Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

barbishkamiracle
10. kvě 2013

ahojte, som fyzioterapeutka a uz sa 10rokov venujem cviceniu podla p.Mojzisovej, vyuzivam pritom aj rozne jogove techniky a fytoterapiu cajom.
ak ste z BA a okolia, mame pre vas typ na nove kurzy cviceni
http://studiomiracle-new.webnode.sk/mojzisovej-...

ak by ste mali nejaky otazky na tuto temu, rada zodpoviem 🙂

kakakozinena
14. kvě 2013

Ahojda holky, prosím prosím, nevíte někdo o dobré fyzioterapeutce co cvičí Mojžíšovku v okolí Kyjov, Hodonín..? Děkuji moooooc!!! 🙂

barbishkamiracle
14. kvě 2013

@kakakozinena Ak sa Ti nepodari zohnat, sprav si vylet do Bratislavy. Robime specialne intenzivne 3hodinove kurzy.Naucime ta super cviky, dostanes aj vytlacene a ked budes potrebovat,mozeme konzultovat mailom.

http://studiomiracle-new.webnode.sk/mojzisovej-...

1tralala
17. kvě 2013

chci se zeptat,nechce se mi to celé pročítat,tu Mojžíšovou nemůžu cvičit sama?díky

lenka.han82
1. črc 2013

@1tralala Nejsem odborník, třeba ti někdo dá kvalifikovanější odpověď, ale jde o to, abys dělala ty cviky naprosto správně. Třeba i u jógy by měl být ze začátku dohled. Pokud nebudeš cviky dělat přesně, jak se mají, nemusí to mít vůbec žádný účinek. Asi stačí zajít na pár lekcí, naučit se to a pak to určitě můžeš cvičit doma sama....

1tralala
1. črc 2013

@lenka.han82 děkuju🙂

itucha
13. črc 2013

ja by som sa chcela opýtať na nejaké kurzy cvičenia podľa Mojžišovej v Košiciach a okolí

pami2
16. črc 2013

ahojte, poznate niekoho ktor precvicuje MOjzisovku v Nitre? nechcem to kvoli tehu, ale kvoli mobilizacii kostrce. chcem najprv vyskusat cviky, az nakoniec sa uchylit k poslednej moznosti; uvolnovanie cez konecnik, bojim sa tohto vysterenia. ☹

helen_8
16. črc 2013

@pami2 Prý to nic není, malinko nepříjemné, ale má to efekt. Asi bych raději zkoušela hledat na SK M. Koníkovi, ne?

@1tralala Určitě můžeš Mojžíšovou cvičit sama, ale je lepší, když Tě to naučí vyškolený fyzioterapeut, protože kombinace práce se svaly a s dechem asi není úplně jednoduché pochopit z knih. Jsou ale i videa. Já byla pak i na zopakování dvakrát. Jak píše lenka.han82, musíš se to naučit správně, ale jinak samozřejmě cvičíš sama doma. To naučení se dobře je opravdu základ!

@kakakozinena Už jsi někoho našla?

barbishkamiracle
22. črc 2013

@pami2 Pridi na cvicenie k nam. Robime aj intenzivne 3hodinovky.Precvicuju iba fyzioterapeutky.
http://miracle-maternitycare.webnode.sk/mojziso...

pami2
23. črc 2013

@helen_8 dik za odpoved..ved toto je MK Sk&CZ, nie? 😒 ..podobnu temu som na Sk nenasla..

koubovii
4. pro 2013

@kakakozinena zavolej si do nemocnice Hodonín - oddělení rehabilitace

beedrunka
22. pro 2013

Ahoj holky, obnovuji téma cvičení Mojžíšové 🙂 Přidá se někdo? Cvičíte podle této metody a jak dlouho? Já 3 týdny a 7.1.2014 mě čeká první mobilizace 😉 Tak jsem zvědavá...

leamax
22. pro 2013

@beedrunka ahoj. a cvicis sama ci len pod dohladom? ja som bola na mobilizacii zaciatkom decembra, vratane mobilizacie kostrce. odvtedy cvicim mojzisku kazdy den. ako casto cvicis? kolkokrat denne? verim, ze nam cvicenie pomoze 🙂 🙂 🙂

genio
22. pro 2013

Ahoj holky 🙂 mě čeká mobilizace zítra tak uvidíme. cvik mám zatím jen jeden na pánevní dno, zítra mi prý přidá další. tak jsem zvědavá 🙂

beedrunka
23. pro 2013

@leamax Ahojky 🙂 To jsem ráda, že se někdo ozval a že někdo taky cvičí 🙂 Je to super 🙂 No cvičím s úžasnou fyzioterapeutkou, byla jsem tedy u ní zatím jen jednou, ale je moc hodná a strašně mi pomohla psychicky, hodně mě namotivovala, že se to určitě podaří, tak doufám a věřím, že cvičení pomůže a bude miminko, tak moc bych si to přála 🙂 Cvičím 2 x denně, někdy se mi stane, že jen jednou ale snažím se...
Mám v listopadu po neúspěšném IVF a tak jsem si řekla, že pro to aby se zadařilo udělám maximum a začnu cvičit... Už se snažíme přes 2 roky...žádný velký problém nemáme...
A co ty?Cvičíš s fyzioterapeutkou? Jak často? A jak dlouho cvičíš?Cvičím9 cviků 20 opakování...

beedrunka
23. pro 2013

@genio a jak se cítíš po mobilizaci? Bolí to? je to nepříjemné? A jak dlouho cvičíš? A kam chodíš?

leamax
23. pro 2013

@genio tak drzim prsty, nech to neboli tak ako mna. neviem, ci ja som mala taku surovu doktorku, ale teda mna to bolelo. ale hlavne, ze mi kostrc napravila, to je najdolezitejsie 🙂
@beedrunka ja cvicim raz denne a dala mi vsetky mojzisovej cviky a len po 5 opakovaniach 😕 no pekne ich ja zvysim, sa mi to zda malo, ked ty pises, ze 20 opakovani. cvicim kazdy den odkedy som bola na tej mobilizacii. to mi robila ako uplne prve, vraj cvicenie bez mobilizacie nema vyznam. tak som rada, ze ho mam za sebou 🙂
urcite nam to pomoze, verim tomu 🙂 🙂 🙂

beedrunka
23. pro 2013

@leamax no 5 opakování mi připadne strašně málo 😒 Já začínala na 5 opakováních a každý den přidávala až jsem se dostala na těch 20 a ty už budu cvičit pořád...Jj, taky tomu moc věřím a doufám,že to pomůže...A piješ i čaj Mojžíšové?Já jo, ale nevím na co je dobrý...

leamax
23. pro 2013

@beedrunka mam knizku a tam je, ze sa to ma pridavat po tyzdni, tak tento tyzden dam 10 opakovani. a to vsetky cviky? ci len niektore?
nie, caj nepijem, my sa este oficialne nesnazim, az od januara mozme. teraz sme treti mesiac po potrate, tak preto. ale pijem alchemilku do ovulky 🙂
ale krize ma teda uz nebolia vobec, ani pri tom cviceni, tak asi dobre cvicim 🙂

beedrunka
23. pro 2013

@genio tak co mobilizace?dalo se to?nebolelo?

olusik87
23. pro 2013

Zdravim, chcem vás povzbudiť. Nám sa zo začiatku nedarilo , už som aj rozmyšľala nad vyšetrením , ale nebolo treba ,ozval sa slepák+ cysta , takže operácia a po operácii rehabka a tam mi ukazala par cvikov a otehotnela som asi za tri mesiace. Ale neviem čomu z toho zato vďačim. Už máme deti dve 🙂) Ale známej to určite pomohlo , ta mala za sebou dve neupešne umele oplodnenia akurat mali ist na tretie ale skusili mojžišovku a ta hned zabrala a v maji budu traja 🙂) Tak drzim palceky

genio
26. pro 2013

@beedrunka
@leamax no bolet to nebolelo, bylo to takové nepříjemné, ale musím říct že hned po tom jsem cítila uvolnění. jinak cvičím 2krát denně asi 6 cviků začala jsem po 5ti krát a po jednom opakování přidávám každý den. příští cvičení s fyzioterapeutkou mám za měsíc tak uvidíme 🙂

leamax
26. pro 2013

@olusik87 dakujeme za povzbudenie 🙂 veeelmi potesilo 🙂 🙂 🙂
@genio aj kostrc ti robila? mne ked napravila kostrc, tak som to mala take ubolene vyse tyzdna. ale, ze to je normalne 🙂

genio
27. pro 2013

@leamax i kostrč, no ten den jsem si nemohla sednout to je fakt, ale pak už dobré 🙂

leamax
27. pro 2013

@genio preco nemohla? tak bolela, ci si mala zakazane?

genio
30. pro 2013

@leamax no měla zakázané i bolelo. že prý po mobilizaci se nesmí sedět aby se ta kostrč zpátky nedostala tam kde byla 🙂

leamax
30. pro 2013

@genio no vidis a mne povedala, ze mozem kludne sediet. super, dufam, ze mi to nebude treba robit znova 😠

genio
30. pro 2013

no tak sem tam jsem si taky musela sednout, ale spíš jsem se fakt snažila ležet nebo stát 🙂 ale nejhorší je že mě začíná tak divně pobolívat v křížích :-/

leamax
30. pro 2013

@genio ja som tiez radsej v ten den lezala, sedela som len na obed, ved zas obedovat v restike na stojaka alebo v leze sa neda 😀 mna v ten den krize neboleli, ani potom uz nie, vobec, ani v case mrchy, co som normalne mavala bolesti v krizoch vtedy. ale asi este pre istotu skocim po novom roku k rehabilitacnej, nech mi tu kostrc skontroluje