Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

daida
30. črc 2010

taky nemám dodělanou školu (leden/únor bych měla dodělat) a nemám práci (podpora mi skončí v září), co bude dál -nechci o tom ani přemýšlet. V kartách jsem si vyložila, že to bude docela těžké období do porodu, ale to jsem si ani nemusela vykládat, to je dost jasný...švagrová mi řekla, že se to vždycky nějak udělá a já tomu chci věřit a budu. Vykašli se svobo na plánování-co jaro, co škola nebo jiná práce. Neřeš problémy dopředu a neumetej si před sebou cestičku, ber věci tak, jak příjdou a ty nejbližší problémy, jestli Ti v tomto můžu radit. Byla jsem dost dezorientovaná, když jsem toužila po dítěti a taky jsem řešila moc problémů najednou, ale stála jsem pořád na místě a plácala jsem se v tom, ale když se věcem nechá volný průběh s tím, že nějak bude a jednou to příjde..., dopadne to zpravidla nějakým nečekaným "překvapením".

merrel
30. črc 2010

Ahojky holky chtela bych se Vas optat, zdali je mozne si nechat predepsat od Dr cviceni a za jakych podminek aby ho uhradila pojistovna?
a zdali jste nektera z Prahy pripadne kam chodite? diky 🙂

chrobacek
30. črc 2010

ahoj nabízím zbytek čaje Mojžíšové 600g za 290,- vč. poštovného

chrobacek
30. črc 2010

@merrel já měla doporučenku od dr. tím pádem jsem neplatila nic 😉

svoba
30. črc 2010

@daida - máš pravdu! zase moc plánuju. prostě půjdu dál a ono se to vyřeší samo. hele, nestresuj se tím. kamarádka, když zjistila, že je těhotná, tak se strašně radovala. tři měsíce na to musela na rizikový, zaměstnavatel prskal, neměli splacený dva úvěry, rozbilo se jim auto, v bytě vyměnovali okna, prostě byli bez pěněz, energie a problémy všude a zmákli to spolu a dnes jsou strašně šťastní. výbavička nemusí stát desetitisíce, třeba pomůžou kamarádky. jistě to dobře dopadne. 🙂

svoba
30. črc 2010

ted jsem si volala na výsledky na štítnou žlázu - vše v naprostém pořádku. jsem tedy asi zdravá jak řípa. jen jsem dlouho nemohla otěhotnět a pak potratila. tak nevim. chjo 😒

daida
30. črc 2010

@svoba: to příjde. V ten správný čas.
@merrel: no, já jsem ani nevěděla, že Mojžíška může být proplacená od VZP na doporučenku od gynekologa, hradím si ji sama (450,-/měsíc). Ale když si v této diskusi přečteš hned prvních 10 stran, tak tam všechny potřebné informace ohledně doporučení od gyndaře najdeš. Hodně holek chodí cvičit v rámci služeb nemocnice, je to asi nejlepší. Jinak asi zkusit domluvit se svým registrovaným gynekologem, jestli Ti to napíše, i když jsi třeba bez nějakých větších problémů.

aja75
1. srp 2010

Ahoj tak se hlásím po delší době.teda jsem pěkně rozlámaná z toho rehábka.A mojžíšovku tam nedělají musela bych jinam ale že nejdřív stejně musíme uvolnit tu bederní páteř mám tam prý pěkný otoky .tak uvidíme jestli to pomůže.svoba já mám taky vše v pořádku výsl.vyšetření sic jedno dítko mám ale dva potraty za sebou a ted umělko.Je to fakt trápení.

merrel
2. srp 2010

@daida dekuju jdu t projit a mam celkem dost spatny zdravotni stav tak bych to mohla uhrat i na tu pojistovnu ale at tak nebo tak zajdu tam 😉 diky

inza
2. srp 2010

@merrel: ja mela od dr napsane a takze jsem taky neplatila. Ja chodila na Phu 6 kde jim to pojistovna proplacela

merrel
2. srp 2010

@inza dekuji tak ja hned tenhle tyden nabehnu k dr 😀

daida
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alienka24
2. srp 2010

daida.....no tak příběh je to hodně zajímavej, skoro bych i řekla že neuvěřitelnej, že snad není možný aby jedna žena a jedno těhotenství měla takovýho trápení a miminko taky, ale jsou to bojovníci a moc jim přeju aby to všechno zvládli 😉 😵

svoba
2. srp 2010

@daida - uf! to je počtení. obě musí být velmi silné. držim palce!!!

daida
2. srp 2010

@admin:nechápu, proč ten příspěvek admin smazal. Pokládám si pak otázku, co tu vlastně můžu psát, aby admin neusoudil, že je to odbočení od tématu. To by tu nikdo nemohl ani napsat, že je v 6týdnu těhotenství a koupil si už kočárek, ptž je to taky "odbočení od tématu" metoda podle Mojžíšové. Navíc si myslím, že takový příběh není na škodu si přečíst, člověk aspoň tak ví, že na svý trápení není sám. Myslím, že admin dost přestřelil...

daida
2. srp 2010

a může můj názor admin opět smazat, ptž došlo k odbočení od tématu. Pak už by mě asi zajímalo, kdo stojí za nickem "admin".

svoba
2. srp 2010

@daida - máš úplnou pravdu! taky nechápu, proč to smazali. obdobné příběhy jsou strašně důležité. mnohdy ztrácím víru v lepší zítřky a díky zkušenostem druhých ji opět nacházím. 😉

inza
2. srp 2010

taky nechapu proc to smazal. Cloveku to pomuze se zase vyhrabat trosku nahoru

svoba
2. srp 2010

zrovna jsme přijeli od babičky. je skvělý, jak jsme odepsaný, protože nemáme dítě. toho samozřejmě využila v intrikování proti mně moje macecha a mám doma peklo. tak si před spaním opět popláču ... 😢

daida
3. srp 2010

@svoba hoď to za hlavu, že si z toho něco děláš. Prostě občas někdo něco přežene, ale to neznamená, že hned zamkneme za ním všechny zámky a zahodíme klíče. Měla jsem taky takový dojem, když švagrová otěhotněla dříve, že mě moje tchýně tímto přesunula na druhou kolej a necítila jsem se u nich dobře, nechtěla jsem k nim ani jezdit, ale pak jsem si řekla, že je to vlastně úplně zbytečný tohle dělat, že za to prostě nemůžu. Nechala jsem věci volně plynout a ukázalo se, že to byla jen moje domněnka, že to tak ve skutečnosti vůbec nebylo. Brali mě úplně stejně jako dřív. Prostě lidi mnohdy říkají i nepříjemný věci, a to přece není ještě důvod se kvůli tomu hroutit. Nemůžeš v životě potkávat jen samé zdvořilé a čestné lidi.

daida
3. srp 2010

povznes se a ukaž, že jsi taková osobnost, že tyto a i jiné překážky dokážeš zvládnout a že ti, co Ti nepřejí neví, koho mají před sebou. Ok? Uvidíš, zas bude dobře. Ale chce to čas.

svoba
3. srp 2010

@daida - jsi hodná! děkuju! u nás v rodině jsou intriky a pomluvy bohužel běžný. já to zatim snášela důstojně, jenže ted se mě to dotýká hrozně osobně, tak to úplně nejde. ale tak holt špatný období. jednou to skončit musí. ještě pár nocí probrečim ale jdu dál 🙂

inza
3. srp 2010

svoba: hele misto breceni je lepsi sednout nakolo a nebo to jit nekma vybehta. Me to teda pomaha.. A nebo kdyz to fakt pretece tak se proste a jednoduse vykalit 😀 a hodit vse za hlavu. Ja to tak delam

svoba
4. srp 2010

@inza - já běhám. ale i když je tělo unavený, tak hlava pak stejně furt jede. takže v noci nespim. a asi by se ze mě stal alkoholik, kdybych všechem smutek zapíjela. je to prostě: jednou nahoře, jednou dole. bude zase líp.

inza
5. srp 2010

svoba: no ja dam kolo a pak k veceru jeste beh a pak jsem mrtva a nemam naladu pak jeste nad necim premejslet a to bych mela dopsat disertacku coz se me tak strasne nechce 😝

svoba
5. srp 2010

zvažuju, zda začít zase cvičit mojžíšku. jsem hrozná. už nějak nevěřim, že mi to pomůže. nevim, jestli jít na rovnání.

alienka24
5. srp 2010

svoba...tak proč se do toho chceš pouštět když tomu nevěříš?

svoba
5. srp 2010

tonoucí se stébla chytá ...

svoba
5. srp 2010

metodě jako takový věřim. to bych se do ní dřív nepouštěla. jen nevim, jestli pomůže mě. osobně.

alienka24
5. srp 2010

to ale neví nikdo, to samý platí i o IVF, bylinkách, astrologii a všem dalším