Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

teksas
22. lis 2007

ahaaaaaa tak dikes

lemulca
autor
22. lis 2007

teksas, to chození je opravdu individuální, podle terapeutky a tvých problémů. Někdo má třeba záda ok tak mu vysvětlí jen cviky a pak tam občas zajde na mobilizaci nebo překontrolování, já zase např. doteď chodila 1x týdně protože jsem měla záda ve špatným stavu, teď už cvičím všech 10 cviků Mojžíčky a jsem tento týden u 25 opakování, a teď už ty záda mám celkem ok takže teď budu chodit 1x za 14 dní na kontrolu a pak ještě míň 🙂

campi
22. lis 2007

Cvičení Mojžíšové
jméno * DP * D10C * DPV * M * Těhu
Lemulca * 7.9.2007 * 5.11.2007 * - * ne * ne
Len * 13.9.2007 * 13.9.2007 * 18.10.2007 * ne * ne
Grej * 23.8.2007 * - * - * ano * ne
Kay * 13.11.2007 * - * - * ano * ne
Chiwule * 1.11.2007 * - * - * ano * ne
Campi * 1.12.2006 * ? * 28.2.2007 * ano * ne 06-09/07 prestavka

Komu se to pomocí této metody povedlo?
Olaa (po 2 měsících od začátku), Eho (po 5 měsících od začátku)

DP (den přípravy)
D10C (den 10 cviků)
DPV (den plná verze)
M (mobilizace)

campi
22. lis 2007

Teda Vy jste se dobre rozjely...Jenom jsem si vcera odskocila do CARu a na nakup a nestiham cist🙂

romik82
22. lis 2007

Cvičení Mojžíšové
jméno * DP * D10C * DPV * M * Těhu
Lemulca * 7.9.2007 * 5.11.2007 * - * ne * ne
Len * 13.9.2007 * 13.9.2007 * 18.10.2007 * ne * ne
Grej * 23.8.2007 * - * - * ano * ne
Kay * 13.11.2007 * - * - * ano * ne
Chiwule * 1.11.2007 * - * - * ano * ne
Romík82 * 15.11.2007 * - * - * ne * ne
Komu se to pomocí této metody povedlo?
Olaa, Eho

DP (den přípravy)
D10C (den 10 cviků)
DPV (den plná verze)
M (mobilizace)

romik82
22. lis 2007

Ahojte holky,dovolila jsem se přidat do tabulky jestli vám to nevadí.
Vy jste se teda všery rozepsali dalo mi to zabrat než jsem to všechno pročetla

toni78
22. lis 2007

Zdravím holky-O Mojžíšové metodě jsem trochu slyšela ale néééé MOC ☹ Můžete mi o zkratce napsat vo co jde?? Rok se snažím otěhotnět ale marně ☹ je mi 29l a vyzkouším Vše-děkuji za odpovědi 😉

len
22. lis 2007

Toni, v podstatě jde o to, že některé příčiny neplodnosti mohou být způsobeny špatně prokrvenými nebo staženými svaly a orgány v pánevní oblasti. No a Mojžíšová vymyslela cvičení, pomocí kterého svoje tělo srovnáš a dáš tuhle oblast do pořádku, takže bude mít mnohem lepší podmínky pro otěhotnění a udržení plodu 🙂 Jestli do toho chceš jít, pořádně to zvaž, vyžaduje to docela disciplínu, cca jednou měsíčně (někdo častěji, někdo méně) docházíš za fyzioterapeutkou, která tě porovná a odblokuje, a každý den potom doma poctivě 30-60 minut cvičíš. Není to jednoduché, ale výsledek stojí za to - minimálně přestanou bolet záda, tělo se srovná, zpevníš si zadek a břicho... A vypadat líp taky není marné 😉

toni78
22. lis 2007

len-hmmm,děkuji a na tu fyzioterap.dostanu nějaké doporučení od lékaře(od gynekol.)? Já bych do toho šla a mooc ráda 😉

chiwule
22. lis 2007

toni, někdo dostane doporučení a hradí mu to stát (tj. my všechny ostatní 🙂 ) a někdo dopouručení nedostane a hradí si to sám na dřevo v ordinaci...

toni78
22. lis 2007

chiwule-aha,tak to určitě zkusím,jsem sestra v nemocnici a fyzioterap. tam máme až nad hlavu,tak se určitě poptám co a jak 😉 díky za rady

len
22. lis 2007

Toni, jak kdo 😀 Některé fyzioterapeutky vyžadují doporučení od dr., pak to proplácí pojišťovna, jinde to bohužel nejde 😒

toni78
22. lis 2007

len-jasně,pokusím se o to sama když mám v nemocnici ty známosti 😀

campi
22. lis 2007

Toni78: doporucuji, aby sis poradne proverila, zda se na Vasi rehabilitaci na Mojzisovou specializuji nebo ne. Ja chodila puvodne k holcine, ktera mela Mojzisovou ve skole, pak ji spis tak zkousela. Nebylo to spatne, ale kdyz jsem zacala chodit k pani, ktera prakticky nic jineho nedela nez Mojzisovou nedela a ucila se primo od Mojzisove, tak je to o necem jinem.

kay
22. lis 2007

ahoj holky, tak jsem se vrátila z kontroly, pan doktor už mi předepsal normální Mojžu, rehabka mě naučila poslední 3 cviky, takže už jsem teď plnohodnotná cvičenkyně 🙂 jo a taky říkal, že prý pro chlapy je dobrá sauna... na spermijky..

len
22. lis 2007

Kay, snad není, ne? 😕 Že jim je to teplo pozabíjí... Z tý sauny akorát ta ledová sprcha na závěr 😀

lemulca
autor
22. lis 2007

kay ahojky, mám teda dopsat nějaký datum do tabulky? Už cvičíš všech 10 cviků?

grej
22. lis 2007

Lemul tak jsem koukala na to, co cvičíš ty. Naučila mě vlastně taky všechno, kromě zvedání zadku při tlačení na ruce /č. 5/ a pak čísla 6. Stahovat zadek mám kdykoli během dne...
Včera mi ale řekla vyměnit cviky v kleče za cviky v leže, tak nevím. Asi teda budu cvičit stejně dál všechno. Tak možná mi tam taky můžeš napsat, že už cvičím všechno. Nebo ne?

chiwule
22. lis 2007

kay taky mám ten dojem, že nám - teda manžovi - výslovně zakázali saunu a naložení horký vany 😕 spermíci nejsou moc odolný vůči teplu, nic nevydržej 😀

fiallinka
22. lis 2007

No holky, den tu nejsem, a takhle se to rozjelo 🙂, tak mne napiš taky, Lemulko, prosím, ale vím jen, že začátek 17.4.2007, a to hned všechny cviky, a od té doby cvičím jak blb... akorát že u mně to cvičení je zvláštní tím, že jsem asi úplně v pořádku, problém je v manžovi, ale beru to tak, že to je příprava na ivf a prostě tím neuškodím 🙂, tak jen se bojím abych nezkreslila tabulky. Akorát nechápu, že to doktor nenapíše v případě zjevných problémů, jak to tu kdosi z vás psal - je ale pravda, že třeba z té knížky vyplývá, že ne každý doktor tomu "věří" a považuje to za lékařsky ověřenou metodu, tak možná proto jsou tak nedůvěřiví...

kay
22. lis 2007

ahoj holky, no já se právě taky divila s tou saunou a říkala, že mi moje rehabka saunu zakázala, ale on říkal, že je to suchý teplo a že to je něco jiného.. no každopádně, mého manžela do žádné sauny asi stejně nedostanu, takže nemám co řešit, ale zkusím se ještě někde poptat jak to teda je..
lemulco, napiš mi prosím tedy asi od 22.11. 1é cviků, ikdyž myslím, že necvičím ten s tím držením zadku, ale to je možná kvůli té mé blbé kostrči..

nimmo
22. lis 2007

ahoj holky, zdravím, nechtela jsem psat drive, dokud to nemam potvrzene od doktora, coz se dneska stalo 🙂 moc sem nepisu ale diskuzi sleduju skoro od zacatku, zacala jsem cvicit ke konci leta, nejdriv jen prvni serii - pritahovani kolen, zabak ... cvicila sem mesic, pak mesic i s druhou serii - kocici hrbet, a treti serii - ten zbytek, jen asi 14 dni 😉 mezitim mi nekolikrat delala mobilizaci, naposled i pres konecnik - a to presne den pred ocekavanou ovu - a tehdy se zadarilo!!! Jeste teda musim rict, ze sme se snazili rok a ctvrt a jsme oba zdravi - uz me cekala jen laparoskopie, ale tam se mi teda vuuubec nechtelo! Jo a muj gynekolog mi doporuceni napsat nechtel, takze sem si cviceni platila sama - pro prazacky - marketa hortova na vinohradech, moc prijemna pani. Sorry za slohovku, ale snad pritomne potesim 🙂

lemulca
autor
23. lis 2007

nimmo to je skvělé povzbuzení 🙂 už si tě zapisuju
fialinko a už cvičíš plnou verzi (40 opakování)? Dělala ti mobilizaci?
Graj a Kay jsem doplnila datum 10 cviků, až budete cvičit plnou verzi tak se zase ozvěte 😉

lemulca
autor
23. lis 2007

Cvičení Mojžíšové
jméno * DP * D10C * DPV * M * Těhu
Lemulca * 7.9.2007 * 5.11.2007 * - * ne * ne
Len * 13.9.2007 * 13.9.2007 * 18.10.2007 * ne * ne
Grej * 23.8.2007 * 21.11.2007 * - * ano * ne
Kay * 13.11.2007 * 22.11 * - * ano * ne
Chiwule * 1.11.2007 * - * - * ano * ne
Campi * 1.12.2006 * ? * 28.2.2007 * ano * ne 06-09/07 prestavka
Romík82 * 15.11.2007 * - * - * ne * ne
Fialinka * 17.4.2007 * 17.4.2007 * - * ne * ne

Komu se to pomocí této metody povedlo?
Olaa (po 2 měsících od začátku), Eho (po 5 měsících od začátku), Nimmo (po 3 měsících od začátku)

DP (den přípravy)
D10C (den 10 cviků)
DPV (den plná verze)
M (mobilizace)

kay
23. lis 2007

ahojky, musím se zeptat. včera mi raehabka ukázala ty poslední 3 cviky - posilovací, ale já si to nezapsala a večer už jsem moc nevěděla.. holky jestli to dělám správně: ten první je že mám zatnout zadek a břicho a pánev dát nahoru? ten druhý mám udělat to stejné ale pomalu se zvedat nahoru a pak zas pomalu dolů? u tohodle mě teda chytaly křeče do noh.. A ten třetí nevím vůbec co mám kde zatnout akorát vím, že se mám vytahovat za rukama...

lemulca
autor
23. lis 2007

kay ahojky, já to cvičím takto:
1.cvik přirazím kříž k zemi, stáhnu břicho a pak zadek ale moc ho nezvedám a u všeho pak hodně vše povolím, plynule dýchat nezadržovat nikdy dech!
2. cvik začnu stejně jen zadek zvednu pomalu po obratli nahoru, cca u podprsenky se zastavím, chvíli držím a pak jdu dolu zase obratel po obratli a než položím kostrč na zem tak cca 5 cm nad zemí ještě pořádne stáhnu všechno uvnitř jako bych chtěla udržet v pipině špagetu 😀 a zase hodně povolit a uvolnit, dýchat plynule.
3. cvik ležím na zádech kříž co nejvíc k podložce a protahuju ruce nahoru a paty dolu, jakoby tlačím zadek směrem k patám, možná u tohohle cviku můžeš mít trochu křeč do lýtek tak doplnit minerály, ale stejna by se zatínat neměla to bys cvičila špatně.
Takhle to cvičím já 🙂

kay
23. lis 2007

lemulco, děkuju, no mě chytaly křeče do stehen při tom druhém cviku, jak jsem se snažila jít nahoru a pak dolů,. ale možná to bude moji špatnou fyzičkou a taky velkým zadkem 🙂 ten třetí cvik mi vlastně říkala, že je lehčí ho dělat s pokrčenýma nohama, a vytahovat se do kostrče. ale to mi moc nejde.. Ještě jednou děkuju.. Dneska jsme ráno vynechala, bo jsem si právě nebyla jistá, ale večer už na to zase skočím..

campi
23. lis 2007

Cvik 3 je muj nejoblibenejsi:
Krok 1:
Lezim na zadech, ruce podel tela, vdechnu a zaroven stahnu zadek a vtahnu bricho
Vydechnu a prilepim bedra k podlozce
Krok 2:
S nadechem jdu rukama nad hlavu, spicky u nohou prejdou do "fajfky"
S rukama nad hlavou vydech
Krok 3:
Nadech a Vytahuju se chvili z pasu se zadrzenym dechem, malou chvili zustanu vytazena v jedne poloze, nohy jsou stale jako fajfky - nikoliv natazene spicky
Krok 4:
S nadechem jdu rukama dolu, povoluju fajfky a uvolnuji chodidla, vydech a uvolnim zadek a bricho.

Ten muj popis se lisi trochu od knizky, kdyz jsem to cvicila podle knizky, tak se mi vubec nedarilo dat bedra k podlozce, cvicila jsem s pokrcenyma nohama. Pak mi to Mojziska vysvetlila v techto krocich a uplne citim, jak si zada lebedi.

campi
23. lis 2007

Pri cviku 2 delas nejakou chybu, zadna krec by te chytat nemela, uz o tom tu nekdo psal, co delal spatne.

Moje chyba byla u tohoto cviku, ze jsem se tolik soustredila na to, abych sla nahoru jako prkno (tak to pisou v knizce), ze jsem byla cela zakrecovana uz od zacatku. Takze to delam nakonec takto:
Krok 1: Lezim na zadech s pokrcenyma nohama, vtahnu bricho a s nadechem jdu nahoru
Krok 2: Kdyz jsem nahore, tak dokoncim nadech, stahnu zadek, s vydechem ho uvolnim (rozpustim pulky), volne dycham, klesnu nize
Krok 3: s nadechem vtahnu bricho, stahnu zadek a chvili drzim se zadrzenym dechem, vydech, vsechno poustim a klesam.

Potom si zavrtim bokama (to taky v knizce neni) a jdu na dalsi cvik.

fiallinka
23. lis 2007

kay: děláš chybu v tom, že zvedáš zadek, při tom prvním cviku se zadek v podstatě dotýká země, ten jemný zdvih je daný jen podsazením pánve. Přesně jako tebe mne chytaly křeče do noh,než mi rehábka řekla, co je špatně. Cvik ti musí být příjemný, takhle bys 40 opakování nevydržela dlouho 🙂. Prostě musíš v podstatě ležet.

Lemulca: jasně že cvičím celou sérii, vždyť už cvičím sedm měsíců 🙂 a mobilizaci mi dělala už třikrát a na další si zavolám asi až poté, co budu vědět z Caru, jestli jdu na ivf, prý je to dobré hned před tím.