovnávala do tý správný polohy a ono na to nebylo zvyklý 😉

misa.ottovka
7. črc 2008

Holky zdravím. Koupila jsem si knížku, začla ji cvičit 2 dny, ale pořád mám pocit, že něco můžu dělat špatně, nejlepší by bylo chdoit asi vyloženě k nějaké rehabilitační sestře což....V našem městě ale žádná taková není 😢

len
7. črc 2008

Miso:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
🙂
Z Mostu tam jedna paní je...
Bez fyzioterapeutky je to jenom ztráta času, naprosto nezbytnou součástí jsou i mobilizace a ty si sama neuděláš 😉

evamik
7. črc 2008

Míšo, to už jsme tu řešily mockrát... Podle knížky (sama) nemá vůbec cenu cvičit... To cvičení je spíš podpora toho, co s Tebou dělá ta fyzioterapeutka...

evamik
7. črc 2008

Len, koukám, že jsem to už nemusela psát! 😀

len
7. črc 2008

Tak 😀 Já teda taky kdysi měla nejdřív jenom tu knížku, ale po jejím pečlivém pročtení jsem dospěla ke dvěma věcem (a po těch měsících cvičení se mi obě potvrdily jako naprosto správné):
- je to super věc, ale fakt to chce odhodlání a pevnou vůli do toho jít a dělat to poctivě
- bez odborného vedení tomu můžu denně obětovat hodinu, ale výsledek bude vždycky jenom zlomkem toho, když si k tomu jednou do měsíce zajdu k fyzioterapeutce 🙂
Ve výsledku těhotná sice nejsem, ale zato vím, kde jsou mé slabiny, jsem mnohem rovnější, mám lepší držení těla a díky několika cvikům přidaným přímo mě na míru se odtśtranily i mé předchozí problémy...

axi81
7. črc 2008

Ahoj holky. Mohla bych se k vám přidat? 🙂 Cvičím už (teprve) 7 týdnů a občas jsem si sem chodila pro inspiraci a pročítala tady tu vaši diskuzi. No, a teď bych se chtěla zeptat - cvičím teprve 6 cviků, ale dohromady mi to hodí necelou hodinu. Moje rehabka mi říkala, že bych měla cvičit dvakrát denně. Tak jsem to dodržovala, ale tady se dočítám, že - pokud jsem si to teda špatně nevyložila - cvičíte celou sestavu vlastně jen jednou denně. Jsem teď dost na vážkách, že bych přesedlala taky jen na 1x denně, jenže zároveň bojuju s výčitkami, že to nějak podvádím. Je fakt, že by mi to strašně moc bodlo. Takhle musím v pracovní dny vstávat ve 4:30, abych stihla dojet do práce, z práce přijdu tak v šest, cvičím a je noc... ☹ Hodně mě to ubíjí a bojím se, že to takhle brzy vzdám. Jinak se snažíme rok, prakticky po celou dobu se léčím s anovulací a hóóódně nepravidelným a dlouhým cyklem.

misa.ottovka
7. črc 2008

Právě holky, já to svičila poctivě a dávala jsem si pozor na všechny chyby které tam byly naznačené..ale stejně je naprosto jasné že to chce odborné vedení. ještě mám jeden dotaz-na ty rehabky musím mít doporučení od Dr.???Děkuji.

len
7. črc 2008

Axi, já cvičím povětšinou 2x-3x denně - a to tak, že si tu sestavu rozkouskuju do těch nedělitelných bloků a blok 1+2 cvičím ráno a blok 3 večer, někdy 1 ráno, 2 v práci, 3 večer, někdy 1 ráno, 2+3 večer... Prostě jak vyjde čas. Opravdu se to dá cvičit denně, ale kdybych měla pokaždý držet celou sestavu v kuse, bude to dost těžký, takhle si to trochu přizpůsobím dle momentálních možností 🙂 O víkendu většinou zvládám všecko najednou, třeba včera jsem dala na hoďku kynout těsto a mezitím si zacvičila 😉

evamik
7. črc 2008

Míšo, některým holkám to platila pojišťovna - takže tam doporučení být musí... Ale většina z nás si to platí sama, takže bez doporučení! 🙂

misa.ottovka
7. črc 2008

No jasné je to jako když jdete na cvíčo 🙂
Evanmik my už jsme se na jedné diskuzi střetly což....právě mám dilema jestli po půl roce snažení zajít na hormonální profil a na imunologické vyšetření.......prozatím vím jen,že mám zakloněnou dělohu,což může být asi příčinou delšího snaženíčka.........

axi81
7. črc 2008

Díky, Len. Já to právě cvičila 2x denně v kuse, ráno a večer. A většinou sem se do toho musela strašně nutit, byla jsem pak protivná atd... 🙄 A už od soboty jsem to jedno cvičení vynechala a podle nálady si to buď zacvičila v kuse, nebo nakouskovala. Ale mám z toho dost špatný pocit - že jako nedělám přesně to, co mi řekla rehabka. 😅 Vůbec si to pak ale nedovedu představit, až budu mít kompletní sestavu cviků (v srpnu, po první mobilizaci).

len
7. črc 2008

Já mám pocit, že záleží na pojišťovně a taky na okrese... Od svojí pojišťovny mám přímo vyjádření, že mi nic nezaplatí (přitom tatáž to prý holkám v Brně proplácí)... Takže se zkus poptat na pojišťovně a jestli by ti to zaplatili, a v tom případě pak to doporučení budeš potřebovat. Jako samoplátce ne 😉

Co se týče zakloněné dělohy, nemyslím, že by to byl až takový problém (má ji docela dost lidí a většina s ní bez problémů otěhotní), ale fyzioterapeutce to určitě řekni 🙂 A jestli chceš něco řešit po půl roce, tak asi nejdřív spermiogram... Taky můžeš zkusit měřit bazální teplotu, ta toho většinou prozradí dost, protože jestli nemáš nějakýho hodně aktivního doktora, tak po půl roce ti asi hormonální profil, natož imunologii (to bývá jedno z posledních vyšetření) nebude chtít udělat...

len
7. črc 2008

Axi, určitě to stačí zacvičit jednou 😉 Opravdu jsem ještě neslyšela, že by někdo musel cvičit dvakrát KOMPLETNÍ sestavu denně - možná se jenom fyzioterapeutka špatně vyjádřila 😉

evamik
7. črc 2008

Míšo, spg a HP by Ti možná mohli udělat už teď - záleží na dr. Já byla na imunologii taky po půl roce, ale měla jsem doporučení z genetiky....

axi81
7. črc 2008

Moc díky, konečně to mám od někoho písemně 🙂

Holky a máte nějaká info o tom, že by to některé skutečně pomohlo např. od té anovulace, nepravidelné menstruace..? U mně 50ti denní cyklus není problém. Bylo to fajn do té doby, než jsme se rozhodli, že bychom chtěli mimčo a než jsme začala pátrat po své ovulaci. Teď už mi to tak fajn nepřipadá, i když uznávám, že opačný případ Len taky asi není žádná hitparáda... 😖

len
7. črc 2008

Axi, asi záleží, čím je ta anovulace způsobená... Pokud je to tím, že třeba jsi tam málo prokrvená a orgány vyživované, tak by to zabrat mohlo... Každopádně se tam uvolníš a porovnáš a to nemůže být v žádném ohledu na škodu 🙂 Jinak holek, co cvičily a otěhotněly, je tu docela dost, ale příčiny jejich neplodnosti byly různé...

evamik
7. črc 2008

Axi, a Tobě gyn. s tou anovulací nic nedělá?

baca
7. črc 2008

Axi, já cvičím taky dvakrát denně - 20 opakování ráno, 20 opakování to stejné večer. Zabere mi to celkem hodinu. Mám zatím 8 cviků. A mobilizace mě teprve čeká. 🙂

len
8. črc 2008

Což je přesně to, co v knížce uvádějí, že se dělat nemá (v žádném případě nerozdělujte počty opakování) 😀
Takže kůň se v tom vyznej 😉

axi81
8. črc 2008

Evamik: ale dělá. Jenže nic moc nezabírá. Nejdříve zkoušel rovnat cyklus, což se sice dařilo (cca 37 dní 😖 ), ale jakmile nemám nějaké pilule, tak je to zase při starém. A ovulace furt nikde. Teď zrovna beru zase clostilbegyt, který mi teda už jednou nezabral, ale uvidíme. 🙂 Jinak screening dopadl podle očekávání - chybí progesteron. Partner spermio ok, jen trošku línější.

Baco, Len: já jsem teda vážně nedělila, prostě 2x denně komplet sestavu po 40ti opakováních (samozřejmě jen u cviků, které se mají v takovém počtu ve finále cvičit). Už čtvrtý den cvičím jen jedenkrát a řeknu vám, že to je naprostá pohodička! 🙂 Na cvičení se těším, konečně si můžu trošku přispat a cvičím až po práci. Len, díky! 😵

len
8. črc 2008

Uf, no tak to se nedivím, že ti to pěkně lezlo krkem, pro mě je i ta jedna sada denně dost 😉

evulka25
8. črc 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá máte takové info, že když cvičíte Mojžíšku, nesmíte během té doby co se tělo rovná otěhotnět, až po 3 měsících. Dneska jsem to slyšela a jsem z toho překvapená 😕

evamik
8. črc 2008

Evul, jj, je to tak... Hrozí pak potrat.

mabe
8. črc 2008

Ahoj holky, chtela bych se zeptat. Jsem 3tyden od revize. Mam uz dve zamlkle tehotenstvi za sebou vzdy v 8tt rok po sobe. Zacla jsem premyslet nad tim, jestli s tim nema neco do cineni zablokovany moje zada. Byla jsem pred prvnim tehu u neurolozky a ta me je prorupavala. Chtela bych cvicit mojzisovu metodu. Mozna me v mem problemu pomuze nebo aspon zadum. Kolik ta mojzisova metoda stoji a nevite nekdo, jestli ji plati VZP??? DIky.

jara
8. črc 2008

Mabe, já jsem například neplatila vůbec nic, ani 30 Kč, natož nějakých 500 Kč jako tady holky píšou. Chodím do nemocnice, není to soukromý zařízení, a mám VZP.