Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
9. led 2008

puzzi 🙂 tak gratulace k mobilizaci 🙂 mlžu Ti říct, že já spávám víceméně skoro taky na břiše.. nebo spíš tak jak budeš cvičit toho žabáka, tak mám jednu nohu pokrčenou ale ruce mám pod hlvou nebo vedle sebe... Já si totiž hlavně myslela, že tak nemám spát kvůli tomu, že si tlačím celou vahou vlastně na vaječníky.. tak to jsi mě teď vyvedla z omylu 🙂
Pěkně cvič, s chutí do toho, ať to IUI vyjde, nebo ještě dřív 😠

puzzi
9. led 2008

Kay, spím přesně jak popisuješ. Totiž když ležíme na břiše, tak máme hlavu vlastně pořád otočenou do strany. Na boku je to v pohodě, na zádech taky. No a pak jak máš hlavu na polštáři, tak jsou na břiše prohnutý i záda. jedině že bychom měly v posteli díru na hlavu na dýchání a měly hlavu rovně dolů, to by pak asi šlo 😀. No prej se mám snažit usínat na boku a v noci z břicha pryč, když se probudím. Achjo 🙂.
Kay, Ty už budeš každou chvíli vědět, jestli Vám teď snažení vylo, viď?

evamik
9. led 2008

Ahoj holky, já jdu zrovna za chvíli na třetí mobilizaci... 🙂 Když si to tu tak pročítám, tak jsem docela překvapená, jak výrazně se ty jednotlivé postupy liší! Chtěla bych se zeptat PUZZI, jestli hned začíná cvičit všechny cviky, nebo jen některé - nejvíc mě překvalilo, že píšeš, že se máš dostat na 40 opakování. Já jsem po první mobil. dostala 3 cviky a měla jsem se dostat na 10 opakování - ty cvičím pořád (po 10 opakováních) a přibyly mi další 3 (zase už jsem se dostala na 10 opak.) a dnes mi přidá další. Ale těch 10 opakování je konečných - už se to nezvyšuje... Je mi trochu divný, že je to vlastně jedna metoda, a kolik má odlišných forem!!
Já naštěstí nikdy na břiše nespala, ale spíš moc nezvládám to ranní cvičení (mám cvičit totéž 2x denně), takže většinou cvičím jen večer...

kay
9. led 2008

puzzi: no můžu ti říct, že od té doby co jsem se to o tom spaní dozvěděla, tak nemlžu pořdně spát 😀 😀 😀 si furt dávám pozor jak ležím.. teď už jsme s ena to vykašlala, musí se to postupně, zkouším se přeučit na boční leh 😀
no a s tím výsledkem nevím, vvčeraráno byl test negativ, 10DPO, dneksa jsem 34DC, už mě bolí prsa aj břicho jako před MS, takže předpokládám, že tak do týdne by měla mrcha dorazit ☹ možná i dřív.. každopádně na žádné zkrácení cyklu (beru femigard) to nevidím - snad zatím. chci počkst až to dostanu a pak jdu na kontrolu k mudr. S mým štěstím bych se objednala a dostala to 🙂

puzzi
9. led 2008

Kay, 10 DPO může být ještě na test brzo, břicho jako před MS bolí i v těhotenství, nezbývá než čekat. Tyhle poslední dny před výsledkem jsou nejhorší, to nemám ráda, naděje roste, ovšem taky roste očekávání zklamání. Tak ať Ti to rychle uteče, nejlépe do // a když ne, tak ať aspoň MS dlouho nenapíná.
Jinak se spaním mám docela občas problémy i tak, že nemůžu usnout apod. A teď, když mám zakázanou svou oblíbenou spací polohu, tak se asi na spaní vykašlu úplně 😀.

fiallinka
9. led 2008

puzzi: no, jako bys mi mluvila z duše, přesně tyhle pocity mám samozřejmě taky, a kupodivu jsem teď jakoby o něco klidnější, když už vím, jak moc jsme na tom špatně 🙂, protože asi je skoro lepší jakákoliv hrozná jistota, než úplná nejistota... ale stejně i tak věřím na zázrak a i když vím, že půjde jen to ivf, stejně se pozoruju.... někdy jsem tak v depresi, že si myslím, že už nikdy nemám šanci, ale pak se uklidním, že ve stejné depce bylo hrozně moc holek přede mnou a že se zadařilo...

puzzi
10. led 2008

Ahoj Evo, úplně jsem včera přehlídla Tvůj příspěvek, poslední dny tu bylo takový ticho a teď najednou se to hezky rozjíždí 🙂.
Taky mě překvapuje, jak to každý cvičí jinak, přitom, přesně jak píšeš, člověk by myslel, že Mojžíška je jen jeden druh.
Takže jak to vlastně mám. 3 skupiny cviků. První jsou kolíbky plus žabák, druhá kočičky a třetí na zádech posilovací. Teď budu cvičit do MS včetně všechno 5x. Pak si prohodím skupiny na 3+1 a potom po min. dvou hodinách odstupu dvojku. Jinak teď mám celkem 9 cviků, pak mi přidá ještě jeden nebo dva. Po MS přidám na 10 a pak každý týden 10 až do těch 40. Kočičky budou ale pořád jen 5x.
Evo a jak dlouho cvičíš těch 10 opakování? Půl hodiny? Ale píšeš, že to cvičíš ráno a ještě večer, tzn. celkem 20x denně?
Fiallinko, chápu, člověk je prostě už zvyklej doufat, tak doufá v zázrak přirozeného početí, když se zrovna ten měsíc žádná pomoc neděje. A třeba jo, jsou případy, kdy to vyjde. Ten pocit, že mně se nikdy nepodaří otěhotnět, mám občas taky. To je na tom to nejhorší. Klidně vydržím ještě rok dva hokusů pokusů, resp. klidně teda asi ne, ale fajn. Ale ta nejistota, to je to nejhorší.

evamik
10. led 2008

Puzzi: Přesně tak - ráno cvičím 10 a večer taky - mám zatím jen ty 2 skupiny cviků (tzn. 6). Trvá to tak 20 min. až půl hoďky - podle toho, jak poctivě cvičím. 😉

Znáte někdo osobně(!) někoho, kdo díky této metodě otěhotněl? Vím, že to funguje a statistiky a tak..., ale přece jenom, když vidíte konkrétní příklad, je to lepší... Takže dodejme si motivaci!! 🙂

puzzi
10. led 2008

Evo, včera na mobilizaci mi ta fyzioterapeutka říkala, že jí zrovna předevčírem volala jedna paní, že je těhotná. A minulej tejden měla taky jednu. Jinak osobně neznám ani nikoho, kdo Mojžíšku cvičí, takže těžko říct, jak to funguje. Ale co jsem tak i na téhle diskuzi vyčetla, tak je úspěšnost velká. Já osobně se k tomu možná i trochu upínám, že IUI po Mojžíšce nám určitě vyjde. Současně ale pořád mám ten pocit, že já těhotná = sci-fi. Trochu schizofrenie 🙂.
Za chvilku jdu cvičit, koupila jsem si krásnou červenou karimatku, tak jdu na to!

evamik
10. led 2008

Puzzi, já se k tomu právě taky hrozně upínám, tak proto jsem asi chtěla ještě utvrdit... Mám teď začít brát hormony na podporu ovu, ale moc se mi do toho zatím nechce... pořád doufám, že to třeba po Mojže půjde "samo". Ten pocit, že je mé těhotenství sci-fi znám moc dobře!! Tak jsem ráda, že nejsem sama! 😉

puzzi
10. led 2008

Evčo a jak dlouho už cvičíš Mojžíšku? Já myslím, že zrovna na tu ovulaci by mohla pomoct. Hormony myslíš něco typu Clostil? Toho se případně neboj, ten jsem brala tři měsíce a vedlejší účinky žádný.
Tady na diskuzích je to fajn, že člověk není se svými pocity sám. V okolí mám samé těhotné, nejlépe na první pokus, tak si připadám jako největší zoufalec. Je fajn vidět, že ty pocity mají i jiní, že v tom nejsme samy. Líp se s tím bojuje, když si tady navzájem my "zoufalkyně" držíme palce.

evamik
10. led 2008

Puzzi, já cvičím teprve dva měsíce, ale ukecala jsem fyzioter. na "rychlejší" formu, takže už jsem byla 3x na mobilizaci a od příště už budu cvičit celou sestavu. Říkala mi, že se mi ta pánev už teď výrazně srovnala! Byla jsem fakt hrozná křivule! 🙂
Přesně tak, mám brát něco na bázi clomifenu. Dík za uklidnění! Jsem taky hrozně ráda, že tady tahle diskuse je!!! Mám to přesně jako Ty - všechny kamarádky (kromě jedné, kt. bydlí 100 km!) mají už mimča, takže mám taky docela depky...

puzzi
10. led 2008

Tak mám odcvičeno, trvalo to asi 15 minut. Nojo, zatím vše jen 5x 🙂. Doufám, že jsem to dělala dobře, mám strach, abych nedělala nějaké chyby.
Moje cviky jsou: základní kolíbka, tlaková kolíbka, žabák, 3 druhy kočiček a 3 posilovací na zádech.
Evčo, myslím, že i dva měsíce jsou dobrý. Já jsem předběžně domluvená s fyzioterapeutkou, že tento cyklus začínám, pak dva cykly cvičení a pak že už bych mohla na IUI. Každý měsíc kontrola a mobilka. Přičemž ten poslední měsíc bez snažení by už mělý být plné počty. Doufám, že mě pochválí, že se to zlepšilo a hurá na to IUI, už se nemůžu dočkat 🙂. I když vydržím, trpělivost už mám docela snad natrénovanou. Ehm, občas ne, ale znáte to.
Slyšela jsem, že před IUI nebo IVF je super jít na tu mobilku, pár dní před tím. Nevíte proč vlastně? Já si to vysvětluju tak, že se to tělo tím hezky nabudí.

fiallinka
10. led 2008

puzzi: kdyby mně někdo slíbil, že budu těhu za dva roky, tak klidně ty dva roky budu šťastná a spokojená, ale takhle... je mi 29 a o mimčo jsme se zašli snažit v 27, letí to...
jo, s tou mobilizací mi to taky rehábka říkala, že mám těsně před ivf zavolat, prostě to tam všechno srovná a porovná, aby to bylo v nejlepším pořádku a mimčo se krásně uhnízdilo 🙂

puzzi
10. led 2008

Fiallinko, my jsme začali v mých čerstvých 26. Jsem si říkala, že ještě budu docela mladá maminka. Letos mi bude 28, tak pořád ještě dobrý. Chtěla jsem původně do třiceti dvě děti, tak to nevím. Jedině IVF a dvojčata, jé, to by byla krása.

evamik
10. led 2008

Puzzi, cvičím stejné cviky, co Ty - zatím kromě těch posledních 3 posilovacích. Můžu se zeptat, proč jdeš na IUI? Jestli jsi to už psala, tak se omlovuvám...

Holky, s tím věkem jste mě docela dostaly - mně bude letos 31! Taky jsem doufala, že budu mít ve 30 mimčo... ☹ No nic, snad se nám letos opravdu zadaří!!!

puzzi
11. led 2008

Sakryš, jsem tady vyplodila dlouhej příspěvek a je v čudu. Příště musím psát někam mimo do wordu. Tak znovu 🙂. Nakonec vkládám až ráno, večer to vůbec nešlo...
Evčo, snažíme se o mimčo od 07/06. Na jaře 07 jsem šla na gyndu, že pořád nic, doktorka mi napsala na tři měsíce Clostil. HA jsem vysadila 04/05 a asi rok a půl trvalo, než se mi cykly docela znormálněly. Ale i tak jsem měla pocit, že možná nemám ovu. Měřím bazální teplotu a ty grafy nejsou zrovna ukázkové, i když jakž takž. Clostil nepomohl, tak jsme dostali doporučení do CRM Motol. Tam jsme šli teď v září. Jsme tam spokojený, máme super doktora, mladej, sympatickej, umí podpořit. V říjnu jsme prošli všechny možný vyšetření. Ovulace z krve potvrzena, to jsem se divila, vejcovody mám průchodný (byla jsem na HSG), akorát manžel má horší spermio. Pohyblivost 30-40%, norma je nad 50%. Pak jsme byli ještě v Podolí na imuno, to taky vyšlo dobře. V listopadu jsme se sešli s doktorem, ten nám řekl, že nic vážného nám nenašli, víceméně já v pořádku, manžel trochu horší spermio, ale žádná tragédie. Navrhl nám několikrát IUI a pak až případně IVF. Rozhodli jsme se pro 3 IUI, pak kdyžtak IVF. 1. IUI bylo teď v prosinci, bohužel to nevyšlo. No a známá mi dala kontakt na paní, co dělá Mojžíšku. Tam jsem šla už v tom prosinci na vstupní vyšetření. Trochu mě zarazilo, že tři měsíce se nebudeme moct snažit, ale s tím už jsem se smířila. Takže teď hurá na Mojžíšku a pak v dubnu 2. IUI. Budeme mít v dubnu 10 let výročí od seznámení, úspěšné IUI - to by byl dáreček. Ale to zas plánuju nenaplánovatelné, achjo, to je furt dokola 🙂.
Evčo a co vy? Ty chodíš zatím jen ke svému gynekologovi nebo už chodíte někam do CARu?

fiallinka
11. led 2008

puzzi, evamik: no, myslím holky, že do třiceti první dítě bylo snem skoro každého, je to taková tradiční věta 🙂.. když mám dobrou náladu, tak si říkám - no tak co, tak z nás budou staré matky, dnes je to běžné - no a když mám blbou, tak mám pocit, že už jsem stará bréca... 😉

evamik
11. led 2008

Puzzi: Díky za obsáhlou odpověď - zvlášť, když jsi ji psala dvakrát! 😉 My se o mimčo cíleně snažíme cca 10 měsíců, byli jsme už na imunologii a teď jsme začli chodit do CARu (Insitut rep. med. v Plzni). Manžel měl hodně protilátek proti sperm., ale teď to vypadá, že se to zlepšilo. V CARu mi řekli, že jsem teď neměla ovu - možná ji nemám častěji - chtějí mi ji stimulovat hormonálně, s čímž ještě váhám (zatím jsem si koupila drmek a doufám, že zabere!)... Taky nám navrhli IUI a taky s ním čekám na duben - my máme zase v dubnu výročí svatby, takže si to taky trochu idealisticky spojuju... 🙂

Fiallinka: Já to mám úplně stejně 😀 - když mám dobrou náladu, tak si říkám, že jsem vlastně ještě mladá, ale hl. večer mám pocit, že já asi už nikdy neotěhotním... 😅

puzzi
11. led 2008

Holky, s tím věkem jsme na to stejně ještě dobře. Do 35ti daleko, do 40ti ještě víc, ještě máme hodně let na pokusy 😉. Jo ale mladá maminka jsem vždycky chtěla být, no nic.
Evčo, jsem taky z Plzně (až teď v dospělosti jsem v Praze) a taky budeme mít v dubnu výročí svatby. Máme výročí seznámení a svatby stejný den 😀. 10 let od seznámení, 6 let od svatby to teď bude. Jo ale takových idealistických plánů už jsem měla. Že nám to vyjde k narozeninám, k vánocům, k výročí a furt dokola 😉. Ale ono to někdy vyjde.

evamik
11. led 2008

Puzzi: Tak to je fakt dobrý!! My máme 4. 2. taky výročí svatby a zároveň seznámení!!! 😀 A odkud jsi z Plzně?? Třeba jsme spolu chodily do školy... 😉

Já mám někdy dost intenzivní pocit, že do těch 35 zas tak daleko nemám! ☹

evamik
11. led 2008

puzzi: Jééé, chtěla jsem samozřejmě napsat 2. 4.!!! 😀 Jsem už asi nějaká přetažená, no jo, pátek!

puzzi
11. led 2008

Evčo, fakt máte seznámení a svatbu taky ten samý den? No to je dobrý 😉. My to máme 4.4.
Chodila jsem na Gymnázium Fr. Křižíka (1992-2000), jinak jsem z Bolevce a potom Třemošná. Tak co, známe se? 😀

evamik
11. led 2008

Puzzi: Tak se asi neznáme.... ale to neva 😉 S tím datem je to fakt náhodička!!! My jsme se brali vloni - původně jsme chtěli 7. 7., ale pak nás to přešlo a svatba v den seznámení nám připadala taková romantická! 😀
Abych se trochu vrátila k tématu 😉 - včera mi fyzioter. řekla, že jsem pořád ještě hodně křivá, takže se zatím nemáme snažit a jdu ještě na jednu kostrč (doufala jsem, že tahle byla poslední!), ale snad to pak zabere!!!

kay
11. led 2008

ahoj holky, já vás tu jen pozoruju, alečtu všechno 🙂 Poslední dobou se se cvičením trochu ulejvám, ale doufám, že naberz druhý dech... a jestli zítra nepřijde mrcha, tak budu testovat, dneska jsem mikro špinila, takže předpokládám, e to zítrapřijde, ale kdyby ne, tak bych snad těhu být mohla ne? 😀

a s datemsvatby: my se brali v den manžových 30. narozenin...aspoň si to bude dobře pamatovat 🙂

evamik
11. led 2008

ahoj kay, jak to že se ulejváš?! 😀 Držím palce, ať nic nepřijde!!!! Na narozeniny to je dobrý, ale zase je míň příležitostí něco slavit... 😉

puzzi
11. led 2008

Kay, držím palce na //. Byla bys nadějí pro nás ostatní cvičící, že Mojžíška pomáhá 😉.
Holky, to je zajímavý, že máme všechny na výročí svatby ještě jednu událost, aspoň na to ti naši tak snadno nezapomenou 😎.
Evčo, to je škoda, že ještě nemáš povolení od fyzioterapeutky, dodržíte to? Asi jo, viď. Už jsme se načekaly dost a stojí za to to nechat, až fakt budeme připravený. Já se bojím, abych to necvičila špatně, aby fakt byly výsledky. Snažím se, tak snad to bude poznat a bude stačit 2 a půl měsíce cvičení bez snažení.
Já dnes cvičila podruhý, těším se, až začnu přidávat ty počty, kéž mi to nadšení dlouho vydrží.

fiallinka
11. led 2008

vidíte, my se taky brali na manžovy narozky, byla to zrovna sobota a pamatuje si to alespoň i on 🙂

kay
11. led 2008

holky, no myslím, že zítraráno napíšu špatnou zprávu, alespoň pro tenhle měsíc 🙂 ale nesmutněte, jednou to na některou z nás přijít musí a brzo po ní bude další a další 🙂
my se brali taky v sobotu 🙂 pěkně to vyšlo.. až na počasí..

evi, no trochu mě povolila vůle, alebylo tonejvíc těma svátkama a 14 dnima dovolené 🙂 tEď už zase najíždím do starých kolejí a příští měsíc budu "slavit" 2 měsíce cvičení.. no uteklo to hrozně.. tak do třeticevšeho dobrého ne? 🙂 holky držte.. moc nám všem fandím.

kay
13. led 2008

ahojte, tak dneska hlásím 2 měsíce cvičení...ale bohužel jsem se probudila s bolestív levé ruce, asi mě bolí šlachy od toho cviku jak vytlačujete kolena... Nemáte s tím některá zkušenosti? docela mě to přicvičení (nejn při tomto cviku) bolí...