Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

maja42
7. led 2009

leni, o metforminu nic nevím, jen jsem koukala, že se to dává i na léčbu cukrovky (?), ale dr určitě ví, co dělá 😉 v grafech na BT je to vždy vidět u ženských s PCO, v kombinaci s clostilem - a některé jsou i zakončené těhotenstvím.
mojža je na léčbu funkční sterility, když je nějaký "mechanický" problém, ne hormonální. ona mě tehdy varovala, že podvěsek mozkový to určitě rozpumpovat nemůže. přesto jsem zaovulovala jen s tím a bylinama - možná náhoda, ale jen pouhý fakt, že byla ovu, mě uvedl v trans, natož pak ty // co následovaly 😵 každopádně mě nějak zajímavě srovnala, protože se mi hodně zlepšil prožitek ze sexu a kromě těch prvních porevizních krámů (které byly DĚSNÉ) mám teď pohodovou MS jak má být, hodně červené krve (ne hnědé), delší (5-6 dní), ale zase ve srovnání s dřívějškem úplně nebolestivou, jen den před tím dostavu migrénu jako kráva, pak to povolí, padne teplota a hotovo. ale nevím, jaký na to má vliv ten potrat a hormony, uvidím v dalším cyklu.

maja42
7. led 2009

campi, tak to jsem zvědavá jak makak a budu se těšit! 😀

lenickan
8. led 2009

majo ten metformin je na cukrovku resp. na špatnou inzulínovou rezistenci, která způsobuje tloustnutí obalu vaječníků a tím PCO.. tak nějak mi to bylo vysvětleno. Myslím že metformin mne samostatně nezabral a uvidíme v kombinaci s clomhexalem.. snad už aspon ta ovulace🙂)))

len
8. led 2009

Tak holky, musím říct, že mě bolej záda 😠 Rok jsem cvičila bez problémů, takovou tu první kolíbku jsem měla nahrazenou jiným cvikem a druhou kolíbku jsem opakovala 10x. No a teď mi bylo řečeno obě opakovat 20x a během třech tejdnů mě chytly záda (určitě je to od těch kolíbek), budu si to muset nějak přizpůsobit 😒 Doufám, že ta nová cvičitelka nebude tak ortodoxní, že jakýkoli změny cviků se nepřipouštěj 😝

lenickan
8. led 2009

len záda jsou nepříjemný:(( trpí na to manža pořád zablokováno mezi lopatkama, chodí na rehabilitace, masáže nápravy nachvíli klid a pak zase...
Já naštěstí na záda netrpím.. netrpím vlastně na nic, kromě anovulace..:(

Len jak by měla probíhat první návštěva u mojžíšky?

len
8. led 2009

Leni, já na ně taky nikdy netrpěla, byla jsem nádherně porovnaná a zrasila jsem si to tím cvičením 😝

Jinak první návštěva - v prvé řadě by si tě měla pořádně prohlédnout (asi ve spodním prádle), zjistit, co všechno máš bloklé, případně bloky odstranit (mobilizace konečníkem poprvé nejspíš nebude) a naučit tě základní cviky.

lenickan
8. led 2009

Len: děkuji, počítala jsem s tím a vzala si náhradní spodky do práce🙂 abych si tam neuřízla ostudu🙂 tak zítra dám vědět jak to tam probíhalo...

len
8. led 2009

Určitě dej 🙂

maja42
8. led 2009

moje první návštěva v lékařském domě u mojži probíhala tak, že šup do prádla, pak všelijaké úklony, předklony, dívala se na mě, jak jsem krpatá. ale už ve dveřích mi řekla, že mám skoliózu jako brno, pak mi na obrázku lidského těla ukázala, co všechno mám zešikma. pak mi dala na zadek takové to elektrické vlnění (??) na uvolnění. no a pak ta mobilizace přes konečník, tzn. jít do polohy jak arabáč v mešitě, nejdřív mi zevnitř procvakla kostrč do protisměru a pak zakroužila prstem a narovnala vazy. potom byly (myslím) žebra, obtáčení kolem stolu atd. už si to nepamatuju, druhý den jsem přišla znovu a to mě všelijak tahala za hlavu a za všechno možné. zakázala nosit těžké věci, sedět s nohou přes nohu a veškeré křivé sezení. jo a poprvé jsem tam měla přijít s vložkou, protože se prý někdy stane, že jak se to tam porovná, tak vychrstnou nějaké zbytky MS. to se mi ale nestalo. a taky mě naučila ty čtyři cviky a to bylo vše. celkově musím říct, že to nebylo nějak extra nepříjemné. člověk otupí. já jsem počítala, že za ten první rok snažení a těhotenství se mi ve frndě hrabalo postupně 10 doktorů a jedna fyziterapeutka v p*deli. a to nepočítám ty delegace, co mi pipini prohrabávali a očumovali při revizi.
pak jsem byla u tý mojži od len, vyloženě kvůli bolestem zad, tam nebyla žádná mobilizace, postupně mě porovnala, přidala dva cviky na zpevnění břicha (což mělo spojitost i s tou bolestí beder) a teď jsem vcajku, nic nebolí, je mi fajn. i ms mám bezbolestnou. až na to, že pořád ještě nejsem znovu těhotná 😒

len
8. led 2009

Majo, už poprvý ti sahala do konečníku? Mně teda poprvý taky prohlídla, jak píšeš - "šup do prádla, pak všelijaké úklony, předklony, dívala se na mě, jak jsem krpatá" - to vlastně zjednodušeně zopakovala při každý návštěvě. No a pak pěkně na lehátko a různě natahovat a tady a támhle zatlačte a klaďte mi odpor a dýchejte do boku a pak se mi hrabala mezi žebrama a vůbec všelijaký takový krkolomnosti jako vydržet minutu v neuvěřitelné pozici, kdy ona na mě ještě nějak tlačila... No, měla by si to vyzkoušet každá, která tvrdí, že to zvládne sama podle knihy 😉

maja42
8. led 2009

jo, hned napoprvé. ale fungovalo to 😅 toto jak popisuješ, tak to mi dělala při druhé návštěvě ta tvoje první. byla jsem pak docela vyfluslá.

lenickan
8. led 2009

teda mne čakají věci🙂)) ale co bychom pro to neudělali....že?

lenickan
8. led 2009

kéž by to taky fungovalo... kdo ví třeba žádné pco nemám...
soudí to jen dle utz a dle krve 18-20DC... horm. profil ze začátku cyklu mi nedělali. Jediné co mám jsou dlouhé cykly. Jinak žádné jiné přiznaky

maja42
8. led 2009

leni, neboj, není to tak strašné. drž se naděje 😉

lenickan
8. led 2009

držím🙂 držím... ale víš jak to je.... někdy je hůř někdy je lépe:(

hnedoocka23
14. led 2009

ahoj holky,já se dnes objednala do studia kde se cvičí podle L.Mojžíšové..na příšt.týden jsem objednaná..není to hrazené pojištovnou,tím pádem doporučení od gyndaře nepotřebuji a celé mě to bude stát 2200,-..je v tom vše,co jste tady psali,imobilizace,odblokování páteře,pánve,žeber,cviky,jak správně sedět,jak nosit těžké věci 😉 jsem velmi zvědavá..začíná se týden po ms,což ted mám,ale to asi nestihneme..přiští měsíc hned po ms jdu na laparoskopii,takže si myslím,že asi začneme až v březnu po menskách 😒 je tam i nějaký dr.gynekolog,který mě prohlédne..
jak často jste chodili na ty cviky??a celkově kolikrát jste už tam byli?díky za info,budu ráda 🙂
taky jsem si objednala dvd s těma cvikama,tak doufám,že budu moct pak taky cvičit podle toho doma a né jen ty cviky,které mě ona naučí..

len
14. led 2009

Hnedoocko, cvičíš každý den doma sama. A mobilizace - dle potřeby, zpočátku častěji, tak jednou za měsíc-dva 🙂
Cvičím od září 07, takže jsem tam byla... tak 10x bych si tipla 😉
Jinak jim teda věř, co tě oni naučí - jednak budeš asi začínat pozvolna, takže ne se všema cvikama, a druhak oni tě uvidí, tudíž posoudí, jestli jsou pro tebe opravdu všecky cviky vhodné, někdy je potřeba tělo porovnat, než začneš některý cvičit, ve výjimečných případech pro tebe může být některý ze cviků absolutně nevhodný... Ale to ti určitě povědí oni, každopádně radši nezkoušej nic, co ti tam nedoporučí 😉

hnedoocka23
14. led 2009

díky Len 😉 takže jsem si to dvd objednávala úplně zbytečne si myslím 😠 jsem fakt zvědavá a dost natěšená 😉 a ty paltíš za to něco??nebo to máš hrazené pojištovnou..

len
14. led 2009

No, rok jsem chodila k soukromé a platila 580 za hodinu, teď jsem dostala žádanku na rehabilitační sestru přímo od nás z CARu a ta je snad hrazená pojišťovnou...

hnedoocka23
14. led 2009

len,tak to už pěkně dlouho cvičíš a výsledek se nedostavuje??!!já mám za sebou 1IVf a na další se chystám asi až tak duben..podle toho jak laparka dopadne 😉 právě ta fizioterapeutka mi říkala,že se hodně ty ciky doporučují před IVF(tak jsem zvědavá)

hnedoocka23
14. led 2009

no mi řekla 2200,-celková procedura ale kolik hodin v tom je nevím.. 😒 vše se dozvím příš.týden.

len
14. led 2009

Já cvičila rok, pak jsem byla na IVF a to se podařilo, takže třeba to bylo tím 😉 Bohužel to skončilo revizí v 8.tt, ale s tím nemá Mojžíšová nic společného, bylo to zamlklé 😔 Takže sotva jsem se vyhrabala z potratu, hned jsem začala znovu cvičit, akorát jsem potřebovala změnu, tak jsem šla jinam...

hnedoocka23
14. led 2009

aha len,tak to jsem nevěděla,promin 😔 uvidíš,že se ti to brzy povede,když tak pilně cvičíš 🙂

hnedoocka23
14. led 2009

a další Ivf kdy plánuješ nebo to ted necháváš přírodě 😉 ?je u tebe zjištěný nějaký problém?u mě prozatí ne, a proto se chystám v ún.na laparku..

len
14. led 2009

Idiopatická neplodnost, takže taky nic 😉 Na druhou stranu zrovna na tenhle typ neplodnosti je prý tohle cvičení nejúčinnější 😉

Jinak my se rozhodli to teď zase nějaký půlrok zkoušet přirozeně a dát tomu cvičení ještě šanci, v červnu pak případně další IVF. Ale obecně doporučují tak rok intenzivně cvičit, dost často to zabere. No, mně zrovna ne, proto jsem po tom roce šla do toho IVF...

hnedoocka23
26. led 2009

ahoj len,tak na mojžíšovku jsem se vyprdla a chci zkusit dornovu metodu,je to docela podobné jak mojžíška,ale není to běh na dlouhou trat..stačí,když dojde 1-2x.. 😉 taky ti napraví vše a vrátí tam,kde to má být..taky chci podstupit psychickou odblokaci..tak jsem zvědavá..ve čtvrtek jdu poprvé na konzultaci,promluvíme si o mém problému a zkusíme už něco 😉 tak už se těším..a co ty,nějaké novinky?

lenickan
26. led 2009

hnedoočko prosím tě jak se dělá psychická odblokace???

hnedoocka23
26. led 2009

to se dozvím až na místě,jsou tam speciální masáže..a ještě něco,dost účinné a viditelné výlsedky,ale to mi řekne na místě 🙂

len
26. led 2009

No, Hnedoocko, tak to já se přiznám, že není nic pro mě, jakmile mi někdo slibuje zázraky na počkání, už jsem jednou nohou na útěku 😀 Existují na tu dornovu metodu nějaké statistiky úspěšnosti?
Mojžíšová sice všecko vrátí tam, kde to má být, ale taky zajistí, že už to tam napořád zůstane. No, jak by taky ne, když to každej den vydřeš dalším cvičením, že jo? 😀 A navíc ten štíhlej pas, pevnej zadek a plochý bříško... Ááách, to si prostě jeden oddřít musí, když k tomu nemá od přírody dispozice 😀

hnedoocka23
26. led 2009

len,ta dornovka není tak známá,ale je o ní velký zájem.. 😉 doporučila mi to jedna holka na jiném tématu,je fyzioterapeutka..a šla na školení....u dornovky ti taky napravují kostrč,stydkou kost,klouby,záda..takže to je skoro stejné..vyrovnává ti nohy..samozřejmě,pokud má někdo veliký problém 1-2x mu to nebude stačit..já to nezavrhuji..zkus si o tom něco přečíst a o masážích k tomu spojené..