Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

inza
20. říj 2010

@svoba: ja ted tak maximalne beru aloe a tedalistovku a dr me doporucila wobenzym....

svoba
20. říj 2010

@kajka39 - a jak se jmenuje tvoje mojžíška? a jsi s ní pokojená? to je náhoda 😉

svoba
20. říj 2010

@inza - já brala wobenzym po revizi asi tři měsíce a nějaký větší výsledky jsem nepozorovala. zrovna nedávno jsem taky dobrala tu novinku probiotika na poševní mykozy a taky nic. tak nevim ... 😒
ale za zkoušku nic nedáš (vyjma peněz). a aloe bereš v tabletkách nebo nějak piješ jako nápoj? 🙂

inza
20. říj 2010

@svoba: piju. Je to teda taky docela dost drahy, ale na prociisteni atd...ted to cpu i do manzi. Jinak co ma Mojzu kajka tak ta je ze vsech nejlepsi. Ja ji mam taky. Ucila se primo u pani Mojzisove..... 😀

svoba
20. říj 2010

@inza - jak se jmenuje ta mojžíška? ta moje byla mladá (40?). ted mi kamarádka doporučovala jinou z Prahy 4. prý stará babča, nejlepší kamarádka Mojžíšový a její věrná následnice. počkám ještě tak rok a pak za ní zajdu. asi ...
cena ty aloe very mě odradila. já už do vitamínů a čajů investovala nemalý peníze.

kajka39
21. říj 2010

Pekne rano vsetkym prajem
@svoba- dlho necakaj, ona o chvilu ide do dochodku a vola sa Babickaova 🙂 🙂

inza
21. říj 2010

@svoba: tady ta z Holesovic je primo zacka Mojzisove. Pani Babickova....zkus to k ni. jo jinak to aloe je drahy, ale my ho kupujem levneji...

svoba
21. říj 2010

Tak k ní jsem nechodila. No, já ale zvažuju, má-li cenu, abych zase chodila na odblokování a cvičila. čekám ted na poslední výsledky vyšetření a pak se rozhodnu. Jak jsem psala, mám kontakt taky na jdnu starší paní z Prahy 4, bejvalý kámarádky Mojžíšový 🙂

jajkaz
21. říj 2010

Ahojky všem,
občas tu nakukuju a moc vám všem držím palečky. Moje fyzioterapeutka taky byla na nějakých školeních přímo u p. Mojžíšové. A je fakt skvělá. Hlavně je to hrozně moc příjemný člověk.

Holky, to je krásné příjmení p. Babičková. Jak se jmenuje její manžel (otec, syn....) Babička? 😀 Jen že mě ta představa donutila se usmát 😵

svoba
21. říj 2010

@jajkaz - mít takového dědu Babičku je opravdu k pousmání 😀

inza
21. říj 2010

@svoba,@jajkaz: jo zni to zajimave a musim priznat ze kdyby jste to tu nenapsaly tak o tom ani nepremejslim......a nenapadne me to 😀 😀

martek
22. říj 2010

ahoj holky, vcera sem byla poprve u pani, ktera by me mela dat dokupy pomomi "Mojzisovky", ale jsem z toho takova cela v rozpacich 😔
Napred si me celou prohlidla v pradle, pak na lehatku vsechno promackala a zjistila, co me trapi (SI skloubeni, zebra a prave trislo), naucila me tri cviky: kolibka na zadech, pritahovani kolen - taky na zadech, a na brichu pritahovani pokrcene nohy k boku. Toto mam cvicit dvakrat denne. dalsi setkani naplanovala, az mi skonci nasledujici menzes, tzn. az 16.11. a pak 22.11., to me pry nauci dalsi cviky.....
to je jako ono?????? 😕
btw., jak je to s otehotnenim behem "lecby"? cviceni nemam primarne kvuli sterilite, ale kvuli chronickym bolestem bricha..... nejsem aktualni snazilka, ale nikdy nevis, co se stane 😉
diky moc za nazor
martek

inza
22. říj 2010

@martek: no kazda "Mojza" ma pristup jinej. Ja co chodim tak ta udelala pri prvni navsteve celkovou prohlidku plus se na neco ptala a pak me objednala na celkovou mobilizaci a po ni me teprvne dala cviky. Se snazenim kazdy doporucuje neco jineho. Nam snazeni nedoporucuje

martek
22. říj 2010

@inza diky moc za odpoved. a jak dlouho cela lecba trva? predpokladam, ze par mesicu to bude 😔

inza
22. říj 2010

@martek: nevim, podle me muzes cvicit porad. Ja byla na celkove mobilizaci vcera a 114 jdu zase teda uz jenom na castecnou....

svoba
22. říj 2010

@martek - přesně tak, každá mojžíška je jiná. ta první celková prohlídka je důležitá. podle ní ona zjistí co a jak dál. pak přijde na řadu takovýto odblokování, to tě tak jakoby prokřupe. ale je to v pohodě. mojžíška je dobrá na hodně věcí (od bolestivý menses po mirény) a každá cvičí něco jiného. dle problému. léčba je na dýl (min několik měsíců). cvičením nic nezkazíš. a s tim snaženim se během cvičení - to taky každý tvrdí něco odlišného 😉

mamartinka
11. pro 2010

Ahojte.Chodi sem do temy este niekto?Chcem sa spitt ci niektora nema skusenost s tymto produktom a ci niekomu pomohol.Neviete ci sa neda kupit aj v lekarni?Vdaka a jedna sa o caj http://www.otehotnenie.sk/product/caj-ludmily-m...

alienka24
13. pro 2010

@mamartinka Ahoj, já tenhle čaj pila celou dobu co jsem cvičila mojžíšku, dokonce mi i chutnal 🙂 myslím že mi pomohl spolu s cvičením 😉 a já si ho kupovala v prodejně s bylinkami a čajema, v lékarně by ale podle mě měl jít taky sehnat

mamartinka
13. pro 2010

@alienka24 Vdaka

svoba
3. led 2011

taky ho piju. ale stačí i jen samotný kontryhel 🙂

pehamek
7. led 2011

Mohla bych se zeptat jak začít s metodou podle Mojžíšové? Jak jste začínaly? Chodily jste ze začátku někam kde jste se cviky naučily?

jajkaz
8. led 2011

@pehamek Ahojky, já začala minulý rok 21. ledna - první "cvičení" u fyzioterapeutky. A dnes mi v postýlce spinká Mariánka 😉 Jsem teda asi celkem výjimka, že to šlo tak rychle, ale zase ukázka, že to něco do sebe má.
Takže v rozhodnutí cvičit tě jedině podpořím! 😵 A jak začít??? Jedině pod dohledem fyzioterapeuta. Jinak to nemá cenu 😉 Tak přeji hlavně pevnou vůli a brzký úspěch 🙂

petka21
8. led 2011

@jajkaz Já začala v sprnu 2010 a v září už 2010 už byli //,takže po dvou a půl letech to vyšlo po cvičení napoprvé,trošku ironie,ale krásný rychlý šok 🙂 Mariánka je pěkné jméno 🙂

lifinka
8. led 2011

ahojky, chtěla jsem se zeptat, podle čeho cvičíte mojžíšovou, máte DVD anebo knihu, chtěla bych také začít, ale nemám podle čeho! 😒

pehamek
8. led 2011

@lifinka no holky tady píšou, že je lepší začít s fyzioterapeutem.
Jinak nemáte tip na nějakého v Praze? Je potřeba mít doporučení od gynekologa nebo je možné si lekce domluvit na přímo?

lifinka
8. led 2011

pehamek, díky 😉

pehamek
8. led 2011

@lifinka nemáš za co. Já taky nevím kde začít☹

lifinka
8. led 2011

pehamek, tohle jsem našla, mrkni

http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

pehamek
8. led 2011

@lifinka na to jsem taky koukala, ale bojím se svěřit se někomu, kdo to třeba ani neumí. Ale asi každý fyzioterapeut musí projít nějakým kurzem nebo tak. Stejně bych ráda někoho konkrétního na doporučení..

jajkaz
8. led 2011

@petka21 Když koukneš ke mě do fotoblogu, u nás to taky vyšlo na první pokus - vlastně to ani nebyl úmyslný pokus. Měli jsme doporučené 3 měsíce se nesnažit 😀 A a po dvou měsících nám to nějak ujelo 😉
@lifinka @pehamek holky, nebojte se. Je fakt lepší pocit, když jdete k někomu, o kom vám řeknou, že má výsledky, že je dobrý. Ale určitě to nemůže dělat každý. Já bych vám mohla doporučit, ale bohužel moje fyz.ter. je z Frýdku-Místku.
Když si pročtete pár stránek zpět, určitě nemá smysl cvičit bez dohledu odborníka. On vám určí přesně podle vašeho stavu, co a jak máte cvičit a pak taky dělá tzv. mobilizace. Bez těch je cvičení o ničem. Můžete se objednat a zaplatit si jen tak samy, ale když to budete mít od gyndr., tak je to na pojišťovnu.
Tak hurá do cvíča - neublíží, jen a jen pomůže 😉 😵