Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
5. bře 2008

No, my chceme dítě, ale nějak ne za každou cenu... Teda taky počítám i s IVF, dokonce se ten podzim blíží 😝 , ale chci vědět, že jsem do tý doby vyzkoušela všecko, co šlo, prostě když už začínám s Mojžíškou, chci jí dát trochu šanci, ať se stíhá projevit... Teď teda nemám na mysli nikoho konkrétního, ale otěhotnění chce čas a pokud jsou oba relativně zdraví, trochu mě zaráží ten přístup "nebaví mě čekat," kdy po pár měsících jsou ty lidi schopný do sebe cpá tuny hormonů a všemožně "zvyšovat pravděpodobnost," jenom aby to bylo co nejrychleji... Prostě pořád to beru tak, že jakožto zdravá ženská mám pravděpodobnost otěhotnět 15 % za jeden cyklus a holt ať mě čekání baví nebo ne, někdy je nutné a bez něj to nejde ☹ Cvičit dva měsíce a pak se hnát do IVF, protože to nezabralo, je blbost. Opět zdůrazňuju, že nemám na mysli nikoho konkrétního, potažmo z téhle diskuze, ale když tady tak člověk občas brousí po Koníku, argument "nebaví mě čekat, jsem netrpělivá" se tu občas vyskytne, většinou u párměsíčních snažilek (protože ty dlouhodobé už život trpělivosti sám nedobrovolně naučil 😀 ) ...

kay
5. bře 2008

no já právě si říkala, že u nás to bude docela v pohodě, bo se cca za měsíc stěhujeme asi tak 10 min autem od toho CARu, takže bychom to tam mohli šupnout z domu, což by pro MM nemuselo být zas až tak hrozný.. akorát tady myslím Evamik nebo kdo psala, že u toho zavádění byli 4 lidi včetně manžela a to by se zas asi nelíbilo mě 🙂 ale když to tak spočítám, s mýma cyklama tak do toho června to budou ještě tak dva tři pokusy a to už asi vydržím.. a pak se uvidí.. ikdyž manža má červenec a srpen nejnáročnější pracovně, tak možná pro něho bude lepší, když to nechá na doktorech a nebude s emuset vysilovat ob dva dny 🙂

len
5. bře 2008

Puzzi, sice si tam jenom lehnu a něco do mě stříknou, ale je sakra rozdíl ležet na koze s roztaženýma nohama a čučet na doktora se skleněnou trubičkou a nebo být doma zalezlá s manželem pod peřinou, i pro mě to by rozdíl veliký 😀

kay
5. bře 2008

jo len máš pravdu, taky jsem loni po dvou měsících clostilu říkala, že hormony už nikdy 🙂 ale já děti chci za každou cenu.. jedině asi ne adoptovaný, protože dělám na sociálce a zhruba vím, jaké děti jdou do adopce.. ☹

ale já se svou endometriozou a dvěma letama pokusů a operací a tad už fakt nemám moc na co čekat.. a přece ještě do toho června počkám 🙂 vím, že to nebylo myšleno na nikoho z téhle diskuze, jen to píšu pro jistotu 😉

len
5. bře 2008

Kay, jasně, dva roky a endometrióza už jsou sakra dobrá indikace ☹ Píšu to ze svýho pohledu "zdravý" ženský 😉

kay
5. bře 2008

jojo, já vím, i jsem to tam napsala 🙂já si to tak nějak potřebovala ospravedlnit pro sebe 😅

len
5. bře 2008

Jasně 😀

puzzi
5. bře 2008

Len, souhlasím, neboj, nebereme si to osobně, chápu, jak to myslíš. Já se snažím najít nějaký kompromis mezi čekáním a nečekáním. Plus teda u nás se zjistilo, že manžel má pomalejší spermie, takže jsme přirozenýmu početí i trochu přestali věřit. Jasně, vyloučený to není, ale beru to tak, že nejsme 100% zdravej pár. Ale jelikož se snažíme už skoro dva roky, tak vím, že pár měsíců už mě nezabije. Původně jsme mysleli, že 3x IUI a pak IVF, teď jsme to IVF posunuli nejdřív na podzim. Do té doby budeme zkoušet IUI, což by těm pomalejším spermoušům mohlo trošku pomoct.
Kay, zaujala mě ta zmínka, že do adopce bys nešla, protože v tom děláš. Jestli Ti to nevadí, mohla bys napsat něco bližšího? Nedávno jsem totiž zrovna o adopci docela přemýšlela a nějak jsme došli k rozhodnutí, že když do dvou let nic, tak si možná podáme žádost. Pak pár let čekání, ale dítě bychom za čas měli. Protože pro mě je pořád mnohem přijatelnější adopce než život bez dítěte. Ale to zní až moc pesimisticky. Doufám a věřím, že se všechny tady dočkáme vlastního dítěte.

len
5. bře 2008

Já se přiznám, že čím víc toho o adopci zjišťuju, tím víc z toho mám strach a větší respekt... Momentálně nějak nejsem schopná říct, jestli bychom do toho šli nebo ne, ale dle mého přístupu "řešmě problémy, až nastanou," bych se tím nějak opravdu vážně začala zabývat třeba až by nám nevyšly 2-3 IVF a možnost absolutní bezdětnosti by byla celkem reálná 😒

kay
5. bře 2008

puzzi, napíšu ti do IP...

kay
5. bře 2008

utíkám z práce, holky mějte se zatím 🙂

fiallinka
5. bře 2008

holky, já se pro ivf rozhodla až po jednoznačném a opakovaném výsledku spermiogramu, jinak jsem to rozhodně nechtěla až tak hrotit. A co se týká adopce - u nás by to asi bylo vyřešené tím, že můj chlap o ní od začátku nechtěl ani slyšet, a pokud jeden nechce, nemá to cenu. Já bych do ní šla, pokud bych měla 100% podporu partnera, ale pochybnosti bych měla, protože taky jsem z oboru (soud) a taky o tom něco vím - ale ne, že bych to zatracovala, ale opravdu je velká šance, že natrefíš na dítě, se kterým budeš mít hrozné problémy a jde o to, že ne každý to unese - prostě si člověk musí uvědomit, do čeho jde. To už jsem uvažovala o dárcovské spermii, to by mi tak nevadilo...

kay
5. bře 2008

holky mám na ovu testu // 🙂 ta druhá sice slabší ale jen o trochu.. takžedneska se loučím a jdu snažilkovat dáme šáňo a bude pěkný večer.. 🙂 a zítrauvidím podle testu.. jupí 🙂

puzzi
5. bře 2008

Kay, přeju hezký večer 😉
Holky, já právě s adoptovanými dětmi žádné zkušenosti z okolí nemám, takže fakt nevím. Musela bych to pak asi s někým probrat, kdo zkušenost má a tak. Rozhodně asi bohužel taky nejsem ten typ, který by zvládl i nějaké hodně problémové dítě. Těžko říct. A manžel adopci taky není nakloněn, i když za pár let může být všechno jinak.

evamik
6. bře 2008

Ahoj holky, tak včera jsem byla na 2. IUI a rozhodla jsem se, že jestli do léta nic, tak že chci v srpnu IVF. Není to, že by mě už nebavilo čekat, ale mám pocit, že už na tom psych. fakt nejsem dobře... Takže za rok bych už taky mohla být na psychiatrii... 😒

kay
6. bře 2008

evi, no třeba vyjde to IUI, nesmutni.. a do léta ještě času dost.. 🙂

evamik
6. bře 2008

Díky, Kay, já tím i reagovala na vaši včerejší diskuzi... Ale mám teď fakt docela depku... Ještě jsem si včera nakoupila nějaké čaje a takové věci vycházející z čínské med. a 21. mám jít na tu osteopatii (nic dalšího už ale fakt nepodnikám 😉 ), takže uvidím, třeba mi to pomůže...

len
6. bře 2008

Hele, to jsem si minulou zimu říkala taky, že do léta času dost 😀 Jinak mě ty doktoři taky psychicky vysilujou, takže jsem na tom vlastně podobně jako Eva - zkoušet to bez jejich asistence a když to nevyjde, v září IVF. Já mám do toho září ještě 8 pokusů 🙂

len
6. bře 2008

Jo, čistě teoreticky, kdybych dala na doporučení svých doktorů, tak už se na IVF připravuju teď 🤐

puzzi
6. bře 2008

Holky, tak jsme na tom podobně, taky předběžně plánujeme IVF na podzim.
Já teď mám docela takový lepší období, asi že jsme se teď dva měsíce nesnažili. Ale teď zase začnem a zas tady bude nervní počítání dní, je to fakt na bednu někdy.
Včera mi kamarádka poslala vtipnej mail o těhotenství, jsem to ani nečetla a smazala to. Tak nějak od sebe všechny těhotenské narážky odrážím, protože jinak se to nedá přežívat v pohodě. Já teď mám takovou pohodu navenek asi, že si to namlouvám i sama sobě, ale vím, že stačí málo a je tu splín 😒

perla200
6. bře 2008

Dievčatá, objavila som kurz mojžišovej, zajtra začína , ktorá ste z bratislavy, prihláste sa na www.miraclestudio.sk majú voľné už len jedno miesto!!!!!!!!!!!!!!

evamik
6. bře 2008

Perla200: Tohle je spíš vzkaz na slovenskou diskuzi. Ale byla hodně opatrná - tyhle kurzy nemají s Mojžíšovou moc společnýho - psaly o tom i holky na slovenský diskuzi, tak se tam koukni.

kay
6. bře 2008

puzzi, holky, koukněte ven, je tam krásné jaro..
vím, že jsme včera měla ještě stejný pocity jako vy, takže to chápu, asi jako skoro všechny tady že 🙂 my to budeme mít asi podobně, do června normálně, pak asi přes prázdniny zkusíme IUI a když nic tak na podzim IVF.. ale to už jsem moc dopředu.. Doufám, že to do té doby klapne. Zas na druhou stranu bych si hodila neschopenku a odpočinula si 🙂

evamik
6. bře 2008

Jj, Kay, to je myslím, dobrý plán! 🙂

len
6. bře 2008

U nás v CARu mají přes prázdniny prázdniny, takže já mám jasno 😀

puzzi
6. bře 2008

My jsme domluvený v CARu na 3-4 IUI a pak IVF. Ale o prázdninách to nebudeme hrotit, bude dovolená a léto, takže buď nic nebo IUI, vyjde-li to mimo dovolenou.
Kay, máš pravdu, dneska je venku krásně a bude čím dál líp. Strašně se těšim na jaro, až vytáhnu jen jarní sáčko, až budu moct doma dlouho větrat, prádlo na balkóně rychle uschne. To nám prostě musí zvednout náladu! 😉

kay
6. bře 2008

aha, no tak já jsem nezjišťovala ještě, no když budou mít prázdniny, tak i to IUI necháme na září, to máme s manžou narozky, tak třeba bychom to dostali jako dárek 🙂

puzzi
6. bře 2008

Jé, Kay, já mám taky narozky v září. Koukám, že máme hodně společnýho 🙂

kay
6. bře 2008

no puzzi a co jsi za zanemní? Panna nebo Váha? 🙂

puzzi
6. bře 2008

Kay, jsem Panna. A Ty?