Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
1. led 2008

puzzi, 🙂 no jo, asi bych taky bylaráda, kdyby jsem hned věděla, jestli se ty mršky dostaly kam měly 🙂 ale takhle zas na druhou stranu můžeš dýl doufat.. Vem si, že bys hned věděla, že se to nepovedlo a musela bys čekat třeba další 20 dní, než s ebudeš moct zase snažit 🙂 takhle jeto kratší 🙂

puzzi
1. led 2008

Kay, to máš pravdu. Ta dvoutýdenní naděje a pocit, že to vyšlo, co jsem měla po IUI, to bylo hezký. Člověka nesmí pak moc zdeptat to zklamání, ale většinou během dne až dvou se s tím smířím a jedeme dál.
Kay, kdy budeš vědět, jestli Vám to teď vyšlo?

kay
1. led 2008

no tofakt nevím, ale furt čekám na nějaký ten 6. smysl, který mi bude říkat, že to vyšlo, ale spíš mi říká že ne 🙂 no a vzhledem k mé nepravidelnosti cyklu a teď vlastně prvnímu měsíci femigardu vůbec nevím, kdy by to mělo přijít,ale myslím, že tak kolem 12.1. bych to mohla zkusit.. pokud bude ještě proč zkoušet 🙂 každopádně by to byla pecka.. 🙂 ovu mi na testu vyšla na cca 29.12.,takže tak nějak 🙂

puzzi
1. led 2008

Kay, tak to Tě čekaj ještě dva týdny napětí a naděje 🙂. Budu držet palce, cvičíš Mojžu, Femigard bereš, // na ovu testu byly, tak třeba se fakt za dva týdny dočkáš i těch // na těhu testu. To by bylo povzbuzující, že Mojža funguje 🙂.

kay
1. led 2008

puzzi, jo to by bylo 🙂 ale já myslím, že to musí vyjít, ikdyž třeba ne teď. a ty dva týdny utečou velmi rychle.. a jak jste na tom vy?

puzzi
1. led 2008

To první IUI nevyšlo a teď máme pauzu kvůli té Mojže. Za týden ve středu jdu na mobilizaci a začnu cvičit, takže leden a únor asi nic, v březnu uvidíme, co mi řekne potom rehábka, jestli už můžeme. No i kdyby neřekla, tak v březnu už se můžeme min. snažit sami a v dubnu snad už určitě druhá IUI. Chceme na IUI ještě min. dvakrát a když nic, tak v létě IVF. Tak to by bylo, aby letos nebylo 😉.

puzzi
1. led 2008

Na tu mobilizaci jdu 16. den cyklu, což je možná trochu déle, než chodíte vy, že? Ta moje rehábka říkala, že do 20. dne cyklu, tady jsem někde četla, že mezi MS a ovu. No to je jedno, věřím té své, určitě to nic špatného neudělá 🙂.

fiallinka
1. led 2008

puzzi: já ráno necvičím, to skoro nikdy nezvládám, snažím se k večeru a když to nestihnu vše, tak to prostě nestihnu, nebo si dám míň opakování - cvičím už od dubna, takže už to nejde tak jako ze začátku, ale snažím se jak to jde... jo, jinak - první IVF, máme totiž fakt blbý spermiogram, resp. takový, že doufáme, že se tam aspoň něco najde, co budeme moct použít - nevíme proč, ale navíc se hodně zhoršuje.

kay
1. led 2008

fialinko, no s tím, že to nejde už jako na začátku Tě chápu, já mámobavy, abych to vydržela aspo%n takdlouho jako Ty 🙂
puzzi a proč IUI? co vám našli?
na tu mobilizaci chodím hned po MS a myslím, že by to mělo být mezi koncem MS a ovu,aby jsi ještě určitě nebyla těhu, ale myslím, že 20.DC to ještě stíháš. spíš myslím holky opsaly, že těsně před ovuta mobilizcace pomůže spermijkám k vajíčku, že se ta oblast uvolní..

puzzi
1. led 2008

Fiallinko, oni určitě nějakou spermii dobrou najdou, oni jsou šikovný 😉. To je myslím ta metoda ICSI, kdy vysloveně hledají dobrou spermii? Držím palce, IVF má velkou pravděpodobnost úspěchu, tak s chutí do toho 🙂.
Kay, dělali nám v Motole snad už všechny vyšetření, hormony mám v pořádku (to jsem se divila, ale určitě to taky tak není dlouho, ještě před rokem jsem měla cykly 35-50 dní po vysazení HA, takže to si o ovulaci iluze nedělám, no vlastně dosud jsem si tak trochu říkala, že v ovu by u mě mohl být problém, měřím totiž BT a že by to byly nějaké úkázkové grafy, tak to teda nejsou, no ale ovulaci mám, což je super, dle krve a pak před IUI mi taky krásně narostl sám od sebe folík), vejcovody mám taky průchodný (byla jsem na HSG). Dokonce nás hned poslali do Podolí na imuno, to mi vyšlo taky dobře. Manžel má trochu sníženou pohyblivost, asi 33% (min. je 50%), na imunu mu vyšly malinko protilátky proti spermiím. Ale měl i nějakou infekci, tu přeléčil, tak možná už je to lepší. A to spermio taky není kritický, že by to bylo nemožný.
No každopádně se snažíme už rok a půl, takže IUI je dobrá volba, jak tomu trochu pomoct. Doktor nám řekl, že je to na nás, že pojišťovna hradí 6x ročně IUI a ať si to rozmyslíme, že IVF nám samozřejmě taky potom udělají, když se IUI nezadaří. Přece jen asi 10% šance u IUI je málo. Tak jsme se rozhodli pro 3 IUI a pak IVF. Přičemž schvalování IVF prý trochu trvá, tak třeba bychom šli i do 4. IUI, to se uvidí. Teď doufám, že ta Mojža by mohla taky trochu pomoct, že by se pak spíš zadařilo.
Taky jsem tady vyčetla, že někdo nejdřív cvičí a pak jde po nějakém čase na mobilizaci. Já vlastně začnu tou mobilizací a pak až cviky. Zajímavé...

kay
1. led 2008

puzzi, já třeba chodila na 6 rehabilitací a v těch jsem měla i 2xmobilizaci a pak jsem teprve resp. v průběhu těch rehabek začla cvičit... Ono asi faktzáleží na každété rehabce a taky je topřizpůsobené té které ženské.. Mě totiž hlavně bolela kostrč 🙂 Na to mi Mojža opravdu pomohla 😉 Já taky přemýšlela v případě neúspěchů nad IUI, ale snad to nebude potřeba no. Myslím, žeTi mojža určitě pomůže alespoň na podporu IUI nebo i IVF pokud by bylo potřeba..
My ještě žádná vyšetření nemáme, ale tEď se to trochu pohlo směrem kupředu tak to snad půjde"samo" 🙂

puzzi
1. led 2008

Kay, taky si myslím, že i kdyby se nám podařilo otěhotnět i bez Mojži, tak díky ní nám bude každopádně líp. Když mě rehábka prohlížela a ukazovala mi na mně, co všechno je nakřivo, tak je fakt, že mi cvičení rozhodně neuškodí, naopak. Měla jsem už jako malá skoliózu, není to na první pohled, ale na druhý pohled jsem křivule 🙂. Na bolesti zad nějak dlouhodobě netrpím, ale zrovna teď v listopadu jsem si při cvičení (chodím s manželem na aikido) hnula asi s plotýnkou, že jsem si pár dní pomalu neoblíkla ponožky. Občas to pořád cítím, tak doufám a věřím, že to tou Mojžou rozhýbám a uvolním.
Ještě mě napadá dotaz. Cítíte po tom cvičení a mobilizaci i něco uvnitř těla? Např. jak se ty orgány hejbají na správné místo a tak? Cítí se člověk po cvičení namožený jako po obvyklých jiných cvičeních?

kay
1. led 2008

puzii, no já tedmůžu říct,že pořád cítím nějaký sval.. nejvíc mi dělal problém přitahovač na pravé noze, který mě bolel tak, že jsem málem při vstávání i upadla.. ale konzultovala jsem to s rehabkou a ta říkala, že s emůže během cvičení stát, že se nějaký sval dá do křeče a smrští se.. A je pravda, že jsem to rozcvičila asi po 4 dnech. Hlavně te%d dost cítím záda, když necvičím a po cvičení mě fakt přestanou bolet. To je asi to, že to tělo sedává na správná místa 🙂 aspoň v to doufám.. a taky mě jednu dobu bolel podbřišek, resp. kolem vaječníků, ale věděla jsem že to jsou svaly.. Tak tose to asi celé uvolňovalo.. Po mobilizaci necítím většinou nic kromě toho, že jsme měla něčí prst v zadku 😀 😀 😀

puzzi
1. led 2008

Díky za zkušenosti 😉, jsem na to zvědavá. Tý mobilizace se trochu bojím, asi to bude pěkně trapný 😀. I když to člověk musí brát asi jako na gyndě, jim to určitě už ani nepřijde... Jo a ještě jedna věc mě trochu "trápí". Ten den ráno je prý nutné se vyprázdnit. Ne že by to bylo nereálné, ale trochu se bojím, co když se mi nebude chtít? Zákon schválnosti zafunguje a co pak? Mám na den před rozepsáno, co bych měla jíst, tak snad je to vymyšlené, abych pak ráno šla. Uf, toho se trochu obávám, jak to zařídit 😀.

kay
1. led 2008

puzzi, no tak tohle má opravdu každá rehabka jinak.. Já třeba neměla nic speciálního, jen jsme musela hodně pít, resp. dodržetpitný režim, aby byly svyly "vláčné" jinak nic.. A poprvé jsme měla takový nervy, že jsem se vyprazdňovala až moc 😀 alepak užto bylo v klidu, nebyl žádný problém, ikdyž jsem na záchodě nebyla..
Ze začátku jsem si taky říkala, že to bude trapný a tak,ale záleží na přístupui rehabky, moje je moc fajn, ještě jsme to měly komplikované tím, že jsem ji asi před 10ti lety znala, ale pak už se stejně soustředíš jen na sebe a na to, co máš dělat. Na začátku jsem jí řekla, že budeme mít intimnější vztah než s manželem, obějsme se zasmály a bylo to uvolněnější.. napotřetí Ti to už ani nepřijde 😉

diana001
2. led 2008

kde sa tu na sk dostanem k cviikom pani mojzisovej

puzzi
2. led 2008

Kay, díky moc za zkušenosti. Včera večer jsem přečetla celou tuhle diskuzi, tak jsem na to cvičení čím dál víc natěšená. S tím pitím vím, ale to nebude problém, já piju pořád strašně moc, takže to je v pohodě.
Intimnější vztah než s manželem 😀.
Jinak nervy na mě působí stejně jako na Tebe. Tak mě tady nesmíte moc uklidňovat, abych pak ty nervy fakt měla, na to vyprázdnění se mi budou hodit 😀.
Asi jsem blázen, ale už se fakt těším, jak budu každej večer cvičit. Haha, ono mě to určitě za pár dní přejde o nadšení. Ale vytrvám, tak přísahám 😉.

kay
2. led 2008

puzzi, jen se těš. Tp je dobře.. já se na to těším i dneska, cvičím tedajen měsíc a půl, ale jak už jsem psala, mám svoje fígle, jak zatím tu motivaci neztratit a zatím se daří..
A kdy vlastně jdeš na tu mobilizaci? Utíkám cvičit, tak zatím 🙂

puzzi
2. led 2008

Kay, mobilizace přesně za týden, ve středu. Je to fajn, konečně se soustředím trochu na něco jiného než na otěhotnění. I když to s tím souvisí, že 🙂. Ale mám pocit, že to cvičení dá člověku takový pocit, že něco dělá, že se něco děje. A to ostatní pak lépe utíká, je to tak?

kay
2. led 2008

jo, máš pravdu, víc jsem sesoustředila na to cvičení.. Teďka mám dovču, tak jsem myslela, že budu cvičit jak ďas, ale je to naopak horší 🙂 nemůžu se k tomu dokopat.. (ale dokopu vždycky).. kdežto když chodím do práce, tak už mám určitej systém nebo trežim a postě nad tím nepřemýšlím, jestli jsem unavená nebo tak.. prostě dojdu z práce lehnu a cvičím 🙂
já mám jít na mobilizace 15.a 16. 1. ale uvidíme podle toho kdy přijde MS.. já to vždycky můžu jen tak odhadnout ☹

ramonaa
2. led 2008

Holky, můžete mi někdo popsat, jak probíhá ta mobilizace?

puzzi
2. led 2008

Kay, co se týče odhadování MS, tak jsem na tom stejně. Pravidelné cykly neznám. Poslední čtyři cykly: 33, 28, 26, 32. Takže tak k odhadům 🙂.

fiallinka
3. led 2008

ramonaa: prostě si lehneš na břicho, odhrneš kalhotky a rehábka ti strčí prstík do zadku a chvíli tam s ním hýbá, asi podle toho, jaký je problém - ale není to hluboko ani dlouho, neboj, ani mně to nebolelo, spíš je to nepříjemný pocit sám o sobě
puzzi: pro mně je taky důležitý pocit, že aspoň něco pro to dělám... a ty cykly, co píšeš, nejsou zas tak nepravidelné, asi jako u mně 🙂, ale tohle je ještě myslím v normě... podle toho, co tu píšeš, ti Mojžíška nebo IUI pomůže 😉 , na žádný obrovský problém to u vás nevypadá, spíš na pár malých, už se brzo dočkáš, neboj 🙂

diana001
3. led 2008

dievcata poradte kde na slovensku mi ukazu cviky mojzisovej alebo sa da aj kniha kupit

mal
3. led 2008

Ahoj holky, chci se jen zeptat je tu někdo kdo chodí na tu metodu do Českých Budějovic..????

puzzi
3. led 2008

Fiallinko, díky za podporu 😉. Souhlasím, vyšetření u nás nic velkého neobjevily, tak snad bude štěstí při nás a letos se zadaří. Vy máte jen ty špatné spermie? S tím Vám určitě taky pomůžou. Holky, já jsem tak ráda, že žiju v dnešní době, kdy existujou CAR, kde umí takový zázraky 😀.
Ramonoo, ve středu na mobilizaci jdu, pak napíšu svoje dojmy. Ale podle toho, co jsem četla tady na diskuzi, se není čeho bát.

ramonaa
3. led 2008

fiallinka..tak to bude v pohodě ta mobilizace...jen je mi divný, že se tím může něco ovlivnit

Jo holky mě to drží nad vodou, ten pocit, že pro to něco dělám....začínám cvičit hned po šestinedělí, už to mám domluvený 😉

fiallinka
5. led 2008

puzzi: no, vypadá to fakt na problémy jen u chlapa, ale zato je to hodně špatné, ale je to divné - ono to při prvním spermiogramu vypadalo blbě, ale teď už je to úplně hrozné - zhoršuje se to... tak já doufám, že třeba je to psychika a někdy se to zas trošku zvedne (i když základní problém je v manžově operaci v dětství, takže se to může zlepšit jen na určitou úroveň).. a taky musím říct, že pořád věřím, že nám doktoři pomůžou a děkuji za to, že to umí, i když místy samozřejmě propadám depresi
ramonaa: ten pocit, že pro sebe něco dělám, je hodně důležitý, a "zabaví" tě to a nebudeš se tak trápit.

puzzi
5. led 2008

Fiallinko, při IVF asi stačí fakt jen jedna jediná spermie, oni jí do toho vajíčka nějak protlačí 😉. Určitě se Vám to povede, vajíčko oplodní doktoři, Ty jsi v pořádku, ještě k tomu cvičíš Mojžu, tak to by bylo, aby se nechytlo.
Já mám taky někdy slabší chvilky. Zrovna dneska mi máma radila, jak je důležitý být v pohodě, že nějaká známá taky nemohla a pak na to přestala myslet. Tomu ale moc nevěřím, že jde přestat na to myslet. Já se snažím být optimista a relativně v pohodě, ale nemyslet na to? To fakt jedině že bych byla celý měsíc v bezvědomí 😀. Mám pocit, že ty blbý chvíle přichází nejčastěji tak ten týden před MS. Začnu se asi bát, že zas nic, plus možná působí PMS a blbá nálada, těžko říct. Pak přijde MS, to je samozřejmě zklamání, ale za den dva se vzpamatuju a jsem zas docela v pohodě. A pak jsou slabší chvilky související s okolím. Blbé dotazy, dozvím se, že je nějaká jiná těhotná á jiné podobné situace. Každá to asi známe...

puzzi
9. led 2008

Tak jsem dneska byla na té mobilizaci. Opravdu se není čeho bát, "prst v zadku" je jen chvíli, to je samozřejmě trochu nepříjemný, ale nic strašného. Celou mě potom i předtím všude možně protáhla, uvolnila, člověk je pak jako znovuzrozený. Potom mě naučila cviky, začnu cvičit po pěti opakováních. Po MS potom přidám na 10 a každý týden 10, až se dostanu na 40. Každý měsíc kontrola a někdy koncem března nebo začátkem dubna by snad mohla být druhá IUI. Myslím, že mi to hezky uteče, budu poctivě cvičit, jsem zvědavá, jak se budu cítit.
Jo a neměla bych prý spát na břiše, že se tím ničí jak krční páteř tak i bederní. Moje nejoblíbenější poloha je právě na břiše. To se teda budu těžko odnaučovat, ale pokusím se 🙂.