Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

lucule
31. bře 2009

Holky diky za odpoved. Kvetinka ja prave cvicim poctive kazdy den a ta bezbolestna menstruace mela byt motivace. Tak snad za mesic to bude lepsi 😎

evak99
31. bře 2009

ahoj lucule a kvetinko...u mě se byla první míň bolestivá menstruace až asi po 6ti měsících...ale myslím, že to je u každého individuální, záleží na tom, jak moc jste měly staženou a zablokovanou pánev...já byla asi stažená moc 🙂

lucule
31. bře 2009

ahoj evak99, tak to jsi me potesila. Jsem si rikala, ze u me mojziska asi nefunguje 😎 Ja mam taky dost stazenou panev, tak to bude asi tim 🙂

dckami
1. dub 2009

ahoj,
já cvičím poctivě 6 týdnů, za týden jdu poprvé na mobilizaci, tak jsem zvědavá, jaký to bude..... 😕

lucule
1. dub 2009

ahoj dckami, masaz panevniho dna nebyla nic moc ale dalo se to prezit, trvalo to jenom chvilku 😎 a mobilizace zeber byla v pohode. neni se ceho bat 😉

kvetinka7
1. dub 2009

Mne se mobilka, az na masaz panevni dna pres konecnik, libila. U toho jsem ji prosila ,at uz prestane.. 🤐
Ja na sobe zatim pozoruju jednu pozitivni vec a to,ze nemam potrebu tak casto chodit na malou.. dyl vydrzim 🙂

kvetinka7
1. dub 2009

tim jste mi pripomneli,ze bych si mela jit zacvicit.. 🙂

evak99
2. dub 2009

souhlasím s kvetinkou, taky tak casto nechodim...ale jinak cvicim poctive a stejne jsem v utery dostala mrchu a brisko bolelo..ne tak moc, ale porad to citim...na druhou stranu jsou holky, ktere nikdy nic necitily...kazda jsem jina...

lucule
3. dub 2009

holky zakazala Vam rehabilitacni koleckove brusle? Me o nich prave nic nerikala a ja jsem se ji zapomela zeptat....

evak99
3. dub 2009

lucule, mne je naopak doporucila! a taky power jogu, ale tu uz jsem cvicila davno pred tim... 🙂

alienka24
5. dub 2009

ahoj, holky jestli můžu hlásím se mezi vás, začínám třetí měsic cvičení mojžíšové

lucule
5. dub 2009

evak, tak to jsi me potesila. Chci si je kupovat ted na jaro 😉 Me jeste doporucila pilates. Naopak mi zakázala kolo, aerobik a spining.

Alienka vítám tě mezi námi. Já budu příští týden taky začínat třetí měsíc. V uterý jdu na druhou mobilizaci, tak už se těším 😉

evak99
6. dub 2009

ahoj lucule, no ja myslím, že pilates je stejný princip jako power joga, tak to je stejný...Obecně mi říkala, že pohyb je pro to dobrý! tak cvičení zdar! 🙂

alienka24
7. dub 2009

ahojky, tak jsem včera měla mobilizaci kostrče a docela to šlo, bylo mi teda celej den potom tak všelijak ale hlavní je, že jí nijak extrémně zatuhlou nemám, akorát mi jde lehce do prava tak si mám dávat pozor na sezení s nohou přes nohu

lucule
7. dub 2009

ahojky holky, tak jsem byla dneska na druhe mobilizaci. Masirovala me panevni dno a uz jsem ho nemela tak zatuhly jako minule, tak uz to nebylo ani bolestive-bylo to v pohode 😉 Jsem zvedava jak me dneska bude, protoze po minule mobilizaci me toho celkem dost bolelo...
A koleckove brusle mi take rekla ze se mohou pri rehabilitaci, takze super 😎

dckami
8. dub 2009

ahoj,
tak já jsem byly na první mobilizaci včera, pánevní dno celkem v pohodě. Měla jsem z toho větší obavy. 😕 Další mobilizaci mám za 3 týdny, potom musím přestat se cvičením, jelikož v květnu začínám se stimulací na 2.ivf. 😉

kvetinka7
12. dub 2009

Ahoj Dckami, rikala jsem si,jak zvladnes mobilku.. a v pohode. To je dobre 🙂

lumcag
16. dub 2009

Ahoj holky, mohu se k vám přidat,
Chtěla jsem se zeptat...tu mobilizaci jste podstoupily i s kostrčí. totiž mě přes konečník kostrč mobilizovala.
Já sice cvičím mojžíšku 3 měsíc, 12cviků po 40x opakováních do dne menses. 1-6 den menses cviky opakuji 20x a od 7 dne cyklu opět 40x a tak se to opakuje.
Navštěvuji klinické centrum IScare v Praze. Na starost mě má pí. Babičková (žákyně L. Mojžíšové)
samozřejmě si veškeré návštěvy platím sama, ale co bych pro rodinu neudělala. Ale aby jste byly v obraze
Vtup prohlídka s vyšetřením - 350Kč ( 30.říjen2008)
kompletní mobilizace+kostrč+ naučné cviky- 1500Kč (5.leden2009)
mob. pohybového aparátu+opakování LTV cviků 800Kč (14.únor2009)
mob. pohybového aparátu+opakování LTV cviků 800Kč (18.březen2009)
mob. pohybového aparátu+opakování LTV cviků a
zároveň JANDUV TEST už po 14 dnechod kontroly 800Kč (2.duben2009)
Pochválena vše je v pořádku a jsem poslána na IUI podle výpočtu asi 25. května 2009
do FN Motol k pí. Dr. Uhrové a pokud mi naplánují IUI na 25.5.09 tak ještě v ten den si mě chce pí. Babičková zkontrolovat, takže u ní ráno na 8hod

lenajsek
17. dub 2009

Ahoj, já chodila na rehabilitaci k fyzioterapeutce, co dělá Mojžíšku a ukázala mi cviky, mobilizovala mě pak týden po MS i přes konečník, tu kostrč. Napsala tyhle mobilizace na pojišťovnu, nic jsem neplatila, chodila jsem tam půl roku a doma půl roku cvičila. Pak jsem byla OK, jen občasná kontrola, jestli není kostrč zablokovaná, a druhé IVF se povedlo. Hodně štěstí!!!! 😉

andree01
24. dub 2009

Ahoj holky,jsem na teto diskuzi nova, pred 5 tydny jsem prodelala mimodelozni teh. Dneska jsem nahodou volala vse prakticke doktorce a poradila mi cvicit mojzisovou. Hledam informace na netu, nasla jsem asi 22 cviku, taky jsem se objednala na cviceni pod dozorem - PHA 5, Fintlight - nemate posudky? a na netu jsme se docetla, ze neni vhodne otehotnet zkraje cviceni, ale uz jsme se nedozvedela jaka ta doba je myslena zda tydny, ci mesice? Nevite nahodou? muzete mi napsat rady pri cviceni apod? neco, co je pro zacatecnici dulezite? dekuju, andrea

alienka24
24. dub 2009

ahoj, no otěhotnět se ze začátku nedoporučuje právě kvůli mimoděložnímu těh, tím jak cvičíš tak se to tam vše hýbe a prokrvuje, no uvádějí 3 měsíce, ale je to individuální
no a důležité je hlavně hodně pít, cvičit cviky pomalu a správně, zaměřit se spíš na provedení než na množství opakování

len
24. dub 2009

Andrea, do Fitlight jsem chodila přes rok, můžu doporučit, je tam mladá a moc příjemná a šikovná fyzioterapeutka 🙂 Akorát teda nemají smlouvy s pojišťovnou, takže si to platíš sama, já za ten rok byla asi na 10 návštěvách. Ale musím říct, že ke konci už jsem si tam spíš chodila odpočinout, nechat namasírovat nohy po dlouhým chození a tak, po pár měsících už jsem byla totiž pěkně porovnaná 🙂

andree01
24. dub 2009

len, to mas na mysli asi tu Andreu, ne?! K ni ja objednana nejsem, protoze toho ma hodne, jdu k Jitce, pry je taky sikovna a tu mojzisovou cvici casteji.

len
24. dub 2009

Aha, tak tu neznám, mám pocit, že když jsem tam byla já, tak tam byla jenom Andrea... A nebo ne, ale to máš jedno, prostě se mi tam moc líbilo a jediný negativum byly ty peníze.

svetruska
24. dub 2009

Ahojky holky prominte ze vam vztupuji do diskuse jen ze jsem take byla u Jitky a musim ji pochvalit byla super 🙂

andree01
24. dub 2009

Holky a taky jste tam byli kvuli mojzisove? za jak dlouho jste se mohly zacit snazit o mimi po tom? cetla jsme na netu, ze me na prvnim sezeni prokrupe, abych nebyla nikde zablokla a ukaze ty cviky? a ty pak budu asi cvicit sama doma a nekdy prijdu na kontrolu, nebo jak to probiha?

lucik32
24. dub 2009

Ahoj holky. Můžu se k vám prosím přidat. Já jdu na první cvičení Mojžíšové teď v pondělí, tak jsem moc zvědavá.
Mám 2IVF neúspěch. Jedno z toho bylo biochem těhu.
Nedávno mě napadlo, že bych mohla zkusit i něco jeného, než doktory. Byla jsem u fyzioterapeutky. Prý se se mnou ještě z jednou spojili na dálku a našly mi plno zablokovaných věcí. Velice zajímavé. A doporučily mi právě i cvičení.
Zkoušela jsem už asi před rokem cvičit podle knížky doma, ale to je nic moc a hlavně nevím, jestli jsem to vůbec dělala zprávně.
Dokonce mi i paní řekla, že až se dám do pořádku, tak mám i šanci otěhotnět normálně. Ale říkala, že to bude asi dlouho trvat, že to můžu i zkombinovat s IVF. Teď někdy mám v plánu zkusit native. Dr. už mi doporučil darovaná vajíčka, ale chci ještě před tím vyzkoušet něco jiného.

sven
25. dub 2009

Ahoj, máte někdo zkušenosti z fyzioterapeutkou pí.Bezvodovou z Prahy?

lumcag
25. dub 2009

Ahoj děvčata,
Sven ahoj, já měla od mé kamarádky Bezvodovou doporučenou, ale pak když jsem to oznámila mé doktorce v Motole, tak mi hned doporučila vedoucího fyzioterapeuta specilistu- pí. Marii Babičkovou.(žákyně L. Mojžíšové)
Ta se nachází..., už jsem to psala:
V klinickém centru IScare Lighthouse
Jankovcova 1569/2c
Praha 7
Cesta k ní je
-z metra Vltavská tram. č. 1,3,25
-z metra nádraží Holešovice tram. č. 12,15
-z metra Palmovka tram. č. 1,3,12,15,25

lumcag
25. dub 2009

Já jezdím vždy z metra Palmovka.
Nastoupím na Palmovce a jedu přes Libeňský Most a vystoupím na zastávce Maniny.
Když vystoupím dám se zpátky pěšky směrem k Libeňskému mostu, přejdu silnici na protější stranu a ta Prosklená vysoká Budova...tam je pí. Babičková. Pokud bude mít někdo zájem