Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

tictac
28. led 2008

len - mluvis mi z duse 😀 Ja se radej do takovych debat s lidma vubec nepoustim, nema to cenu....proste na dite neni vhodna doba a konec. Ale ted mam kamaradku, oni se snazi takovych 6 let, prosli vsim moznym a porad nic, hrozne rada bych ji rekla, ze uplne presne vim, jak na tom je, ale nemuzu, takhle si proste mysli, ze nemam tuseni, co to je chtit dite a nemoct ho mit.... 😖

kay
28. led 2008

holky, no my to řekli jen nejbližším kamarádkám a to jen proto, že se samy snaží nebo mají mimi. Ale je vtipný, že taky moc ten čas neberou v potaz a ptají se klidně 2 měsíčně jeslti už se něco povedlo, tak si pak v duchu říkám, že tak rychlou periodu nemá snad nikdo 🙂 a ostatní asi trochu tuší, ale zatím nás nechávají v klidu, možná i proto, že ví, že to u nás nějak nejde, že jsem byla na operaci a tak.. Ale občas se někdo zeptá..

len
28. led 2008

Kay, já mám 😀 Lépe řečeno, právě se chystám menstruovat podruhý v lednu 🤐 Řekl mi dr., že když budu mít cykly kratší než 21, mám jít do CARu a řešit to, jenomže to se mi zoufale nechce, zase by mě nadopovali těma hormonama 😝 Minulý cyklus 18 dní, dneska jsem 20.DC a teplota klesá, křeče v břiše, tak se jenom modlím, ať to vydrží do středy, ať mám aspoň těch mizernejch 21 dní 😠 Jo, jinak jsem si volala na výsledky z cyta, tak aspoň tohle je OK, ale chtějí mě vidět zase v červenci...

kay
28. led 2008

teda len, no tak to jsi teda fakt zázrak přírody.. ikdyž ono to asi taky není dobrý že? dovedu si t představit, po té operaci jsem měla krámy v kuse zhruba 4 měsíce a to byl záhul ☹ i na psychiku i na tělo..

kay
28. led 2008

len a vy jste nezkoušeli nějaké IUI nebo IVF?

len
28. led 2008

Kay, tak to teda muselo být něco 😝 Jo, zkoušeli jsme jednou IUI, ale v našem případě je to celkem k ničemu (všecko, co by to mohlo obejít, máme vzorné). IVF možná v září... Nejhorší je, že já se rozhodla se teď na všecky doktory vykašlat, ale jestli se mi tělo hodlá chovat takhle, tak tam zase budu muset pokorně naklusat 😔

kay
28. led 2008

tak to vám budu moc držet palce.. No a když víte že je všechno v pořádku, tak by se to mohlo povést ne? Důležitý je výsledek a ne způsob 🙂 a třeba když se na doktory vykašlš, půjde to samo, na dovolené a pak se budete divit 🙂

len
28. led 2008

Kay, nechtěj vědět, na kolika dovolených jsme byli za dobu našeho snažení 😀 každopádně si to říkám taky, jestli je všecko OK, tak se to povede i bez doktorů. No a jestli není, tak IVF to holt jistí, i když jistota samozřejmě není nikdy... Problém je, že jestli se moje cykly zkrátí pod 20 dní, bude to pro mě natolik neúnosné, že asi ty doktory potřebovat budu 😒 Nehledě na to, že Mojžíška mě chce vidět začátkem každého cykly, takže se mi to poněkud prodraží 😀

campi
28. led 2008

Len: budu uprimna - z tak kratkych cyklu by mi jeblo. Ja mam teda 24-26 dnu, takze se na tebe muzu stezi vytahovat, ale i tak pred m. vzdycky narikam, jakou mam smulu s kratkym cyklem. Ja teda mivam jeste tyden pred m. tu premenstruacni nervozu - zrovna mi nabiha - tak běduji, ze mam normalnich jenom 14 dní v měsíci (trochu přeháním)!

Kdybys s tim chtela neco delat a nechtela se poustet do hormonu a verila alternativni lecbe, tak napis a dam Ti kontakt na lecitelku, ktera pouziva bylinne kapky s certifikaci ISO (to me dost pobavilo, kdyz jsem to zjistila, ze se neco takoveho udeluje i bylinkarum, ale je fakt, ze nektere firmy muzou sbirat kdovikde a michat kdovico). To by za to mozna stalo, ne? Nic tim urcite nepokazis. Rozhodni se sama, jde to celkem mimo racionalno, tak ani nevim, jestli je to pro tebe to prave orechove🙂

len
28. led 2008

Se mi to smazalo 😠 No nic, psala jsem, že moc děkuju, ale já na takovýhle věci moc nejsem... Nicméně si nejsem jistá, jestli kdyby byl můj problém opravdu vážný, volila bych radši Utrogestan (o kterém vím, že na mě účinkuje hrozně) nebo něco alternativního (čemuž jsem doposud moc nevěřila)...

campi
28. led 2008

Jasne, nebudu te ani presvedcovat.

Ja tomu zacala verit od doby, kdy jsem mela diagnostikovane PCO (cysty, vyssi hladinu testosteronu) a po pul roce piti caje "podle mojzisove" bylo vse oka.

kay
28. led 2008

holky a co femigard?

len
28. led 2008

Až najdete něco, co ODDÁLÍ ovulaci, sem s tím 😀 Zatím jsem u všeho (včetně všech hormonů) viděla jenom, že srovná délku cyklu (tzn. srovná folikulární fázi, luteální je konstantní), popřípadě zlepší dozrávání vajíček (tzn. zkrátí folikulární fázi), ale že by něco folikulární fázi natahovalo... Mně vajíčka dozrávají naprosto vzorně, až moc, už 8.DC mívám pěkně připravená 1-3 vajíčka... Tzn. krátká folikulární fáze (7-11 dní) = krátký cyklus 😒 Ale na samotném brzkém dozrání vajíček není defakto vůbec nic špatného...

evamik
28. led 2008

tictac: Ještě se vrátím k předchozí diskuzi - já to celkem normálně říkám, že se snažíme, prot. mi připadá, že Ti pak dají lidi celkem pokoj - když jsem říkala "zatím ne" apod., tak se mě furt vyptávali... Navíc mi připadá hloupost to v sobě držet a dělat jakoby nic, ale to asi souvisí s temperamentem - jsem vyloženej extravert, takže bych to ani nevydržela... 😅
Holky, já tedy nevím, ale pořád mi připadá o dost lepší krátký cyklus, než dlouhý - z toho by asi jeblo mně! 😉

tictac
28. led 2008

kratky cyklus je rozhodne lepsi, kdyz se snazilkuje 😀

len
28. led 2008

No, otázka je, co je delší a co kratší... Upřímně - radši 35 nežli 18, ovšem jestli 50 nebo 18 - nevím, nevím... 😀

Jinak s tím informováním okolí - já mám pocit, že když někomu řeknu, že mám teď novou skvělou pozici v práci, pochopí (nebo se aspoň tak tváří) a dají pokoj. Zatímco když řeknu, že se snažíme (a nejde to, neboť se snažíme už dlouho), tak to je hromada dotazů, hromada rad a doporučení a hromada řečí o umělým oplodnění... Byť myšlených dobře, štvou mě neskutečně (hlavně proto, že se pořád opakují, za což ti lidé pochopitelně nemůžou 😉 ).

fiallinka
28. led 2008

tictac: no, pokud je to v pořádku jako u len, tak je to vlastně lepší, akorát že někdy mají holky s moc krátkým cyklem problém s tím, že mají krátkou luteální fázi, kdy se mimčo uhnízďuje, a to je špatně...

tictac
28. led 2008

fialinka - ja vim, ja to myslela jen tak vseobecne 😉 😀 .....

evamik
28. led 2008

len: Jasně, asi to chápu... Já učím na SŠ, takže říkat, že mám skvělou pozici by fakt nešlo! 😀 😉 Jedna moje kamarádka to nikomu neříká a mám pocit, že je s tím problémem hrozně sama - spíš jsem to myslela takhle... Ale pochopitelně, že mě taky štvou ty opakující se pseudodoporučení - i když někdy se zase aspoň dozvím něco fakt zajímavýho...

pahu
28. led 2008

Ahoj 😀
Campi, dakujem za ten link do Brna, na pani Volejnikovu. Uz som jej napisala e-mail a dufam ze si najde trosku casu a bude mi vediet pomoct, resp. poradit 😉 Takze snazilky prajem Vam pekny vecer 😉 A budem Vas aj nadalej citat 😵

puzzi
28. led 2008

Ahoj holky, přidám se k tématu reakcí na otázky okolí. My jsme naštěstí od začátku nechtěli moc vytrubovat do světa, že se snažíme. Ale přece jen jsem to prakticky hned první měsíc vyslepičila svým čtyřem kamarádkám. Zvlášť s jednou kolegyní z práce se mi o tom dobře povídalo, taky dlouho touží po dítěti, ale ještě neměla podmínky ke snažení (chtějí začít letos na jaře).
No ale trochu se mi to svěření se kamarádkám vymstilo, časem mi začaly lézt docela na nervy otázky, jestli už jsem to dostala, utěšování, že příště to vyjde apod. Té kolegyni v práci jsem to nedávno naznačila, že když bude něco nového, že jí dám vědět, ale že jinak už o tom nechci moc mluvit. A ty zbylé tři kamarádky vídám jen občas nebo si píšeme, tak to vždycky nějak zahraju do autu. Je to zvláštní, ale uklidňuje mě psát si o mých problémech tady s Váma, ale s ostatníma lépe se o tom nebavit. Cítím, že i když se snaží, že to stejně nechápou. Vím, že mi drží palce, myslí to dobře, ale já si poradím sama. Viz jak jste tu někdo psal o radách, že někdo vyčetl, že je na to dobrá kyselina listová. No tak tu beru už rok a půl a nic... V létě jsem měla slabou chvilku tady v práci, tak jsem to řekla kolegyním v kanclu, pak jsem stejně musela i šéfový, abych mohla chodit do Motola, nechtělo se mi něco si vymýšlet. Takže jsem absolvovala několikeré vyslechnutí Nemysli na to apod. No a pak návštěva Motola, přijdu do práce dýl a hned šestero párů očí na mě upjatých, jakože co bylo co bude. Tak to jsem si řekla dost, nikomu do toho nic není, jestli má můj manžel pomalý spermie, jestli já jsem to zrovna dostala nebo čekám, je to moje věc.
Chvilku to trvalo, ale nějak jsem se na všechny otázky tak dlouho vytáčela nejasnými odpověďmi, že to pochopily a mám docela pokoj. Bohužel tady zrovna díky kolegyni chodím na tu Mojžíšku, ta rehábka je nějaká její známá. Takže zase dotazy, že slyšela, že se tam chodí těsně po MS, jestli to tak je. A že se prej nesmíme teď pár měsíců snažit. Sakra, co je jí do toho? No chápu, zvědavost, taky bych se asi ptala, zvědavost moc dobře znám. Dneska zas přišla řeč na něco o dětech a hned jiná kolegyně dotaz, co vlastně my v tom Motole, jestli už něco víme. Tak jsem řekla, že jo, že něco víme a tečka. Že už máme za sebou IUI a před sebou další, to jsem zatím utajila. Takže takhle já mlžím.
Teď o víkendu se zas ptali jiní známí, co my a děti. Nic moc jsem neříkala, tak paní povídá, nojo, dneska je dobrá doba, můžete si to naplánovat, ne jako za nás. Tak to jsem nevěděla, zda se mám v duchu smát nebo brečet...
Tictac, myslíš, že kdyby ses svěřila té kamarádce, co se snaží 6 let, že by to rozkecala dál? Třeba ne a naopak byste měly v sobě pochopení.
Jinak rodičům jsme to řekli až teď v zimě a super. Řekli jsme jim, že chodíme do Motola, co všechno nám vyšetřili, co zjistili. Vzali to líp, než jsem doufala. Samozřejmě věta Nemysli na to, ta padla, to prostě si nemůže odpustit snad nikdo (kdyby byla hitparáda nejblbějších připomínek, tak tahle by u mě vyhrála na plný čáře). Ale jinak nám naši drží palce, zajímaj se, ale jim i ráda řeknu, co dál. Vím, že nám to upřímně přejou, že to nejsou jen kecy. Tchýni jsme to taky řekli, ta na to nic moc neříkala, ani se neptá, asi je jí to blbý či co. Ale vnoučata už dlouho moc chce, naštěstí se nevyptává.
Jinak co se týče krátkých a dlouhých cyklů, tak já spíš měla vždycky problémy s těmi delšími. Až teď poslední půl roku je to v normálu. Ale rozhodně bych radši brala 20-25 dní než 35-40 dní. Resp. myslím při snažení, po dětech jsou samozřejmě krátké cykly jen pro otravu. Ale pokud je krátkej cyklus s tím, že ovu kolem 10. dne, luteální fáze v pohodě 14 dní, tak to bych brala. Rychleji by to snažení utíkalo. Já teď mám cykly cca 30 dní, což jde, ale těch 35 a víc bylo děsně dlouhejch, vůbec to neutíká s člověk na to snažení o to víc myslí.

pahu
28. led 2008

PUZZI, ja by som to lepšie ani nemohla napísať. Som presne v rovnakej situácii, 4 kamarátky, jedna v práci, po 1.IUI neúspešnej, čakateľka na ďalšiu... 😀 S kamarátkami nás to od seba oddialilo, nemáme už toľko intímnych debát, ale mne to nechýba, lebo tu mám Vás, tie ktoré prežívajú to isté a vedia mi poradiť a povzbudiť a HLAVNE! Nepoužívajú vetu: NEMYSLI NA TO!!! 😀 😀 😀
Tak pekný večer, snažilkujte o 100 6 a nemyslite na to 😉

kay
28. led 2008

puzzi naprostej souhlas, akorát s tím, že kolegyně to až na 2 nezajímá, protože jsou sobkyně 🙂 ale já si občas přijdu jako alyy McBealová, s těma jejíma halucinacema, jak s někým tříská o zem 🙂 taky bych to občas ráda udělala... A já už rozpoznám zájem kamarádky, kdy je jen zvědavá a kdy je to fakt dobrá kamarádka a zajímá jí to kvůli mě.. furt mi říká že už se na nás těší a tak, sama má dvě děti.. ale běřím že u ní je to upřímné.. A taky mi moc pomáhá si tady s váma povídat.. ikdyž někdy bych nejraději koníka vůbec neotvíralaa, třeba měsíc, abych na to fakt zkusila nemyslet, ale stejně to nejde, je to návykové 🙂

puzzi
28. led 2008

Pahu, je to zvláštní, viď? Člověk kdysi semlel s kámoškama všechno možný, ale najednou jak jde čas, jak je problém, tak se začnu uzavírat do sebe a nejradši bych, kdyby to o mně vůbec nikdo nevěděl...
Kay, mně osobně koník pomáhá. Já bych na to stejně myslela, utápěla se v depkách, kdo je zas těhotnej, kdo mi zas něco chytrýho kde poradí atd. Ale tady jsme všechny na jedné lodi, podržíme se nejlíp právě proto, že víme, jaký to je. Pomůže mi, když vím, že nejsem sama, kdo na to neumí nemyslet 😉.
Abych napsala k tématu: dnes přidávám počty cviků I + III z pěti na deset. Takže první posun někam dál. Jdu na to...

tictac
28. led 2008

puzzi - to je presne ten duvod, proc o tom nikde nemluvim, jsem z male vesnice, a kdyby se to nedej boze rozneslo, v jake jsem situaci, tak by to nebylo pro moje rodice nic prijemneho, me osobne je to jedno, ale jde mi o ne. TAky jsem to rekla moji nejlepsi kamaradce, je ode me o dost starsi, ma dospeleho syna, takze ma celkem pochopeni, a muzu rict, ze je zlata...teda jsem jen rekla, ze zaciname snazilkovat 😉

no nic, jdu cvicit 🙂

fiallinka
28. led 2008

puzzi: popsala jsi to dokonale... moje kámošky to sice ví, ale podrobnosti s nima (až na výjimky, které jsou v podobné situaci) neřeším, spíš tak obecně, no ale ví to. A v práci ví, že chceme, že máme problémy, ale to je tak vše, taky o ničem konkrétním nemluvím. Hodně mi ale pomáhá, že už přes rok chodím na diskuzi na ženu-in, a te´d tady na koníka, můžu se tam vykecat, rozebrat to, a neotravuju s tím okolí. Naštěstí pro mně, ti lidi, co to ví, jsou o.k. a ti co ne, a mají tyhle pitomé kecy, mne vždycky rozhodí...

campi
29. led 2008

A vite, co jsem zjistila? Ze je lepsi to podrobne nerozebirat ani s kamoskama, ktery TAKY nemuzou otehotnet. Za tech 5 let se mi totiz stalo, ze po nejake dobe - rok ci dva - otehotnely nakonec vsechny a ja zustala jako trubka sama bez ditete.

Vcera mi nasadila brouka do hlavy jedna kamaradka, je objednana k chiropraktikovi, ktery prokazatelne pomohl pred rokem jedne nasi spolecne zname, ktera nemohla otehotnet 7 let. Mela za sebou vsechny mozny vysetreni, cvicila mojzisovou, mezitim se i rozvedla a nasla si noveho partnera a porad nic. V 37 sla tedy do CARu, objednali ji na IVF. Bolela ji zada, tak sla k tomuto chiropraktikovi, ten ji zada srovnal a ptal se ji, jestli nema problemy s otehotnenim. Ona rekla, ze ano a on ji odpovedel, ze ji odstranil i nejake bloky a at se neboji, ze otehotni. A hned dalsi mesic byla v tom i bez IVF! Mam na nej kontakt uz rok a porad jsem navstevu u nej odkladala, i kdyz verim, ze ona otehotnela v dusledku navstevy u nej... No, a vcera mi kamaradka rika, ze je k tomuto cloveku objednana na beznou udrzbu, ale ze jestli chci (sverovala jsem se ji, ze se mi vubec nechce do IUI), tak ze mi ten termin prenecha, ze ma pocit, ze bych mohla byt stejny pripad jako ta nase znama....

Tak nad tim dumam, stalo by me to petistovku a prinejmensim bych se nechala namasirovat. Co myslite?

tictac
29. led 2008

campi - bez do toho 😉 zkusit se ma vsechno, nikdy nevis, treba to pomuze, ale taky treba ne...kdyz to nevyjde, tak vas aspon ceka IUI, a nebudes litovat, zes to nezkusila.... 🙂

kay
29. led 2008

campi, já bych do toho šla hned..

campi
29. led 2008

Kdyz ja uz vyzkousela tolik alternativnich veci, ze uz dalsim neverim... Je fakt, ze ublizit to cloveku nemuze a pry je vyborny i jako maser a krasne srovna zada a trochu me boli jedno misto pod lopatkou.

Cetla jsem, ze je tehotna Barbara z milionare... To je fakt nespravedlivy, preju ji to, ale tehotenstvi "celebrit" me teda dostavaji.