Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

lemulca
autor
11. zář 2007

holky zatím cvičím pilně, tak uvidím co mě ve středu zase čeká dál 😉

lenkanemeckova
11. zář 2007

Protože taky uvažuju o Mojžíšové... přečetla sem celou tuto diskuzi... a jen bych chtěla říct, že je to opravdu zvláštní... páč mě ta cvičitelka řekla, že mi má gyndař napsat doporučení a že v tom případě to pojišťovna hradí ... (nic mi nediktovala co tam napsat nebo tak a ani se neptala na pojišťovnu) ... tak nevím... u gyndaře sem zatím nebyla (odjíždím na dovču) takže to začnu řešit až potom... stejně mám ještě stále spoustu otazníků... jestli začít či ne... páč já nemám problém otěhotnět, ale mimi udržet ☹

lenkanemeckova
11. zář 2007

jo a ještě sem se chtěla zeptat... stále si úplně přesně nedokážu představit tu akci přes konečník... ta cvičitelka mi nic podrobného neříkala, jen že si na to objednává ženský samostatně a spíš ve večerních hodinách... aby už v centu nikdo nebyl... páč je to intimní záležitost... na masáže normálně chodím... z toho nemám strach... ale trochu se děsím té mobilizace... myslíte že se to dělá vždy? ... chápu to dobře, že mi z prominutím strčí prst do zadnice a upravuje tam kostrč... sorri vždycky sem měla velkou představivost, ale toto si fakt představit neumím... je to tak? 😅

grej
11. zář 2007

Lenko - myslím, že i proto, abys mimi udržela je dobré cvičit. To posilování pánevního dna, jak se tu psalo, mají cvičit i těhule, takže to to určitě bude pro udržení plodu dobré.

Neboj, nic hroznýho ta mobilisace není. Ani tam ten prst necítíš. Nageluje si ho, aby klouzal a pak to je rychlé. Jen ti tak různě tlačí na kostrč aby se pohnula do správné polohy...
POdle mě to dělá pokud má pocit, že máš tu kostrč nakřivo. To u mě zkoumala pohledem a pak i pohmatem na kostrč "zvenku"...

arietiska
11. zář 2007

lemulca: Absolvoju řadu let, mám zlomenou kostrč. Když mně kdysi viděla kolegyně pí. Mojžíšové, řekla s tímhle mít děti holka nebudeš a vrhla se na mě.🙂 Pokud ti ta rehabka nestrčila prst do prdele /Mojžíšová taky říkala vystrč prdel, tak to zdrobňovat nebudu/, tak to až tak metoda Mojžíšové nebyla. Uvolnit spazmy kolem kostrče, srovnat ji a pak následně udělat rehabilitaci páteře to je Mojžíšová a její metoda léčby neplodnosti ... takže prst v prdeli je základ této metody. A na závěr cviky, ty jsou to poslední...

arietiska
11. zář 2007

Každopádně pokud narazíte na šikovou rehabku, která tohle fakt umí /je jich málo/, tak vřele doporučuju. Nejen, že mně to vyléčilo frigiditu /již vlhnu a nic mě při sexu nebolí/, chronické záněty spodku a různé problémy s nafukováním, bolestmi hlavy, páteře a já nevím čím, tak jsem i krásně otěhotněla. 🙂 Každopádně na mobilizace chodím už snad 5 let a nedokážu si bez toho již život představit. Zlomená kostrč nesroste, takže po čase se mně vždy hne někam kam nemá nebo si jí hnu sama při sportu a je zle.

Prst v prdeli je nepříjemný a trošku ze začátku bolestivý, ale po čase jak se strovná to ani nebolí. Někomu to stačí třeba jen jednou, dvakrát, pokud ji má v pořádku na dlouhý čas.

lemulca
autor
12. zář 2007

arietisko, ale já přeci nepsala že mi to nebude dělat... Já jsem psala že jsem tam byla poprvé, a taky jsem psala že jsem měla před 2 roky úraz (pád z vlaku) takže třeba mi to nejdřív chtěla srovnat zvenku než začne něco zevnitř.. Tobě to dělala přes zadek hned první setkání? A taky tu grej něco psala o tom že jí to dělala podle toho v jaké byla fázi cyklu - že to dělala před OVU, kdežto já u ní byla těsně po OVU. Jinak na frigiditu, bolesti hlavy, záněty spodku ani problémy s nafukováním netrpím. Prostě mě jen bolí záda a mám bolestivou menses, toť vše. Prstu v zadku se nebojím, ten tam mívám pravidelně, spíš mě zajímalo jestli holkám co na tom byly naordinovala před tím nějaké "čištění". 😉
To že jsi nakonec měla mimi je super, alespoň je vidět že cvičení pomáhá i při poranění zad.

lemulca
autor
12. zář 2007

Tak jsem se ted vrátila z další návštěvy, během které mi řekla "až budeme víc cvičit Mojžíšovou" z čehož jsem pochopila, že se mi teď asi opravdu snaží ty záda nejdřív srovnat (hodit zpátky s-í skloubení atd). Měla jsem ho zase zpátky (špatně) ale šlo to hned napoprvé zase do správné polohy, tak snad to půjde rychle. Ten cvik mám cvičit dál, další 3 dny 15 ráno a 15 večer a pak pokud zvládnu 20 ráno a 20 večer. Na další návštěvu jdu v neděli 16.9. 😉

campi
13. zář 2007

Ja jsem delala cviceni podle Mojzisove nadvakrat - jednou bez uvolneni kostrce - chodila jsem k rehabce, ktera mi cviky vysvetlila, ty jsem pak cvicila doma a dvakrat tydne jsem u ni cvicila na mici a pote jsem absolvovala 2 mobilizace. Sama mi ale rekla, ze bez uvolneni kostrce to nema tak velky vyznam. Vydrzela jsem to 3 mesice a pak jsem to vzdala. Nevidela jsem na sobe zadny ucinek, nektere cviky se mi cvicily vyslovene spatne atd.

Po cca roce jsem presla k pani fyzioterapeutce, ktera se ucila od Mojzisove, a tam to ma jinou uroven i ucinnost. Doporucila mi ji sousedka, ktera s ni otehotnela.
Nejdrive jsem byla na vstupni konzultaci, pak me objednala na prvni mobilizaci, vcetne odblokovani per rectum. Dala mi presne pokyny, co mam jist a pit cca 2 dny pred mobilizaci. Navic jsem na radu sousedky nasadila vecer pred projimadlo, docela jsem z toho mela obavy ani ne kvuli sobe, spis, ze mi "tam" ma sahat cizi zenska. Jenomze ta to dela pravidelne, takze to pro ni bylo mene trapne nez pro me. V kazdem pripade sama citim pres kuzi, ze drive byla kostrc vybocena doprava a ted ji mam krasne rovne dolu.

Po teto mobilizaci jsem zacala cvicit, pocet cviku a opakovani se postupne navysoval, kazde 2 mesice probehla dalsi mobilizace (zadek uz ne). Vydrzela jsem to 7 cyklu a pres leto jsem to vzdala, protoze jsem byla porad nekde venku a nenasla na cviceni cas ani chut. Ale rada bych se k cviceni vratila, zacinaji dlouhe zimni vecery. Sice jsem neotehotnela (doporucuje se ale az 12 cyklu cviceni!), ale bylo to uzasny posilovani na zada, zadek i stehna.

Doporucuji chodit k rehabce, ktera se na cviceni specializuje, dela kompletni mobilizaci. Cviceni podle knizky a u holciny, ktera mela tuto metodu sice ve skole, ale vice se na ni nezamerovala, nebylo tak efektivni a vlastne az u te druhe rehabky jsem zjistila, jak se cviky maji spravne provadet (vlastne az po 2 kontrolach a prisnem opravovani jsem je pochopila spravne).

lenkanemeckova
13. zář 2007

Holky díky za všechny cenné info a zkušenosti... atky moc díky Petralik za IP... Po dovči se objednám... pokud příjde další MS budem mobilizovat... pokud už nepříjde... určitě mi "mojžíšová" poradí jak cvičit udržení... Já naštěstí pár let závodně tancovala atd... a držení těla mám dobrý... sic nejsem bez problémů (kdo v dnešní době nemá problémy se zádama, že 😖 ) ale držení těla je prý dobrý a páteř vychýlená taky není (to alespoň tvrdí masér ke kterému občas chodím)

PS.: Díky za natural popsání... někdy je to prostě potřeba... já se nebojím prstu v prdeli, ale chtěla sem jen vědět na co se připravit 😉

arietiska
13. zář 2007

Asi tak, chtěla jsem tí hlavně říct, že metodu podlě pí. Mojžíšové dělá v ČR mega lidí, ale ne každej to fakt umí. Cviky jsou jedna věc, mobilizace páteře a kostrče druhá a ta hlavní. Navíc taky ne každej umí ty cviky tak jak se mají cvičit vysvětlit. Zkrátka pokud by někdo narazil na někoho kdo mu nestrčí prstík do zadku, a jen tvrdí, že rehabilituje a svičí dle Mojžíšky, tak nemá moc smysl k němu dál chodit. A já vím, že takový rehabky jsou, proto na to upozorňuju ...
Dál si taky myslím, že si každá už tu svoji metodu nějak vylepšuje,takže např. dělat si nějaké čištění, mobilizovat podle cyklu jsou podle mě nepodstatný věci ... Prostě důležitý je jak umí s tím prstem v zadku /to jako není jen tak/ a jak umí odblokovat páteř a event. vysvětlit cviky, ketrý taky nejsou jen tak. Mojžíšové zdar! 😀

len
13. zář 2007

Tak já jdu dneska na první hodinu 🙂 Bylo mi řečeno, že dnes si promluvíme, prohlédne mě, ukáže ty cviky a dohodneme se na té mobilizaci, měla by se provádět v první části cyklu (to jsem teda četla i v knize)... Tak jsem fakt zvědavá 😉 Záda mě nebolí, MS mívám většinou bezbolestivou, ale slibuju si od toho i to, že když už neotěhotním, aspoň si pěkně zpevním zadek a vytvaruju stehna 🙂

arietiska
13. zář 2007

Kdyby někdo měl zájem chodit k šikovné rehabce, co to umí v Brně, tak mně písněte do IP. Je to soukromá rehabka, tak se u ní platí, žádná pojišťovna!

len
13. zář 2007

Já budu taky platit 😒 Mám k tomu hromadu důvodů, navíc VZP se k tomu staví dost odmítavě (jiné pojišťovny jsou v tomhle lepší 😝 ). Ale co, nezruinuje mě to a jestli ta ženská bude dobrá, tak to ráda zaplatím 🙂 Akorát je teda Praha trochu z ruky 😀

arietiska
13. zář 2007

len: Když jsem na tom byla poprvé nebolelo mě nic a neměla jsem žádné potíže. Ale jelikož jsem měla zlomenou kostrč u třetí obratle a vyhlou do 45 stupnů, bylo mně řečeno, že za čas bych trpět na záda začala a s tím prckem kdo ví jak by to bylo. O tom kolik bloků mě napoprvé odstranily ani nebudu povídat a že mně po té mobilizaci kostrče /byly dvě/ vyrostla nová chrupavka mezi druhou a třetí obratlí taky raději ne, pač mněto nebudete věřit.🙂 O této metodě jsem se dozvěděla úplnou náhodou, pač jsem dělala modelku na lymfatický masáže kámošce a paní co to učila, se Mojžíškou zabývala a hodně o ní povídala. Já jsem se tenkrát nechala mobilizovat a ani jsem netušila k čemu všemu mně to pomůže. To až čas ukázal k čemu všemu to bylo a že to dokonce ovliňovalo u mě i sexuální pocity atd.

Prostě ono není nutný od toho něco čekat, minimálně ti někdo napraví páteř a bude ti po tom moc fajn. 😉

len
13. zář 2007

Já si taky říkám, že člověk nesmí očekávat zázraky během pár dní (mým jediným viditelným problémem je to, že nemůžu otěhotnět), žádné zjevné obtíže nemám, ale vůbec netvrdím, že když na mě koukne zkušená fyzioterapeutka, nezhrozí se 😀 A třeba budu moct říct - nebylo mi nic, ale teď je mi líp 🙂

lenkanemeckova
13. zář 2007

Arietko... mobilizace dle cyklu není blbost v tom smyslu, že se provádí po menstruaci, kdy je jisté že nejsi těhotná. Byla sem poučená že mobilizace se v těhotensvtí nedělá... jen cviky. Takže proto po MS, ale pokud se před otěhotněním zatím chráníš tak je to asi jedno.

arietiska
13. zář 2007

Třeba mám dvě kamarádky co měly problém s orgasmem. Jedna už je po třetí mobilizaci citlivější, ale stále to není v pořádku /problém může být od kostrče/. Ale druhá třeba vůbec neměla problém od kostrče, přestože jezdila závodně na koni a dalo se to předpokládat, ale od zablokované kyčle. Jedna mobilizace a problém s orgasmem byl fuč.
Ne každej má problém s kostrčí, někdo třeba jen s páteří ... protě je fajn si jednou za čas zajít na rehabilitaci a není špatný, když ta rehabka umí i tu Mojžíšku.
Ona ta rehabilitace po srovnání té kostrče je totiž i méně bolestivá a ty bloky páteče se lépe napravují. A to, že ta metoda pomáhá ženám od různých potíží ženských a i od neplodnosti je moc bezva.
Ta rehabilitace je něco jako byste si představily, že máte provázek /páteř/ uvázaný nahoře i dole a někdo ten provázek dole uvolní a s porvázkem zatřebe. 😉

chiwule
13. zář 2007

přečetla jsem si všechny vaše příspěvky a nakonec jsem se rozhodla, že teď na mobilizaci nepůjdu - musela bych najít cvičitelku, která by mě vzala hned, protože v pátek jdu na IUI a to už je podle mě na zásahy do těla pozdě... až když se mi případně nepovede těhu, budu mít 3 měsíce na to, dát se dohromady než půjdu na IVF...každopádně děkuji za kontakty a podporu!

arietiska
13. zář 2007

lenkanemeckova: Jo aha jasný tak to jo, v těhu by se dělat asi neměla, určitě ne na začátku. Tak asi z bezpečnostních důvodů. Já tam chodila v době, kdy jsem se chránila a pak v době, kdy jsem si byla jistá, že těhu nejsem. Vlastně krátce po MS.

arietiska
13. zář 2007

chiwule: Hmm to už bych taky asi neřešila ... ono se to tělo po té mobilizaci tak dva až tři dny dává dokupy. Ale pokud se nezadaří pak vřele doporučuju vyzkoušet.

chiwule
13. zář 2007

arietiska: mno jo, špatně jsem si to načasovala... pořád bylo času dost a najednou už to jelo...injekce, uz...

lemulca
autor
14. zář 2007

campi moc díky za všechny popisky!!! 🙂 Já teda uvidím jak se mnou bude postupovat moje "Mojžíška" dál a pokud mi nestrčí prst do zadku v nějaké dohledné době (1-2 měsíce) tak se poohlídnu po někom jiném 😀
Ale jinak cvičim jak vzteklá 😎

musilka
14. zář 2007

ahoj holky tak jsem si přečetla vaše povídání a už jsem objednaná. Uvidíme co mi řekne jdu tam 3.10. po MS teda poufám že přijde 😒 Zatim nic o prstu v zadku neřikala asi mě nechce vyplašit 😀

sikotas
14. zář 2007

Ahoj, holky nevíte prosím jestli někde v okolí okresu Hodonín, je centrum kde by provozovali tu metodu podle Mojžíšové? Bylo to v Kyjově ale už to tam neprovozují...díky

ljd
14. zář 2007

sikotas v Břeclavě, myslím že přímo v nemocnici...ale zkus tam brknout, nevím to jistě 😉

zulik
14. zář 2007

Ahojky Len,prosím tě,sbírám info,kde se dá chodit v praze na cvičení dle mojžíšové,prostě nějaké typy ověřené,na netu jsem něco našla ale člověk neví,jestli to není jen čirý byznys a fakt je to kvalitní.nevadí mi platba,na pojišťovnu se nechci spoléhat,jinak mám asi stejný problém jako ty.taky když už jsem něco našla,byla tam špatná otevírací doba 😠

grej
14. zář 2007

Zulík - já chodím do Vršovic, Arthrocentrum. www tečka arthro tečka cz. Cvičí t tam paní Kolací. Mám OZP a na pojišťovnu mi to prošlo.
Pak se to taky cvičí v Holešovicích v Lékařském domě u Výstaviště...

zulik
14. zář 2007

grej díky,to by pro mne bylo blíž do Vršovic,právě v tom lékařském domě mají špatnou pracovní dobu 😒 chci chodit co nejmíň z práce,podívám se na to.mám taky OZP,tak to bych třeba mohla taky zkusit,to ti napsal obvoďák? poslední dobou mám taky děsný blokace krční páteře.

mikulka
14. zář 2007

Holky, já taky nemívám bolestivou MS, výsku sliznice ok, a paní, co dělá Mojžíšovou se stejně trochu lekla. Napravení jsem potřebovala jako sůl. Takže moc doporučuju.