Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

genio
30. pro 2013

no já jdu 17. po MS, tak uvidím co mi řekne, jsem zvědavá. Hlavně kdy a jestli se dostaví "výsledky" 🙂

leamax
30. pro 2013

@genio mne mrcha teraz konci, tak po novom roku isto volam rehabke 🙂
neboj, vysledok sa isto dostavi este tento rok 🙂 🙂 🙂

genio
30. pro 2013

snad se nám brzo poštěstí 🙂 po novém roce mě čeká i kontrola na gyndě tak uvidím 🙂 snad budou pozitivní zprávy 🙂

magdus999
30. pro 2013

Ahojte dievčatá, aj ja cvičím túto metódu - asi 3 týždne 🙂
ako tak čítam, tak každá fyzioterapeutka to robí inak. Ja mám zatiaľ len 4 cviky, ale dala mi iné- na šiju - mám to tam veľmi zlé 🙂 veľmi sa z toho cvičenia teším 🙂 a po novom roku ma čaká mobilizácia, no som zvedavá 🙂

hankamisa
30. pro 2013

Nemáte některá zkušenost. nevíte jestli nemůže mobilizace nějak ovlivnit následnou ovulaci? zítra bych měla začít brát poslední dávku clostilu a nevím jestli ji tento cyklus raději nevynechat abych to zbytečně nepromarnila-tu dávku.
6 a 8 ledna mi bude dělána mobilizace a hned nato 3den bych měla mít ovu.

leamax
2. led 2014

@genio citis este tu kostrc, ci uz nie? ja asi fakt budem musiet ist na kontrolu, lebo sa mi zda, ze ju furt citim 😝 dufam, ze sa nevratila naspat na to zle miesto 😖
a urcite sa nam coskoro zadari 🙂
@magdus999 ono je to dobre, ze kazdej davaju fyzioterapeutky ine cviky, kazda mame ten chrbat predsa inak namahany, takze kazda potrebujeme posilnit inu cast. len cvic 😉
@hankamisa tak to ti fakt neviem povedat

magdus999
3. led 2014

@leamax presne, aj ja si to myslím, je super, že sa nezamerá len na tie cviky, ale fakt sa snaží pomôcť k celkovému ozdraveniu chrbtice 🙂
som zvedavá, že čo ďalej, v utorok mám kontrolu u doktorky, a mám dilemu, ak mi dá opäť elektroliečbu na šiju, ako mi dala predtým, či môžem chodiť, keďže sa chystám na KET 😖

leamax
3. led 2014

@magdus999 a kedy ides na KET? dovtedy by si podla mna mohla mat tu elektroliecbu, uz po vklade asi nie

magdus999
3. led 2014

@leamax zajtra mám kontrolu pred KETom, takže niekedy začiatkom bud.týždňa a kontrola na rehabke v utorok, asi jej poviem, že nechcem elektro, aj som čítala nejaké články, niekde píšu že v pohode, niekde striktne zakazujú.....človek aby sa z toho vysomáril 🙂 budem len cvičiť s fyzioterapeutkou, to musí stačiť 🙂

leamax
3. led 2014

@magdus999 tak radsej nech ti ju nedava. mne dokonca zakazala pred KETom aj cvicit. uzivas nieco?

magdus999
3. led 2014

@leamax fakt? to by som nepovedala, však tie cviky len rozhýbu tie správne svaly, to si ma prekvapila 😕 cvičiť budem asi ďalej, fakt sa lepšie cítim, ako som začala a vnútorne viem, že mi to neublíži.
Beriem kyselinu listovú, vitamín E a magne B6 a potom začnem utrošom :(

leamax
3. led 2014

@magdus999 neviem, pred IVF sa isto nesmie cvicit, tam by sa vraj mohli prekrutit vajecniky, ci co. tiez som sa cudovala, preco sa nema cvicit aj pred KET, hlavne teda ked ty ides v nativnom cykle. ja som brala estrimax, ale ze radsej aby som necvicila vtedy. tak neviem

magdus999
3. led 2014

@leamax no to som fakt prekvapená, lebo keď som čítala jej knihu a rôzne články, odporúčajú to cvičiť celé tehotenstvo. Ja to spravím asi tak, že tie prvé 3 dni po KET si dám pauzu a potom budem pokračovať. Ale nie som o tom nejak presvedčená, ja fakt zatiaľ cvičím len 4 cviky..... nechám si to prejsť hlavou a uvidím 🙂 veď keď si predstavím, čo všetko robia baby a ani nevedia, že sú tehotné 🙂 nechcem si všetko zakazovať po KETe, už mám 4 vklady za sebou a fakt mi nepomáha, keď som si radšej všetko zakazovala, chcem fungovať normálne......
ak sa smiem spýtať, vám sa podarilo IVF?

leamax
3. led 2014

@magdus999 tak ale zas IVF a aj KET je trosku ina situacia ako ked zena otehotnie prirodzene. ved sa opytaj tej fyzio 😉
ano, podarilo, ale o babo sme prisliv 7tt. doktori nenasli pricinu, rehabka vravi, ze kvoli tej kostrci 😠

magdus999
3. led 2014

@leamax jasné máš pravdu, v utorok sa popýtam 🙂 hádam bude vedieť, lebo o tomto cvičení vie veľmi málo doktorov, tak som bola celá happy, keď som zistila, že to cvičia v našej nemocnici. Keď som bola za gyndošom, že potrebujem od neho papierik, tak nevedel o čom hovorím, že prvý krát počuje o niečom takom a to mám fakt odborníka . Ani v CAR, som sa ich pýtala po poslednom neúspechu, že čo si o tom myslia, aký majú názor, tiež nepoznali......vláštne
to ma mrzí, ale verím, že ťa riadne napravia a nič už nebude stáť v ceste k bábätku 🙂

leamax
3. led 2014

@magdus999 dakujem, aj my verime 🙂
no vela doktorov o tom nevie a vela je takych, ze ak vedia, tak to pokladaju za nevyznamne. pritom su jasne dokazy o tom, ze toto cvicenie pomaha a ze aj kostrc byva pricinou neuspechov. moj gyndo zas neni ktovieaky odbornik, ale mojzisovu ako cvicenie pozna, sam ma tam poslal. tak som rada 🙂

magdus999
3. led 2014

@leamax presne, keď už nič, tak aspoň si ponaprávame a vyliečime chrbticu. Nik nám nevie povedať, prečo nemôžem otehotnieť, aj v CARe sú z nás hotoví, tak som sa dala na toto a som rada, aspoň mám čisté svedomie, že som vyskúšala čo sa dalo 🙂

leamax
3. led 2014

@magdus999 ale urcite nam to pomoze k babätku 🙂 ja tomu verim, aj ty tomu ver 🙂

genio
4. led 2014

@leamax no někdy cítím někdy ne. nevím ale moc s emi to nezdá, příští týden se k ní budu muset objednat aby na me zase mrkla..

leamax
4. led 2014

@genio no ja som na tom presne tak isto. vyse tyzdna po tom som ju citila dost, teraz ju obcas citim, obcas je to v pohode. tiez chcem buduci tyzden skocit k rehabke, nech sa na mna pozrie. no dufam, ze sme obe v poriadku, este raz to absolvovat dufam nebude treba. drzme si palce 🙂

magdus999
7. led 2014

@magdus999 tak som sa dnes pýtala doktorky, či mám cvičiť, keď idem na KET, úplne v pohode, ak ma pri tom nič nebolí a cítim sa dobre, kľudne môžem pokračovať, nevidí v tom žiadny problém 🙂

magdus999
7. led 2014

@leamax xixi - najprv som napísala sama sebe 🙂
tak som sa dnes pýtala doktorky, či mám cvičiť, keď idem na KET, úplne v pohode, ak ma pri tom nič nebolí a cítim sa dobre, kľudne môžem pokračovať, nevidí v tom žiadny problém 🙂

leamax
7. led 2014

@magdus999 aha, tak asi zato som nemala nic v upozorneniach 😀 😀 😀
tak super, tak pekne cvic dalej 🙂 a uz cvicis 20 opakovani? ja som este na 14 -tich opakovaniach a strasne ma pri tom bolia ramena, klby, no hruza. fucim pri tom, jak keby som maraton bezala, nevladzem vsetko na jeden raz odcvicit, ty ano?

magdus999
7. led 2014

@leamax no ja mám zatiaľ len 4 cviky, nechcela mi dať viac, dala mi za to iné na krčnú chrbticu a rôzne cviky na fit lopte. No a veru cvičievam asi hodinu, ale už v pohode. Zo začiatku aj mňa strašne boleli ramená, ale už je dobre. Ten cvik, čo zatínaš zadok a môže pomôcť pri tom partner mám od zajtra už 40 opakovaní-teda maximum. Ostatné čo zatiaľ mám, nemám navyšovať - iba 10 krát - aj to stačí 😀

leamax
7. led 2014

@magdus999 no mne prave nekazala navysovat nic, len mi dala vsetky cviky po 5 opakovani, ale 3x denne. no mam tak na to cas, ze jo 😀 tak ked si to odcvicim 15 opakovani na jeden raz, tak je to to iste. ako vsetky cviky su ok, zvladam, len ten posledny, co si na vsetkych styroch a mas vykrucat ruky hore a otacat trup za rukou - to je zabijak pre mna 😝

magdus999
7. led 2014

@leamax tak ten cvik veru nemám 🙂 napr.ja nemám rozdelenie cvikov, ja mám cvičiť všetko spolu, aj som sa jej pýtala, či to môžem rozdeliť,. tak vravela, že nie. Neviem, či si čítala tú knihu, niektoré cviky sa každý týždeň majú navyšovať o 5, ale max do 40, potom už len stále 40 a iné 10 alebo 15 krát denne.
Je to sranda, ako to všade robia inak, však nevadí, dôležité je to, že rozhýbavame tie správne svaly 😀

leamax
7. led 2014

@magdus999 ano viem, ze len niektore sa navysuju. zabku cvicis? to je normalne balzam na moje bedrove klby 😀
ani ja cviky nedelim, ked idem cvicit, tak vsetko, lebo neviem, ktore mozem rozdelit, a ktore nie, tak si to radsej vsetko cele odmakam 😀

magdus999
7. led 2014

@leamax žabku? to je ktorý?

leamax
7. led 2014

@magdus999 lezis na bruchu, ruky upazene alebo pod hlavou a vytacas nohy doboku, uplne to vyzera ako zaba 😀 to asi este len dostanes

magdus999
7. led 2014

@leamax jasné, ten cvičím 🙂 pri ňom mi super puká v kĺboch 🙂 ten mám rada 😀