Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

cherralie
17. dub 2014

@xpetruska Tak uz mam po prvni navsteve. Vsechno me boli🙂. Zatim mne pouze uvolnila svaly a mobilizace bude priste. Mezitim uz cvicim par cviku. Ale potesila mne, kdyz rekla, ze ji vsechny holky do pul roku otehotnely😉. Nicmene tohle jsem slysela uz mockrat🙂.

xpetruska
18. dub 2014

@cherralie : Tak to znám, já byla po první návštěvě jako rozbitá 🙂 Koupila sis i ten bylinkový čaj podle Mojžíšové? 🙂 JJ taky cvičím, ráno a večer, vše po 20 opakováních. Mně taky říkala, že ji všechny holčiny otěhotněly... ale tak uvěřím, až se to stane mě 😉 Jinak já jdu opět zase v úterý - opět na tu kostrč... snad už naposledy... :D

xpetruska
21. kvě 2014

@cherralie : ahojky tak jak to s tebou vypadá? Já už jsem srovnaná komplet. Teď už jen posilovat svaly pánevního dna 🙂 teď už mám všechny cviky komplet. Na konci dubna jsem měla zpoždění, na testu dvě čárky a za 4dny nakonec MS dorazila... doktor mi říkal samovolný potrat. Na cvičení mi říkala, že je to super, že vidíme, že to vlastně funguje, jen naposilovat svaly, aby se to tam udrželo a půjde to. Tak doufám 🙂

cherralie
21. kvě 2014

@xpetruska Ahoj, to je super zprava. Teda ne, ze to nevyslo, ale ze si aspon na chvilinku otehotnela. Ja uz jsem take srovnana, ikdyz jsem ani tak moc pokrivena nebyla. Cvicim dal, je tedy pravda, ze pouze 1x denne, 2x to nedavam. Pokud se nezadari do podzimu, tak jdeme na ivf. Uz dele nechci cekat. Budu drzet palce, at to pristi cyklus uz vyjde.

xpetruska
22. kvě 2014

@cherralie : No ted přítel odjel pracovně pryč, takže až v červenci.. Tak taky držím palce ať se to podaří 😉 Já to nechám do října a když nic, tak zkusíme ještě 2x IUI a když ani to ne, tak taky zkusím ivf.. ale já věřím a doufám, že se zadaří 🙂

cherralie
24. kvě 2014

@xpetruska Ja se chystam na IUI jeste tento mesic, pokud teda budu ovulovat v levem vajecniku (pravy vejcovod nepruchodny). To je vzdycky prekvapko na kontrole. Ale tak nejak tusim, ze nas ceka jeste dlouha cesta. Jsem trosku vystrasena, ze nevyjde ani ivf:-/. Nejradeji bych to zkusila uz hned, ale manzel chce jeste pockat na podzim, az se vratime z dloouheee dovci🙂.

ovce11
28. kvě 2014

Ahoj holky, je to přesně měsíc, co jsem začala cvičit Mojžíšovou, na mobilizaci teprve půjdu. Čaj piji teď asi týden. Prý jsem taky zatuhlá, já hodně běhám a dlouhý tratě a prý to je asi z toho. Znáte to, sportem ku zdraví 🙂. Ale chtěla jsem se zeptat, zlepšil se vám třeba už měsíc po cvičení cyklus? Já měla ovulaci vždycky cca 30 den cyklu, tento měsíc nějak nehlídám, ale zdá se mi, že se ovu blíží, mohla by být třeba i 12 DC, kdybych se nepletla. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jsem teď sedmý měsíc po potratu a když jsem otěhotněla poprvé, byla ovu právě 11 DC, pak už vždycky až ten třicátý a déle. Bylo by fajn, kdyby se mi cyklus takhle hezky srovnal, i když měsíc cvičení je asi málo. Díky 🙂

maikkynna
3. čer 2014

Ahoj holky, dá se někde stáhnout video podle kterého cvičit? 🙂

kkaattka
10. čer 2014

Zdravim všetky žienky, musim povedat, ze konečne som sa zaregistrovala, predtým som vždy len citala forum nikdy som neprispela. Mam 32 r a s manželom sme sa snažili 3 ROKY o babatko. Mesiac čo mesiac som čakala, ze menštruacia nepride, niekedy som na WC aj plakala ked som videla že prisla menstruacia.
Moj muz mal dobry SP ja po gynekologickej stranke v poriadku, Vela som citala o Mojžisovej metode a rozhodla som sa, ze to vyskusam. Nasla som si fyzioterapeutku (velmi milu) a tak som každy den cvičila 6 mesiacov (4 mobilizacie cez koečnik) A viete čo? Po 6 mesiacoch cvičenia som OTEHOTNELA, po troch rokoch snaženia !!!!!!! teraz som uz 17 tyzdni. Chcem podakovat za tuto metodu a vsetky vas motivovat k tomu aby ste uprednostnili najskor toto a az potom riesili hormony atd...

jani2013
14. črc 2014

@xpetruska @leamax @genio @cherralie
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem jste se dostaly na cvičení Mojžíšové? Nevím, jestli mám začít tím, že požádám svoji gynekoložku o doporučení, nebo si mám rovnou hledat rehabilitační centrum? Jinak někde jsem četla, že cvičení je hrazené pojišťovnou, je to pravda? Eventuelně, pokud jste platily samy, tak kolik?
Díky za odpověď!

leamax
14. črc 2014

@jani2013 ahoj.ja som si rovno nasla rehabilitacnu a zavolala jej.u nas to netreba cez gynekologa,viac to neuznavaju ako ano.a ani poistovna to u nas nepreplaca,neviem ako js to u vas.drzime vsetky prsreky,nech to vyjde🙂🙂🙂

jani2013
14. črc 2014

@leamax Děkuji moc 🙂 Opravdu věřím, že by mi to mohlo pomoct, minimálně aspoň od těch dalších problémů co mám. A přeju krásné a zdravé miminko 🙂

alneka
14. črc 2014

@jani2013 záleží, co máš za problém. Žádanku ti vypíše pouze v případech "indikovaných", tzn. že nemáš žádný hormonální problém a většinou i v případě, že partner má spermiogram v pořádku.
Já jsem s Mojžíšovou začínala tak, že jsem si našla možnosti ve svém okolí, okoukla doporučované terapeuty od paní Volejníkové http://www.hanavolejnikova.cz/seznam-vyskolenyc... a objednala se na zácvik jako samoplátce. Platila jsem 400Kč za tříhodinový skupinový (byly jsme tam tři) zácvik, poté bylo na nás alespoň dva měsíce doma cvičit. Až poté se objednat na první samostatné cvičení, to bývá okolo 600Kč za hodinu a půl. Bez toho dvouměsíčního samocvičení to prý moc nemá smysl, sice ti můžou nějaké odblokace udělat, ale protože nemáš posílené potřebné svaly, je to zbytečná práce jak tvoje, tak terapeuta. A penězích nemluvě.

Ceny jsou z Pardubic.

leamax
14. črc 2014

@jani2013 dakujeme,cakame dvojicky🙂🙂🙂
Urcite ti to pomoze.mna pocas cvicenia vobec nebolel chrbat,inak som mavala predtym bolesti.ta mobilizacia sice neni prijemna,ale krasne sa ti ulavi po nej🙂

jani2013
14. črc 2014

@alneka Díky za odpověď, paní Volejníkové jsem už taky psala, protože její seznam je fajn, ale osoby v něm samostatně nedohledatelné v rámci mého místa bydliště.
Podařilo se mi teď ještě i najít jednu rehabku, kde to provádí a doporučili mi určitě přijít se žádankou, právě kvůli placení. Pokud ji nedostanu, tak to zkusím za vlastní penízky, myslím, že za ty výsledky to stojí.
Každopádně zkusím se pobavit se svojí gynekoložkou, hormonální profil mám v pořádku, manžel spermio taky. U nás není žádná zjištěná příčina, proč by to nemohlo jít. Naproti tomu mám hodně bolestivou MS, docela často i nepříjemné pocity při sexu a o zádech vůbec nemluvím. Takže bych řekla, že s indikací bych byla velice vhodný adept 😎

jani2013
14. črc 2014

@leamax Dvojčata, přirozeně? To je nádhera 🙂

leamax
14. črc 2014

@jani2013 nie,po IVF.ale mojzisova pomohla aby konecne to IVF vyslo a vsetko je v poriadku🙂🙂🙂

jani2013
14. črc 2014

@leamax No to je v důsledku úplně jedno. Skoro mám chuť odvolat teď IUI a jít na to, až začnu cvičit, když je to tak báječné 🙂

alneka
14. črc 2014

@jani2013 já začala cvičit kvůli bolestivé a nepravidelné ms, o mimino jsme se nesnažili, takže jsem ani žádanku nakonec nezkoušela. Držím palce, ať to vyjde 😉
Cvičení mi každopádně pomohlo i se zády, celkově se cítím lépe.

leamax
14. črc 2014

@jani2013 mne robili mobilizaciu v decembri,do stimulacie na IVF som poctivo cvicila a v marci som otehotnela🙂🙂🙂dobre je cvicit po tej mobilizacii tusim aspon 1-2 mesiace,aby tie svaly spevneli adrzali,netreba sa moc ponahlat,stoji to za to🙂🙂🙂

xpetruska
14. črc 2014

@jani2013 : Mně o tom řekla kamarádka, že k této fyzioterapeutce co dělá Mojžíšovou chodí a že to pomáhá s otěhotněním a že má skvělé výsledky(zatím všem se podařilo otěhotnět prý). Ke cvičení Mojžíšové jsem ještě přidala cviky na pánevní dno 😉 Jinak já chodím k soukromé co nemá smlouvu s pojištovnou a za hodinku a půl platím 400Kč. Odkud jsi? Mně se po 3 měsících od cvičení podařilo otěhotnět, ale bohužel samovolný potrat. 😒 Tento týden budu mít plodný den, tak kéž by to vyšlo 🙂 Určitě do Mojžíšové jdi, já měla šíleně bolestivou menstruaci a šíleně silnou a ted bez bolestí a slaboučkou, takže i v tom je určitě plus 😉 Akorát někdy se mi tak nechce, cvičím ráno a večer a obzvlášt večer občas bojuju 😀 Ale zatím úspěšně

jani2013
15. črc 2014

@xpetruska To je velká škoda, že to takhle skončilo ☹ A příčinu zjistili? Budu držet palce, ať Vám to tento týden vyjde!
Já jsem z Brna. Už jsem natěšená k doktorce, požádám jí o tu žádanku 😀 Nemohla jsem zatím najít (kupodivu) web na nějakou soukromou terapeutku, ale pokud nedostanu doporučení, tak ještě pohledám.

xpetruska
16. črc 2014

@jani2013 : No prý to mohlo být, že jsem ještě ty svaly neměla zpevněné jak měly být... a taky hlavně jsme byli celý den ve welness a v páře a v sauně a vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo mít nějaký vliv a prý to bylo nejspíše tím... ☹ Nj tak pro příště budu chytřejší. Jinak díky, že držíš palce :D manžela chytly záda, takže kdoví jestli se budeme vůbec pokoušet když je lazar 😀 jj většinou i na ty soukromý natrefíš na nějaký doporučení nebo někde v diskuzích. Většinou mají lidí plno a ani webovky nepotřebují 😝 Držím palce 😉

lemona
25. zář 2014

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit nějakou osvědčenou fyzioterapeutku, která pracuje s touto metodou, v Praze? Našla jsem stránky proškolených fyzioterapeutek, ale konkrétně v Praze jich je tolik, že vůbec nevím, jak mám vybrat...

zdalu
25. zář 2014

@lemona ja prodávám v bazarku knížku s metodou mojžíšove,taky jsem podle toho cvičila

lemona
25. zář 2014

@zdalu A cvičila jsi pouze podle této knížky? Moje kamarádka je fyzioterapeutka (ale tuto metodu bohužel neumí, terpv se chystá na kurzy), a ta mně varovala, že jen z knihy to cvičit nemám, člověk pak neví, jestli cviky provádí opravdu správně. Já jsem navíc pohybový antitalent, raději se to naučím pod dozorem... Ale na knížku se podívám, děkuji za upozornění 🙂

lumcag
21. říj 2014

@lemona
Ahoj . Já chodila v Praze do Iscaru. zastávka za Libeňským mostem do PAlmovky.. Fyzioterapeutka se jmenuje Marie babičková. Dáky ní máme nádherného chlapce. Vynadala mi že jsem podle knížky cvičila sama, protože jsem si více ublížila než pomohla. A co se týče té knihy , všechny cviky cvičit stejně nebudeš. každý cvik je na určitý problám. Já měla 8 cviků po 40 opakováních. Je to mazec. Jestli chceš vědět víc napiš. Třeba bychom se mohli setkat

lumcag
21. říj 2014

@lemona
Ještě chci řici, že se jedná o soukromou kliniku a tak mě to stálo každá návštěva 800kč a vstupní 1500
Ale stálo to za to. A mimo jiné čím dřive začneš a nebudeš to odkládat tim lépe, protože prvních 7 měsíců si musíš dávat pozor a nesmíš otěhotnět. Na 7 měsíců ti zakáže se o malé snažit. Pokud chceš dítko vydržíš. Ale není to o tom , že si 7 měsíců budeš cvičit a pak když otěhotníš , cvičit přestaneš nene . Pokud budeš dobrou pacienkou jako já výsledek se dostaví. kamarádka po nezdárných pokusech IVF otěhotněla díky Marii Babičkové (žákyni Ludmiliy Mojžíšové ) přirozenou cestou. Jinak dej si do vyhledávače Marie Babičková a mělo by ti ji najít

nathercie
20. lis 2014

@lumcag Ahoj, ja jsem dnes byla u Babickove na kompletni mobilizaci a dostala jsem jeji "obrazkovy manual". Zitra mm zacit cvicit, jenze u jednoho cviku si nejsem jista, nepamatuju si, v cem spocival. Jde o "sklon panve" a na obrazku je u toho takova divna znacka, ktera nevim, co znamena 😉 Nevzpomenes si prosim? Moc diky!