Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
22. kvě 2008

Hanulka, mrkni sem 🙂
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

Jinak jak kde - někde dr. napíše doporučení a jakýmsi záhadným důvodem se to uhraje na pojišťovnu, někde to nejde (záleží na vhodné kombinaci doktor+fyzioterapeutka+pojišťovna). Pokud se to platí, zase jak kde, počítej tak 400-700 za hodinu, většinou je jedna hodina měsíčně, zbytek cvičíš doma, ale na začátku to může být kvůli častějšímu rovnání a kontrole i častěji. Každopádně doporučuju zavolat/ napsat email vybrané fyzioterapeutce, jak to u ní přesně chodí, každá to má trochu jinak 😉

hanulka3112
22. kvě 2008

Len jj děkuji, ale už jsem se na tento odkaz dívala a mám to všude daleko jsem totiž z Valašského Meziříčí a Zlín i OV je pro mě z ruky ☹ tak to jsem nevěděla, že se to pak cvičí doma, já si totiž ještě před IVF vytáhla z netu nějaké papíry těch cviků, no a slyšela jsem, že bych to sama cvičit neměla, tak opravdu nevím, jinak je mám teda ještě schované, tak podle nich můžu začít cvičit, ale slyšela jsem o nějakém rovnání kostrče a to je u toho asi nezbytné viď. Jo a neví, kde bych sehnala třeba nějaké DVD se cvičením?

len
22. kvě 2008

Tak ještě nějaký seznam je, tuším, na neplodnost.cz, ale musíš se tam nějak proklikat... Jinak už asi moc neporadím, to víš, v okolí prahy je to mnohem lehčí ☹

Je to tak, že fyzioterapeutka tě narovná a naučí ty cviky. Ty potom každý den doma cvičíš sama (vyjde to na cca 45-60 minut denně), čímž se vlastně udržuješ ve správné poloze, a pravidelně docházíš na další mobilizace, kde tě zkontroluje, jestli cvičíš správně, a hlavně tě znovu rovná. Cvičení bez fyzioterapeutky opravdu nemá smysl, stejně tak ale nestačí samotné mobilizace - pro správný účinek je nutná kombinace 🙂 Jinak DVD nepotřebuješ, ona tě všecko naučí 🙂

hanulka3112
22. kvě 2008

len děkuji moc, no zkusím to tam někde vyšťourat 😉 doufám, že brzy něco najdu ať můžu začít cvičit 😉 a můžu se zeptat co máš za problém, že cvičíš Mojžíšku? Jo a slyšela jsem, že před snažením o mimíska se má s mojžíškou 2 měsíce před přestat, tak nevíš co je na tom pravdy?

len
22. kvě 2008

Je to naopak - po začátku cvičení byses neměla tak 3 měsíce snažit otěhotnět - než se tělo porovná, dochází k častějším potratům. Ale jakmile jai srovnaná, je to naopak doporučené cvičit každodenně, lépe se prokrvuješ a tělo je mnohem líp připravené na přijetí vajíčka, je i vyšší úspěšnost IVF 🙂 Dokonce se těsně před IVF doporučuje mobilizace, aby se zvýšila úspěšnost 🙂

My vlastně žádný problém nemáme, jsme navenek zcela zdraví, akorát to otěhotnění se prostě nedaří, už 30 cyklů, takže zkouším tělo trochu srovnat a jestli se do podzima nezadaří, tak mě asi taky čeká IVF...

len
22. kvě 2008

A dokonce je pak vhodné s cvičením pokračovat i po otěhotnění, pouze se některé cviky upraví, ale je to výborné těhucvičení 😉

hanulka3112
22. kvě 2008

Len děkuji moc, že jsi mě poinformovala, tak to jsem ráda, že to tak je , protože další pokus nás stejně čeká až tak v srpnu, tak by to bylo ideální, kéž by se to už podařilo, kdybych věděla, že mi to pomůže budu cvičit i desetkrát denně 😀 ale vím, že je to fakt učinná léčba a proto bych to chtěla zkusit, tak nějak jsem se o tom dozvěděla na primě, jak chodí topstar a byla tam Laďka Něrgešová a měla jít taky na IVF, ale začla to cvičit a nakonec otěhotněla spontálně, takže v to vkládám velkou naději 🙂

len
22. kvě 2008

No výborně, to bys měla krásně načasovaný, tak držím palce 🙂

evamik
22. kvě 2008

Já jsem asi taky důkaz toho, že Mojža funguje - po víc než roce snažení jsem měsíc před IVF otěhotněla... Cvičila jsem 5 měsíců! I když asi přispěly i jiné faktory! Teď jen doufám, že se mimčo i udrží! 😅

puzzi
22. kvě 2008

Hanulko, já jsem další důkaz, že asi Mojžíška pomáhá. Cvičila jsem 3 měsíce a otěhotněla jsem (po skoro dvou letech snažení). Jinak je to vše, jak píše Len, naše odbornice na Mojžu 😉 Ty první měsíce cvičení je opravdu "zákaz" snažení, my to dodrželi dva měsíce, potom třetí měsíc jsme se na to vykašlali a vyšlo nám to. Držím Ti palce, určitě Mojža i zvýší šanci, že vyjde IVF!

teksas
22. kvě 2008

ahoj holky .....jo ja asi taky po 2a pul mesici cviceni ..takze s chuti do toho a pul je odcviceno 🙂)

happyteddy
22. kvě 2008

Holky, kde se dozvím, jak a co cvičit podle Mojžíšové? Díky, Tedík.

evamik
22. kvě 2008

Tedíku, musíš jít k nějaké fyzioter., kt. Mojžu cvičí! V žádným případě to nezkoušej doma bez odbornýho vedení! 🙂

happyteddy
22. kvě 2008

Evamik, aha, tak to nehrozí, na to nemám čas, pracuji denně od 12.00-2O.35, dojíždím do práce, takže je to pase. Díky za radu. Pa. Tedík

evamik
22. kvě 2008

Tam nemusíš chodit pořád - jdeš tam jen jednou za měsíc a mezi tím cvičíš doma. 🙂

len
23. kvě 2008

Evi, no super! 😵 Tak vidíš, nakonec jste ani tak dlouho nečekali, co? 😉

Happyteddy - život je otázkou priorit 😉 Každopádně většina fyzioterapeutek pracuje už od rána a naopak tyhle termíny bývají nejvolnější, takže klidně můžeš někam chodit od osmi, od devíti, jednou do měsíce to nic není. Kdybys chodila do CARu nebo kvůli neplodnosti lítala po doktorech, budeš tomu muset věnovat daleko víc času a ještě si nebudeš termín moct přizpůsobovat - na jaký DC ti to padne, tehdy tam musíš, někdy i víckrát za cyklus. S fyzioterapeutkou se naopak dohodneš na dnu i hodině, která vyhovuje vám oběma 😉 On když se člověk pro něco rozhodne a opravdu to chce, tak to vždycky nějak jde zařídit 😉

evamik
23. kvě 2008

Len, díky... Nechci to radši zatím zakřiknout... aspoň do utz tomu radši nechci moc "věřit"!
Hezky jsi to napsala!! 😉

len
23. kvě 2008

Budu moc držet palce 🙂
Já byla na kontrole v úterý a byla jsem moooc pochválená 😵 Jsem už úplně srovnaná, žádný bloky, žádný ztuhlý svaly, prý už jenom dolaďujeme detaily a oproti začátku prý ohromný pokrok 😵 Cítím se báječně, i když teda po jiný stránce moc ne, ten Utrogestan mi zase totálně rozházel cyklus - ovu 6.-7.DC a od 12.DC hodně silné špinění a krev... 😝

puzzi
23. kvě 2008

Len, gratulace ke srovnaných zádům, seš fakt děsně pečlivá na to cvičení! Já cvičila denně, dokud se nám to nepovedlo, pak jsem byla nemocná s močákem a špinila jsem, takže asi 14 dní klid a bez cvičení a od tý doby už to není, co to bejvalo. 5x týdně se přinutím cca. Ale lepší než nic. Teď už mi dokonce odpadly kolíbky a žabák, tak už je to chvilka. Ale stejně klobouk dolů před tebou. A super, že víš, že to pro tělo je fakt přínosem!
Co asi Fiallinka? Jak se má? Fial, jestli čteš, tak napiš 😉
Tedíku, souhlasím s Len. Ta moje fyzioterapeutka taky dělala od rána a dopoledne měla volno. Pak můžeš cvičit i doma ráno před prací.

evamik
23. kvě 2008

Len, dík moc!! 🙂 To je dobře, že máš takové pokroky... Už aby se to nějak zásadně projevilo, viď?!?! Nejvyšší čas!
Ty hormony jsou na prd... 😒

len
23. kvě 2008

Puzzi, já myslím, že i 5x týdně je to paráda 😉 A hlavní je, že výsledek se dostavil, koukni na mě, cvičím poctivě jak cvok a těhu nikde 😀 Ale v žádným případě si nestěžuju, stálo to i za ty záda 😉

Jinak jak jsem tam dohnala tátu, tak ten cvičí tak 3x do týdne a výsledek - jak ho dřív bolela hlava tak 3x týdně, tak za měsíc a půl cvičení jenom jednou a ještě mnohem míň než obvykle 🙂

evamik
23. kvě 2008

Ty jo, Len, tak to je dobrý! To je táta rád, co?! 🙂

len
23. kvě 2008

Nojo, tuhle mě vezl domů a tvářil se děsně nadšeně, koupil mi flašku skotský 😀
Dřív nebyl schopnej existovat bez krabičky Valetolu tejdně 😒

evamik
23. kvě 2008

Tak to je fakt super posun, to bych ani tak rychle nečekala...

puzzi
23. kvě 2008

Len, no to je jasný, že záda super, ale chtělo by to i ten druhej účinek. Bůhví, co ty tvoje hormony vyváděj, ale třeba ti to zrovna nějak dobře nakopne tělo a vyjde to 😉
S tím tátou super, je dobrej, že cvičí. A aby ne, když vidí jasný výsledky. Já občas přemýšlím, jestli cítím na těle pozitivní účinky cvičení, těžko říct. Protože se zádama jsem nikdy moc problémy neměla. Akorát teda v prosinci jsem si je hnula na aikidu a nemohla jsem se pomalu ani ohnout, Drželo mě to dlouho. Až jsem začala s Mojžou, tak to úplně přešlo a ani se to nevrací. I když od té doby, co cvičím Mojžu, už necvičím aikido.

len
23. kvě 2008

Jo, to je jako jsem vzpomínala, kdy jsem naposledy spadla z kola. Zaradoala jsem se, že už léta ne, ale pak mi taky došlo, že už léta nejezdím na kole 😀
Jinak u táty jsem taky koukala, jak rychle to šlo - a to to necvičí zdaleka tak poctivě a má asi jenom 4-5 cviků...
Já neměla nikdy žádný vážný problémy, ale je fakt, že ty kyčle byly pěkně nakřivo 😒 No a v nejhorším to aspoň bude dobrá podpora před IVF 🙂
S těma hormonama nevím, když jsem brala Utr. minule, tak další cyklus vypadal úplně stejně, teď se modlím za každý další den, ale jsem něco přes týden po ovulaci a už pátým dnem ze mě jde krev (ale MS to není), tak jenom pořád čekám, až se to rozjede 😒 Pak se objednám do CARu a zkusíme to nanovo, asi IUI, ale tentokrát je zkusím překecat, jestli to nepůjde úplně bez hormonů, nedělá mi to dobře 😝

nelia
23. kvě 2008

Ahoj Len, trocha sa sem votriem, dúfam, že nevadí... 😝 Len čítam, že chceš mať IUI bez hormónov... tak len chcem napísať, že mňa práve také IUI čaká.. už som absolvovala 2 IUI, oba neúspešne, stimulovala som Clostilbegytom, potom pregnyl (na vyvolanie ovulky) a potom som brala Utrogestan... Tentokrát na stimuláciu nič neberiem, dúfam, že mi folikul narastie (inak zvyknem mávať pravidelene ovulku), ani nedostanem injekciu na vyvolanie ovulky... to ale neviem, či budem brať potom Utr. ... Mne sa toto IUI viac pozdáva, lebo som mala od tých hormónov tvár ako puberťáčka... tak uvidíme, ako to dopadne...

len
23. kvě 2008

Ahoj Nelia, já měla IUI vždycky bez stimulace, folikul(y) rostl(y) naprosto bez problémů, poprvý jsem po ní ani nedostala Utrogestan a luteální fáze byla dostatečně dlouhá, takže to určitě jde 🙂 Ale ten Pregnyl jsem si píchnout nechala, ten na mě nijak dramatický vliv neměl a myslím, že má smysl - jedině díky němu dokážou načasovat prasknutí folikulu na hodiny přesně, aby pak dle toho načasovali i IUI a spermie nemusely moc dlouho čekat. Mně spíš jde o to, že mi nedělal dobře ten Utrogestan (brala jsem ho už předtím) - problémy mi dělal jak při braní (a to jsem zaváděla), tak po vysazení, zlobí mi celý následující cyklus 😒
Tak držím palce 🙂

nelia
23. kvě 2008

Dík Len 🙂 Aj ja Ti držím palce, nech sa už konečne zadarí...

evamik
23. kvě 2008

Len, taky si myslím, že zrovna u Tebe je zbytečný brát (kromě pregnylu) hormony... Zkus se s nima domluvit...