Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

ededik
29. zář 2007

A je to prosím ťa tých 12 cvikov ?? Hovorí sa tam aj o chybách, ktoré sa najčastejšie pri tomto cvičení robia ??? 😉

christla
29. zář 2007

Je to dvanáct cviků, ale ty dva odlení jsou pro chlapy. Abych pravdu řekla, teď nevím, jestli tam říkají o chybách. Opravdu nevím.

ededik
29. zář 2007

Neva tak či tak ďakujem..Ak sa mi to nepodarí tento mesiac /som totižto v čakacej fáze/ tak sa obrátim na suprovú netovú kamošku v ČR..Na slovensko sa toťižto CD nedodáva... ☹

christla
29. zář 2007

To je blbý, že se tam nedodává, to je docela škoda, co?

ededik
29. zář 2007

Nooo, keď som si tak goooglila nejaké DVD, či vôbec niečo také existuje, tak mala to v ponuke len jedna distibučná spoločnosť v ČR a keď som si prečítala obchodné podmienky, tak tam že: Dobierky nie je možné poslať mimo ČR...Tak ma ale napadlo, že to možno platí len u dobierok..Takže keby som to zaplatila predfakúrou, tak ho možno dodajú...No uvidím... 😀

christla
29. zář 2007

Tak to zkus a určitě se ozvi, jak cvičíš!!

ededik
29. zář 2007

OK..a všimla som si, že tam je aj: CVIčENIE PRE TEHOTNé od Ľudmily Mojžišovej..
😀

christla
29. zář 2007

To už je ale jiné DVD. Třeba se k němu taky někdy dopracuju, pokud štěstí bude přát...

ededik
29. zář 2007

však aj ja dúfam..že si rovno objednám to druhé... 😵

lemulca
autor
3. říj 2007

zmz: ohledně proplácení pojišťovny, přečti si pár odkazů zpětně, záleží na tom co by tam tvůj dr. napsal na tu doporučenku. Psala o tom grej které to pojišťovna proplácí. Jinak knihu jsem nečetla, nejprve jsem si našla více informací o této metodě na netu a pak kontaktovala fyzioterapeutku, která mi vše vysvětlila. Včera jsem u ní byla na dalším sezení, původně jsme byli domluvené že už natvrdo najedeme na Mojžíšovou protože minulý týden jsem měla vše ok (SÍ skloubení které jsem neměla na správném místě) ale včera jsem ho měla zase mimo ale už šlo zpátky krásně a hned, takže ještě týden cvičím ten první cvik a od příštího úterý začneme postupně přidávat Mojžíšku. Nevím prostě, asi to dělá každá fyzioterapeutka jinak, ta moje mi ty cviky chce přidávat dle mého těla a nejdřív mi chtěla srovnat postavení než začnu posilovat ty vnitřní svaly, tak nevím. Každopádně má to dost výhod, ale taky jednu nevýhodu...oproti vám co chodíte na ty skupinový kde vás naučí 10 cviků hned, tak mě to bude stát podstatně víc penízků.

campi
3. říj 2007

Chci vam tu vsem moc podekovat. Diky teto diskuzi jsem se po 3 cyklech k Mojzisove vratila. Je to uplna slast protahovat si po tak dlouhe dobe zada - celkem dost uz me bolela. A za 14 dni jdu i na mobilizici k fyzioterapeutce, jsem zvedava, co mi po te pauze rekne.

mufy
3. říj 2007

Holky neznáte někoho kdo pořádá tyto cvičení v OLOMOUCI?

len
3. říj 2007

Mufy:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
Z Olomouce jsou tam dva kontakty 🙂

sroubek
3. říj 2007

lenidlo zlobidlo...jak se máš 🙂

mufy
3. říj 2007

Len moc ti děkuji.Jsi šikulka. 🙂

m24
3. říj 2007

Holky zdravím, tak i já jsem včera byla poprvé na cvičení podle Mojžíšové. Chodím k paní , která se učila přímo od paní Mojžíšové a bylo to moc zajímavý. Srovnala mi záda a pak i ukázala cca 5 cviků na posílení tech vnitřních svalů, ještě mi nerovnala pánev, to až po ms, že mě objedná před ovulací. Jo a od dr. jsem měla napsané jen že doporučuje cvičení podel mojžíšové a neplatila jsem nic (prý to jde na pojišťovnu) jsem u VZP. nevím, třeba soukromé fizioterapeutky si to nechají zaplatit, já chodím do nemocnice.

lemulca
autor
3. říj 2007

m24, no jenže můj dr je ko... protože mi to prostě ani napotřetí co jsem to od něj chtěla nenapsal!!! Ale teď 19.října jdu k jinému dr. tak mu o doporučenku řeknu. Do té doby budu chodit k téhle Mojžíšové kterou mám 5 minut od domu, ale jestli do té doby neudělá mobilizaci nebo mi nedá nějakých víc cviků tak tam přestanu chodit a budu dojíždět dál (asi 20km) k paní v nemocnici která po mě chtěla doporučení od dr.
Tahle mi sice srovnává záda, ale zatím Mojžíšová nikde a každý týden mě to stojí 300,-....

len
3. říj 2007

No, mně rovnou VZP řekla, že Mojžíšová ani náhodou, že to neproplácí 😝 Zato dávají příspěvky na pobyt v solné jeskyni 😠 Ale moje fyzioterapeutka s nima stejně nemá smlouvu, takže nic 😒

marci
3. říj 2007

Holky mě to nedá a na to proplácení - neproplácení musím taky zareagovat. Mě napsala gyndr. doporučenku na mou žádost s tím, že si to budu muset platit (napsala tam přímo jako samoplátce) - důvod: prý této metodě nevěří a za 20 let své praxe se prý nesetkala s pacietkou, které by to pomohlo) - to mě teda neodradilo. Objednala jsem se k fyzioterapeutce do fakultní nemocnice. Ta teda řekla, že s tímhle se ještě nesetkala, prý to všechny pojišťovny naprosto bez problémů proplácí (a navíc nevěděla co by jako s tím samoplátcovstím měla dělat - komu bych to jako dávala, jestli jí nebo někde na pokladnu....). Zavolala si proto primářku oddělení (ta dělá mimo jiné revizního lékaře pro VZP) a ta mi potvrdila, že praxe paní doktorky není správná, že pojišťovny tohle normálně proplácí. Řekla mi, že jestli mám dobré vztahy s praktickým lékařem, ať mi tu žádanku napíše on (moje MUDr. mi jí tedy nakonec napsala s tím, že důvodem jsou vertebrogenní obtíže - tzn. bolest zad) - ale jinak řekla, že přinejhorším si tu žádanku vypíše sama....prostě ve fakultní nemocnici ještě žádnou pacientku, která by si tuto léčbu sama platila neměly. Takže teď babo raď kde je pravda🙂)

lemulca
autor
3. říj 2007

ty jo marci, díky moc za rady!!! Já zavolám té paní do Mostu co po mě chtěla doporučenku (je tam taky v nemocnici) jestli by se u ní něco platilo nebo ne...

dibdonka
3. říj 2007

Ahoj Holky,

taky chodim na ,,Mojžíšku" a taky si platim vše sama. Přímo rehábka mi říkala že lékaři to neradi píšou, ale určitě až pujdu k doktorce, tak se jí na to zeptám, jestli by mi nenapsala nějaké doporučení 😉 Tím taky myslím, že pokud je pádný důvod, tak lékař to může napsat a potom záleží s jakou pojišťovnou má smlouvu Rehabka, nebo Fyzioterapoutka, ktera provádi Mojžíšku.. 😀

len
3. říj 2007

No, vzhledem k tomu, že můj dr. měl minule blbý řeči na moje břišní svalstvo (a to jsem k němu naklusala poté, co jsem shodila 7 kg a v pase zhubla 5 cm), tak by bylo v jeho zájmu mi tu žádanku vypsat jenom kvůli tomu, no ne? 😀 Píšu znovu VZP 😝

m24
3. říj 2007

No můj dr. se na to teda taky netvářil dvakrát nadšenš, že tomů prý nevěří, ale když jsem mu řekla že bych to chtěla alespoń pro svůj pocit, že něco dělám a že tím snad nemůžu nic zkazit, tak mi to doporučení napsal (teda mě bez toho nechtěli v nemocnici ani objednat) a rehab.sestra i dr. v nemocnici mi říkaly, že to vzp proplácí. Nevím, já mám diagostikovanou primární sterilitu, tak třeba to záleží jakou má kdo diagnózu... Ale to nevím jistě.

Jo a navíc mi ta sestra říkala, že jsem měla začít cvičit daleko dřív po laparce, měla jsem totiž srůsty a ty se prý bez cvičení můžou obnovit. Tak nezabili by jste dr.??? 😠

marci
3. říj 2007

Holky to je fakt zvláštní, jak každý dává jiné informace. Já jsem v Brně napsala asi 10 terapeutkám, co potřebuji k tomu aby mě vzali do péče a všechny (až na jednu - soukromou) mi napsaly, že doporučenku od gyndr nabo praktické doktorky a že léčba je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Stejně tak mi to potvrdila primářka rehabilititační kliniky kam teď chodím. Doktorka na gyndě mi tu doporučenku "na pojišťovnu" nechtěla napsat, protože této metodě jednak nevěří a jednak mi tvrdila, že už má na všechny pacientky přečerpané limity a platí penále..... to jsem nějak nepochopila, ale nechtělo se mi v tom už pitvat!!

marci
3. říj 2007

jinak ještě k té VZP. Fakt mi paní primářka, která dělá revizního lékaře do VZP říkala, že to proplácejí. Navíc se jí nelíbily praktiky mojí gyndr. a chtěla si na ní došlápnout - ale narazila na to, že já jsem pojištěncem ČNZP🙂

petraluk
3. říj 2007

Přesně tak jak píšeš, to funguje na rhc, kde pracuji.
Ty penále platí každý doktor, který ošetří více pacientů,nebo provede více výkonů, předepíše více léků než má určeno pojišťovnami. 🙂

campi
3. říj 2007

Ja si platim "Mojzisovou" sama, vydaje jsou 700 za 2 mesice. Ale sousedka, ktera takto otehotnela a chodila ke stejne fyzioterapeutce, mela na zaklade doporuceni gyn. nejakou slevu. Ale 100% ji to taky neproplaceli! To jsou teda zmatky.

Jinak moje gyn. se na to cviceni taky vubec netvari, mavla nad tim rukou. Ale treba obvodni lekarka tomu fandi, stejne jako bylinkam a tak.. Ta rika, ze je to hodne o psychice, ale to jiste vsechny znate. Hlavni na TO nemyslet.

lemulca
autor
4. říj 2007

no tak me to zatím stojí vlastně cca 1200 měsíčně, a to jsem zatím klasickou Mojžíšovou ani nezačala cvičit (snad od úterka) tak nevím....

dibdonka
4. říj 2007

Ahoj holky,
nedivte se lékařům, že se tomu brání! Oni na svoje křeslo studovali několik let, museli projít zpoustou zkoušek a velké praxe! Je jasný že cvičení je pro tělo důležité, ale zdravotní problém určitě nevyřeší!!!!

I když já tomu také věřim!!!!

musilka
4. říj 2007

holky já tam jdu dneska poprvé na tu mojžíšku. Myslíte že to vážně pomáhá? o peníze mi nejde já platim za hoďku 150 kč a teď ze začátku budu chodit víckrát týdně. Doporučil mi to můj gynekolog ale chtěla bych vědět jaký to má skutečný účinky.