Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
1. lis 2007

No vždyť píšu, že to má každý jinak 🙂 Já byla relativně v pohodě, žádné velké potíže, tak mě srovnala, naučila cviky a vzhledem k tomu, že nebyl žádný problém, příště jsem dorazila až za tři týdny. To mě zase srovnala (už to bylo lepší), zkontrolovala, jestli cvičím dobře a teď tam půjdu cca zase za pět týdnů - můj problém je, že to musím nějak napasovat na svůj třítýdenní cyklus a ráda bych to stihla před druhým IUI... 🙂

musilka
1. lis 2007

chiwu já jsem ten první tejden byla dokonce 3x za sebou tak klííííd 😀

grej
1. lis 2007

Chiwule - myslím, že jdeš hned druhý den proto, že ti dělala dnes tu mobilisaci. Já to měla taky tak. Protože mi rovnala kostrč, tak druhý den jsem měla přijít na kotnrolu. A pak zas za 3 týdny. Vždycky když to dostanu, tak se u ní objednám a jdu zas cca 10-12DC na mobilisaci a narovnání a tak. A pak zas druhý den. A tak stále dokola🙂

campi
1. lis 2007

Chiwule: Ja myslim taky za 3-4 tydny, byly tam Vanoce.
Kazda to asi dela trochu jinak, ta moje me upozornovala, ze me muze po manipulaci bolet telo, nedokazu si predstavit, ze bych sla hned druhy den na dalsi.

Myslim, ze Mojziska neni jen na spodek, ale i na vrsek🙂
Libi se mi, ze treba pri pritahovani kolenou se posiluji i svaly na pazich.

len
1. lis 2007

No vidíš a já na mobilizace (kostrče) zatím nechodím (a asi ani nebudu, prý mám kostrč úplně v pořádku) 🙂

chiwule
1. lis 2007

ty jo 😨 už jsem v klidu, když jste mi to tak hezky vysvětlily 😅 jinak mě teda pěkně začalo bolet břicho v tom mém místě u slepáku! ještě že už ho nemám!

chiwule
1. lis 2007

jo ještě jsem si vzpoměla len, mobilizace se nedělá jen kvůli srovnání kostrče ale všech navazujících svalíků atd, tak mě překvapuje, že tě nesrovnala 😕

lemulca
autor
1. lis 2007

holky mě se ta moje zatím taky nehrabala v zadečku, a myslím že už ani nebude jako... tak teď nevím... 😒

blucka
1. lis 2007

Holky, este som na cviceni nebola, ale neviem si predstavit mobilizaciu kostrce per rectum. To ma trochu desi.Dufam, ze to nebude nutne.

chiwule
1. lis 2007

holky ja nevim, ale gynekologicka prohlidka mi prijde horsi 😎 navic zni pomerne logicky duvody, proc je treba to provest 😉

lemulca
autor
2. lis 2007

tak včera mě manžílek potěšil, když jsem kolem něj prošla v kalhotkách tak mi řekl že zadek mám menšín a i ty buřtíky nad pasem když stojím zezadu mizej 🙂 jen na břuchu ještě musím zamakat 🙂 no ale zase měla jsem tam fakt hustej špek tak to bude trochu trvat no. Jinak v pondělí bych se měla doučit poslední cviky Mojžíšky a pak už jen cvičit a zvyšovat dávky, tak se jí zeptám na tu mobilizaci... a jestli jí neumí tak brnku jedné paní která to dělá už roky a je osvědčená (jen je v jiném městě než bydlím tak je to trochu z ruky) a zkusím se s ní domluvit na jedné schůzce kde by mi tu kostrč zkontrolovala a taky by se podívala jestli všechny cviky dělám správně 🙂

musilka
2. lis 2007

lemulca já taky pozoruju že se mi zmenšuje obvod na některejch místech. A i při sexu je to dost znát 😀

campi
2. lis 2007

Ale musim vas varovat: jak skoncite, tak se vam vsechno zase vrati. Ja po 3 mesicich necviceni na sebe zase koukam se znechucenim. A to jsem mela v cervnu tak hezkou prdelku 😎.

musilka
2. lis 2007

campi mě moje rahbilitační řikala že po těch třech měsících už to stačí cvičit ob den 😒

campi
2. lis 2007

To ta moje taky rikala, ze kdyz nekam jedu na vikend, tak staci odcvicit si prvni cast v sobotu rano (nez vyjedeme) a druhou cast dat po navratu v nedeli. Zvlast, kdyz ma clovek jiny pohyb, staci jenom prochazka..

musilka
2. lis 2007

campi ale fakt musim přiznat že mi to pomohlo i když ne s těhu tak se zádama určitě líp se mi sedí i chodí

kay
2. lis 2007

ahoj holky, já jsem tEď taky objednaná, nejdřív teda na RHB a pak na tu Mojžu, o mobilizace kostrče vím, neumím si to ale moc představit,.. zajímalo by mě, v jaké pozici se to dělá? abych věděla.. a nelekla se pak 🙂 Jimak mi doktor napsal že mám syndrom kostrče jak vyšitej (jsem rok po laparo endometriozy na vaječníku), poslední 3 měsíce nemůžu skoro sedět jak ta kostrč bolí a je fakt, že od té operac emám furt i nějaké gyn. problémy.. Říkal, že se tím všechno spraví.. tak užý se moc těším až začnu s tím cvičením 🙂

kay
2. lis 2007

ještě mi prosím prozraďte, po jaké době jste začaly pozorovat nějaké úspěchy? Nemyslím těhu, ale třeba menší bolest zad apod.. Jo a taky jdu na tu mojžu bezplatně.. Je to nějaké centrum v Brně, kde jsme si zaplatila 100kč jako vstupní prohlídku u doktora (možná ortoped) a ten mi ji doporučil, takže nic nehradím..

len
2. lis 2007

K té mobilizaci - mně normálně rovná celou (ona ta mobilizace není jenom prst v zadku) zvenku, akorát tu kostrč vnitřně nerovná, protože to prý není potřeba (u mě). Já nevím, ale docela jí důvěřuju, o vnitřní mobilizaci kostrče mi vyprávěla, že ji dělá, ale není to nutné u všech - hlavní mi přijde, že mě rovná tam, kde najde nějaký problém - bloky mezi žebry, stažené svaly pod jizvou po slepáku...

musilka
2. lis 2007

kay já cca 10 dní po každodenním cvičení

kay
2. lis 2007

holky děkuju moc. U mě ta mobilizace kostrče být musí, protože já jí mám jakousi ohlou dovnitř, kvůli těm staženým svalům po té operaci či co.. No doufám, že mi to pomůže, četla jsem i hrůzostrašné příběhy, jak někomu odoperovali celou kostrč a pak měli problémy ještě větší.. ☹ ach jo, kdyby tak člověk věděl, že to zabere.. A že pak otěhotní.. ☹

len
2. lis 2007

Jo, jinak jsem si prvních výsledků začala všímat tak po třech týdnech, zhruba po té době mě taky přestaly bolet záda (paradox je, že před cvičením nebolely, začaly až při něm, ale pak to zase přešlo...) 🙂
Jo a taky jsem za dobu cvičení zažila dvě ovulace (v nejbližší době čekám třetí) - obě 10.DC (dříve 11-12) 😒

kay
2. lis 2007

no to právě jsem slyšela, že prý to i upravuje cyklus, ale nějak s emi to nezdá.. Já mám s cyklem po té operaci právě dost problémy, nejdřív jsem půl roku v kuse krvácela, pak mi doktorka po domluvě dva měsíce stimulovala vaječníky abych vůbec ovulaci měla a pak jsem zas menstruaci nedostala vůbec ☹ tak pokud by mě přestala bolet kostrč a ještě s emi upravilo i tohle, tak budu asi nejsšťastnější člověk na světě.. Já jsem už rok připravená snažit se o mimčo, ale vlastně za ten rok jsme to mohli opravdu zkusit tak dvakrát ☹ pokud budete mít ještě někdo pozitivní reakce a zážitky sem s nima, docela bych je potřebovala slyšet ☹ jsem už trochu zoufalá 😖

len
2. lis 2007

No, já nevím, nakolik je to u mě pozitivní, že se mi cyklus ještě zkrátil o dva dny... Já s tím nikdy problém neměla, cyklus jak hodinky... Ale ptala jsem se na to a prý je posun ovulace možný, ale pouze přechodně, tak uvidíme, cvičím zatím jenom dva měsíce 🙂
Já beru Mojžíšku jako poslední záchranu, všecko totiž u nás funguje, jak má, akorát otěhotnět se nedaří... A tomuhle dávám přednost před tunama hormonů, co se mi doktoři snaží vnutit 🙂

kay
2. lis 2007

no myslím, že to pozitivní je.. aspoň pro mě 😉 já s cyklem taky problémy nikd neměla, až po té operaci, tak je možné že se mi to všechno stáhlo a od té doby mě to zlobí.. ale ovulaci nevím, protože jsem ji nikdy neřešila, až když jsme se chtěli snažit..já mám mojžu taky jako poslední, protože už mě hormonama nadopovali, akorát jsme přibrala, ikdyž jsem se snažila hlídat, jsme od té doby poďobaná jak v 16ti a ty deprese ☹ hormony fakt už jen v nejhorším případě.. ještě jsme začala pít kontryhel, to jsme tu taky někde vyčetla a dám se na touhle cestou.. ikdyž je fakt že mi na tu kostř nepomohla nai akupunktura.. no mám toho za sebou fakt hodně a doufám, že to cvičení pomůže.. Dočetla jsem teď tu knížku o Ludmile M. a docela mě nabila nadějí. poslední 😅

len
2. lis 2007

No vidíš, mě se snažili přesvědčit, že mi ty hormony v ničem neuškodí 😠 Já bych je klidně brala, kdyby v něčem pomohly, ale co si budu stimulovat vaječníky, když ovuluju přirozeně? A co se budu dopovat progesteronem, když mi sami dr. tvrdí, že ho moje tělo vyrábí dost? No ale to by bylo už na jinou diskuzi 😉

kay
2. lis 2007

jojo, jasné, děkuju za povzbuzení 🙂

veerunka
2. lis 2007

Ahojda holky, taky cvičím Mojžíšku a chtěla jsem se pozeptat, jestli opravdu cvičíte poctivě každý den a kolikrát každý cvik opakujete? Musím se přiznat, že někdy se mi vůbec nechce. Třeba včera jsem cvičila až po 22. hodině a to pak nemůžu usnout. 😖 Jinak k té mobilizaci, mně doporučila terapeutka 2 hodiny před zavést čípek algifenu a sezobnout 2 tablety quajakuranu (nebo tak nějak se to jmenuje) + vypít litr vody. Po algifenu jsem se pěkně vyprázdnila a tablety mě uvolnily, takže jsem si připadala jak po 2 sklankách vína. 🙂 Takže vřele doporučuji.

len
2. lis 2007

Jo, cvičím poctivě každý den, cviky 1, 2, 6 a 7 mám 40x, místo 4 a 5 mám dva jiné - taktéž 40x, 5 - 10x, 8, 9 a 10 - každý 3x10, celkem nějakých 55 minut 🙂 Ale že by mě to nějak extra bavilo... 😉 Jinak 1-7 cvičím ráno, zbytek odpoledne 🙂

macik
2. lis 2007

Holky a jak dlouho Vám to cvičení trvá? Já to zkoušela podle cédéčka a trvalo to dýl jak hodinu a přišlo mi to strašná nuda...díky téhle diskuzi jsem ale zjistila, že to dělají na rehabce deset minut od našeho baráku, tak jsem se tam zkoušela objednat-prej musím mít doporučení od kterýhokoliv doktora, tak to asi příští týden oběhám a jsem zvědavá, co bude....doufám, že s osobní asistencí to nebude taková nuda, jak s tím cejdem 😖