Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
3. bře 2008

Hodně jsem pila už dlouho (ty tři litry), protože je to zdravý, tak jsem se to naučila. No a když mě před rokem a půl chytl močák, tak jsem ještě přitvrdila a byla jsem zvyklá pít fakt furt. Mám doma takovej půllitr, takže takový dva tři po příchodu z práce určitě padly, možná víc, k tomu nějakej čaj, no radši ani nesčítat, kolik jsem toho vypila 😨
No uvidím, kéž bych měla aspoň chvilku pokoj, zadařilo by se otěhotnět a v těhu by mě to třeba přešlo. I když v těhu je spíš člověk náchylnější, ale proč nebýt optimistou, že?

kay
3. bře 2008

puzzi, to chápu, já po zánětu močáku taky chlastala hodně.. a změny v těhu jsou nevyzpytatelné. Já zase tajně doufám, že díky těhu zhubnu 😀 😀 😀 ž třeba se mi obrátí metabolismus jako jednéznámé která byla od těhu jako lunt 🙂

puzzi
3. bře 2008

Kay, tak v tom případě doporučuju ty dvojčata. To by byla taková makačka, že bys byla měsíc po porodu na 50ti kg 😀
Holky, jak je to vlastně přesně s mobilizací a ovu? Čím blíž ovulaci, tím lépe? Příští měsíc možná IUI, tak to zkusím zejtra nějak naplánovat s fyzioterapeutkou, aby to vyšlo. Jenže to stejně blbě odhadnu, i když poslední dva cykly byly 30 dní, tak to zkusím nějak vypočítat.

puzzi
5. bře 2008

Ahoj všechny!
Včera jsem byla na mobilizaci, pochválila mě, že mi to esíčko zase srovnalo. Na začátku bylo křivé o 1,5, minule necelá 1 a včera asi 0,5. Tak to potěší. Cvičim prej dobře, ale trochu rychleji, než by se mělo. Tak na to se musim víc zaměřit, abych tolik nespěchala.
A snížila mi žabáka na 15 a 15 a taky ten třetí posilovací dlouhej, jak se dávaj ruce do vzpažení, na 30. Prý to je takhle konečná fáze.
Příští cyklus snad bude IUI, tak jsem domluvená, že nejlépe ten den ráno. To se uvidí, jak to vyjde a jak to budu umět odhadnout dopředu. Protože ta fyzioterapeutka by to pár dní dopředu chtěla vědět.
Jo a prej možná díky Mojžíšce jsem měla poslední dva cykly 30 dní, že je možný, že se mi to takhle hezky přesně ustálilo. Uvidím, dvakrát mohla být náhoda.
Jinak jsem vzpomínala, jak jsme si tady psaly, jak je to protahování příjemný nebo není. Taky Vám kroutí nohama, že to křupe jakože v kyčlích? (Prej ne v kyčlích, ale ty spoje na kostrč to jsou či co). Tak to je teda dost nepříjemný. Pak mi taky vždycky rovná i hořejšek a krk, ten krk teda taky auau, jak ho masíruje.
Kay, co Ty na mobilizaci?

kay
5. bře 2008

ahoj Puzzi, a holky, no já byla včera na mobilizaci, esička v pohodě, ještě mi trochu uvolňovala zadek 🙂
No a dneska jsem šla ráno na srovnání zad a vršku a měla se mnou hodně práce ☹ bolela mě žebra, resp. mezižeberní svaly, a měla jsem zatuhlej krk a šíji no klasika.. Ptala jsem se jí, jestli pak zaty dva měsíce až zkončím s Mpojžou (myslím jako se srovnáváním a tak) jestli můžu třeba jednou měsíčně chodit na tady ty masáže a říkala že jo (když si to zaplatím 🙂 ale to já si klidně zaplatím)..
Ty záda mám teď horší, ale asi vím kvůli čemu.. koupila jsme si i domů takovej podprdelní na kostrš a on je docela vysokej a mě nejde už dát víc dolů židle u počítače, tak se k tomu stolu trochu hrbím.. ☹ ale ještě měsíc to vydržím a pak se budeme stěhovat a kupovat nový stůl, tak přikoupím i židli... 🙂
a jinak puzzi mě křupalo jen u žabáka, ty svaly v kyčlích.. jinak mi nic nekřupalo (občas teda záda, ale nijak hrozně)..
hlavně jsem zjistila, že už se těším, až budu mít za sebou těch 6 měsíců a budu cvičit jen jako pro sebe.. teď to mám spíš jakože musím 🙂

puzzi
5. bře 2008

Kay, já se taky hrbím celej den u PC. Jsem se včera ptala, jestli ta krční páteř dostává zabrat při špatném spaní. A prej to ani ne, nejhorší je sedavá práce a blbej posed. Tak si hezky sedněme rovně, aspoň na chvilku 😉
Já myslela, že se chodí na Mojžíšku každej měsíc, dokud se neotěhotní, nebo ne? Vlastně jsem se takhle na to neptala, jsem si prostě řekla, že furt dál 🙂 . Mně to práce motivuje, že tam jednou za měsíc jdu, kdybych pak cvičila sama a neměla bych zpětnou vazbu, tak by to bylo těžší.
Kay, jak dlouho vlastně cvičíš? Za ty dva měsíce to bude půl roku?

kay
5. bře 2008

puzzi, no je to tak, že Mojža s mobilizacema a tak se civčí půl roku.. Pak samozřejmě mlžeš přestat nebo tak, ale já si řekla, že když už bych půl roku investovala do cvičení energii, tak přestávat nebudu, jen to budu brát, jakože cvičím pro sebe a pro radost.. a je taky fakt, že mi to cvičení pomáhá.. Takže budu cvičit 4x v týdnu, jako takové udržovací cvičení 🙂 až do tehu 🙂 teda doufám..

no já budu mít příští týden výročí 4 měsíců 🙂 toto letí.. No a proto, že bych aspoň jednou měsíčně chtěla "kontrolu" se asi domluvím s tou mou rehabkou, že bych si zaplatila to srovnání.. Takže jestli si to platíš i tak, tak je to jedno.. Ale ten půl rok je myslím i pro pojišťovny..
Puzzi, ale já doufám, že ani ten půl rok cvičit nebudeme, protože už to nebudeme potřebovat 😅
S tím sezením máš pravdu.. jenže vydržet 10hodin cv sedě vzpřímeně a tak jak se má asi fakt nejde že jo 😀 😀 😀

puzzi
5. bře 2008

Já si Mojžu platím plnou cenu, takže to by zůstalo. Já jsem myslela, že by se mělo cvičit každej den až do otěhotnění. No doufejme, že to stihneme, jak píšeš, do těch půl roku a nemusíme tohle řešit.
Jinak, já už zas sedim na křivo, to se nedá na to myslet 😀
Já budu mít teď v pátek dva měsíce cvičení. Tzn. už 60x cca, to je něco 🙂

kay
5. bře 2008

😀 😀 😀 😀 jsem to četla a hend jsem se narovanala a musela jsem se smát 😀
no já občas vynechám, to Tě obdivuju, že cvičíš fakt každý den.. Ale asi budu muset zase trochu pocvičit víc, poslední dobou to nějak flákám (asi 14 dní).. rehabka se na to moc netvářila 😅

no puzzi, já myslím, že určitě by se mělo cvičit až do těhu, ale třeba počítají s tím, že do toho půl roku to zvládně každá a když ne tak to nemá cenu 😀 😀 😀 ne to byl jen vtip..

len
5. bře 2008

Já budu mít příští týden 6 😀 Ale v knize je napsaný, že cvičí se denně až do otěhotnění, klidně i dva roky... A průměrně to prý trvá 6 měsíců, no vida, ale já jsem prostě ve všem nadprůměrná 😎 Obecně zdravá ženská otěhotení v průměru za 6 měsíců i bez cvičení 😝

perla200
5. bře 2008

ahojte dievčatá, určite sa to tu písalo, ale je aj na slovensku možnosť niekde pod odborným dohľadom cvičiť túto metodu?

puzzi
5. bře 2008

Perlo, je tady na Koníkovi diskuze Mojžíška na Slovensku (nevím přesně, jak se diskuze jmenuje), tak snad budou holky tam vědět.
Len, není špatné být nadprůměrná, ale občas bychom to mohly oželet, co? 😉
Já věřím, že vydržím cvičit do otěhotnění. Resp. pokud neotěhotním do roka, tak už to bude asi fakt blbý, protože do roka bych už chtěla zkusit i IVF, takže potom se uvidí. Buď se nechám hospitalizovat v blázinci (z toho neúspěchu) nebo budu cvičit furt dál a nebo nebudu 😀

len
5. bře 2008

Tak tak, nadprůměrné bych ráda: IQ, vzdělání, talent na jazyky a samozřejmě plat 😀 No a podprůměrnou bych ráda dobu snažení 😀

puzzi
5. bře 2008

Přesně tak. A komu že se podobná přání předkládají ke splnění? 😀

kay
5. bře 2008

ježíškovi 😅

puzzi
5. bře 2008

Ten na mě prdí. Už jsem si mu psala dvakrát a furt nic 😒

len
5. bře 2008

No, IQ reklamovat u rodičů. vzdělání u sebe, plat u šéfa a s neplodností nejlíp pomůže vlastní manžel, ne? 😀

kay
5. bře 2008

puzzi jestli jsi nepsala na špatnou adresu 😀

holky, já čím dál víc přemýšlím nad IUI, doktorce jsem řekla, že to vydržíme do červnové dovolené a když nic, tak CAR, ale mě to začíná lézt trochu na mozek 😒

puzzi
5. bře 2008

Ty první tři věci snad ani reklamovat nebudu, samozřejmě, že vždycky může být i líp, ale zas nemůžu chtít bejt zas až tak úplně dokonalá 🙂.
S neplodností mi pomáhá kdo může (manžel, doktoři, Mojžíška), no asi budou muset zamakat na té pomoci víc. Takhle to dál nejde, poloviční pomoc nestačí, tady je to všechno nebo nic 😀

fiallinka
5. bře 2008

holky, mojžíška se má cvičit, jak píše len, až do otěhotnění, o půlroce nikde nebyla řeč... já jsem vydržela 3/4 roku, musíte taky 😉 , ale určitě otěhotníte dřív 🙂, a na mobilizaci se má chodit po celou dobu cvičení, asi je to indivindi, ale mně říkala zhruba co dva měsíce. A držte mi palce, zítra jdu na kontrolu do CAR, tak uvidím, jestli je vše ok.

kay
5. bře 2008

fialinko a už víte kolik jich budete mít? 😅

fiallinka
5. bře 2008

kay: no to právě nevím a možná se zítra už dozvím... jsem hrozně napjatá...

puzzi
5. bře 2008

Fiallinko, budeme držet všechny čtyři palce 🙂. Napiš pak, kolik jich tam je.
Budeš cvičit i teď při těhu? Prý je Mojžíška super i jako příprava na porod. Byla bys tady taková naše průkopnice 😉

kay
5. bře 2008

fialko, no tak to budu taky držet pěsti.. a myslím, že i kdyby byly dvě, tak to bude v poho ne? kolik jste měli zavedených vajíček..?

Já myslím, že v těhu se to cvičí trochu jinak.. asi ne úplně mojža ne?

fiallinka
5. bře 2008

kay: dvě bysme zvládli 🙂, co by nám zbylo... 🙂 zítra vám řeknu. A jinak - jo, cvičí se i v těhu, ale jen něco, jen menší série opakování a ne cviky na břichu, takže je to fakt hodně omezené - ještě se musím poptat, ale chci jít za svojí rehábkou, až budu aspoň zítra vědět, že je to zatím ok. Akorát že pořád mně drží ohhs i když míň, a zatím se nemám nijak hýbat a musím být v klidu, takže nějakou dobu žádné cvičení nehrozí - mně už to sköro i chybí 🙂

len
5. bře 2008

Kay, mně lezli na mozek ti doktoři, bez nich je mi nějak líp 😀 A ono upřímně - když už to jinak nejde, tak IUI (popřípadě IVF) jasně, ale samo o sobě jako prostředek plození dítěte - připadala jsem si jak ve výrobně dětí, žádná blízkost a důvěra, žádný příjemný pocity s tím spojený... Prostě pokud je u mě šance srovnatelná, radši se tomu fakt vyhnu 😒 Ale když už to jinak nejde, zaplaťpámbu za to 🙂

puzzi
5. bře 2008

Len, já to spíš beru tak, že chceme dítě a způsob plození je mi asi jedno. Resp. jasně že přirozeně by to bylo zábavnější a překvapivější a klidnější a i jinak lepší, ale zas IUI a IVF nás s manželem taky hodně sbližuje. Držíme si o to víc palce na úspěch, prožíváme to víc. A důležitej je výsledek.
Ale chápu, jak to myslíš, máš pravdu a je to dobrej přístup. Já to možná někdy moc hrotím, aby už to dítě bylo, takže je mi už pak jedno jak.

kay
5. bře 2008

len, no to je jasné, že když by to bylo přirozeně, je to krásné.. ale když by to nešlo, tak mě třeba to IUI nepřijde nijak hrozné.. IVF je už asi hodně větší šupa, ale IUI je jen o tom, že tam přijdeš něco Ti stříknou dovnitř a jdeš.. Teda aspoň takhle si to představuju 😀

kay
5. bře 2008

puzzi, naprosto s Tebou souhlasím.. Je mi jedno jak otěhotním...

puzzi
5. bře 2008

Kay, IUI si představuješ dobře, nebolí to (snad jen to zavádění zrcadel je více či méně nepříjemný), je to za chvilku. Dost velkej rozdíl je to možná pro chlapa. Buď hezky s náma doma v posteli anebo v CARu v kabince. Kdyby si chlap mohl vybrat, tak má asi jasno 😉