Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

chiwule
8. lis 2007

no nevím, holky, ale podle mojžíšové se má cvičit jen 10 cviků + dva pro chlapy při špatném spermio...tak mi to trošku nesedí ten odkaz 😨

lemulca
autor
8. lis 2007

4 cviky co já cvičím tam vůbec nejsou třeba ☹

lemulca
autor
8. lis 2007

http://www.volny.cz/novacka/mojzis/zenska_steri...
tady je něco v PowerPointu 🙂
v tech 20 cvikam jak sem davala campi jsem nikde nenašla cviky na posílení pánevního dna (ty dva cviky cvičím hned na začátku)

len
8. lis 2007

Lem, já mám pocit, že cviky 8-9-10 se každý cvičí ve třech variantách - normálně-snížený-zvýšený. Takže je to defakto devět různých cviků 😉

lemulca
autor
8. lis 2007
lemulca
autor
8. lis 2007

no prostě cvičím asi něco jiného ☹ a jsem teď docela zmatená protože mi nedělala ani tu mobilizaci (přes konečník) a když mi pak ukazovala ty poslední cviky tak měla sama papírek aby si to pamatovala jak mají jít po sobě... tak se třeba na mě učí no ☹

len
8. lis 2007

Hm, tak to je divný 😒 Že cvičíš něco trochu jinýho, to bych se nedivila, já mám taky o dva "oficiální" cviky míň a navíc cvičím tři jiné, ale teda učila mě to "z hlavy" 😒

chiwule
8. lis 2007

v každým případě nám určitě neuškodí, pokud posilujeme pánevní dno a cvičíme 😉

len
8. lis 2007

No to ne, ale když si vezmu, jak dlouho to Mojžíšová pilovala, aby to bylo dokonalý, a pak přijde kdekdo, zaštítí se jejím jménem a porušuje hlavní zásady, který kázala... Teď teda nemám na mysli nikoho konkrétního, ale třeba když jsem oslovovala centra, kde to cvičí, někde nepůsobili zrovna důvěryhodně 😖

lemulca
autor
8. lis 2007

holky jako mi to nedalo, a v rychlosti jsem nakreslila co vlastně cvičím já, mám to v albu 🙂 vypadá to vtipně tak snad to z toho pochopíte 😅 😀

len
8. lis 2007

No, tak tvou 7. (kočku) cvičím:
a) normálně
b) na loktech
c) na bedničce
9. (vytáčení kolen v kleku) opět cvičím v těchto třech variantích
+ mám ještě jeden (zdvihání paží do stran v kleku), opět a), b), c)
Jinak dělám to samé, ale 3+4 vynechávám a mám místo nich tři jiné cviky na břicho 🙂

lemulca
autor
8. lis 2007

uf no tak to jsem z toho jelen, všichni cvičíme 10 cviků Mojžíšové ale ve finále každá něco jiného 😀 😀

fiallinka
8. lis 2007

no vidím, že jsem snad jediná, kdo to má vzorově podle knížky... sice mi taky ze začátku přidala nějaké cviky, ale to bylo spíš, když viděla, že je na mně něco špatně, třeba cviky na záda, a tak...
jinak souhlasím s len - pokud to někdo prezentuje jako cvičení podle mojžíšové, měl by se toho víceméně držet, protože jí to trvalo dost dlouho dojít k téhle variantě...třeba zrovna to rovnání přes kostrč je prý důležité...

campi
8. lis 2007

Ten odkaz jsem davala jenom kvuli tem upazovacim cvikum. Jinak se mi to zda jako nejaka slatanina. Mam 10 cviku, z toho 3 (kocky na vsech ctyrech) cvicim ve 3 polohach stejne jako Len.

Ta mobilizace pres zadek se fakt nemusi delat, kdyz pro to neni duvod (mne ji teda delala☹)).

campi
8. lis 2007

Lemulco: jinak mam ty cviky uplne stejny jako ty, jenom kocky ve 3 polohach a trochu jiny poradi.

chiwule
8. lis 2007

ja mám knížku o metodách Mojžíšové, co jí sepsali lidi kolem ní a jsou tam jednotlivé cviky vyfocené a popsané, co a jak dělat, jaké jsou nejčastější chyby, jaký má být počet opakování atd...moje rehábka mi zatím dala 4 cviky -po dvou z první skupiny a po dvou ze třetí skupiny. Kočky jsou ve druhé skupině a z těch nemám zatím žádný...říkala mi, že cviky přidává postupně a individuálně, protože ne každá dokážeme ten který cvik cvičit hned správně, že raději počká až budu třeba schopná ho zacvičit správně...prostě podle toho jak to kdo dokáže, jakou má fyzičku...

campi
8. lis 2007

Taky mi nedala mojziska vsechny cviky najednou. Treba to roztlacovani zadecku az po 2 mesicich.

chiwule
8. lis 2007

campi a jak dlouho už cvičíš?

campi
8. lis 2007

Mela jsem pres leto prestavku, takze nejdriv od prosince 06 - cervna 07 (fakt poctive kazdy den!).
A ted 6 tydnu, ale z toho jsem 14 dni nic nedelala kvuli nemoci.

chiwule
8. lis 2007

tak to jsi hodně dobrá! mě se nechtělo cvičit hned třetí den 😀

campi
8. lis 2007

Ta pani, ke ktere chodim, je strasne prisna, tak jsem to delala i kvuli ni, aby me pochvalila🙂. A hlidal me taky manzel, abych cvicila. A taky jsem mela motivaci v sousedce, chytla se ji dvojcatka pri 1. IVF po 4 mesicich cviceni.. Pres leto to neslo, jak bylo trochu volno, tak jsem byla nekde venku. A ted jsem si uvedomila, jak dobre to cviceni delalo mym zadum, uplne si to uzivam - nejradeji mam vytahovani z pasu.

Hezky, holky, cvicte, prospeje vam to a chlapi vas pochvali, az uvidi vase pevne zadecky a mensi briska.

chiwule
8. lis 2007

campi, alespoň k něčemu to bude 🙂

lemulca
autor
9. lis 2007

tak včera jsem cvičila, zatím dělám od teprve 15 opakování a jako fakt mi to zabere 50-55 minut, tak to jsem zvědavá jak dlouho to budu cvičit když to budu dělat 40x (některé cviky sice jenom ale i tak 😒 )

romik82
9. lis 2007

Ahojte holky,
jsem tu nová a jestli Vám to nevadí ráda bych se k Vám přidala.příští týden ve čtvrtek jdu na první cvičení podle Mojžíšové.Jak tu píšete o té mobilizaci přes konečník je to bolestivý?

lemulca
autor
9. lis 2007

Romíku já jí nepodstupovala, ale holky co jo tak psaly že to nebolí vůbec, jen že je to prostě divný 😉

campi
9. lis 2007

Romik: nee, bolestive vubec, ale neprijemne, ze ti nekdo saha dost hluboko do zadku...

Lemulca: ja teda ted cvicim 20nasobky - jak jsem zacinala znovu a mela prestavku kvuli nemoci, tak jsem zacinala od deseti - ale kompletne to vyjde na 30 minut! Jestli mezi kazdym opakovanim prodychavas, tak se nedivim, ale az budes cvicit 40nasobky, tak budes asi dost bojovat s casem.
Zajimave je, ze cvicis 15 opakovani, co ja vim, tak se navysuje od 10 do 40 po desitkach..

romik82
9. lis 2007

No já se právě na to psychycky připravuju.To že to bude nepříjemný tak s tim počítám ale bála jsem se toho že to bude bolestivý.

romik82
9. lis 2007

Holky jak jsem to tu tak pročítala už tu některá otěhotněla?Jak že by jí ty cviky pomohly a nebo se tu na to teprve čeká.

lemulca
autor
9. lis 2007

campi ale já už k ní chodím dva měsíce a nějaké přípravné cviky jsem cvičila už před tím po 10. Třeba ty první dva, stahování zadku, protahování zad a jednu kočičku. Až od pondělka mi přidala poslední cviky a cvičím 15x. Říkala že to budeme zvyšovat o 5 po týdnu, ale ne všechny cviky, některé cviky se prý dělají stále stejně (třeba 10x)

romik82
9. lis 2007

No to jsem teda holky fakt zvědavá jak to bude probíhat.Ta fyzioterapeutka je tu široko daleko jediná která na to má ten certifikát, když jsem s ní mluvila byla v pohodě a připadalo mi že ví o čem mluví.Jelikož už jsem po jendou nevydařeném IVF tak jsem si řekla že vyzkouším uplně všechno proto abych mohla mít miminko.