Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
2. lis 2007

Macik, nuda to sice je, ale aspoň to má nějaký výsledky 😉 Ale fakt to denně zabere skoro hodinu (při plném počtu opakování) 😒
Jinak jsem teda zjistila, že na Moravě to povětšinou proplácejí, v Česku jak kdy, ale často nee 😝

macik
2. lis 2007

len-tak hlavně ať brzo otěhotníš-když otěhotníš ty, tak po tobě zopakuju cokoli....ne teda, že bych tím myslela, že bys byla nějaký beznadějný případ, spíš jen při tom tvém rychlocyklování je to fakt šrumec....

len
2. lis 2007

No, ono toho po měn není zas tolik co opakovat 😀 Žádné vitamíny, žádné hormony, jenom měřím teplotu, často se milujeme a poslední dva měsíce cvičím Mojžíšku 🙂

macik
2. lis 2007

aha-často se milujeme-to by mohlo být ono-to bychom asi měli zkusit 😀

len
2. lis 2007

No, že by to u nás zrovna fungovalo... 😀 Ale doktoři to schvalují, to je nejlepší způsob, jak otěhotnět (a taky nejpříjemnější) 😉
Jo a taky hooodně zeleniny, zrovna jdu na trh pro oběd 😉

macik
2. lis 2007

zeleninu já ráda, ale dám na tebe a přitvrdíme 🙂 ...teď spíš po večerech zobem ovoce (místo čipsů a tyčinek), ale asi zkusíme přisypat zeleniny 😉

veerunka
2. lis 2007

len, tak to je mazec. Já měla cvičit 1x denně vše 10x a teď mám cvičit 2x denně 5x. Tak to si asi navýším dávky. 😝 Ale představa, že žabáka budu dělat 40x mě děsí. Uf. 😀 Myslela jsem, že se všechny cviky musí cvičit najednou.

len
2. lis 2007

Žabáka zrovna dělám 20x (10x na každou stranu), možná jsem to popletla 😉 A cvičit se musí najednou vždycky celá skupina (1-4, 5-7, 8-10), ale jednotlivé skupiny se můžou cvičit odděleně 🙂 Ale myslím, že 2x denně po 5 opakováních je blbost, v knize vysloveně píšou - počet opakování nedělit! Tj. máš-li něco cvičit 40x, nejde to odcvičit ráno 20x a večer taky 20x, prostě se to musí udělat 40x v kuse 😒 Nevím sice proč, ale nějaký význam to určitě má, když na to vysloveně upozorňují 😉

veerunka
2. lis 2007

Hm, tak teď fakt nevím. Raději zase budu cvičit 10x každý cvik. Len, děkuji za info. 😉

campi
2. lis 2007

Cvicim uplne stejne jako len, na tyto maximalni pocty jsem se dostala postupne - zacinala jsem na 10 opakovanich (5 u kocek) a po deseti navysovala az na 40. Zabaka delam teda na kazdou stranu 20.

zuzanic
2. lis 2007

čau. děvčata, vy cvičíte jen podle toho co vám řekla doktorka, případně fyzioterapeutka nebo to máte některá jen naštudované z knížek? docela by mě zajímalo, kdo to na moravě proplácí. šla bych k němu ;)

campi
2. lis 2007

Cetla jsem knizku a chodim i k fyzioterapeutce. Ke konzultacim vyuzivam taky tuto diskuzi🙂.

fiallinka
2. lis 2007

Ahoj holky, vy jste toho nakecaly... Já to shrnu za sebe - cvičím už půl roku, cvičení mi trvá asi hoďku a čtvrt, když to neošidím 🙂, a už mne to fakt nebaví. Někdy to zkrátím, někdy zase den vynechám, prostě jak se to stíhá - nejsem superman...
zuzanic: co já vím, tak mojžíšku cvičí skoro v každém rehabilitačním centru při nemocnicích, takže se ptej tam, kam chodíš k doktorovi, žádná má kámoška tady neměla problém s tím, aby jí MUDr. napsal doporučení zadarmo..
K té mobilizaci kostrče: má se dělat až po asi po dvou měsících, lehnete na břicho, uvolníte se, a rehábka prostě strčí prst v gumové rukavici do zadku, není to příjemné, ale ani žádná hrůza, nestrká ho vůbec hluboko. Spíš je nepříjemný ten pocit z toho, kam sahá - ale netrvá to fakt dlouho a prý to má fakt pro tu kostrč velký smysl. Už proto má podle mne cenu cvičit "pod dozorem".
Jo, a ze začátku jsou návštěvy spíš častější, aby vás to naučila, pak už spíš jen na tu mobilizaci jednou za dva měsíce, ale asi záleží, jak mají nacpaný program...
A tady všichni doporučují, když začnete cvičit, abyste neotěhotněly, prý hrozí větší riziko potratu, nejméně dva měsíce, někdo říká až čtyři. Jenže to asi moc nejde vydržet... navíc při našem spermiogramu mi to stejně nakonec rehábka "povolila" 🙂

blucka
3. lis 2007

Ahoj holky,
teda vy to poctivo cvicite, klobuk dole.
Ja si chcem doporucenie na cvicenie vybehat buduci tyzden, ale teda neviem ako to zvladnem cvicit kazdy den.
Trochu ma zarazilo to doporucenie o neotehotneni pocas cvienia. Clovek sa snazi uz dlho a teraz to ma odlozit, to nejde moc vydrzat.

lemulca
autor
3. lis 2007

blucko, ja nevim ale me moje fyzioterapeutka rekla, ze se nemame snazit jen cca 10 dni od prvniho dne kdy zacnu cvicit celou sadu, tj. vsech 10 cviku - ale ne jakoze snazit, ale spis milovat vubec, protoze pri sexu jsou protichudne pohyby a zapojuji se jine svaly tak je dobre (prý) ten první týden nesexovat. Ale nevím 🙂

blucka
3. lis 2007

Lemulco, tak to si ma ukludnila. To uz znie lepsie. 😉 Ja myslela, ze dlhsiu dobu by som nemala otehotniet.

chiwule
4. lis 2007

ahoj babušky, v knížce od Mojžíšové se doporučuje první 3 měsíce poctivého cvičení neotěhotnět, protože u určitého procenta žen docházelo k potratům - tělo ještě nebylo úplně srovnané...ale není to zas tak striktně dáno...
ohledně sexíkování, mě zas moje rehábka říkala, že na to máme doma hupnout, protože při sexu se masírují vazíky zevnitř a to že je taky prospěšné 🙂
koukala jsem do knížky a na cviky, co mi dala ta moje - mám jich 5. Jsou z různých skupin, taky mi říkala cvičit tak 3x a ne 15x co se píše u Mojžíšové, tak teda nevím...zkusím si to nějak nakombinovat a uzpůsobit spíš k té Mojžíšové, takhle se mi to moc nezamlouvá... 😒

fiallinka
4. lis 2007

blucka: no, mně to taky štvalo, stejně se pak ale ukázalo, že s naším spermiogramem není ta šance otěhotnět opravdu velká... ale obecně se říká, že nejméně dva měsíce raději fakt ne, ale kdo to má vydržet...
chiwule: a chodíš k někomu, kdo je na to speciálně vyškolený? mně to připadá takhle docela divné, odporuje to celkem všemu, co je v té knížce a co mi říká ta moje rehábka, no a ta to dělá oficiálně... třeba se všichni shodují na tom, že by se ty cviky měly cvičit po těch skupinách a zhruba v tom počtu opakování...

len
5. lis 2007

No tak se zase hlásím po dvou měsících cvičení, teď jsem se zrovna vrátila od fyzioterapeutky 🙂
Takže - dva měsíce jsou prý na cvičení málo (já vím, že je to běh na dlouhou trať), ale už se to na mě začíná projevovat, pánevní oblast už mám dost dobře srovnanou a bloky odstraněné 🙂 Kdo si nepamatuje, na začátku jsem tam přišla s pánví totálně nakřivo (cca od mých 12 let...) a parádníma blokama pod jizvou po slepáku. Ještě mě trochu zlobí bloky mezi žebry, ale lepší se to, pracujeme na tom 🙂
Nahlásila jsem, že mám za sebou první IUI a chystám se na další, takže tohle je prý výborná příprava a doporučuje mě tohle protažení - odblokování pokaždé po MS (to je pánev uvolněnější) před IUI. Což ovšem u mě znamená co tři týdny 😀 A prý by se to klidně mohlo povést, protože oproti první návštěvě jsem udělala velký pokrok a pánev je mnohem lépe srovnaná a prokrvená 🙂
Takže cvičení zdar, jedeme dál 😎

campi
5. lis 2007

Len: blahopreju k vysledkum i k tvoji vytrvalosti.
Zase se mi zhorsil kasel, uz 4. tyden se z toho nemuzu vyhrabat, to neni pro cviceni idealni. A tak mi to chybi.

lemulca
autor
5. lis 2007

holky tak já ode dneška cvičím celou sadu, všech 10 cviků - konečně mám záda natolik srovnaná že můžu cvičit celou sadu. Zatím cvičím vše 15x (mám to uzpůsobené na mě ten první týden) a každý týden pak budu zvyšovat až do 40 opakování, ale některé zůstanou u 10-15 opakování. Jinak nevím proč, ale mám celé cvičení dělat v kuse (někdo z vás psal že to má rozdělené....)
Největší radost jsem ale měla z toho že už nemám na zádech skoro žádné bloky, jen maličké které se hned srovnají 🙂

chiwule
5. lis 2007

jo jo, taky se mi to nezdá...a nenašla jsem jí v seznamu doporučených a vyškolených...tak teda nevím, kontakt mám na doporučení kamarádky, co k ní taky chodí 😒

musilka
6. lis 2007

já mám jakoby dvě sady cvičení a jednu cvičim ráno a jednu večer dohromady to dá něco málo přes hodinu. A je to pro mě lepší takhle po kouskách 😒

lemulca
autor
6. lis 2007

tak mě jako vyhovuje víc ta hodina celkem večer, ale že všichni ostatní cvičíte půlku ráno a půlku večer a já vše dohromady. Jinak moje "Mojžíšová" taky není v žádným seznamu, ani nevím jestli má na to nějaký certifikát, ale její tatínek byl přímým žákem paní Mojžíšové a tahle holka co je stejně stará jako já se to vše naučila od něj. Ale i tak k ní chodím, je to fyzioterapeutka a záda mi srovnala krásně a vyhovuje mi její přístup i její názory... 😉

fiallinka
6. lis 2007

lemulca: ono je myslím nejlepší cvičit to v kuse, jen když to nestíháš nebo to někoho bolí, tak se to může dělit - ale když už se to dělí, tak se to má dělit po těch třech cvicích, necvičit to na přeskáčku...
a jinak, myslím, že člověk chodí k rehábce a ne k nějakému šarlatánovi, tak není možná až tak důležité, jestli je to ta pravá mojžíšová, ale to, že cvičíš - i když zas moc obrovské odchylky by mi byly podezřelé v případě, že tak to cvičení, jako "mojžíšovou" prezentují.
Já můžu po půl roce říct, že mám zpevněnější tělo a před posledníma dvěma menses mne skoro nebolelo břicho, což je změna. Tak aspoň něco.

lemulca
autor
6. lis 2007

ta moje mi na první schůzce říkala, že je hodně lidí co mají na to "certifikát" ale že to ještě není zárukou že to umí (z čehož usuzuju že ona ho nemá). Je pravda že mě teda nerovnala přes konečník, ale zase mi úplně vše vysvětlí (co se svalů týká, cvičení, pomocných věcí, vše kolem Pronatalu a hormonů atd). Ptá se mě a bavíme se úplně o všem, včetně hormonů, mensesu, sexu, atd) navíc má opravdu dobré názory (např. si myslí že každá žena je jiná a že moc nemá ráda dr. co když zjistí že žena neovuluje přesně uprostřed cyklu tak jí rvou prášky aby ovulovala tak jak oni chtějí) atd. a i cvičení se snaží uzpůsobit individuelně stavu toho kdo k ní chodí. Asi ještě nemá tolik let zkušeností ale má se s kým poradit (její taťka) a už má na světě i nějaké to mimčo 🙂

campi
6. lis 2007

Lemulco: az budes cvicit 40 opakovani, tak myslim, ze to nebudes zvladat v kuse. Ja to nejdriv taky tak delala, ze jsem tam nemela pauzu (i kdyz rehabka rikala, ze je dulezita), protoze mi to prislo casove vyhodnejsi cvicit vsechno najednou.
Ale kdyz odcvicim prvni dve serie po 40, tak uz nestacim s dechem a telo me prinuti si tu pauzu udelat.

Ja mam teda nejvetsi problem sladit cviceni s jidlem. Kdyz cvicim v pul sedme vecer (u Ulice🙂), tak bych mela veceret kolem 16:30... Protoze kdyz se najim az po cviceni kolem 19:30 a dam si treba vinko, tak uz se mi desne nechce cvicit v 21:30 zbytek.

lemulca
autor
6. lis 2007

campi - to nemusi byt rozdelene rano vecer? To muzes mit mezitim trebas jen hodku pauzu?

len
6. lis 2007

Já teda zvládám všecko odcvičit vcelku o víkendu, přes týden fakt hodinu v kuse těžko najdu... Takže ráno mám nějakých 45 minut a odpoledne asi 10, ale vstát o těch 10 minut dřív ráno prostě nezvládám 😀 S dechem stačím, přeci jen během celého cvičení dýchám zvolna a nezadýchávám se... Myslím, že žádný spalovač kalorií to určitě není 😀
Akorát jsem si uvědomila, že včera jsme vůbec nedělali Mojžíšku, prostě mě celou tu hodinu rovnala a protahovala ty správný svaly 🙂

lemulca
autor
6. lis 2007

uvidím jestli to zvládnu vcelku, ráda bych, protože čas mám většinou večer od 20-21 hodin u televize (nemusím to vidět, stačí mi poslouchat). Jinak s tím dýcháním zatím v pohodě, ale zatím cvičím 15 opakování. Jen u jednoho cviku se mi rozbuší dost srdce, ale to mi fyzio řekla že je to normální.